До чого б’ється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

Повір’я про битою посуді зародилися тисячі років тому з появою перших глиняних виробів. Тоді кухонне начиння коштувала дорого, тому розбити будь-яку чашку або глечик означало принести в дім лихо. По мірі виникнення нових матеріалів для виготовлення чашок і блюдець їх вартість зменшувалася, прикмети і забобони змінювалися, а їх кількість збільшувалася. Як результат, за сотні років утворилася величезна кількість повір’їв і прикмет про розбитому посуді як позитивних, так і негативних.

94e7dededf171594e3ade89c55afea63 До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

До чого б’ється посуд

Своєрідним серцем будинку є кухня. Саме тут найчастіше збираються разом всі члени сім’ї. Посуд вбирає їх енергетику, і якщо вона виявляється негативною, то її скидання нерідко відбувається через б’ються предмети кухонного сервізу. Але розбиті чашки і кружки можуть свідчити і про позитивні події в майбутньому.

Тарілка

За статистикою, цей вид посуду б’ється і тріскається найчастіше. У цьому немає нічого дивного, адже тарілок на обідньому столі завжди більше, ніж інших видів кухонного начиння.

Випадково розбити тарілку можна не тільки на власній кухні, тому візьме про них багато, і вони різноманітні:

 • Тарілка розбилася на кухні про підлога — членам сім’ї можна чекати запрошення на торжество і готуватися до отримання подарунків.
 • Б’ється об стіл (табурет, холодильник) — попереду незаплановані витрати на свято.
 • Впала під кухонний стіл і розлетілася вщент — господарі скоро втратять гроші.
 • Знищена прозора скляна тарілка незалежно від обставин — до конфлікту в сім’ї.
 • Вкрай поганим знаком для жінки є розбити тарілку з їжею. Прикмета свідчить, що незабаром вона може овдовіти.
 • Ненароком пошкодити посуд в чужому домі — до погіршення відносин з його господарями.
 • Той, хто розбиває тарілку на святі в гостях, бере на себе негативну енергію її власника, що загрожує погіршенням здоров’я.

1abe148b580123f166dcb5a9aa573269 До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

Гуртка

Чашки теж б’ються з завидною регулярністю:

 • Для самотньої людини розбити цей вид кухонного начиння — позитивна ознака, яка свідчить про те, що незабаром він зустріне другу половинку.
 • Коли б’ється гуртка коханої людини — це поганий знак, що говорить, що обранець завів когось на стороні.
 • Розбита дитяча кухлик означає, що на малюка присутній пристріт.

Чайник

Повір’я говорить: коли б’ється керамічний чайник для заварки, господарям слід готуватися до приємної зустрічі з родичами, яких вони не бачили довгий час.

Позитивна прикмета автоматично стає негативною, якщо розбитий чайник був зроблений з прозорого скла. Тоді посиденьки з родичами неодмінно омрачатся конфліктом.

Ваза

Ненавмисно знищена скляна або порцелянова ваза або графин попереджають власників про прийдешньої втрати великої суми грошей, можливо, з-за злодіїв.

Келих або стакан

Для жінки розбити порожній стакан означає сварку з другою половинкою. А от для чоловіка той же розбитий келих, особливо якщо він був повним, обіцяє процвітання на фінансовому фронті.

5c2731e27ff914b38d12fa8b77467dcb До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

Тлумачення в залежності від того, де розбилась

Посуд можна ненавмисно пошкодити не тільки на кухні, але і в інших кімнатах або навіть поза домом. На ці випадки теж існують окремі прикмети.

До чого б’ється посуд в будинку

Що чекає господарів квартири, можна визначити по тому, де вони б’ють посуд:

 • На кухні — будь-які пошкоджені предмети сервізу, зроблені з непрозорого матеріалу, обіцяють власникам позитивні зміни.
 • У спальні — знищена посуд віщує проблеми між подружжям або погіршення здоров’я когось із них.
 • Коли чашки розбиваються під столом (не тільки на кухні, але і, наприклад, у вітальні або іншій кімнаті будинку), то це трактують як знак швидких непередбачених витрат, втрати грошей.
 • Якщо ж посуд б’ється біля вхідних дверей, значить, додому наведена серйозна псування. Господарям потрібно сходити в церкву і поставити свічку, щоб відвести від житла пристріт.

До чого б’ється посуд на роботі

Пошкодити улюблену кружку можна і поза домом. Коли вона б’ється на робочому місці, необхідно спробувати налагодити стосунки з товаришами по службі. Швидше за все, гуртка розбилася з-за того, що хтось із колег заздрить її власнику або навіть намагається вижити його з офісу. Про це можуть свідчити не тільки повністю знищена посуд, але і з’явилися на ній подряпини, тріщини. Ще небезпечніше, якщо на роботі б’ється тарілка. Повір’я попереджає, що її господареві загрожує прочуханка від начальства.

e0c3f8e64982203dd848b4716aa65ee2 До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

Значення прикмети для людей різної статі і віку

Певні події можна передбачити, знаючи, хто конкретно розбила блюдце або келих:

 • Якщо це зробила самотня дівчина, то незабаром вона зустріне довгоочікуваного судженого і піде під вінець.
 • Для молодої людини випадково розбита чашка — до швидкого кар’єрного зростання.
 • Для жінки, що знаходиться на пізніх термінах вагітності, битий посуд означає, що пологи пройдуть легко, дитина народиться здоровим.
 • Заміжню жінку прикмета попереджає: випадково знищений предмет кухонного сервізу загрожує розвалом сім’ї — можливо, у чоловіка завелася коханка.
 • Одруженому чоловікові пошкоджена чашка теж не обіцяє успіху — на роботі його чекатимуть неприємності.
 • Для людини, тільки будує любовні відносини, розбита гуртка з прозорого скла — поганий знак, що віщує втрату довіри партнера, повернути яке буде вкрай непросто.
 • Хлопець, випадково розбив тарілку на власному весіллі або склянку в великий пост, з високою ймовірністю стане алкоголіком.
 • Літнім людям битий посуд віщує неочікувані витрати, погіршення фінансового становища.

Що означає, якщо розбита спеціально

Найчастіше посуд б’ється господарями житла ненавмисно, але іноді її спеціально розбиває хтось із приходять до них знайомих. Наслідки цього завжди негативні:

 • Якщо предмет кухонного сервізу розбила жінка, господарям варто побоюватися пліток, наговорів, пристріту. Найвірогідніше, небезпека йде від тої особи, яка пошкодила посуд.
 • Представники сильної статі більш прямолінійні, рідше вдаються до магії. Відповідно, розбитий чоловіком склянку віщує господарям неприємні, але прямі розмови, сварки зі знайомими.
 • Якщо ж чашку б’є чужа дитина, мешканцям будинку варто готуватися до поганим вістям.
 • Дуже поганим знаком вважається, якщо посуд навмисно б’є її господар. Цим самим він ніби кидає виклик долі, яка може жорстоко помститися йому. Тому повір’я не радять бити предмети сервізу під час сімейних сварок. Звичайно, це допомагає випустити пар, але можна втратити власне щастя.

5c02af16a944adac6577a2dbbdfa4abb До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

До чого часто б’ється посуд

Іноді предмети кухонного начиння розбиваються з лякаючою регулярністю. Такі події не можна залишати без уваги, але спочатку необхідно розібратися з причинами:

 • З того, що блюдця і гуртки ненавмисно, але постійно розбиває один і той же член сім’ї, можна зробити висновок про те, що на неї наведено порчу або він сам на кого-то сильно розсерджений. Таку людину слід відвести в церкву і спробувати його відмолити.
 • Якщо ж посуд б’ється у різних членів сім’ї, це може пояснюватися діями домовика. Або господарі чимось образили його, або ще не встигли з ним подружитися (якщо тільки недавно переїхали в нове житло). У будь-якому випадку необхідно задобрити домовика — для цього достатньо кілька ночей поспіль залишати йому у холодильника молоко і солодощі.

Посуд б’ється сама по собі

Буває і так, що блюдця тріскаються ніби самі по собі, хоча людина до них навіть не торкається. Екстрасенси пояснюють це тим, що у квартирі зібралася важка, негативна енергетика, яка виходить від членів сім’ї, посуд ввібрала цю негативну енергію, переповнилася їй і, не витримавши напруги, лопнула.

Нічим поганим мешканцям квартири це не загрожує, так як посуд вже частково «почистила» ауру житла, але все-таки членам сімейства варто проаналізувати власну поведінку і спробувати бути більш поступливими один з одним.

Інакше наступного разу виплеск негативної енергії може не обмежитися звичайною тріснутою чашкою, а закінчиться чимось більш трагічним.

Прикмети на свято

Існують певні події і конкретні дні у році, в які розбити чашку або келих завжди — до удачі:

 • Випадково пошкодити тарілку на Водохреще або Різдво, а також на Новий рік — дуже хороша прикмета. Вона означає, що весь наступний рік у розбив посуд людини не буде проблем зі здоров’ям.
 • Якщо іменинник в день народження б’є чашку за святковим столом, то йому можна тільки позаздрити. Неприємна подія обіцяє винуватцеві торжества позитивні зміни в житті, його фінансові справи різко покращаться.
 • На весіллі наречена з нареченим спеціально розбивають на щастя велику тарілку і вважають, що утворилися уламки. Повір’я говорить, що майбутній шлюб буде щасливим, якщо тарілка розіб’ється на парне число дрібних шматочків. Якщо кількість непарна, то подружнє життя може опинитися під загрозою, однак є спосіб нейтралізувати погану прикмету: молодятам достатньо викинути один лишній осколок і скріпити почуття довгим поцілунком.
 • Якщо весільна тарілка розбивається всього лише на дві половини або наречена кидає її ненавмисно, це говорить про те, що у молодого чоловіка відразу ж після весілля з’явиться коханка. Щоб цього не сталося, нареченій слід розчавити каблуком одну з половин або найбільший осколок випадково розбитої тарілки. Це «зробить» суперницю ще до її появи.

be7d711c5d4674689c9329f61dfa9ddf До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково

Звичайно, похорон не можна віднести до святкових заходів, але існують прикмети, пов’язані з розбитою посудом в траурний день. Не варто боятися, якщо під час похоронної церемонії або відразу після неї хтось розіб’є тарілку або чарку.

Подібна подія прийнято розглядати як свідчення того, що душа покійного знаходиться поруч з їхнім скорботним оточенням родичами. Тому розбити посуд у день похорону — сприятлива прикмета, яка обіцяє яка розбила удачу і відмінні звістки здалеку. Той же, хто ставить страву на поминках, за повір’ями, незабаром знайде давно загублену річ.

Трактування по днях тижня

Знаючі люди стверджують, що прикмети про бьющейся посуді працюють по-різному на початку, середині і кінці тижня:

 • Розбивши чашку або кухоль в перший день тижня, людина може розраховувати, що наступні 7 днів йому буде везти.
 • Якщо посуд б’ється у вівторок, можна сподіватися на швидке отримання великої суми грошей.
 • У середу тарілки краще не бити, інакше не уникнути сварок з начальством.
 • У четвер пошкодження посуду може спричинити за собою масу дрібних негараздів.
 • Чашка розбилася в п’ятницю, віщує отримання приємного сюрпризу.
 • Посуд знищена в суботу — господарям варто приготуватися до несподіваного приїзду гостей.
 • Тарілка, тріснута в неділю, означає, що між рідними людьми незабаром можуть виникнути непорозуміння.

Чому не можна зберігати в будинку тріснуту начиння

Іноді випала з пальців тарілка не розлітається вщент, а лише дає тріщину. Подряпини і сколи утворюються на гуртках і чашках від частого використання або втоми матеріалу. Тримати пошкоджену начиння в квартирі і тим більше з неї категорично не рекомендується.

Тріщини, як магніт, притягують до себе всілякі неприємності: у господарів такої посуду обов’язково почнуться фінансові труднощі, що виникнуть непорозуміння і скандали між членами сім’ї, загостряться хронічні хвороби.

Ті, хто п’ють із стаканів зі сколами, легко можуть залишитися самотніми. Удача відвернеться від будинку, де зберігається тріснутий посуд.

Що робити з осколками

Народ не дарма придумав приказку: «Розбиту чашку не склеїш». Навіть якщо расколовшаяся тарілка була улюбленою, її не можна склеювати з шматочків і використовувати. З битим посудом треба без жалю розлучатися. Зробити це можна, просто викинувши осколки в смітник. Але ще краще загорнути їх у ганчірку, віднести її на пустир і викинути, промовивши: «Як світле на темне лягає, так і погане стороною обійде, не трапиться. Щастя до нас хай прийде, трапиться. Амінь!»

87a3550e900003b3deb294673c2a16f8 До чого бється посуд в будинку: прикмети, якщо розбивається часто, випадково
За сотні років у народі накопичилося стільки прикмет і повір’їв про битою посуді, що погано розбирається в них людині непросто зрозуміти, до чого розбивається той чи інший предмет кухонного начиння. Для цього потрібно враховувати не тільки вид і матеріал посуду, але і хто, коли її розбив, де це сталося. Тому, щоб не мучитися над подібними «загадками», слід взяти за правило бути акуратніше на кухні, а також не зберігати вдома пошкоджену посуд. І тоді нічого поганого до людини не пристане.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради