Вологе прибирання: що потрібно підготувати, порядок дій

Щоб позбутися від плям і шкідливих організмів в квартирі, освіжити і зволожити повітря в приміщенні, знизити кількість пилу в ньому, підійде вологе прибирання. Частота прибирання квартири залежить від інтенсивності. Протирати поверхні вологою ганчіркою варто щодня, а генералить варто раз на тиждень. Діти дошкільного віку та люди з алергією потребують особливої чистоти. Наявність домашніх улюбленців — привід робити вологе прибирання частіше, тому в цих випадках загальна вологе прибирання повинна відбуватися 2 рази в тиждень.

f51938a2388d17cde2fe0bed743bc943 Вологе прибирання: що потрібно підготувати, порядок дій

Що потрібно підготувати?

Різні засоби будуть використовуватися для експрес і генеральної прибирань. Для щоденної підійдуть спеціальні серветки. Пропонуються як стандартні, так і антибактеріальні. Також знадобляться мітла і ганчірка або швабра для підлоги. Для загального прибирання потрібно підготувати чисті ганчірки, швабра, ємність для води (тазик або невелике відро), миючі засоби — маркування упаковки підкаже, який миючий краще вибрати. Часто використовується універсальне засіб для всіх поверхонь, але є і спеціальні — для дерева, сантехніки та ін

Порядок дій

Вологе прибирання будинку починається з того, що забираються всі речі в будинку по місцях, викидається сміття, а також сухим способом забирається пил і павутина. Прибирати потрібно від кімнати до кімнати, підбираючи потрібні кошти для різних поверхонь — поліроль для дерев’яних меблів, спецзасіб для сантехніки. Для сухого очищення підійде ганчірка, щоб змахнути пил, потім необхідно замести або пропилососити підлогу. Починають з верхніх шаф і світильників на пололке, настінних аксесуарів — дзеркал і картин, потім слідують столи і предмети на них, полиці шаф.

Головне правило — необхідно рухатися в напрямку вниз, щоб бруд зверху заново не потрапляла на тільки що очищені нижні поверхні.

1f51a7b0acaad17707ab2a5bcd9fa4ae Вологе прибирання: що потрібно підготувати, порядок дійПершим етапом є наведення чистоти сухим інвентарем.

Після сухого прибирання використовують вологі ганчірки. Найбільш зручні — з мікрофібри. Їх варто періодично споліскувати в ємності з легким водним розчином миючого засобу. Сантехніку ретельно дезінфікують і миють спеціальними засобами. Для підлоги підійде велика ганчірка або різні види швабр. Якщо підлога з дерева, після миття використовують поліроль. У теплу пору року також рекомендується провітрювати приміщення під час роботи.

Миття підлоги

Починається з сухого прибирання. Ретельно підмітають кімнату, особливо зосереджуючись на кутах і важкодоступних місцях, де часто накопичується багато бруду. Щоб пил з підлоги не розлітався довкола, використовують злегка вологу мітлу. Замітаючи, потрібно рухатися від протилежного боку кімнати до виходу. Крім того, підмітати краще в напрямку від стін до центру. Після сухого догляду потрібно промити підлогу вологою ганчіркою або шваброю, рухаючись також: від країв до середини, до глибини кімнати до дверей.

Якщо підлога пофарбований, мити його варто щодня, це не зашкодить поверхню. Якщо неокрашен — раз на тиждень достатньо промити його мильною водою (з інтенсивними забрудненнями допоможе щітка), ополоснувши після начисто і просушивши тканиною. Паркет дозволяється мити повноцінно не частіше ніж двічі на рік і тільки холодною водою, для щоденного догляду досить протерти мокрою ганчіркою. Ламінат варто злегка промивати і обов’язково просушувати, щоб уникнути розбухання дощок. Лінолеум можна мити щодня, використовуючи спеціальні засоби при сильному забрудненні.

Чистка килима

00ee7f5b983c19cfe9d3ac320af80ea8 Вологе прибирання: що потрібно підготувати, порядок дійКилимове покриття обробляється вручну або миючої технікою.

Щоб відчистити килим, можна використовувати миючий пилосос, або спеціальні засоби і щітки, відтираючи плями вручну. Один раз на місяць обов’язково чистять килим з вивороту, використовуючи пилосос. Вологе прибирання килима підійде краще для теплого часу року або періоду, коли інтенсивно працює опалення, так як краще, щоб вимите висохло за одну добу. Якщо надовго залишити килим мокрим, може з’явитися цвіль.

Перед використанням нового мийного засобу необхідно протестувати його на ділянці килима, перевірити, не залишаються плями. Потрібно приготувати водний розчин очисника, в пропорціях, зазначених на упаковці, і перемішувати до утворення піни. Потім нанести на килим піну, залишити до повного висихання і пропилососити. Також використовують підручні засоби для чищення, наприклад, соду і сіль. Продукти змішують і розподіляють по килиму, залишають на 10-15 хвилин і змітають вологою мітлою до повного видалення крупинок.

Як прибрати пил?

Починають з сухого прибирання, рухаючись зверху вниз. Краще всього використовувати ганчірку з вовни, так як цей матеріал утримує пил і не дозволяє бруду розлітатися навколо. Для вологого прибирання, найкраще підійдуть мікрофіброві ганчірки. Щоб витерти пил зі стелі і кутів можна використовувати мітлу або швабру, накинувши на них зверху вологу матерію. Техніку найкраще протирати сухою ганчіркою. Після вологого протирання поверхонь від пилу, потрібно насухо витерти їх інший, чистою ганчіркою, щоб не залишати розводи.

Миття батарей

Домашні радіатори стандартного формату «гармошка» можна вимити вручну ганчіркою, але це вимагає великої кількості часу і вправності, щоб дотягнутися до важкодоступних місць. Існує хитрість, завдяки якій вологе прибирання батарей стане набагато легше. Для цього потрібні розпилювач і ємність для води. Потрібно поставити посудину під радіатор, саму батарею збризнути теплою водою і залишити стікати. В кінці достатньо буде протерти насухо батарею ганчіркою.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради