Як відмити пляшку від зелені: соляна кислота, сода, сіль

Використання пластикових бутлів в домашніх цілях стало природною практикою, але тривале зберігання води всередині посудини призводить до утворення зелені. Її важко відмиті, так як вузьке горлечко пляшки і дістати до дна без підручних засобів неможливо. Для цього застосовуються безпечні для здоров’я людини пристосування, але якщо наліт трудновиводімиє, можливе використання хімічних засобів.

aeaa0c0c170d9b8b38599cd2ea8814c5 Як відмити пляшку від зелені: соляна кислота, сода, сіль

Причини появи зелені на дні пляшки

Хімічні засоби дуже небезпечні для здоров’я людини, тому для миття посуду, призначеної для харчових продуктів, краще вибрати альтернативні методи натурального походження.

У зв’язку з проблемою відсутності у водопроводі якісної питної води, особливо жителі великих міст вживають для питних цілей тільки рідина із джерел або куплену в магазині. Під впливом тепла і світла стінки сулії зсередини вкриваються зеленим нальотом. Найкраще в такому випадку тару замінити, але для економії деякі споживачі намагаються очистити тару і використовувати далі. Ризик утворення зеленого нальоту підвищується при впливі таких факторів:

 • неправильний догляд за тарою;
 • вплив світла;
 • підвищена температура повітря.

Чим відмити?

Соляна кислота

7538f5b13245f9fb0c6178939b823176 Як відмити пляшку від зелені: соляна кислота, сода, сільСоляна кислота застосовується тільки для резервуарів технічного призначення.

Тару, яка не призначена для питної води, можна мити за допомогою хімічної речовини. Для цього слід налити в пляшку концентрованого розчину соляної кислоти і сильно потрясти протягом 5 хвилин. Після таких маніпуляцій бутель омивається чистою проточною водою. Посуд після цієї обробки використовують для зберігання рідини технічного призначення.

Використання солі

Одним з таких способів є застосування морської солі, яка в поєднанні з миючим засобом для посуду приносять бажаний результат. Процедура проводиться в такій послідовності:

 • На дно вливається невелику кількість миючого.
 • Додається до 3-х столових ложок солі великого розміру.
 • Для кращого змішування застосовується трохи води.
 • Посуд разом з соляним розчином калатає протягом 5 хвилин.
 • Бутель споласкивается великою кількістю проточної води.
 • Посуд висушується і може повторно використовуватися для харчових продуктів.
 • Застосування квасолі

  23777f2392c3d2c54e939b5954b7ef4c Як відмити пляшку від зелені: соляна кислота, сода, сільЗерна знімають зі стінок новоутворення і полегшують їх видалення.

  Зерна бобових засипають в бутель до 150-200 р. Після додавання 1 літра води суміш збовтується до утворення розчину зеленого кольору. Після виконання чищення бутель споліскують чистою водою і просушують. Альтернативним засобом є пшоно або інший вид зернових. Щоб запобігти повторне забруднення, посуд закривають щільною кришкою і ховають в темне місце.

  Очищення содою

  Ця речовина є відмінним абразивом, який допоможе відчистити від зелені навіть на дні пляшки. Але для цього знадобляться такі підручні засоби, як довга палиця, нитка, ганчірка і мочалка. Два останніх пристосування зшиваються разом, але шнурочок залишається достатньої довжини для того, щоб контролювати розміщення пристрою. Чистячі дії вчиняються за допомогою довгої палиці, яка дістає до дна посудини визирає з неї. Після очищення зеленого нальоту банку промивається чистою водою.

  Скляні бутлі найчастіше використовуються для приготування вина, тому такий посуд краще чистити безпечними речовинами, які не здатні вплинути на якість продукту і здоров’я людини.

  Хімічні засоби

  Досить часто дно в пластиковій пляшці покривається нальотом, який важко виводиться підручними засобами. Тому продовжити термін експлуатації цієї посуду можна тільки з допомогою речовин хімічного походження. Щоб очистити подібні забруднення використовуються засоби для прочищення каналізаційних труб. Щоб домогтися бажаного результату, рідину наливають у пляшку і залишають до 20 хвилин, поки вода не позеленіє. Рекомендується уникати попадання засобу на слизові оболонки, а бутель після такої обробки не використовувати для питної продукції, так як погано промита тара може призвести до отруєння.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради