Догляд за шкіряними меблями: чим почистити, види забруднень

М’які дивани і крісла, оббиті натуральною шкірою — невід’ємна частина інтер’єру вітальні. Правильний і регулярний догляд за шкіряними меблями продовжує її термін служби. Оббивка з натуральної шкіри практична, красива, зносостійка і міцна. Зберегти ці характеристики можна, знаючи правила використання народних і професійних засобів.

ukhod za kozhanojj mebelyu: chem pochistit, vidy zagryaznenijj59 Догляд за шкіряними меблями: чим почистити, види забруднень

Види забруднень

В процесі експлуатації на шкірі залишаються сліди від різних джерел забруднення. Найчастіше на поверхні з’являються:

 • жирні плями від їжі та напоїв;
 • вбралися рідини;
 • сліди від чорнила, маркери, фломастери, ручки;
 • старі забруднення;
 • пил.

Почистити їх можна за допомогою народних засобів і спеціальної хімії. Поверхня диванів і крісел протирається без різких рухів і ривків. Очищається оббивка з натурального матеріалу м’якими серветками і губками. Грубі матеріали при терті залишать подряпини, які з часом призведуть до великих пошкоджень і тріщин.

Як і чим почистити шкіряну меблі?

Склади, приготовлені вдома та побутова хімія наносяться на область забруднення. Якщо засіб готується вдома, то потрібно дотримувати правила і пропорції. Порушення здатні завдати шкоди шкірі, залишити білясті плями і мікроподряпини, створюють сприятливі умови для розростання проблемної зони. Рекомендується використовувати пом’якшувальні склади, щоб шкіра не тріскалася і не пересихала.

Підручні засоби

ukhod za kozhanojj mebelyu: chem pochistit, vidy zagryaznenijj60 Догляд за шкіряними меблями: чим почистити, види забрудненьПершим етапом збирання меблів є видалення пилу або шерсті тварин за допомогою пилососа.

Ліквідуються розводи та плями з диванів і крісел з допомогою засобів, приготованих на основі доступних компонентів. Пилосос також ефективно видаляє сміття і залишки їжі, пил з складок меблів, допомагає очистити її від хутра домашніх тварин. Для догляду за м’якими елементами інтер’єру з шкіри використовується чиста вода, мильні розчини і м’які тканинні серветки або губки.

Мити і чистити шкіряну оббивку меблів потрібно один раз на тиждень. Прибирання починається з усунення пилу за допомогою пилососа, а потім переходять до вологого очищення. М’якою ганчіркою або губкою, змоченими в мильному розчині протирається вся поверхню дивана і крісел. Жирні сліди на м’яких меблів ліквідуються сухий тканинною серветкою або тальком. Порошок потрібно залишити на поверхні матеріалу протягом 2-3 годин.

Не можна допускати, щоб шкіра сильно промокала, так як вода зіпсує її зовнішній вигляд і деформує

Плями від вина або фломастерів виводяться з допомогою спиртовмісних коштів. Рекомендується нанести їх на ватний диск і витерти поверхню дивана або крісла або приготувати розчин спирту з водою. Знадобиться чистка шкіряних меблів в домашніх умовах, якщо на неї потрапила волога. Вона негайно прибирається сухою і м’якою ганчіркою. Особливу увагу варто приділити старої, засохлого бруду, яку можна прибрати за допомогою зубної пасти або туалетної води. Засоби наносяться на поверхню і залишають (3-7 хв) Світлий або білий шкіряний диван і крісла забруднюються швидше, на них з’являються темні сліди. Вдома такі забруднення усуваються за допомогою розчину, приготованого власноруч. У нього входить лимонний сік і сіль винного каменю.

Спеціальні засоби

ukhod za kozhanojj mebelyu: chem pochistit, vidy zagryaznenijj61 Догляд за шкіряними меблями: чим почистити, види забрудненьОчистити шкіряний диван допоможуть спеціальні засоби, які містять тваринні і рослинні жири.

Для догляду за шкіряними кріслами і диванами знадобляться розчини, які мають у своєму складі жири тваринні і рослинні. Вони здатні делікатно відмити всі види забруднень, підтримувати чистоту і еластичність натурального покриття. Побутова хімія для цих цілей враховує всі нюанси, в тому числі і тип шкіри — перфорована, структурована чи шліфована оббивка.

Кожне засіб для чищення шкіряних меблів створює захисний шар на поверхні і зберігає її еластичність. Промислова продукція видаляє всі види забруднень. Для продовження терміну служби меблів виробники рекомендують її поверхню обробляти спеціальним бальзамом 2-3 рази в рік. Він захищає моделі від розтріскування і стирання. Крім зазначеного засобу, знадобляться й інші:

 • креми для шкіряних меблів;
 • комплекс засобів для відновлення колірної гами оббивки;
 • масла для шкіри;
 • порошки для видалення плям;
 • аерозоль-віск;
 • мило для обробки поверхні диванів і крісел.

Кожен з перерахованих складів покликаний відмити певний тип бруду. Засоби не містять абразивні частинки, спирт, ацетон та інших агресивних частинок. Завдяки цьому, доглядати за меблями стає просто. Засоби промислового виробництва ефективніше і безпечніше, так як при приготуванні розчинів з підручних компонентів допускаються помилки, що призводять до пошкоджень.

Профілактика забруднень

ukhod za kozhanojj mebelyu: chem pochistit, vidy zagryaznenijj62 Догляд за шкіряними меблями: чим почистити, види забрудненьУ підтримці чистоти і належного виду меблів необхідно не тільки правильний догляд, а й оптимальне місце для установки.

Помити і відчистити бруд з диванів і крісел можна, але легше запобігти її появу. Цього можна досягти за допомогою таких простих правил:

 • Перед установкою шкіряних меблів обирається оптимальне місце в приміщенні. Відстань від батарей і радіаторів опалення становить 1,5 метра.
 • Вологість повітря в приміщенні повинна бути не менше 60-70% і не більше цього показника, щоб оббивка не тріскалася від сухості, а також виключалося появі цвілі.
 • Регулярно застосовуються засоби для чищення шкіряних диванів — мильні розчини, гліцерин, олії або спеціальні склади, що підтримують її еластичності і чистоту.

Не можна чистити і терти шкіру м’яких елементів інтер’єру грубими тканинами і абразивними порошками.

Для підтримки чистоти треба один раз в півроку використовувати професійні хімічні склади. Обробка та чищення шкіряних диванів для профілактики пошкоджень і забруднень проводиться і побутовою хімією. Щоб не пошкодити меблі склад наноситься на невеликий і малопомітний ділянку шкіри. Якщо засіб очистило поверхню і не залишило слідів, значить, його можна застосовувати на основній площі дивана або крісла. А також використовувати в подальшому, щоб інтер’єр вітальні блищав.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради