До чого падає вилка на підлогу – прикмети

У більшості випадків вважається, що вилка падає до приходу гостей. Проте ця ознака має ще безліч інших тлумачень.

a7abd77a2767342aaafe6cf7e8835654 До чого падає вилка на підлогу – прикмети

Прикмети про що впала вилку

Ситуація, коли впала вилка, прикмета трактується очікуванням нежданої гості. Для більш точного тлумачення цього повір’я слід враховувати деякі нюанси:

 • чиста виделка не обіцяє ніяких неприємностей: може бути, прийде сусідка, щоб попросити в борг сіль або сірники;
 • брудна, що випала з мийки при митті посуду, обов’язково приведе на поріг будинку неприємну особу, здатну зіпсувати настрій;
 • десертна – гостя напроситься на чашку чаю, але це тільки привід, щоб вивідати більше новин для пліток;
 • вилка для риби – попередження про раптову хворобу;
 • столовий прилад з алюмінію – це означає, що неждана гостя буде просити позичити їй велику суму грошей, свідомо знаючи, що не зможе її повернути;
 • з нержавійки – прийде колишня подруга, яка хоче помиритися і повернути колишню прихильність до себе.

У будь-якому випадку впала вилка пророкує несподіваний прихід особи жіночої статі.

Хто прийде

Якщо вилка раптово впала на підлогу, то потрібно звернути увагу на супутні деталі. Важливо враховувати, хто тримав її перед падінням у своїх руках. Ці нюанси дадуть можливість найбільш точно дати визначення народної прикмети:

 • впала з рук господині будинку – прийде заздрісник або пліткарка, якій потрібна їжа для інтриг і пустопорожніх розмов;
 • з рук господаря будинку – слід чекати візит дами, яка прагне розбити сім’ю і забрати з неї чоловіка і батька;
 • з рук дітей – прийдуть шкільні друзі нащадків, щоб під приводом занять домашніми завданнями перевернути догори дном увесь будинок.

Іноді столовий прилад просто падає зі столу, якщо він лежав на краю і хтось ненавмисно його зачепив. В цьому випадку можна очікувати несподіваного візиту далекої родички, яка прийде ненадовго, щоб побачитися і дізнатися як справи і самопочуття близьких людей.

Як і куди впустили прилад

У ситуації, якщо вилка несподівано впала, не варто відразу панікувати. Краще розібратися в деталях і постаратися уникнути негативних наслідків. Падаючий столовий прилад може пророкувати як негатив, так і позитив. Все залежить від того, куди його кинули і як це відбулося:

 • падіння на підлогу пророкує візит недоброзичливою гості. Найкращий спосіб уникнути неприємностей – відгородити себе від цього візиту;
 • прилад, що впав з банкетного або святкового столу, приведе в дім жінку, яка буде лестити господарям і виявляти всі ознаки дружби. Однак вірити їй не можна, тому що люди з чистими намірами не з’являються на таких заходах без запрошення;
 • впустити вилку на роботі – не віщує нічого доброго. Ця ознака передбачає суперечки з начальством, несподівану перевірку перевіряє інстанцією або навіть примусове звільнення з роботи.

4fe39b1bc89e32a16310202a600d3402 До чого падає вилка на підлогу – прикмети

Столовий прилад, який під час трапези впав з чиїхось рук, може означати невдачу у виробничих або сімейних справах. І тільки вилка, що впала зі столу на підлогу при великому скупченні людей, не завдасть нікому клопоту.

Якщо упустив господар будинку

Розшифровуючи забобони, слід враховувати, хто і за яких обставин впустив столовий прилад. Господар будинку, який виявив незграбність, повинен знати, що піде за цим:

 • чиста виделка, яку тільки що вимили, не загрожує неприємностями. Весь негатив був змитий водою разом із залишками їжі;
 • брудна вилка, що випала з рук, пророкує сварки з дружиною або близькими родичами;
 • прилад, який впав зі столу, теж не віщує нічого доброго. Можливі фінансові втрати, негативно позначаються на сімейному бюджеті.

Столовий предмет, що впав під час обідньої перерви на роботі, попереджає про негаразди, наступних незабаром. Підвищені вимоги начальства та надмірне навантаження роботою не буде відповідати розміру платні.

Якщо не втримав гість

Потрапляючи до когось в хату, стороння людина рідко відчуває себе розкутою. Іноді від скутості рухів відбуваються казуси з участю столових приладів. Народні прикмети знаходять цьому своєрідні пояснення. Якщо впала вилка у гостя, то це означає:

 • людина відчуває себе не в своїй тарілці. Якщо це давнішній друг, то краще придивитися до нього уважніше, чи вартий він того довіри, яку йому надають;
 • візитер може опинитися в незнайомій обстановці вперше, і його незграбність можна пояснити саме цим. Але тоді необхідно буде врахувати, як і за яких обставин він потрапив у цей будинок;
 • якщо столовий прилад впав на підлогу не з вини гостя, то не варто звертати на це ніякої уваги. Скоріше за все за цим фактом не криється нічого поганого.

Поняття «гостинний дім» не означає, що в ньому потрібно приймати випадкових людей. Адже не дарма в народі кажуть: «Мій дім – моя фортеця».

Що обіцяють інші події з виделкою

З падаючими столовими приладами пов’язано ще кілька прикмет.

Якщо вилка падає з великої висоти і у неї при цьому викривляються зубці, то в будинку за всіма прикметами очікується скандал. Несподівано виявлений на підлозі чужий столовий прилад може означати, що його підкинув хтось із недоброзичливців. Від такого предмета необхідно терміново позбутися.

ece41788802974651de48c7c2c3e2853 До чого падає вилка на підлогу – прикмети

Як відвести неприємності

Вилки, як предмет побуту, отримали широке поширення всього кілька століть тому. Однак цей столовий прилад обріс безліччю забобонів. Наприклад, не можна чертыхаться, піднімаючи з підлоги впала вилку. Це пояснюється тим, що такою поведінкою виявляється зневага до знаків понад.

Щоб уникнути негативних наслідків, піднятий з підлоги вилку можна вимити і прибрати подалі. Найчастіше люди стукають нею тричі по поверхні столу, тричі примовляючи: «Підіть біди і хвороби від мого будинку. Не ходіть до мене гості непрохані!»

Знавці народних прикмет рекомендують на ніч прибирати зі столу всі столові приналежності. Це пояснюється тим, що прилади, які користуються щодня, зберігають залишки людської енергетики. Прибираючи на ніч вилки, людина захищає свою енергію від нечистої сили.

Кожна з народних прикмет має право на існування. Інша справа, як до цього всього ставитися. Якщо людина за внутрішнім відчуттям відчуває, що може статися щось неприємне, то, швидше за все, так і станеться. Позитивно налаштовані люди намагаються звести небажані емоції до мінімуму. У будь-якому випадку впала на підлогу вилка – це не вирок, а лише попередження про можливі неприємності.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради