Чому почорніло кільце срібне, золоте, спаси і збережи – прикмети і забобони

Пристрасть до ювелірних виробів проявляється у представниць прекрасної статі з раннього дитинства. Деякі жінки настільки люблять золоті і срібні прикраси, що не розлучаються з ними ні на хвилину. Іноді колір металу темніє, але не варто впадати в паніку, якщо, приміром, почорніло срібне кільце на пальці. Причин, що викликали зміну, багато, і не обов’язково — це захворювання або псування.

102820336a1b3288943574ffb1e90ba8 Чому почорніло кільце срібне, золоте, спаси і збережи – прикмети і забобони

Чому почорніло кільце на пальці

Відповідь на це запитання знають езотерики і вчені, але у кожного свій варіант. Краще прислухатися і до тих, і до інших. Якщо прикраса на пальці потемніло, ймовірно, це реакція металу на взаємодію з шкірою. Але якщо почорніло або тріснуло обручку, прикмети радять уважніше придивитися до найближчого оточення.

Золоте

З давніх часів золото вважається ознакою багатства і добробуту власника. Кільця, виготовлені з цього матеріалу, — одні з найбільш стародавніх прикрас. Багато сучасні дами і не тільки теж віддають перевагу ювелірним виробам з благородного металу. Купуючи прикраса, багато хто вважає, що піклуватися про покупку не доведеться, адже золото не піддається ерозії і окислення. Але через пару місяців колечко на пальці тьмяніє і темніє, а іноді навіть чорніє.

Цьому є наукове пояснення. Спочатку потрібно звернути увагу на склад сплаву в оздобленні. На виробах із золота ставиться пробірне клеймо. Якщо кільце виготовлено зі сплаву 750 проби, то шанси виявити почорніння поверхні невеликі. Адже до складу входить 75% чистого золота і тільки 25% відводиться сріблу, міді та інших добавок.

Сплави 585 проби сильніше схильні до впливу навколишнього середовища. Отже, ризик потемніння вище. А від виробів з більш низьким вмістом золота рекомендується відмовитися, адже вони можуть втратити блиск дуже швидко.

Недобросовісні ювеліри нелегально підмішують в сплав більше неблагородних металів, тим самим змінюючи оригінальну формулу, щоб привласнити зекономлені крупинки золота. Таке недотримання норм створює умови для прискореного почорніння вироби. Справа в тому, що неблагородні метали у складі сплаву взаємодіють із зовнішнім середовищем — повітрям, вологою і виділеннями людської шкіри. Найчастіша причина зміни кольору золотого кільця — недостатній вміст благородного металу.

Існують речовини, які по особливому взаємодіють з золотими сплавами. Наприклад, ртуть і йод агресивно впливають на верхній шар ювелірного виробу. Слід уникати контакту прикраси з цими речовинами. Невелика кількість ртуті зустрічається у складі деяких косметичних засобів. Навіть мала доза в змозі нашкодити поверхні коштовності. Якщо не знімати кільце при нанесенні крему або косметики, можна виявити на ньому чорніючі плями.

e187e544d992ec675da72152cf86b807 Чому почорніло кільце срібне, золоте, спаси і збережи – прикмети і забобони

Безпосередній контакт з медичним йодом також негативно впливає на золоті прикраси. Речовина зустрічається в самих несподіваних місцях, наприклад, в СПА салоні або плавальному басейні. У воду зазвичай додають невелику кількість йоду для дезінфекції, який руйнує поверхню золотого кільця. Якщо заздалегідь не зняти прикрасу, воно може потемніти.

Срібне

Люди давно помітили, що коштовності з срібла чорніють. Це неминучий процес, навіть якщо прикраса лежить в ящику, згодом на його поверхні утворюється наліт. Цілком нормально, якщо срібло трохи потемніло через пару місяців або років, але, коли колір металу змінюється за лічені дні, треба з’ясувати, чому це сталося.

Причин для такої реакції декілька:

  1. Склад сплаву, з якого виготовлено кільце. На срібні вироби теж наноситься пробірне клеймо. В ювелірних магазинах найбільш популярні прикраси з 925 проби. У такому виробі 92,5% чистого срібла, а 7,5% складають добавки (в основному мідь). Гарною якістю відрізняються прикраси 960, 875 і 830 проб за умови дотримання пропорцій благородного металу і домішок. Якщо при виготовленні кільця використовувався неякісний сплав срібла, виріб швидко почорніє.
  2. Рясне потовиділення. Шкіра людини виділяє піт, у якому присутні сірковмісні речовини. Вони викликають окислення міді у складі срібного сплаву. Рясне потовиділення виникає при деяких захворюваннях, фізичних навантаженнях, стресах і підвищенні температури навколишнього середовища.
  3. Стан здоров’я. На думку вчених, сріблу властиво змінює колір при порушенні роботи ендокринної системи людини. Під час хвороби посилюється секреція сальних і потових залоз, змінюється хімічний склад поту. При цьому виділення вступають в реакцію з металом. Іноді срібло темніє після прийому деяких лікарських препаратів. Це пояснюється тим, що медикаменти по-різному впливають на виділяється піт.
  4. Вплив зовнішнього середовища. Має значення хімічний склад і вологість повітря. Леткі сполуки, які призводять до окислення, присутні в навколишньому середовищі. Їх підвищена концентрація спостерігається при випаровуванні морської води, під час згорання нафтопродуктів і вугілля. Крім того, срібне кільце змінює колір при взаємодії з певними продуктами харчування, наприклад, яйцями і цибулею.

Обручку

Таке кільце не просто прикраса, а найважливіший символ шлюбу. Тому люди засмучуються, коли воно тьмяніє або стає помітно почорнілим. За прикметою, якщо обручка ламається або темніє, це говорить про погіршення відносин між подружжям, аж до розлучення.

У цього повір’я є наукове пояснення. Стреси і конфлікти між подружжям змінюють гормональний фон. Це відбивається на хімічному складі поту, який окисляє обручку. Якщо у когось з подружжя є зв’язок на стороні, то він буде нервувати, намагаючись приховати роман. Це теж впливає на фізіологічні процеси в організмі.

Згідно з іншим повір’ям, потемніле прикраса пророкує хворобу його власника. Багато захворювання на початковому етапі не мають помітних зовнішніх проявів, тому людина вважає себе здоровим. Колечко ж починає темніти з-за підвищеного потовиділення, гормонального збою та інших внутрішніх проблем. Таким способом прикраса «підказує» власнику, що з організмом не все в порядку.

Якщо кільце потемніло, не варто панікувати завчасно. На його зовнішній вигляд могли вплинути хімічні засоби для прибирання приміщення, до складу яких входять кислоти і луги. Такі речовини вступають в реакцію з металами у складі сплаву.

Спаси і збережи

Кільце «Спаси і збережи» — християнський оберіг, наділений особливою силою. Він захищає носія від нещасть і недуг, беручи на себе негативний вплив. Якщо колечко раптово темніє, то це свідчить про потік негативної енергії, спрямованої на господаря. Можливо, ви комусь перейшли дорогу, і на вас навели псування або пристріт. Тому, якщо кільце «Спаси і збережи» потемніло або пошкодилося, воно виконало свою захисну функцію.

69625bbcb546ded6cf888a610938be98 Чому почорніло кільце срібне, золоте, спаси і збережи – прикмети і забобони

Причини потемніння шкіри від прикрас

Після тривалого носіння ювелірного виробу іноді проявляється почорніння шкіри. Частіше ця проблема спостерігається на пальцях, оскільки кільця знаходяться в тісному контакті з шкірою. Але, із-за чого відбувається така реакція, багатьом незрозуміло.

Коли чорніє палець від золотого кільця, люди дають цьому явищу містичну трактування. У народі кажуть, що темна смужка на місці прикраси — вірна ознака того, що на людину наведена псування або пристріт. Крім цього, у явища є і цілком буденні пояснення.

Внутрішні

Домішки золота в сплаві при взаємодії з навколишнім середовищем піддаються процесу окислення. При контакті з прикрасою змінює колір і шкіра. Це пояснює, чому під золотим кільцем палець чорніє.

Один з факторів, що впливають на окислення металу, — людський піт. На долонях розташована велика кількість потових залоз, тому такий ефект недивний. Процес почорніння прискорюється після прийому лікарських препаратів. У складі деяких медикаментів присутні речовини, що активно взаємодіють з домішками золота.

Помічено, що шкіра під золотим кільцем чорніє у людей, схильних до надмірного вживання м’ясних, смажених і жирних страв.

Подібне меню підвищує вміст азоту в складі поту. Цей компонент активно окиснює мідь і нікель, які присутні в сплаві. При контакті з шкірою метали забарвлюють її.

Зовнішні

Одна з причин, чому чорніє палець, полягає в низькій пробі золота. Шкіра темніє через компонентів, що знаходяться в сплаві. У недорогих або фальшивих виробах нерідко присутні отруйні домішки, що викликають алергічні реакції.

При взаємодії з агресивними середовищами (хімікатами, кислотами та лугами) золоту прикрасу окислюється, і шкіра чорніє. Це може спровокувати миючий засіб, косметика або солі для ванн.

Винуватцем почорніння шкіри іноді виступає спеціальне полірувальне засіб, яким обробляють прикраса при виготовленні. Такі сліди недовговічні і самі з часом пройдуть, а золотий виріб потрібно ретельно промити в теплій воді з милом.

b51021f85af641f1270652aa1a188d39 Чому почорніло кільце срібне, золоте, спаси і збережи – прикмети і забобони

Забобони і прикмети

Вважається, що якщо під золотим кільцем чорніє палець, то це поганий знак. Езотерики стверджують, що так проявляється псування або пристріт. Золоте кільце являє собою оберіг з потужною енергетикою. При негативному впливі на власника прикраса змінює колір, а на шкірі виділяється чорна смужка.

За прикметами, якщо людина часто спостерігає темні плями або смуги під кільцем, йому потрібно придивитися до найближчого оточення. Можливо, хтось із знайомих прагне нашкодити господареві коштовності.

Як уникнути негативних наслідків

Щоб шкіра під прикрасою не чорніла, а улюблене колечко радувало своїм блиском, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • знімати кільця під час косметичних процедур;
  • періодично промивати прикраси мильним розчином і дотримуватися правил зберігання;
  • стежити за станом здоров’я;
  • знімати ювелірні вироби під час роботи з хімікатами;
  • купувати прикраси тільки з якісного матеріалу.

Якщо потемніло колечко або палець під ним, не варто засмучуватися і бачити в цьому поганий знак. Найімовірніше прикраса реагує на контакт з побутовою хімією або навколишнім середовищем. Але все ж варто прислухатися до організму і звернути увагу на здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради