Чому не можна сидіти на столі – прикмети для дівчат і чоловіків

Сучасні люди, хоча й не надають особливого значення забобонам, продовжують дотримуватися деякі обмеження, особливо не замислюючись над їх змістом. З дитинства нам доводиться чути про те, що не можна сидіти на обідньому столі. Подібна заборона цілком виправданий з точки зору етикету і логіки, проте в ньому закладено і якийсь сакральний сенс.

70c0f8280005429ea875ba3ba7779e6f Чому не можна сидіти на столі – прикмети для дівчат і чоловіків

Чому не можна сидіти на столі?

З застіллями пов’язано безліч радісних і сумних подій. Спільною трапезою відзначають народження, створення нової сім’ї і відхід в інший світ. Саме цим обумовлено безліч прикмет, які пояснюють, чому не можна сидіти на столі.

Наші предки були впевнені, що дерев’яна стільниця здатна накопичувати як позитив, так і негатив. За трапезою прийнято було обговорювати побутові справи і труднощі. Тому любитель сидіти на столі міг прийняти на себе чужі проблеми, позбутися удачі та здоров’я.

Гостя, яка вчинила таке діяння, легко могли запідозрити в бажанні принести неприємності. Вважалося, що якщо чужа людина сідав на стіл в будинку, родині потрібно чекати всіляких неприємностей, сварок між близькими родичами. Деякі й зовсім вважали це свого роду прокляттям.

Вважалося, що дівчина, що сидить на столі, ризикує невдало вийти заміж або зовсім залишитися самотньою. Подібне повір’я поширювалося і на молодих хлопців. Використовувати предмет меблів для сну і зовсім заборонялося, оскільки за цим міг наслідувати тяжка недуга або загибель.

У християн твердження, що сидіти або лежати на столі погана прикмета має релігійне забарвлення. Перед тим як приступати до сімейної трапези, віруючі підносять молитву Господу, завдяки його за даровану їжу. Відповідно стільниця, в їх розумінні, служить божою долонею, і сидіти на ній можна, щоб не втратити заступництва Всевишнього.

843bfdf98c5f06e96496781059a7ed8e Чому не можна сидіти на столі – прикмети для дівчат і чоловіків

Які прикмети пов’язані зі стільницею?

Народна мудрість накопичила безліч забобонів, пов’язаних зі стільницею. Серед них є як погані прикмети, так і своєрідні ритуальні дії, покликані забезпечити щастя і багатство.

Погані прикмети, що знаменують неприємності:

 • кинути поверх стільниці шапку, зняв з голови – до швидкої сварці;
 • залишити ніж – до більших неприємностей;
 • бити яйце про стільницю – будете втягнуті в злочин;
 • за столом свербить ліве око – чекайте поганого известия.

Наші предки щиро вважали, щоб жити щасливо, потрібно виявляти всіляку повагу своєму житлу. Саме тому на стіл не можна було класти нічого крім їстівного.

Прикмети, пов’язані з грошима і успіхом:

 • Не можна залишати на столі порожню посуд – у сім’ї не буде грошей.
 • Крихти збирають тільки ганчірочкою, щоб сім’я завжди жила забезпечено.
 • Щоб приманити гроші, під скатертину потрібно покласти срібні монетки. Роблять це неодмінно на зростаючому Місяці.
 • Успіх на шляху мандрівника обіцяє наступний обряд. Перед виходом з дому треба посидіти за столом, тримаючись за лівий край.

  8383592b711d06062f6fb837a53d35c3 Чому не можна сидіти на столі – прикмети для дівчат і чоловіків

  Чому не можна сидіти на розі?

  Існує твердження, що незаміжньою дівчині трапезувати, сидячи на розі столу, не можна. Вважається, що після цього вона надовго залишиться в дівчатах. Особливу увагу цій прикметі приділяють на весільних застіллях або оглядини нареченої. До речі, холостякам, що живуть з родичами, повір’я не обіцяє поганого, навпаки, обіцяє їм набуття власного кутка.

  Прикмета про те, що сидіти на столі не можна, світський етикет вона увійшла у вигляді обов’язкового правила. Вихованому дорослій людині не прийде в голову використовувати обідній стіл в якості табурета, навіть якщо в прикмети не вірить.

  Подібна дія неприпустимо з точки зору гігієни і здорового глузду. Можливо, немилість долі ви не притягнете, але напевно справите враження невігласи.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради