Чому не відзначають 40 років жінки, чоловіки

Існує думка, що не можна відзначати своє сорокаріччя як чоловікам, так і жінкам – святкування може накликати біди на іменинника.

У Стародавній Греції цей вік вважався піком життя, оскільки мало хто з древніх греків доживав навіть до 50 років. В деяких культурах існує боязнь числа «4», так як воно співзвучно зі словом «смерть». Тому його намагаються уникати в назвах і численнях.

8481860f408393466b27905945f174d1 Чому не відзначають 40 років жінки, чоловіки

Чому не можна відзначати 40 років жінкам

Багато пов’язують негативні прикмети з самим словом сорок, яке має дві складові – сор, тобто сміття і рок, означає долю.

Найпопулярніша причина, чому не варто відзначати 40-річний ювілей жінкам – зміни будови організму у зв’язку з наближенням клімаксом. Це супроводжується не тільки зовнішніми змінами, у вигляді появи зморшок на обличчі і сивого волосся, але і частою дратівливістю, агресивними нападами і депресіями.

На жаль, ці вікові зміни і згасання жіночої енергетики все одно неминучі, незалежно від святкування ювілейної дати.

У Росії вважається, що якщо представниця слабкої статі все-таки вирішила відсвяткувати сорокаріччя, і в подальшому її житті не відбулося нічого поганого, то весь негатив виллється на самих близьких людей.

Чому не можна відзначати 40 років чоловікам

Марновірство не має наукового пояснення, але в багатьох історіях відзначили ювілей 40 років чоловіки незабаром гинули при загадкових обставинах, тому це свято асоціюється зі смертю і вважається останній круглою датою.

Думка экспертаНаталия АлександроваНумеролог, парапсихолог, тарологПринято вважати, що після того, як чоловік справить сорокаріччя, його покидає ангел-хранитель, а далі захист життя і здоров’я лягає на плечі людини.

Думка церкви

Священнослужителі вважають, що відмова святкувати 40-річний ювілей є звичайним людським страхом, і ця дата не чинить негативного впливу на життя іменинника.

У біблійному писанні є ряд подій, пов’язаних з цією цифрою:

 • протягом сорока днів Ісус був на землі після свого воскресіння – все це час він намагався вселити в людей віру і надію своїми розповідями;
 • цар Давид правил протягом 40 років;
 • єврейський народ ходив по пустелі в пошуках щастя і землі обітованої сорок років;
 • ковчег Ноя був у плаванні сорок днів – весь цей період безупинно йшов дощ, і навколо не залишилося нікого живого;
 • храм Соломона в ширину складав сорок ліктів.

Крім того, це число пов’язано з 40 днем після смерті, коли душа померлого знаходить спокій і відправляється в рай або пекло.

Також вважається, що для очищення після пологів представниці слабкої статі потрібно 40 днів – після закінчення цього часу вона може знову відчути близькість з чоловіком або відвідати храм.

Забобони представники церкви не визнають і кажуть, що слід відзначати кожен прожитий рік.

Думка астрологів

Астрологи сходяться на думці, що сорок років – кризова дата для людини і в цей час під впливом Урана і Плутона можуть статися такі кардинальні життєві зміни:

 • погіршення фінансового становища, аж до банкрутства;
 • нещасний випадок, що спричинив за собою каліцтва;
 • розрив відносин з коханою людиною або розлучення;
 • важкі захворювання.

Астрологи рекомендують відсвяткувати ювілей скромно і у вузькому колі близьких людей – це допоможе безболісно і непомітно пережити кризову дату.

Думка екстрасенсів

Екстрасенси не бачать по нумерології нічого негативного у відзначенні 40 років – це число вказує на зміну світогляду, трансформацію розуму і умиротворений душевний стан.

У езотериків цифра 40 є ознакою смерті – на карті Таро, позначає це нещасливе подія, є буква М, яка символізує четвірку.

Щоб відсвяткувати день народження без пригод, рекомендується:

 • запросити тільки друзів, які в своїх привітаннях щиро бажають вам добра;
 • відзначити через кілька днів після іменин;
 • не святкувати сорок років, а зробити прощання з 39 роками;
 • оформити святкування у вигляді тематичної вечірки.

В цей день поганою прикметою вважається дарувати подарунки – краще через кілька днів після свята вибрати разом з винуватцем торжества вподобану йому річ.

Незалежно від кількості прикмет, пов’язаних з цією датою, не відзначати 40 років, чи все таки варто – вирішувати тільки вам. Психологи відзначають, що не потрібно налаштовувати себе на поганий результат і постаратися уникати екстремального святкування.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради