Як почистити газову колонку: інструменти, матеріали

В домашніх умовах чистка газової колонки проводиться простим способом, але обов’язково з дотриманням правил техніки безпеки при роботі з газовим обладнанням. Необхідні інструменти та матеріали для проведення профілактики є в кожному будинку. Але при виявленні будь-яких відхилень потрібно звернутися до фахівців для усунення несправностей і більш ретельної перевірки.

e545b9c69c4925007691b21ef558df7e Як почистити газову колонку: інструменти, матеріали

Правильна експлуатація газового обладнання та своєчасна профілактика — це запорука безпеки.

Загальні відомості

Газова колонка — обладнання, призначене для підігріву води та використання в житлових приміщеннях. Запускається з допомогою газового запальника. Має клапан, контролюючий тиск води, радіатор і елемент нагрівання радіатора. Обов’язкова умова під час роботи колонки циркуляція водопостачання та підключення до вентиляційної системи. З-за жорсткості води і накопичень нагару газу періодично потрібно чистити і проводити технічне обслуговування фахівцем.

Як зрозуміти що потрібно чистити?

Вода, що надходить по трубах, підведеного до колонці, при попаданні в радіатор і нагріванні утворює осад на стінках нагріваючого елемента, а також забиває соти радіатора. З-за цього виходить слабкий напір води і регулювальний клапан не дозволяє запустити водонагрівач. На нагрівають елементі сот накопичується кіптява від газу, бруд і пил, що потрапляє за рахунок вентиляції, а також відбувається засмічення жиклерів газового пальника. При таких забрудненнях нагрівальний елемент не дає потрібної температури води при нагріванні. Якщо при роботі колонки вода недостатньої температури або слабкий напір необхідно провести чистку.

Як часто необхідна чистка

711c89585dba65a863ff24c2ef4391e0 Як почистити газову колонку: інструменти, матеріалиПідтримання чистоти — один з пунктів правильної експлуатації пристрою.

За правилами техніки безпеки поводження з газовим обладнанням необхідна регулярна прочищення колонки і обов’язкова перевірка системи вентиляції фахівцями контролюючих органів, які мають спеціальні пристосування і датчики для перевірки. При виявленні перших ознак несправності викликати фахівця. Але профілактику можливо зробити своїми руками, щоб видалити забруднюючі накопичення, які впливають на термін служби і експлуатацію газового обладнання.

Інструменти і матеріали

Для проведення профілактики самостійно важливо дотримуватися заходів по техніці безпеки. Для цього необхідно відключити водонагрівач від подачі газу і води за допомогою перекривають кранів. Підготувати обладнання зробивши розбирання деталей. Для цього знадобитися гайковий ключ, викрутка і гумові паранитовые прокладки. Після проведення профілактики необхідно встановить нові прокладки, щоб скріплюють деталі щільно прилягали і були герметичні. Необхідно провести наступні додаткові кроки.

 • Зняти панель облицювання газового обладнання з використанням викрутки і гайкових ключів.
 • Від’єднати водогрійний елемент від системи водопостачання.
 • Радіатор з сотами витягти з колонки і оцінивши ступінь і місце забруднення, проводиться очищення даного елемента.
 • Візуально перевірити забруднення газових форсунок і при необхідності очистити.
 • Як проводити чистку?

  41190e53fc1b7c5a9b40abbe556c4bc0 Як почистити газову колонку: інструменти, матеріалиНагрівальний елемент демонтують і видаляють наліт.

  Після вилучення Тена колонки і оцінивши ступінь забруднення проводиться чистка та промивка радіатора від накипу. Для промивання змійовика в домашніх умовах використовуються спеціальні рідини, видаляють накип. Така рідина заливається в систему і залишається на час, вказаний на флаконі. Застосовувати кислотно-містять речовини забороняється, оскільки порушується покриття та структура внутрішнього елемента. Після очищення злити рідину і кілька разів промити проточною водою.

  Для прочищення сот від нагару, утвореного в результаті горіння газу, видалення стороннього сміття, що потрапляє з системи вентиляції необхідно використовувати очищаючі рідини. Щоб ретельно прочистити нагріваючі елементи, необхідно рідину нанести на стільники, залишити на певний час, змити великою кількістю води і дати висохнути. Після чищення зібрати елементи у зворотній послідовності, і встановити на водонагрівач. Чистка теплообмінника газової колонки впливає на температуру води видається при нагріванні.

  При забиванні газового пальника може сипатися сажа. Тому цей елемент колонки також необхідно періодично чистити. Для цього необхідно акуратно від’єднати пальник і промити проточною водою, використовуючи звичайну пензлик для малювання, щоб ретельно вимити всі важкодоступні місця пальника. Після промивання висушити, зібрати всі деталі і встановити назад. Обов’язково встановити прокладку під гайку кріплення газового пальника. Після установки перевірити герметичність з’єднання скріплюючих елементів і закріпити облицювальну панель.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради