Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?

Для виконання будівельних і ремонтних робіт важливо підібрати хороший ущільнювач. Але видалення силіконового герметика в домашніх умовах вимагає певних зусиль. Найскладніше зняти застарілі залишки силіконового клею у ванній з плитки. Щоб правильно провести процедуру без шкоди для поверхні, необхідно підібрати спеціальні засоби, у вигляді розчинника. Для видалення силікону часто використовують підручні засоби. Методи очищення залежать в першу чергу від матеріалу.

 Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?

Особливості матеріалу

Для опоряджувальних робіт у квартирі застосовується силіконовий герметик. Це міцний матеріал, який допомагає затерти шви і застосовується для всіх видів поверхонь. Широкий спектр застосування забезпечується за рахунок наступних якостей:

 • Вологостійкість. Застосовується для ванни і кухні, де велика кількість води і пари.
 • Надійність. Скріплює шви і тріщини між усіма матеріалами на тривалий час.
 • Термостійкість. Витримування вплив низьких температур і надвисоких до +200 °C.
 • Еластичність. Після висихання не тріскається.
 • Антисептичну дію. До складу входячи фунгіциди — антибактеріальні речовини, що запобігають появі грибка.
 • Універсальність. Застосовується для підлоги, стін, віконних рам.

Використовувати механічні засоби для видалення слідів не рекомендується, так як існує ризик пошкодження поверхні. Необхідно застосовувати хімічні склади.

Магазинні засоби для очищення від герметика

 Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?На прилавках можна знайти готові суміші для демонтажу ущільнювача.

Змивка ущільнювача — процес складний. Залежно від характеру плям необхідно підібрати розчини та інструменти. В господарському відділі можна придбати засіб для видалення силіконового герметика з усіх видів матеріалів. Така рідина допомагає розчинити засохлий ущільнювач, зробити його м’яким і легко вирішити проблему очищення. Магазинні засоби бувають декількох видів, ефективність яких залежить від активного компонента:

 • Кислотний. Розчинник на основі оцтової кислоти. Не застосовується для металевих і мармурових поверхонь, але швидко видаляє клей з лінолеуму і плитки.
 • Лужний. Основні компоненти — аміни, від їх кількості і характеру залежить застосування.
 • Нейтральний. Найбільш поширений, застосовується для всіх видів матеріалів.

Чистка підручними засобами

Відмити силікон магазинними засобами можна, але абразивні частинки здатні пошкодити делікатні матеріали. Крім цього, вартість продукції висока і її потрібно купувати в спеціальному магазині. У багатьох випадках доцільно використовувати підручні засоби, вони є в кожному будинку і приготувати суміш, яка допомагає прибрати силікон, нескладно. Для свіжих плям застосовується звичайна вода і ганчірка. Якщо швидко витерти вологий клей, слідів не залишається. Але, щоб видалити старий ущільнювач, необхідно підготувати спеціальний засіб.

Як прибрати з кахлю?

 Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?Очищення металу від силікону має ряд особливостей і правил.

Для кожного типу поверхні застосовується окремий метод. Кахель вважається дорогим і, вимогливий у догляді, матеріалом. Тому, щоб прибрати сліди силікону з плитки або стільниці, ванни потрібно діяти акуратно. Розчинники на основі органічних компонентів у цьому випадку не підходять, вони впливають на лакове покриття, усувають блиск і псують зовнішній вигляд. Тому використовувати стандартні засоби з абразивними частинками не рекомендується. Щоб відчистити кахель

застосовується гас в наступній послідовності:

 • Налити речовина в пульверизатор.
 • Нанести на клей і потримати 2-3 хвилини.
 • Прибрати тильною стороною ножа або іншим не гострим предметом.
 • Повторити процедуру.
 • Процедура не забере багато часу, так як гас здатний швидко вивітрюватись.

  Очистити із шкіри рук

   Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?Під час роботи слід подбати про контрацепцію рук від потрапляння силікону на шкіру.

  Проводити будівельні роботи потрібно в захисних рукавицях. В іншому випадку на шкіру може потрапити клей. Якщо це відбулося, необхідно негайно стерти ганчіркою, поки м’який силікон. Якщо він встиг застигнути, очистити його безболісно буде важко. З таким завданням справляються спиртовмісні склади. Можна використовувати медичний, нашатирний спирт або горілку. Щоб вивести великі плями, потрібно використовувати розчин високої концентрації. Процедура очищення проходить наступним чином:

 • Нанести спирт на ватний тампон і прикласти його до силікону.
 • Ритмічними рухами потерти на протязі хвилини, якщо потрібно, змочити вату ще раз.
 • Терти до тих пір, поки силікон не стане відставати від шкіри. На пальцях можуть залишитися червоні плями.
 • Як прибрати з пластмаси?

  Така поверхня вимагає ретельного підбору засобів, лужні сполуки залишають сліди і роз’їдають верхній шар. Не варто застосовувати механічні способи видалення. Делікатно зняти ущільнювач з пластику і пластмаси допоможе соляна кислота. При застосуванні силікон розчиняється, стає м’яким і легко відокремити від матеріалу. Покриття при цьому залишається не зворушеним. Для пластмаси краще купувати спеціальні засоби в господарських відділах.

  Змити з одягу

   Чим відмити силіконовий герметик з одягу, кахлю і пластмаси?Вивести силіконове речовина з текстильних виробів дуже складно.

  Перед тим як зайнятися замазуванням швів, необхідно переодягнутися в робочу форму. Відіпрати силіконову змазку з одягу складно. Для ніжних тканин таке пошкодження вважається згубним і річ потрібно утилізувати. Врятувати виріб можна оцтовою кислотою або спиртовим розчином. Існує 2 способи:

  • Розбавити речовина у воді і замочити запачканную річ на 1-2 години. Потім потерти кожен ділянку і відправити одяг у прання.
  • Кожне пляма обробити засобом, а потім очистити щіткою.

  Відтерти скло

  Силіконова рідина не глибоко проникає в матеріал, тому прибрати її досить легко. Щоб зняти залишки клею з скла можна застосовувати бензин, гас або уайт-спірит. Вибраний засіб нанести на вікно пульверизатором, почекати 2-3 хвилини, потім жорсткою губкою зняти. Щоб прибрати неприємний запах, вікно необхідно одразу вимити спеціальним засобом і провітрити відвідування.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради