Як зв’язати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Чого можна радіти холодними осінніми вечорами, приходячи додому – теплий плед, чашці гарячого капучіно і м’яким затишним домашнім тапкам. Осінь розташовує до того, щоб носити не завжди зручне взуття, тому за цілий день ноги можуть втомлюватися. Якщо за вікном дощі і сніг, подумайте про те, щоб дізнатися, як зв’язати следка на двох спицях.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem140 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Це відмінний варіант домашнього взуття, адже шкарпетки можуть здавлювати ніжки, покупні тапочки не завжди так само зручні. У них можна залізти в крісло і закутатися в плед. Зв’язати тапочки на двох спицях не складне заняття, але досить приємне. Вони будуть прекрасним подарунком близьким або подругам. Не варто порівнювати в’язання следков на двох спицях з в’язання шкарпеток на чотирьох. Процес набагато легше і зрозуміліше, а до того ж існує безліч варіантів, як зв’язати следка на 2х спицях, не один десяток різноманітних моделей, як для дорослих, так і для діток.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem141 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Малюки найбільше люблять забавні елементи гардеробу, які нагадують мордочки звірів, або інші деталі тварин. Наприклад, для маленької принцеси ви можете зв’язати симпатичні тапочки зайчики.

– реклама –

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem142 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Так як следка в’яжуться, щоб у них було тепло і затишно, то пряжу необхідно вибирати під ці параметри. Спробуйте на дотик, щоб вона була не колючого і м’якою. Підійде шерсть з додаванням акрилу, який делаетее м’якше і еластичнішою. В шкарпетці будуть гарні тапочки, пов’язані з пряжі з додаванням стрейчевих волокон.

По товщині пряжа повинна бути приблизно 200-300 м в мотку, на 100гр. Це ідеальний варіант для початківців, щоб отримати прийнятний варіант. Для в’язання следков на двох спицях потрібно зовсім мало пряжі – залишки після в’язання великих речей.

Спиці для в’язання следков необхідно підбирати кругові, не довгі (40-60 см), також можна користуватися панчішними №2, або 2,5. Інші розміри спиць можна використовувати для більш товстої пряжі.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem143 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Є кілька способів зв’язати следка на 2 спицях.

 • Починаємо в’язати тапки спицями з носка вироби. Набирати необхідно за мінімуму петель, з допомогою накидов збільшуємо число петель.
 • В’яжемо з верхньої частини, з п’яти, щоб спуститися до носка. У цьому випадку буде простіше тим, хто знає принцип в’язання шкарпеток.
 • Поперечний спосіб в’язання – тапок в’яжеться від одного краю до іншого, а потім зшивається.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem144 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Следка на двох спицях: простий спосіб

У кожної майстрині, яка вміє в’язати, знайдуться залишки пряжі. Щоб вони не лежали просто так, можна применитьих з користю, а зв’язати следка на двухспицах легко, особливо після прочитання майстер класу. Найлегші следка на двох спицях в’яжуться турецьким способом.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem145 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Потрібно:

 • Пряжа Nako (49% вовна, 51% акрил; 100гр/210м)
 • Спиці №3,5

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem146 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Щільність: 22 петлі – 10 см

Набираємо на спиці 50 петель

1 ряд: 1 кром., *1изн., 1лиц.* — 4 рази, 32 осіб., *1 осіб, 1 ізн.* — 4 рази, 1 кром.

2 ряд: 1 кром., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 32 осіб., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 1 кром.

Необхідно повторювати ряди 12 до 18 див.

Довжина стопи трохи повинна бути дорівнює Дстопы – 15% — 1 см

Починаємо зменшувати:

1 ряд: 1 кром., *1изн., 1лиц.* — 4 рази, *2 осіб. разом – 16 разів, *1 осіб, 1 ізн.* — 4 рази, 1 кром. Разом 34 петлі.

2 ряд: 1 кром., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 16 осіб., *1 ізн., 1 осіб.* — 4 рази, 1 кром.

3 ряд: 1 кром., *1изн., 1лиц.* — 4 рази, *2 осіб. разом – 8 разів, *1 осіб, 1 ізн.* — 4 рази, 1 кром. Разом 26 петлі.

4 ряд: 1 кром., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 8 осіб., *1 ізн., 1 осіб.* — 4 рази, 1 кром.

5 ряд: 1 кром., *1изн., 1лиц.* — 4 рази, *2 осіб. разом – 4 рази, *1 осіб, 1 ізн.* — 4 рази, 1 кром. Разом 22 петлі.

6 ряд: 1 кром., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 4 осіб., *1 ізн., 1 осіб.* — 4 рази, 1 кром.

7 ряд: 1 кром., *1изн., 1лиц.* — 4 рази, *2 осіб. разом – 2 рази, *1 осіб, 1 ізн.* — 4 рази, 1 кром. Разом 20 петлі.

8 ряд: 1 кром., *1лиц., 1изн.* — 4 рази, 2 осіб., *1 ізн., 1 осіб.* — 4 рази, 1 кром.

Закриваємо петлі.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem147 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Збірка

Зшити закритий край, верх стопи.

Складаємо разом набірний край і зшиваємо.

Обв’язуємо следка: *2 полустолбика з накидом у слід 3 петлі, 1 напівстовпчик з накидом у слід петлю*, повторюємо **.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem148 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

 

Следка на двох спицях без шва

Технологій в’язання простих следков на двох спицях є кілька, і одна з них полягає в тому, щоб зв’язати следка на 2 спицях без шва. При в’язанні такого виробу важливо добре і точно виміряти ніжку. В’язані следка повинні сидіти на нозі щільно, не спадати, але при цьому не стягувати ногу. Полотно повинно виходити досить щільним, але також застосовують ажурні візерунки при в’язанні тапочок на двох спицях.

Щоб зв’язати следка на 2 спицях без шва 38 розміру, потрібно близько 50 гр пряжі. Чим більше розмір, тим пряжі необхідно більшу кількість.

Спиці №2,5

Набираємо приблизно 48-53 петель (розмір 38), для розміру 40 наберіть на 6 петель більше.

1-4 ряд зв’яжіть платочної в’язкою.

5 ряд (лицьового) – візерунок резинка (1 осіб. *1 ізн.) 25 петель (остання петля повинна бути лицьового), *накид, осіб.* – 3 рази, резика (з лицьової петлі)

6 ряд: гумка

7 ряд: 25 петель візерунком гумка, накид, 3 осіб., *осіб., накид* – 2 рази, 3 осіб., 25 петель гумка.

8 ряд: гумка

9 ряд: як 7, тільки осіб. петлі пров’язуємо по тій же схемі по 5 разів.

11 ряд: як 9ый, але осіб. петлі беремо по 7 разів.

Тепер ви можете переглянути куточок – носочок вашого трохи.Коли кількість особових в непарних рядах буде 19, зв’яжіть 4 ряди платочної в’язкою.

Для миска візьмемо вільну спицю і перенесемо на неї частину петель. Середні 9 петель повинні виявитися на лівій спиці.

Зв’яжіть 8 особових петельок, до восьмої за передні стінки в’яжемо 9 і 10 петлі. Перегорнемо виріб і в’яжемо 8 осіб., до 8 ой петлі за задні стінки провяжем 9 і 10 петлі. Перегорнемо виріб і повторимо. Так чергуємо далі – в особових рядах в’яжемо 9 і 10 петлі за передні стінка, а в виворітних за задні. Таким чином в’яжемо 30 рядів.

Після лицьового ряду наберемо лицьові петлі за обидві стінки. Провяжем їх виворітними, 8 петель по центру робимо лицьовими, а 9 і 10 петлі в’яжуться разом з особовими за задні стінки.

Наберіть виворітні петлі, зв’яжіть їх лицьовими. Процес такий же, як при в’язанні миска, який переходить в підошву. Отримуємо візерунок гумку і використовуємо її далі.

Зв’язавши п’яту до верху, закрийте петельки (простягніть одну через іншу).

Як бачите, в’язання тапочок на двох спицях без шва не складний процес, зате всього пара годин і у вас поповнення в домашньому гардеробі.

Следка на 2 спицях для початківців: покроковий опис

Такий виріб, як домашні следка на двох спицях, зв’язати можна за один вечір навіть новачкам. Якщо вмієте тримати спиці в руках і знаєте ази, то для вас не складе праці взути всю сім’ю в теплі м’які тапочки.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem149 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Запасіться залишками ниток двох кольорів. В’яжуться такі следка від п’яти до п’яти укороченими рядками. В’яжемо платочної в’язкою.

Наберіть 25 петель.

1 – 2 ряди: 25 петель чорної пряжею

3 -4 ряди: 20 петель червоною пряжею

5 – 6 ряди: 25 петель чорної пряжею

7 — 8 ряди: 15 петель червоною пряжею

9 – 10 ряди: 25 петель чорної пряжею

11 — 12 ряди: 10 петель червоною пряжею

13 – 14 ряди: 25 петель чорної пряжею

14 — 15 ряди: 15 петель червоною пряжею

Продовжуємо також, поки не вийде півколо

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem150 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

По краях тапочки необхідно зшити.

Чоловічі следка на двох спицях

Багатьом здається, що в’язання складний процес. Але навіть у початківців майстринь може вийти гарна річ, якщо робити все по опису і схемою. Следка на двох спицях для чоловіків – не виняток. Якщо вибрати відповідну пряжу, приємну і м’яку, але міцну, у вас вийде гарний виріб, який однозначно оцінить ваш чоловік або тато. Ногам має бути приємно в домашньому взутті.

Следка на двох спицях: чоловічі розміри

Такі следка можна зв’язати і для жінок, у яких велика стопа.

Розрахунок виконано для розмірів 40-41 (довжина стопи 25,9 см) і 43-44 (29 см).

Щоб зв’язати чоловічі следка спицями 42 розміру, необхідно до першого варіанту додати 2 петлі при наборі, а для в’язання чоловічих следков на двох спицях 44 розміру – додати до другого варіанту 2 петлі в наборі.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem151 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Матеріали:

 • 100 гр пряжі (100гр/170 м)
 • Щільність в’язання: 20 петель*40 рядів = 10*10 см
 • Спиці

П’ятка, стопа:

Наберемо 38 (42) петлі

В’яжемо платочної в’язкої виріб заввишки 11,5 (12,5) див.

Набираємо 4 петлі. Повернемо виріб, в’яжемо ряд лицьовими. Отримаємо на спицях 42 (46) петель.

На лицьовій стороні наберіть 4 петельки, в’яжемо 2 ізн.петлі та 2 осіб. петлі. Далі лицьові петлі, крім двох останніх – виворітні. По 2 крайні петлі необхідно в’язати так, щоб вони відрізнялися від інших. Разом 46 (50) петель.

На виворітній стороні всі лицьові петлі.

На лицьовій стороні: 2 ізн., лицьові, 2 ізн.петлі.

Останні два рядка повторіть, поки не вийде деталь 24 (24,5) см від початку.

Щоб сформувати мисок, робимо зменшення петельок в наступних 10 рядках.

Збірка:

По лінії згину деталі, складаємо навпіл. На лицьовій стороні зробіть шов по центру, щоб з’єднати носок і верх. Вивернемо чоловічий угод і зшиємо з вивороту.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem152 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

 

Дитячі следка на двох спицях

Маленькі діти не люблять ходити в тапочках, тому в’язані тапочки можуть стати прекрасною альтернативою. Дитині буде комфортно і затишно у такому м’якому і симпатичному аксесуар, пов’язаному маминими руками.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem153 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Набираємо 30 петель.

1-6 ряди: лицьові петлі

7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21 ряди: особові

8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 ряди: виворітні

23 – 45 ряди: робимо п’яту. 19 особових, 21, 20, 21 вмсте осіб., повернемо полотно.

9 виворітних

10-11 ізн. разом повернемо виріб.

9 особових

10 – 11 осіб. разом

Продовжуємо чергувати ряди, поки не залишиться 10 петель. Тоді п’ята буде готова.

Щоб зв’язати стопу необхідно набрати 10 петель з бічних частин п’яти. З одного боку зв’яжіть 20 петель, доберіть 10 петель, з іншого боку, поки не буде 30 петель.

31 ряд в’яжемо гладдю. З 5 -го ряду виконуємо збавляння для формування носка.

Далі в’яжемо верх трохи для дівчинки на двох спицях, підхоплюючи по 1 петлі з боковушек в кожному рядку по схемі:

84 ряд: 9 ізн., 10 петель з бічних частин

85 ряд: 4 осіб., 3 разом, 3 осіб., 1 петлю з бічної частини

Повторювати ці два ряди, поки всі петлі не закриються, підхоплюючи з двох сторін по 16-18 петель.

Поради: щоб следка краще трималися, можна зробити їх на зав’язках.

Якщо хочете ефект масажу для стоп, зв’яжіть підошву ребристим візерунком.

Щоб краї не розтягувалися, обвязывайте їх гачком.

Для більш тривалого носіння, в’яжіть домашні тапочки на двох спицях в дві нитки, при цьому для вив’язування п’яти можна додати синтетику.

Красиві следка на двох спицях: опис

Навіть прості домашні тапочки можна зробити красивими, щоб вони не тільки гріли вам, але і радували своїм зовнішнім виглядом. Щоб взяти супер теплі следка на двох спицях, візьміть вовняну або полушерстяную пряжу. Для літнього варіанту підійдуть бавовна, льон.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem154 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Опис дається для трьох розмірів: 35/37 (22 см довжина стопи), 38/39 (24 см), 40/42 (26 см)

Основний візерунок: платочная в’язка

Матеріали:

 • Напіввовна (50%) – 100 гр /100 м
 • Спиці №5 2 шт і 1 додаткова.
 • 2 шпильки.

Щільність в’язання: 13 петель * 26 рядів = 10*10 див.

Схема показана окремо для лівого і правого трохи: А1 – лівий, А2 – правий.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem155 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

 

Лівий угод на двох спицях

Наберіть 36-38-40 петель.

4 см в’яжемо основним візерунком.

В’яжемо тільки перші 11-13-13 петель, а решта знімаємо на дод спицю.

1 ряд: особові

2 ряд: додамо 2 петлі в’яжемо лицьовими

3 ряд: додамо дві петлі лицьовими

4 ряд: продовжуємо по малюнку А1 з кромочний.

В’яжемо за схемою, поки не отримаємо висоту деталь 6,5 – 9 – 9,5 див. В останньому ряду робимо 4 збавляння. Залишається 11-13-13 петель.

Піднімаємо петлі бічних частин верху тапка, з одного боку 12-14-16 петель, з іншого боку 12-14-16 петель. Разом з тими петлями, які знаходяться на дод. спиці вийде 60-66-72 петель. Далі в’язати зручніше на кругових спицях.

Робимо завмер. Для цього беремо шпильку, зазначимо нею пальці ніг, другий шпилькою – середину п’ятки. 2 см в’яжемо лицьовими петлями. Зменшуємо по 1 петлі з обох сторін від кожної з шпильок (в’яжемо по дві петлі разом). У кожному ряду виходить зменшуємо 4 петлі. Так робимо, поки не буде у висоту 5-5-6 див. Закрийте петлі.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem156 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Відмінність правого трохи в тому, що верх тапка зв’яжемо за схемою А2.

Збірка

Зшити шви на ступні лівого і правого следков.

В’язання следков на 2 спицях може стати таким приємним заняттям, що у вас вдома може оселитися не одна пара капців. Вони можуть бути абсолютно різними – следками, тапочками і чобітками.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem157 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem158 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem159 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem160 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Особливо вас можуть притягнути ажурні следка, пов’язати на двох спицях такі тапочки не набагато складніше, ніж тапочки для початківців. Трохи більше доведеться вважати під час вив’язування візерунка.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem161 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Следка на двох спицях можна пов’язати набагато швидше і простіше, ніж шкарпетки. Тому вони так популярні серед в’язальниць і багато хто саме з них починають свою діяльність зі спицями.

Следка можна прикрасити різними способами – бантиками, стрічками, намистинами.

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem162 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem163 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Красиво виглядають двоколірні следка спицями

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem164 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

kak svyazat sledki na dvukh spicakh: sposoby s podrobnym opisaniem165 Як звязати следка на двох спицях: способи з докладним описом

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради