Сіра кішка чи кіт у хаті – прикмети та повір’я

У давнину в багатьох народів кішки вважалися священними тваринами, їх шанували, вважали посланцями богів і ставилися з великою повагою. Кішки сірі виділялися особливо – за загадковий сріблястий відтінок шерсті їх вважали присвяченими місяці і вірили, що такі коти приносять щастя і успіх. З роками з’явилося безліч прикмет і повір’їв про сірих кішок в будинку.

0db1d267af0413ba475a4bec64cfcc55 Сіра кішка чи кіт у хаті – прикмети та повіря

Прикмети про сірих котів

Більшість забобонів, що стосуються кішок димчастого кольору, носять однозначно позитивний сенс – мати такого вихованця будинку вважається великою удачею. Щоб зрозуміти, що символізують сірі коти, варто звернути увагу на деталі.

Сірий кіт у домі

Тим, хто хоче, щоб благополуччя не покидало будинок, безсумнівно, варто поселити сріблястого домашнього улюбленця. Прикмети про сірих котів в будинку зачіпають практично всі сфери людського життя.

  • за повір’ям, кішки з сріблястою шерсткою володіють особливою містичною аурою – вони здатні бачити духів і нечисту силу і захищають житло від непрошених потойбічних «гостей»;
  • сірий кот – вісник гармонії, завівши його будинку, можна спостерігати, як припиняються сварки між домочадцями, а в родину приходить спокій;
  • будинок, в якому живе такий вихованець, обходять стороною псування і лихе око;
  • кішки з сірими смужками вважаються кращими друзями будинкових – вони принаджують в дім добробут, затишок і багатство;
  • тим, у кого є сірий кіт у хаті, не потрібно хвилюватися про матеріальні проблеми – кажуть, що удача в справах не покине господарів.

Окремо варто відзначити цілющі здібності кішок з сіро-блакитною шерстю – якщо в будинку є хворий чоловік, вони лягають поруч з ним, неподалік від хворого місця, і з часом хвороба відступає.

Якщо у вас вдома живе улюбленець сірого кольору, потрібно уважно стежити за його поведінкою – воно має своє значення.

Так, якщо раптово вихованець став схвильованим, забивається в кут і дивиться на порожнє місце – цілком ймовірно, що коту довелося зіткнутися з нечистою силою. У такій ситуації рекомендується запалити церковну свічку і дочекатися, поки вона повністю прогорить, а віск закопати подалі від будинку.

Сіра кішка, яка любить спати на спині, піднявши догори лапки, за повір’ям принесе в будинок багатство і фінансове благополуччя. Існує ще одна цікава прикмета – якщо кішка сіла на гаманець, то незабаром очікується поява значної фінансової надбавки.

Димчаста кішка

Абсолютно особливими у всі часи вважалися кішки з рівним димчастим, сріблястим забарвленням. У давнину вірили, що такі тварини наділені енергією місяця, яка надає їм магічні властивості.

Особливо сприяли такі тварини дівчатам і жінкам. Вважалося, що для незаміжньої дівчини зустріч з сірої кішкою обіцяє швидкий щасливий шлюб. Вагітні жінки намагалися частіше гладити димчастих котиків – це обіцяло легкі пологи і здорових дітей.

Сучасні психологи впевнені – кішки такого кольору здатні боротися з неврозами, депресією і тривожними розладами. Вони дарують своїм господарям спокійний сон і впевненість у собі.

Як з’явився вихованець в будинку

Дуже хорошою прикметою вважається, якщо сіра кішка сама прийшла до дому – для того щоб успіх і щастя супроводжували господарям, можна проганяти тварина, потрібно по можливості дати їй притулок, нагодувати і допомогти, якщо це потрібно.

Якщо кішку довелося забрати з вулиці – добрий знак, це допоможе новоспеченому господареві домашнього вихованця домогтися високого положення в суспільстві, отримати похвалу і підвищення від начальства або іншим способом вирішити свої матеріальні проблеми.

Блакитного кота за традицією дарують подарунок молодим незаміжнім дівчатам. Вважається, що так вони швидше знайдуть сімейне щастя.

До речі, існує народна прикмета про кішок, яка говорить, що за тварина, отриманий у подарунок, потрібно обов’язково винагородити дарувальника – хоча б чисто символічно. В іншому випадку удача може надовго відвернутися.

Якщо до порога дому прийшла вагітна кішка, потрібно надати їй теплий прийом, допомогти в пологах і подбати про те, щоб кошенята потрапили в хороші руки. Одного кошеняти краще всього залишити собі – він стане талісманом, що захищає будинок від будь-якого негативного впливу.

Кому варто завести сірого кота

Димчастий кіт – це тварина, яка приносить спокій, удачу та успіх своєму власникові, тому тримати його вдома може хто завгодно. Однак є кілька категорій людей, яким буде особливо корисно жити з цим пухнастим сусідом.

Кішки сірі – бажані супутники для всіх, хто планує завести свою справу або відкрити торговий бізнес. Вважається, що ця тварина має містичну здатність примножувати багатство, тому димчаста кішка може стати відмінним талісманом для бізнесмена.

Сріблясто-сірі коти здатні відводити невдачу від господарів, тому їх рекомендують заводити всім, кому за родом діяльності часто доводиться стикатися з небезпеками.

cdcc87dfd4e91c9e8a544e16278421f0 Сіра кішка чи кіт у хаті – прикмети та повіря

Коти попелястого окрасу володіють особливою енергетикою, завдяки якій може приходити в норму артеріальний тиск. Заводити таких вихованців рекомендується людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями і нервовими розладами.

Завести блакитного кота можна порекомендувати вагітним жінкам і молодим матерям. Вважається, що такий вихованець може гармонізувати жіночу енергію, за рахунок чого пологи проходять успішно, а діти ростуть спокійними і здоровими.

Нюанси забарвлення вихованця краще всього вибирати виходячи з особливостей свого характеру. Неврівноваженим і навіженим людям рекомендують вибирати однотонних димчастих кішок – вони мають здатність врівноважувати неспокійну енергію господаря.

Смугасті кішки сірі, інакше іменовані «таббі», допомагають пасивним і невпевненим у собі людям отримати заряд рішучості і бадьорості.

Як поводитися з такими тваринами

Існує ряд нескладних правил, які потрібно дотримуватися, щоб життя господаря і вихованця була комфортною і затишною.

  • не можна ображати вихованця – так можна надовго відлякати удачу від свого будинку;
  • якщо кіт прийшов до будинку самостійно, потрібно обов’язково зустріти його і дати поїсти;
  • у тому випадку, коли немає ніякої можливості дати коту постійний притулок, не можна грубо проганяти тварина – потрібно по можливості допомогти йому, нагодувати і постаратися знайти нових господарів.

Здоровий глузд підказує, що навіть містичних димчастих котів потрібно грамотно воспитывать – між іншим, професійні заводчики і ветеринари відзначають, що попелясто-сірі коти відрізняються високим рівнем інтелекту.

8d416876afad587ead08633067a30f48 Сіра кішка чи кіт у хаті – прикмети та повіря

Прикмети і забобони про сріблясто-сірих котів численні, але всі вони сходяться в одному – дуже сприятливим вважається мати вдома таку тварину. Якщо дарувати котику любов, з часом він стане для господаря вірним другом і прекрасним захисником.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради