Ловець снів: значення амулета, оберегу, символу, кольору – як зробити своїми руками?

Ловець снів – популярний талісман, який використовується північноамериканськими індіанцями для захисту від темних духів під час сну. Подібним виробом користувалися в ритуалах і сибірські шамани. Сьогодні ловця снів використовують і як сакральний предмет, і як оригінальна прикраса для спальні.

Щоб амулет забезпечував спокійний і міцний сон, потрібно знати, де і як його правильно розміщувати.

d06f952f0b0829b5f24b13b4f84ae0df Ловець снів: значення амулета, оберегу, символу, кольору – як зробити своїми руками?

Де розміщувати оберіг?

Ловець снів – це амулет, що призначається для кімнати, в якій людина спить. Є два способи розміщення:

 • Виріб вішається над ліжком або над дитячою колискою.
 • Оберіг прикріплюється до віконної рами в спальні. Вважається, що сновидіння приходять до людини через вікно. Ловець пропустить хороші сни, затримає кошмари.
 • Важливо розмістити ловець так, щоб в денний час на нього потрапляли сонячні промені. Зі сходом сонця амулет буде щодня очищатися від накопиченої негативної енергії. Коли виріб висить в затіненому місці, то вона не звільняється від негативу. У підсумку погана енергія переходить у людину через сон.

  Відмінності амулетів в різних культурах

  Ловці снів бувають декількох видів за походженням, але для всіх характерні загальні відмінні ознаки:

  • коло – головна композиційна деталь, символізує добовий рух сонця;
  • пір’я – символ легкості і вільного дихання.

  Сьогодні відомі три типи амулетів:

 • Індіанський. Являє собою коло, всередині якого «павутиноподібна» сітка з ниток. Вона захоплює світлі сновидіння, направляє їх до сплячого, а також утримує кошмари. Темні духи, несучі погані сни, заплутуються в сітці, гинуть в променях висхідного сонця.
 • Сибірський. Призначається для притягання і хороших, і поганих сновидінь, тому використовується переважно шаманами, оскільки для служителя культу важливі будь бачення. Шаман у сні спілкується з застряглими в «павутині» сутностями, задає їм запитання. Простим людям і недосвідченим служителів язичницьких культів такі амулети краще не використовувати, це може бути небезпечно.
 • Азіатський. Складається, крім основних деталей, з різних фігурок і картинок, підсилюють магічну дію. Наприклад, в центрі кола може бути зображений зодіакальний знак.
 • 6de138ea9bbfc5395e2f743cb39e19ce Ловець снів: значення амулета, оберегу, символу, кольору – як зробити своїми руками?

  Як застосовувати амулет?

  Як тільки оберіг вішається в приміщенні, він починає діяти. Він повинен висіти вільно, обертаючись. При обертанні захоплюються всі пропливають парфуми сну.

  Дієвим є лише справжній амулет з натуральних матеріалів. У повішених на стіну фотографій і інших зображень ловця магічної сили немає.

  Спірним досі є питання, чи потрібно очищати оберіг від накопиченого негативу. Індіанці вважають, що темні сутності, піймані в мережу, гинуть в променях сонця, тому проводити спеціальні ритуали очищення не потрібно.

  Але езотерики кажуть, що в сучасних умовах в приміщеннях не тільки витають парфуми сну, але і накопичується чимала кількість негативної енергії від різних джерел. Тому рекомендується хоча б раз на рік очищати оберіг. Для цього його потрібно винести на вулицю, взимку потримати під падаючим снігом, влітку під прямими сонячними променями або повним Місяцем.

  Вербові лозини, з яких виготовляється коло, недовговічні, вони висихають, можуть потріскатися, втратити форму. А значить, втратити магічну силу. У цьому випадку просто купується нове виріб, а старе спалюється, або закопується в землю.

  Як зробити амулет снів?

  Перші ловці представляли собою коло з вербових прутів, сітка робилася з кропив’яних ниток або сухожиль. В індіанських племенах оберіг вішали переважно над колискою, щоб оберігати дитину від приходять уві сні шкідливих духів.

  Мережа імітує павутину, прикріплюється до кола у восьми точках. Ці точки символізують вісім ніг павука. За індіанським уявленням павук – символ мудрості і позитивної енергії.

  Від кола вниз йдуть шнури з прикріпленими до них пір’ям. У давнину над постіллю жінки вішали оберіг з пером сови (символ мудрості), над постіллю чоловіки – з пером орла (символ мужності).

  Сьогодні дістати пір’я таких благородних птахів проблематично, тому використовують пір’я фазана, дикої качки, дикого гусака. В якості оберега не використовується ловець снів з пір’ям курей та інших домашніх птахів, так як вони дають мало захисної сили.

  Додатково ловець прикрашають бісером, намистинами, декоративними каменями. Популярні вироби з одним великим каменем у центрі «павутини».

  В процесі виготовлення ловця снів своїми руками, головна умова дієвого талісмана – використання максимальної кількості натуральних матеріалів. Потрібно підготувати:

  • гілки верби (можна дерев’яний обруч, п’яльця);
  • щільні нитки, шнурки;
  • пір’я;
  • бісер та інші деталі декору.

  Намистини бажано вибирати з дерева або кістки. Пір’я повинні бути взяті у живих, а не мертвих птахів. Фарбувати пір’я бажано натуральними барвниками. З декоративних каменів можна взяти аметист, гірський кришталь, обсидіан. Ці мінерали зміцнюють дух і підтримують розум.

  Інструкція по виготовленню наступна:

 • На обруч намотується нитка з залишенням вільного кінця близько 10 див.
 • Після обмотування нитка зав’язується біля вільного кінця.
 • Далі створюється «павутина». З відступом в кілька сантиметрів нитка зав’язується на обручі, обертається навколо підстави, пропускається в утворену петлю.
 • Дія повторюється по всій окружності. Так формується перший ряд сітки.
 • Другий ряд складається також, але підставою стає перший ряд.
 • При плетінні «павутини» на нитку довільно нанизуються намистини.
 • Плетіння завершується в центрі кола. Нитка зав’язується вузлом, закріплюється клеєм.
 • Значення амулета

  За індіанським повір’ями значення ловця снів – захоплення хороших снів, спускання їх по пір’ю до сплячій людині. Погані сни по одній версії виходять через вікно назовні, з іншого – знищуються ранковими сонячними променями.

  А сибірські шамани уві сні дізнаються у спійманих парфумів про майбутні події, запитують, як вчинити в тому чи іншому випадку на благо племені.

  У багатьох індіанських племенах значення амулета більш широке. Це тотем, що наповнює простір позитивною енергією, що очищає приміщення від негативу. Причому неважливо, спить або не спить власник. Щоб ловець став тотемом, в нього додають зображення з вовком, вороном, ведмедем, орлом, лосем і іншими тотемными тваринами.

  Великий вплив надають використані в амулеті кольори:

 • Біле виріб – символ чистоти, позбавлення від хвороб, піднесених почуттів.
 • Чорне – відображення нескінченності буття, жіночої енергетики. Наділяє людину твердістю, наполегливістю, здатністю доводити розпочаті справи до кінця.
 • Червоне – образ могутності та сильної волі. Власник стає енергійним, в ньому прокидається потяг до творчості.
 • Рожеве – наповнює простір енергією любові. Дає позитивний настрій, впорядковує думки, усуває наслідки стресів.
 • Помаранчеве – робить життя гармонійним. Нормалізує відносини між жінкою і чоловіком. Дає сили, щоб боротися з негативом.
 • Жовте – дарує фізичне і душевне здоров’я. В якості символу духовності ловець снів робить людину більш чутливим, наповнює внутрішньою силою.
 • Зелене – образ вічного життя. Допомагає об’єктивно мислити, формує правильний світогляд. Дає сили для руху до заповітних цілей.
 • Блакитне – знак істини. Наділяє здатністю передбачення, очищає свідомість.
 • Синє – гармонізує життя. Сприяє розвитку логіки.
 • Фіолетове – образ душі. Дарує натхнення. Допомагає змиритися з дійсністю.
 • Сьогодні ловець снів продається в багатьох езотеричних і сувенірних магазинах. В Америці справжній талісман ручної роботи можна придбати в індіанських крамницях. Плюс амулета в тому, що не потрібна зарядка. Достатньо купити, принести додому, підвісити в потрібному місці. Будь ловець снів, виконаний переважно з натуральних матеріалів, несе магічну силу, що захищає власника уві сні.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради