Вознесіння в 2020 році відзначають 28 травня

 Вознесіння в 2020 році відзначають 28 травня

Піднесення (Вознесеньев день) відноситься до дванадесяті свята церковного православного календаря. Іншими словами, це одне з дванадцяти подій, які припадають на період після Великодня. Дане торжество має тісний зв’язок з Воскресінням Христовим, тому має плаваючу дату. Дата Вознесіння обчислюється щорічно.

Дата події

Вознесеньев день символізує значуще біблійну подію, коли Ісус зійшов на Небеса після Світлого Воскресіння. Подія сталася на 40 день після того, як Спаситель з’явився перед своїми послідовниками. Свято Воскресіння одержав назву пасха, а святкують Вознесіння через 40 днів після неї. День Великодня вважається датою відліку.

У 2020 році Вознесіння випадає на четвер 28 травня.

voznesenie v 2020 godu otmechayut 28 maya35 Вознесіння в 2020 році відзначають 28 травня

Великдень у 2020 році відбудеться 19 квітня.

Події з Біблії

Євангеліє пропонує короткий опис події, яке лягло в основу свята Вознесіння. Спаситель оточив себе своїми учнями і повідав про те, що через кілька днів Святий Дух проведе хрещення апостолів. Він мав на увазі зішестя Духа Святого на 10-й день після Вознесіння в Єрусалимі. Після цього Ісус попрощався з учнями і воспарил в небо, оповитий серпанком.

Піднесення так само описують Діяння Апостолів у Євангеліє від Луки і Марка. З невідомих причин, подія не має розгорнутого опису і писання присвячують йому лише кілька рядків.

Про майбутній вознесіння розповідав сам Спаситель задовго до своєї смерті.

Концепт

Свято має величезну значимість для православного християнства. Свято символізує небесне відкриття, пошук місця, де можна відчути безмежне щастя. Небеса постають перед віруючими як двері в світ доброти, прощення і вічне життя.

Христове сходження говорить про всепрощення, яке дароване кожній віруючій людині. Кожен повинен знати, що в кінці життя на землі людини буде скинута тяжкість гріхів.

Вознесіння

Вознесеньев день має не тільки церковне, але й народне значення. У календарі народного формату це свято завершує список весняних урочистих подій. Потім починався річний період, який мав свої визначні дати та заходи. Весна передавала свої повноваження літній спеці і сонечку.

За народними прикметами, якщо у цей день йшов дощ, то липень буде з дощами і грозами. У ніч Вознесіння можна було почути виразне спів солов’їв, які зустрічали літо.

 Вознесіння в 2020 році відзначають 28 травня

Небесна драбинка

За стародавнім повір’ям, протягом 40 днів з дня Великодня до Вознесіння, були відкриті земні і небесні врата (ворота Раю і Пекла). У цей період душі покійних могли пересуватися по землі, спостерігати за рідними і близькими, навіть своїх ворогів. Після заходу сонця у свято Вознесенья ворота закривалися і душі померлих відправлялися назад на небеса.

У вечірній час, коли сонце йшло за горизонт, на тлі заходу можна було розглянути ледве вловимий силует воріт, які закриваються. Високі двері брами. оформлених різьбленням, повільно затворялись і йшли в піднебесну. Цю неймовірну таємничу картину могли побачити лише люди зі світлою і чистою душею, хто не піддавався грішним діянням. Ця легенда вважається найсильнішою, пов’язаної зі святом.

Якщо вірити словам молитви, то сам Спаситель протягом цих 40 днів подорожував по околицях, спостерігав за способом життя людей, карав зло і нагороджував добрі наміри. Тому в цей період потрібно робити добрі вчинки, подавати бідним і нужденним. Під маскою жебрака може ховатися сам Ісус.

 Вознесіння в 2020 році відзначають 28 травня

За традиціями цієї легенди слов’янський народ в цей день віддавав шану покійним. дотримуючи всі обряди. Господині пекли пироги і коржі з пісного тесту, які називалися «лапотки» або «онучки». Вони отримали таку назву, так як випікалися для відправки в небо. Перший млинець віддавали убогим або перехожим. Потім пригощали випічкою сусідів для поминання душі, і тільки тоді сідали за стіл усією ріднею. Млинці щедро мастили олією і їли за столом.

Обов’язковим обрядом в день поминання були «драбинки» — пісні пряники у формі сходи на декілька ступенів. Випічку виготовляли з пісного тесту, часто без додавання цукру. У першу чергу ними відпочинку дітей. Печиво роздавали всім хлопцям в окрузі, щоб вони пом’янули померлих. Ці драбинки служили для того, щоб душі могли піднятися на небеса. За традицією на столі були яйця-крашанки, кутя і поминальні булочки.

Народ відзначав свято у колі рідних без гучних бенкетів і веселощів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!