Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькам

За християнською традицією, натільний хрестик може бути піднесений як подарунок тільки хрещеним при таїнстві Хрещення. Багато хто задається питанням, чи можна дарувати хрестик на день народження. Оскільки на це питання однозначно відповісти не можна, необхідно зважити всі «за» і «проти» з точки зору церкви.

Чому подарований хрест – погана прикмета

Хрест є основним релігійним символом, несучим глибоко сакральне значення. Це нагадування про страждання Христа, який приніс себе в жертву в ім’я спокутування всесвітніх гріхів. Тому натільний хрест – річ дуже особиста, яку слід ховати під білизною і тим більше нікому не давати.

35bd133e7129905e03abb8c7cf3729a7 Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькамВ ідеалі, хрестик дарується дитині під час хрещення хрещеними матір’ю і батьком.

Існує кілька повір’їв, чому не можна приносити хрестики в дар. Серед них найбільш поширеними є наступні:

  1. Дар від чужої людини автоматично переносить всі його проблеми в життя обдаровуваного. Це можуть бути хвороби, негаразди, дрібні негаразди, а буває і так, що людина віддає свою якусь велику біду.
  2. Хрест – символ скорботи. Подарувавши його сторонній людині, можна в буквальному сенсі змусити її страждати, «нести хрест».

Однак ці прикмети працюють в тих ситуаціях, коли хрестик дарується між справою малознайомими людьми в якості прикраси або сувеніра, без усвідомлення таїнства діяння.

Хто і коли може дарувати хрестик

Самим близьким людям, які хочуть добра своїм дітям, матері, чоловіка або дружини, дозволяється принести в дар натільний хрест. При цьому потрібно усвідомлювати, що цей подарунок – не гарна річ, а річ, несуча сакральний сенс. Можна сказати, що з нею обдаровуваний отримує посил віри, надії і любові. Тому доцільно дарувати хрестик на церковні свята:

  • хрестини дитини;
  • іменини, зафіксовані в православному календарі;
  • напередодні великих православних свят.

b48c62bc4a3d20080e559ef688d6ddab Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькамДозволяється дарувати виріб хрещеним повторно, наприклад, в ситуації, коли воно було загублено або зламано. При цьому шнурок або ланцюжок можна купити самостійно.

Церковнослужителі не заперечують, якщо хрест подарують на інший свято, день народження або зовсім звичайний день.

Буде дуже добре, якщо хрестик подарують батьки. При цьому вони можуть віддати свій хрест дитині, а разом з ним – свою любов і підтримку. Вважається, що такий подарунок буде захистом від бід і негараздів протягом усього життя. У старовину хрести передавалися у спадок і вважалися родовою святинею.

Діти також можуть дарувати хрестики батькам, за умови, що вони висвітлені у храмі і вручені з добрими помислами. Розп’яття дарують у разі великої сварки або важкої хвороби.

Хрестик в подарунок коханій людині

Можна подарувати хрестик коханій людині: це прекрасний подарунок, з допомогою якого друга половинка показує всю свою любов і ніжність.

d6d5fa81b1a9ea1bd96d03681bf82fd6 Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькамТакий дар допоможе зміцнити віру в господа і об’єднати духовно люблячий союз.

Правда, є одне застереження: якщо людина вже має один хрестик, другий буде вкрай недоречним. А ось якщо свій хрест був загублений, то можна не чекати іменин і зробити подарунок в будь-який день. Просто це зробити потрібно урочисто і від усього серця.

Відвідуючи під час подорожей святі місця, люди часто набувають у церковних лавках хрестики та медальйони з ликами святих, осяяні особливою енергетикою цього місця. Церква радить швидше подарувати їх своїм близьким просто так, від чистого серця, не чекаючи ніяких особливих дат, щоб встигнути донести святі флюїди до обдаровуваного.

Можна передаровувати

Часто натільний хрестик носять в якості повсякденного прикраси, не думаючи ні про Бога, ні про сенс ритуалу носіння, а потім передаровувати, коли набридне. Це найгірше, що можна зробити з такою важливою річчю.

df4fdb79780cdaa6a567c412e232a6fd Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькамСлід пам’ятати: хрест – не дрібничка, а особиста річ, пов’язана з вірою і релігією. Не можна віддавати свій натільний хрест іншої людини, ставитися до нього бездуховно.

Передача все ж може здійснитися в особливих обставин, якщо є величезне бажання допомогти близькій людині:

  • у разі далекої дороги, складної життєвої ситуації;
  • якщо виявлена тяжка хвороба або затяжна депресія;
  • якщо у нього виникають серйозні проблеми, і ви моліть бога про допомогу;
  • якщо хочеться показати коханій людині глибину своїх почуттів і серйозність намірів.

Віддавати треба зі світлими намірами, легко і радісно. Тільки тоді цей дар принесе загальне благо і допоможе вирішити важку ситуацію.

Чи можна продавати подароване прикраса

Іноді виникає питання, чи можна продати золотий хрест, подарунок від колишнього коханого, щоб таким чином позбутися нагадування про розірваних відносин. Церква на це питання відповідає так.

Натільний хрест – не іграшка, а оберіг, свідчить про зв’язок з богом. Домішувати сюди земні образи та інший негатив – означає образити цю зв’язок. Тому хрест не можна продати, здати в ломбард, викинути або передарувати комусь з думкою «аби позбутися». Можна просто віддати його в храм як пожертвування або зберігати вдома у святому кутку разом з іконами. Це ж стосується зламаних, що вийшли з ужитку хрестів, носити які немає можливості.

377da837b2d5ab6c98d90db0f1daec13 Можна дарувати хрестик на день народження дитині, коханому чи батькамЯкщо хрест купувався в крамниці ювеліра – це всього лише прикраса. Але його можна освятити, відвідавши храм. Після цього він вже буде повноцінним оберегом, що символізує любов до Бога. І, звичайно, перед тим, як дарувати ювелірний виріб, необхідно його освятити.

Що робити, якщо вам подарували хрест

Якщо з даруванням від себе все ясно, то що робити, якщо прийшов такий подарунок від малознайомої людини? Церква радить не відмовлятися і прийняти подарунок. Зробити це потрібно з щирою вдячністю, радісно і з легким серцем. Адже відмова завжди засмучує – напевно в подарунок були вкладені теплі почуття і добрі наміри.

Виняток може бути в тому випадку, якщо розп’яття дуже дороге (наприклад, інкрустоване рідкісними діамантами), або ж цей релігійний символ належить іншій вірі і не може бути прийнятий через етичних міркувань. Тут потрібно бути максимально делікатними, щоб не образити того, хто дарує, і доступно обґрунтувати йому свою відмову.

Якщо вже дуже мучать сумніви, завжди можна звернутися в храм. Церковні служителі не радять прислухатися народними прикметами і язичницьким повір’ям, але рекомендують спиратися на віру в господа і здоровий глузд. Можна освятити подарований хрестик в храмі або, на крайній випадок, залишити його в церкві в якості пожертви.

Як розвіяти негативне ознака

Вам подарували хрест малознайомі люди, і тепер ви в сумнівах, як вчинити. Страшно взяти на себе чужі негаразди, тим більше, коли не знаєш благих намірів дарувальника. Що робити в такому випадку не можна, так це викидати хрест. Самий розумний вчинок – освятити його в храмі. Тоді він очиститься від негативу і поганих помислів.

Якщо подарунок вже освячений, повторне таїнство не потрібно. Можна сміливо його одягати і не думати про несприятливі наслідки.

Тільки якщо хрест подарував людина з важким минулим, практикуючий безпутний спосіб життя, подарунок краще не залишати, навіть освячений у церкві. Оскільки такий дар не можна викидати, то краще його залишити в храмі в якості пожертви.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради