Азалія: прикмети і забобони, значення для будинку

Народні повір’я стосуються не тільки предметів побуту або природних явищ, а й рослин. Наприклад, з популярним квіткою азалія пов’язані прикмети і забобони, які мають як позитивні, так і негативні трактування. І це не дивно. Адже кімнатні рослини в будинку служать джерелом позитивної енергії, але від них може виходити і негатив. Перш ніж купувати азалію, потрібно розібратися в символіці рослини і дізнатися про прикмети, пов’язані з цим экзотом.

7828e59e7d43ce27565d7f0d78fb0ab1 Азалія: прикмети і забобони, значення для будинку

Що символізує азалія

Наукова назва розкішного кімнатної рослини — рододендрон. Завдяки подібності з відомим символом любові квітка отримав друге ім’я — «Альпійська троянда». Батьківщиною рододендрона вважаються азіатські країни — Японія, Індія і Китай. Там азалія зростає в умовах дикої природи, переважно в передгірних областях.

В наші дні яскрава красуня користується попитом як елемент прикраси садових ділянок. Розводять азалію і в домі, однак у цьому випадку за нею потрібно ретельно доглядати.

Вважається, що у яскравого рослини — позитивна енергетика. Головна його функція — підтримання миру і спокою навколо, а також привнесення в життя людини гармонії з оточуючими і з самим собою.

У Японії ця квітка прийнято дарувати дамам. Там він вважається символом пристрасті. За прикметою, якщо чоловік подарує азалію коханої, то відповідні почуття не змусять себе довго чекати. Такий подарунок від представника протилежної статі означає майже визнання в любові.

Чи можна тримати вдома

Культивують у домашніх умовах рододендрон — примхлива рослина, що вимагає уваги і турботи. Але, незважаючи на це, з’являється все більше охочих поселити в будинку яскраво і пишно квітують красуню. Причина цього — притягує погляд зовнішній вигляд, а також хороші прикмети, пов’язані з квіткою.

За народним повір’ями позитивна енергетика азалії благотворно діє на людину і на атмосферу в оселі. Якщо вірити прикметам, яскрава рослина дарує:

  • мир і спокій у сімейних відносинах;
  • позбавлення від сварок і конфліктів;
  • втрачену довіру між членами сім’ї;
  • внутрішню гармонію;
  • позбавлення від депресії.

Азалія приносить легкість у спілкуванні з оточуючими. Кімнатна рослина допомагає знайти душевний спокій, людина починає позитивніше дивитися на життя. А це позитивно позначається на відносинах з друзями і родичами.

99749c9234a4fcfbfafe809d227ccfe5 Азалія: прикмети і забобони, значення для будинку

Вважається, що рододендрон червоного кольору виганяє з квартири шкідливих комах, наприклад, мурах або моль. Враховуючи сприятливу енергетику азалії, можна сказати, що покупка і розведення домашньої Альпійської троянди надасть користь та поліпшить життя людини.

Але рослина може бути і небезпечним. Його сік містить алкалоїд. Речовина при попаданні в травну систему людини може викликати коліки. Отруєння у дитини або тваринного загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям, загрозливими для життя. Горщик з азалією повинен стояти в місці, недоступному для малюків і домашніх вихованців.

Азалія в будинку: прикмети і забобони

Альпійська троянда користується популярністю в якості домашнього рослини. З придбанням азалії для дому пов’язані марновірства і народні прикмети, які мають позитивне значення. Адже рослина відомо сильною позитивною енергетикою. Езотерики і досвідчені квітникарі радять тримати рододендрон в квартирі. Це очищає мікроклімат в оселі, позбавляючи від негативних думок, депресії та почуття тривоги, недовіри і підозрілості.

Згідно з відомим в народі прикметами, знаходження азалії в будинку дарує людям душевний спокій. Тим самим зменшуються конфлікти і напруга в сім’ї.

Поширені й інші народні повір’я, пов’язані з квіткою:

  1. Азалія здатна попередити про небезпеку, яка виходить від оточуючих. Якщо рослина піднесли в дар і майже відразу після цього починає в’янути, це сигнал, що вказує на брехливість, лицемірство і недобрі помисли дарувальника. Таку людину треба побоюватися.
  2. Подарований кущик розрісся і весь покритий пишними квітками — сприятлива ознака, що вказує на позитивну атмосферу в квартирі, а також на удачі в майбутньому. Причому успіх буде супроводжувати мешканців і в особистих відносинах, і в професійній сфері.
  3. Піднесений в дар рододендрон регулярно і рясно цвіте, значить, презент зробив людина з добрими намірами, на якого можна покластися в скрутну хвилину.
  4. Якщо у азалії здорові, міцні і блискучі листя, то це вважається добрим знаком, що передрікають настання світлої смуги в житті людини.
  5. Якщо куплений і оселився в будинку квітка починає в’янути і засихати, це свідчить про несприятливу атмосферу в квартирі і про якихось прихованих образах.

Властивості рослини

Азалія відома позитивною енергетикою, здатність привнести мир і гармонію в сім’ю. Крім того, рослина усуває конфлікти між домочадцями, допомагає зняти втому.

Є у азалії і лікувальні властивості. Наприклад, вона здатна позбавити людину від безсоння. Якщо вірити прикметам, квітка принесе зцілення тим, хто страждає від проблем із зором. Рослина — відомий народний засіб від ячменю на оці. Для позбавлення від напасті пелюстки і листя Альпійської троянди прикладають до хворого місця.

Сильний п’янкий аромат може нашкодити алергікам, тому людям з підвищеною чутливістю краще відмовитися від азалії. Якщо рослина в період цвітіння варто в провітрюваній кімнаті, це загрожує запамороченнями, головним болем.

Придбання квітки, що володіє масою корисних властивостей, приносить безсумнівну користь. В сім’ї поліпшуються відносини, а люди знаходять душевний спокій і гармонію з внутрішнім і зовнішнім світом. Разом з цим в життя приходять позитив і удача. Яскраві ніжні квіти азалії стануть справжньою прикрасою житла і будуть радувати погляди оточуючих.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради