Чому не можна вітатися через поріг, прощатися, цілуватися?

Деякі люди, особливо ті, що досягли похилого віку, свято шанують прикмети і забобони, одна з яких говорить, що вітатися через поріг не можна і ось чому.

693a0df14954d6e7655839ddcdc38f1f Чому не можна вітатися через поріг, прощатися, цілуватися?

Межа між світами

У всі часи поріг вважався межею, що зв’язує житло людини і зовнішній світ. Саме з цієї причини він вважався енергетично сильним місцем, що відокремлює особистий простір від суспільного, і, якщо двері можна було закрити або залишити відкритою, то поріг залишався на своєму місці.

Чого не можна робити, стоячи по різні сторони?

Багато повір’я свідчать, що:

  • через поріг не можна що-небудь брати чи віддавати, оскільки це дійство може потривожити мертвих, похованих під ним, і викликати їх гнів;
  • не можна передавати гроші, так як це обіцяє фінансові проблеми;
  • не можна вимітати сміття з хати, оскільки велика ймовірність вимести фінансове благополуччя;
  • не варто передавати через поріжок предмети особистої гігієни: рушник, мило, щітки та інше, щоб не накликати проблем зі здоров’ям.

Чому не можна вітатися через поріг?

У старовинних будинках поріг завжди робили досить високим, а одвірок, навпаки, низьким, тому що входить людина повинен був вклонитися, і не завжди з власної волі, при вході і подолати своєрідну енергетичну воронку, в якої залишалися всі погані наміри.

Якщо зустрічали гостя на порозі, то була велика ймовірність, що через розчинені двері в будинок проникнуть потойбічні сили.

Є й інша трактування прикмети: люди, що жили задовго до нас, вважали, що під ним живе нечиста сила, і, якщо вітатися через поріг або розмовляти стоячи на ньому можна розбудити злих духів, які потім будуть всіляко шкодити мешканцям будинку.

Є й дещо інше розуміння цього марновірства: вітаючись через поріг і розмовляючи, стоячи на ньому можна потривожити прах, похованих під ним людей і втратити тим самим їх захисту і опіки. Від звички вітатися за руку попереджають не тільки старовинні прикмети, але і біоенергетики.

Оскільки перед і за них знаходяться різні світи і, відповідно, різні біополя, то їх змішання може сильно пошкодити здоровающимся, тобто привести до появи непорозуміння між ними, до сварки або до затяжного конфлікту.

Якщо вже випадково вийшло привітатися, то необхідно перетягнути гостя в дім, не відпускаючи долоні, зберігши таким чином і приятельські відносини, і добру прихильність вищих сил.

5771479412d5cb7aa8042bd7aa9a2fd1 Чому не можна вітатися через поріг, прощатися, цілуватися?

Чому не можна прощатися?

Крім того, деякі прикмети забороняють прощатися через поріг, оскільки це обіцяло важку, повну перешкод дорогу, іде. Якщо немає бажання насолити іде, то прощатися краще вдома або за хвірткою.

Чому не можна цілуватися через поріг?

Люблячих людей прикмети застерігають від бажання цілуватися, так як подібна поведінка може призвести до погіршення відносин між коханими, довгої розлуки або до остаточного розриву. Тим, кого пов’язують справжні почуття, від подібних експериментів краще відмовитися.

Магічні ритуали та обряди

У давнину існувало безліч магічних ритуалів, невід’ємною частиною яких був поріг:

  • під нього закладали (ховали різні речі, покликані зберегти або нашкодити господарям – все залежало від умислу людини, який робив заклад;
  • під поріг розсипали прах першого господаря будинку (старшого родича) і він ставав незримим вартовим житла;
  • на нього розсипали сіль або крупу, щоб нашкодити господарю дому і т. д.

Вірити в подібні забобони чи ні, особиста справа кожного, але щоб не накликати на себе і своїх близьких біду, ігнорувати попередження від предків все ж не варто.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради