Чи можна носити речі померлої людини, родича, батька, матері, сестри

Чи можна носити речі померлої людини, цікавляться багато людей, які втратили своїх рідних і близьких. З небіжчиками завжди пов’язували безліч забобонів. Смерть несе в собі негатив, який поширюється на всі предмети особистого користування. Існує повір’я, що з одягом передаються гріхи і хвороби померлого, тому багато радять прибрати подалі всі речі покійного і ніколи не надягати на себе. Православні священики дотримуються іншої думки, спростовуючи всі міфи і прикмети.

Чи можна носити речі після померлої людини

Рішення про те, що робити з предметами гардеробу покійного, вирішує його спадкоємець. Деякі намагаються довгий час не заходити в приміщення, де родич провів останні години життя. Інші в перші ж дні намагаються позбутися від усіх його особистих речей, які нагадують про пережитої втрати. Непридатну одяг зазвичай спалюють або викидають. Решту роздають або залишають собі.

Прикмети і забобони

Більшість людей знають, чому не можна носити речі померлого. Існує повір’я, що одяг, який носив покійний, здатна принести шкоду благополуччю і здоров’ю, так як вона зберігає негативну енергію. Це ж стверджують екстрасенси. Інформація про смерть дуже важка, в’їдається в речі глибоко, передається тому, хто збирається їх носити.

Під час носіння одягу покійного живій людині передається «мертва» енергетика, від якої важко позбутися. У нього з’являється слабкість, постійна втома, погане самопочуття.

Особливо погано носити речі небіжчика, який недолюблював родича, навіть якщо це рідна сестра. Вони не принесуть успіху, навіть якщо провести ритуал очищення предметів гардероба.

Також є прикмета, що з особистими речами небіжчика передаються його гріхи і хвороби. Цей забобон заперечують тільки священики й православні люди, стверджуючи, що це лише забобони. Інші намагаються позбутися від одягу та інших особистих предметів померлого.

Думка священиків

В православ’ї все, що належало покійному, завжди лунало малозабезпеченим, близьким родичам, сусідам. Зазвичай це робили біля воріт храму, що вже було благодіянням. Речі, які раніше служили близькій людині, можуть зігріти ще когось, а новий власник точно небіжчика згадає добрим словом.

Багато хто думає, що роздавати предмети гардероба та інші особисті речі рекомендується не раніше 40 дня після смерті, так як весь цей час душа людини відвідує своїх рідних і квартиру, де була прожиті кращі роки. Служителі церкви цього не підтверджують. Речі можна роздати хоч на 9 день, хоч через кілька років. Головне, зробити добро нужденному.

Священики кажуть, що можна носити те, що носив покійний родич. Але краще утриматися, так як можна впасти у зневіру, а це один з гріхів. Не можна надягати хрестик небіжчика, незалежно від того, з якого металу він зроблений. Хрести найкраще ховати разом з померлим або прибирати їх у затишне місце.

Перш ніж надягати річ покійного, її треба освятити молитвою і святою водою, щоб з неї пішла вся негативна енергетика.

Що робити з речами померлого

Психологи рекомендують після смерті батька, мами або будь-якого іншого родича ретельно розібратися у всіх речах покійного:

  • Непотрібні предмети викинути.
  • Вимити підлогу, стіни, вікна в квартирі або кімнаті покійного.
  • Від меблів, на якій померлий провів останні дні життя, краще позбутися, особливо, якщо вона зроблена з дерева. Можна винести її на вулицю і роздати оточуючим (тільки сказати, звідки вона). Те ж правило стосується дрібних аксесуарів, одягу, посуду, взуття.
  • Якщо після смерті близької людини не виходить викинути одяг, її можна просто прибрати в окрему коробку і сховати якнайдалі. Так радять робити психологи, щоб зменшити скорботу.

Якщо немає бажання роздавати предмети гардероба, їх можна просто спалити або акуратно скласти і винести в сміттєвий контейнер. Так проявляється повага до померлого.

Куди подіти дитячі речі та іграшки

Після смерті дитини не варто зберігати його одяг вдома. Психологи стверджують, що будь-які речі будуть нагадувати про втрату. Тієї ж думки дотримуються екстрасенси: одяг треба знищити. Її не треба продавати або дарувати іншим малюкам, так як діти дуже чутливі до поганої енергетики, а будь-який негатив, що зберігся в речах або іграшці, може негативно позначитися на їх самопочутті і здоров’я.

Не можна залишати одяг померлого дитини молодшим дітям, а улюблені іграшки слід поховати разом з покійним або віднести на могилу. Якщо батьки не хочуть позбавлятися від улюблених іграшок малюка, їх слід прибрати на горище і лише зрідка до них заглядати.

Як бути з коштовностями покійного

Родичам не можна носити прикраси померлого, пов’язані з язичництвом: обереги, талісмани, знаки іншої віри. Для церкви такі предмети вважаються ідолопоклонством. Для інших коштовностей обмежень немає. Багато ювелірні вироби передаються з покоління в покоління, повинні зберігатися і носитися з гордістю.

Якщо з коштовностями померлого пов’язані болючі спогади, варто прибрати їх до тих пір, поки біль не вщухне. Прикраси повинні викликати виключно приємні емоції про померлого. А ось натільні хрести, іконки носити забороняється. Їх краще всього ховати разом з покійним або прибирати на дальню полицю.

Також заборона поширюється на весільні кільця, особливо коли подружжя вінчалися. Захист кілець поширювалася тільки на чоловіка з дружиною, а не на родичів.

Екстрасенси стверджують, що золоті прикраси померлого носити не можна, оскільки вони зберігають негативну інформацію завдяки своєму природному походженню. Більш того, благородний метал завжди був символом жадібності, що також може призвести до негативних наслідків.

Особливо поганою енергетикою володіють прикраси, які перебували на покійного тоді, коли той помирав. У цей момент відбувається найсильніший викид енергії, який заряджає золото. З-за близькою родинного зв’язку носити такі вироби не можна.

Згідно з повір’ям, разом з прикрасою померлого його близький забирає життєві борги, внаслідок чого йому доведеться відпрацьовувати карму.

Кілька порад

Незважаючи на багато забобони, у деяких людей рука не піднімається позбутися від усього, що належало померлому. Екстрасенси радять насамперед викинути постільна білизна своїх близьких — його краще спалити. Самою поганою енергетикою володіють предмети гардероба покійних, які протягом довгого часу до самої смерті тяжко хворіли й помирали в муках. Сюди ж відносяться онкохворі. Такий одяг можна носити, але попередньо її треба випрати, продезінфікувати і очистити. Для цього існують наступні методи:

  • Окроплення святою водою. Це нейтралізує негативну енергетику, проганяє злих духів. Якщо дочки від матері дісталися прикраси, їх також треба змочити в святій воді, прочитати молитви.
  • Випрати з сіллю. Цей продукт також позбавляє від поганого впливу.
  • Пройтися навколо особистого одягу з запаленою церковної свічкою.
  • Просочити весь гардероб димом від пахощів.

Якщо не викидати речі небіжчика, можна звернутися до професіоналів по энергоочистке або священикам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради