Помідор Кавуновий: урожайність, опис, характеристики і відгуки про томаті

Томат вітчизняної селекції Кавуновий — помідорний сорт з неординарним смугастим кольором. На червоному тлі чітко виділяються темні бордові або зелені штрихи. Але це не єдина гідність помідорів. Дізнайтесь деталі опису з цієї статті.

pomidor arbuznyjj: urozhajjnost, opisanie, kharakteristiki i otzyvy o tomate60 Помідор Кавуновий: урожайність, опис, характеристики і відгуки про томаті

Опис сорту: цікаві особливості

Томат Кавуновий вивели спеціалісти агрофірми Гавриш. Це повноцінний сорт. В Держреєстр російських селекційних досягнень включений в 2004 р. З тих пір томат завоював популярність серед дачників і городників.

Увага! В садівничому побуті є й інші смугасті сорти томатів з назвами, які походять від слова «кавун». Важливо не плутати їх за зовнішніми ознаками.

Химерне поєднання кольорів у забарвленні плодів характерно як для шкірки, так і для м’якоті. Гнізда — темно-бордові, з великою кількістю насіння (див. на фото). М’якоть — пухка. Смак у помідорів своєрідний, солодкуватий. Але томати зберігаються не більше 3 днів. Бажано їсти їх відразу ж з куща.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (105-110 днів) Индетер-минантный (від 1,9 м) Салатний Для відкритих грядок і плівкових укриттів близько 130-150 Близько 5 у відкритому грунті, до 7 під плівковим захистом в теплиці Темно-червоного кольору, форма — плоськоокруглая, майже без ребер, кількість гнізд — 3-4

Переваги і недоліки культури

Оригінальний вигляд врожаю — головний козир томату Кавуновий. Гарні плоди прикрасять не тільки грядку, але і стіл. Вони гарні в салатних нарізки. Переробляти томати в соуси теж можна, хоча і не так рентабельно через врожайності. Для консервації вони занадто пухкі.

Інші плюси смугастого сорти:

 • Доступність вирощування в різних умовах будь-с/х регіонів. Жителям середньої смуги і схожих по клімату зон оригінатор радить використовувати теплицю.
 • Передумови для самостійного розмноження. Кількість насіння в томатах дозволяє самостійно зібрати посадковий матеріал для майбутнього сезону.
 • Товарний вигляд плодів. Вихід якісних томатів становить близько 80% від загального обсягу врожаю. Але низька лежкість стиглих помідорів зменшує рентабельність їх вирощування у великих обсягах.
 • Негативні характеристики томату:

  • середня стійкість до помідорним захворювань;
  • невисока врожайність — близько 2 кг з рослини;
  • схильність до розтріскування, особливо у перестиглих або перезволожених томатів;
  • потреба в додатковому догляді за рослиною: потребує пасинкування, формування (1-2 стебла), закріплення високого куща на опорі.

  pomidor arbuznyjj: urozhajjnost, opisanie, kharakteristiki i otzyvy o tomate61 Помідор Кавуновий: урожайність, опис, характеристики і відгуки про томаті

  Увага! На продаж урожай вирощувати невигідно через поганий транспортабельності.

  Особливості агротехніки рослини, відгуки дачників

  Цей сорт вирощують розсадою. Оптимальний вік для її перенесення на постійне місце — 65-70 днів. Розміщуйте не більше 3-4 кущів на 1 кв. м. В захищеному грунті їм потрібно трохи більше вільного простору навколо, ніж в саду під відкритим небом.

  Про томаті багато відгуків у мережі, більшість — позитивного змісту. Тепличними врожаями хваляться садівники з Удмуртії, Підмосков’я, Липецької, Смоленської областей. Олена з Московської обл. детально розписала процес культивації сорту. Обидва посаджених насіння зійшло, теплична зелень на початку травня впоралася з поворотними морозами, кущ виріс до 1,8 м. Врожайність була хорошою, але перша пара кистей здивувала дачницу кострубатими плодами. Про те ж пише Ніна з цього ж регіону.

  Скарги на помідор стосуються в основному пересортиці у пачках від Гавриш. Про це пишуть Наталія з Володимирської обл., Наталія з Ростовської обл. Павло з Іваново навіть показав на фото такі результати своєї роботи. Томат Кавуновий володіє яскравими зовнішніми даними і хорошими смаковими якостями. Однак на затребуваність сорти негативно впливають невисокі товарні характеристики і обмежена сфера застосування.

  Кавуновий: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради