Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Сучасні магазини сантехніки пропонують різні варіанти кухонних раковин. Як правило, мийка для кухні з нержавіючої сталі має набагато більше переваг, ніж аналоги з кераміки або штучного каменю.

По-перше, вона характеризується дуже високими якісними показниками при відносно невисокій ціні, а по-друге, володіє досить великим вибором конфігурацій. Про те, як правильно вибрати мийку для кухні з нержавійки читайте далі в цій статті.

31be2e59cd85ed82223ba0fb5a2130dd Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Особливості мийки з нержавійки

Як і будь-яке інше сантехнічне виріб, сталева раковина має свої як слабкі, так і сильні сторони. Недоліки сталевих виробів зазвичай не такі численні, але все ж у деяких випадках їх варто приймати до уваги.

Переваги

Кухонні мийки з нержавіючої сталі володіють безліччю достоїнств.

До числа найбільш важливих можна віднести:

 1. Екологічність. Нержавіюча сталь є екологічно безпечним матеріалом. Під час всього терміну експлуатації вона не виділяє небезпечних для людини токсичних речовин.
 2. Міцність. Якісні сталеві вироби добре протистоять багатьом механічних впливів. При падінні важкої кухонного посуду вони не покриваються тріщинами і сколами.
 3. Стійкість до утворення корозії. Аустенітна сталь з низьким вмістом вуглецю має дуже високі антикорозійні властивості, які надійно захищають метал від утворення іржі.
 4. Гігієнічність. Ідеально гладка металева раковина не утримує на своїй поверхні хвороботворні мікроби і бактерії. Також вона стійко протистоїть утворенню грибка і цвілі.
 5. Висока жаростійкість. Нержавіюча сталь легко переносить вплив окропу і пара, тому їй не страшні розпечені сковороди та гарячі каструлі.

Ще одним безсумнівним плюсом сталевих виробів є їх відносно невисока вартість і невелику вагу порівняно з виробами зі штучного каменю чи металу.

58c501beb63d337c347b7add2cc5a133 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Недоліки

Незважаючи на очевидні переваги, сталеві раковини мають і деякі негативні якості.

Давайте більш детально розглянемо найголовніші з них.

 1. Подряпини. При тривалому використанні зовнішній шар черепашки може покритися дрібними подряпинами. Особливо до цього схильні дешеві вироби з гладкою глянцевою поверхнею.
 2. Дуже низький рівень шумопоглинання. Ллється з крана вода при контакті з металевою поверхнею створює досить гучні дратівливі звуки. Однак дана проблема легко вирішується за допомогою спеціальних звукопоглинальних вкладок і накладок.
 3. Дуже мізерна колірна гамма. Незважаючи на досить широкий модельний ряд, більшість мийок з нержавіючої сталі мають стандартний сріблястий забарвлення.

Серед інших недоліків можна також виділити неможливість проведення ремонтних робіт при утворенні яких-небудь значних дефектів.

301a3b1136a10ce00e3c847c23a75534 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Класифікація кухонних мийок

Провідні компанії світу випускають мийки з нержавійки самої різної конфігурації. Досвідчені майстри класифікують моделі за методом виготовлення, типу верхнього покриття і способу монтажу. Давайте більш детально розглянемо кожен з цих параметрів.

За методом виготовлення — штамповані і зварні

Залежно від технології виробництва всі сталеві мийки можна класифікувати на два види: штамповані і зварні. Виготовлені з цілісного металевого листа суцільнотягнені, або штамповані, моделі в першу чергу характеризуються повною відсутністю швів, тому вони завжди мають єдину монолітну структуру.

Переваги даної технології очевидні: завдяки відсутності будь-яких з’єднань різко знижується ризик багатьох технологічних дефектів. Однак на цьому переваги даної технології, як правило, закінчуються і починаються серйозні недоліки.

По-перше, подібний метод виробництва не дозволяє виготовляти чаші глибиною більше 15 см, тому суцільнотягнені вироби зазвичай характеризуються невеликою місткістю. Крім того, при порушенні технології виробництва або при використанні сталі низької якості товщина стінок мийки може бути нерівномірною, що при експлуатації вироби призведе до різкого зниження терміну служби.

При виготовленні зварних моделей застосовується більш складний і трудомісткий процес: кілька сталевих листів з’єднуються між собою за допомогою зварювання, після чого утворилися шви акуратно шліфуються і поліруються. Основними перевагами даної технології є більш висока міцність готових виробів і значно більш різноманітний модельний ряд, Що стосується недоліків, то зварна технологія зазвичай більш дорога, тому вартість зварних моделей найчастіше буває значно вище штампованих.

a253046a05227d8d1cf496486bf69a4e Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

За типом поверхні

Про методи виготовлення ми вже говорили в попередньому розділі статті, тепер переходимо до знайомства з варіантами обробки сталевих раковин.

Залежно від верхнього декоративного шару мийки з нержавіючої сталі підрозділяються на три види:

 • Глянцеві. Володіють дуже красивою, відполірованою до блиску поверхнею. Їх головний мінус — це висока схильність дрібним подряпин.
 • Матові. Виготовляються з неполірований сталі. Як правило, вони виглядають трохи менш ефектно, але натомість вимагають мінімум догляду.
 • Фактурні або рельєфні. Відрізняються особливим декоративним покриттям, виконаним у вигляді вальцювання або гравіювання. Зазвичай на їх поверхні майже непомітні дрібні пошкодження, а також сліди від висохлих крапель води.

В цілому верхній декоративний шар майже не впливає на експлуатаційні характеристики виробу, тому вибирайте той тип поверхні, який вам більше подобається.

За способом монтажу (накладні, врізні, інтегровані)

Класифікація кухонних мийок може також проводитися за способом установки.

В залежності від конструктивних особливостей всі сталеві вироби можна розділити на три основних види:

 1. Накладні — бюджетні і недорогі. Зазвичай такі вироби легко встановлюються поверх тумби або будь-який інший підходящої меблів.
 2. Врізні раковини монтуються поверх стільниці в попередньо випиляний отвір. Головним плюсом такого методу монтажу є відносна простота установки, не вимагає яких-небудь спеціальних навичок і знань.
 3. Інтегровані мийки завжди монтуються на одному рівні з робочою поверхнею. Безсумнівним плюсом такої технології є ідеальна стикування країв раковини зі стільницею.

Зазвичай інтегровані сталеві мийки під стільницю з нержавіючої сталі є найбільш оптимальним вибором, оскільки в даному випадку мийка та стільниця будуть виглядати як єдина монолітна композиція.

f0cf97a9ae7aad6e580717837d4c3a75 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

На що звернути увагу при виборі

При виборі кухонної раковини багато потенційні покупці задаються безліччю питань. Ось деякі з них:

 1. Яка найбільш оптимальна глибина чаші.
 2. Як вибрати мийку під стільницю з нержавійки.
 3. Як впливає склад сталі на якість виробу.

На ці та багато інші питання ми постараємося дати максимально розгорнуті відповіді.

Наявність хрому і нікелю

Якщо ви придивляєтеся до купівлі кухонної раковини з нержавіючої сталі, то в першу чергу зверніть увагу на склад сталі. Найбільш практичною і довговічною вважається високолегована сталь, що має дві важливі маркування: AISI 304 і 18/10. Як правило, такі технічні характеристики свідчать про те, що це кислотостійка низьковуглецевий сталь, що має у своєму складі мінімум 18 % хрому і не менш 10 % нікелю.

Додавання спеціальних хромонікелевих сплавів дозволяє досягти більш високих експлуатаційних властивостей, зокрема, це робить метал більш стійким до корозії і різних деформаційних процесів.

До речі, визначити якість нержавійки можна не тільки за відповідною маркуванням, але і за допомогою звичайного магніту. Якісна сталь має дуже поганими магнітними властивостями, тому магніт до її поверхні практично не липне.

Товщина, вид і якість сталі

Ще один важливий нюанс, який однозначно не варто випускати з уваги, — це товщина сталі. При виробництві сучасних кухонних раковин зазвичай використовується метал товщиною від 0,4 до 1,2 мм. Зрозуміло, вироби з більш товстими стінками відрізняються підвищеною міцністю і довговічністю. Крім того, вони створюють менше шуму при контакті з ллється водою.

Що стосується зовнішнього вигляду, то в продажу окрім стандартних сріблястих кольорів можна також знайти сталеві мийки з благородними золотистими і мідними відтінками.

Як правило, такі моделі мають спеціальне декоративне покриття на основі:

 • нікелю;
 • графіту;
 • вольфраму;
 • титану.

Таке покриття не тільки надає сталевим виробам більш оригінальний і благородний вигляд, але і також багато в чому сприяє поліпшенню експлуатаційних якостей. Зокрема, такі раковини менш схильні подряпин, так як володіють підвищеною міцністю.

740cf202ec15b8df9f2fcdc7f526e22c Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Розмір і форма

Досить місткі розміри — ще один дуже важливий параметр, яким обов’язково повинна володіти кожна хороша кухонна раковина. Особливо це актуально для тих, хто любить готувати або у кого велика сім’я. Як правило, кухонні мийки використовуються не тільки для ополіскування мініатюрних кавових чашок, але і для миття великих каструль, тому внутрішній об’єм раковини повинен бути досить містким.

Що стосується форми, то цей параметр цілком і повністю залежить від особливостей вашого інтер’єру і від ваших особистих переваг. Сучасні технології дозволяють виробникам експериментувати і робити вироби з найбільш оригінальними і незвичайними обрисами. Найбільш затребуваними, як правило, є традиційні округлі або овальні моделі. Також досить популярні кутові та прямокутні вироби.

290047dea12e7b5978cd7b0dd4b04fd3 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Захист від шуму

Одним з головних недоліків мийок з нержавіючої сталі є їх украй низькі звукопоглинальні властивості. Однак справедливості заради варто помітити, що це в основному стосується недорогих штампованих моделей, вироблених з тонкого полотна стали.

Більш дорогі вироби зазвичай виготовляються з більш щільних сталевих листів. Крім того, вони майже завжди оснащуються додатковими гумовими вкладишами, які забезпечують майже повне поглинання будь-яких неприємних звуків.

aeae723315630dc89578738339d19711 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Кількість і глибина чаш

Сучасний ринок сантехніки пропонує моделі з однією, двома або навіть трьома окремими чашами. Природно, чим більше секцій і чаш, тим зручніше мийка в експлуатації, оскільки вона дозволяє одночасно робити відразу кілька дій. Наприклад, в одній чаші можна обполіскувати або мити посуд, у другій — розморожувати м’ясо, а третє відділення використовувати для миття свіжої зелені або овочів. Однак важливо помітити, що для установки мийки з декількома чашами необхідно мати досить довгу стільницю.

Глибина чаші — ще один дуже важливий параметр, заслуговує найпильнішої уваги. Найбільш комфортними і зручними в експлуатації вважаються чаші з глибиною від 16 до 20 см. Занадто глибока чаша — це не завжди кращий варіант, так як при митті посуду вам доведеться дуже сильно нахилятися, що може викликати певний фізичний дискомфорт.

d4f22e0c10997d5f279a8002f346cc45 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Реверсивна чи ні

Останнім часом обертаються моделі стрімко набирають свою популярність. Як правило, такі вироби являють собою особливу категорію сталевих мийок, мають збоку додаткову робочу поверхню (так зване «крило»).

Проте їхня головна конструктивна особливість полягає в тому, що при установці на кухні крило може бути встановлено як з правого, так і з лівого боку. Це особливо зручно, якщо ви ще точно не вирішили, де буде встановлена раковина.

Виробник

Щоб в процесі експлуатації нова покупка не розчарувала вас, краще всього підбирати вироби від перевірених виробників.

Самими популярними європейськими брендами є такі відомі компанії, як:

 • Blanco;
 • France;
 • Smeg;
 • Elleci;
 • Imenza;
 • Zigmund & Shtain.

Рейтинг кращих мийок з нержавіючої сталі може також включати в себе продукцію від відомих російських фірм Ukinox і Florentina.

5a21e4ed19bcd52fa38e1b05ee0f3eff Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Гарантійний термін

Щоб не стати жертвою реклами і вибрати по-справжньому якісний і довговічний виріб, необхідно обов’язково звертати увагу не тільки на виробника, але і на гарантійний термін. Як правило, найбільш тривалі гарантійні терміни має продукція від провідних європейських брендів.

Наприклад, німецька компанія Teka надає офіційну гарантію до 75 років. Більш дешеві російські і китайські вироби зазвичай мають гарантію не більше двох років, хоча при дбайливої експлуатації така продукція може прослужити набагато довше.

Додаткові аксесуари

Визначаючись з покупкою, завжди слід звертати увагу на наявність додаткових аксесуарів.

Сьогодні для розширення функціональності багато моделей оснащуються:

 • вбудованими обробними дошками;
 • коландерами;
 • дуршлагами;
 • кошиками для миття фруктів і овочів.

Крім цього, деякі дорогі моделі можуть також включати в себе подрібнювач харчових відходів і спеціальний кран для фільтрованої води.

9217720ec3f33c0c0f9a2135094ab089 Як вибрати врізну мийку для кухні з нержавіючої сталі: моделі і розміри металевих раковин

Відео

У цьому відео розповідається про те, як вибрати кухонну мийку з нержавіючої сталі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради