Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми руками

Виготовлена ширма з пластикових труб для дитячого садка дозволяє ефективно вирішити питання із зонуванням кімнати. Цей самостійно зроблений багатофункціональний предмет інтер’єру не займає багато місця, йому не потрібен особливий догляд, йому не страшні перепади температур і підвищена вологість. Придбати всі комплектуючі для робіт можна в будь-якому будівельному магазині. Для виготовлення ширми з поліпропіленових труб досить підготувати необхідні матеріали, інструменти, дотримуватися певного алгоритму дій.

d4b349c0601e1425e5dbf2ca6383bf6a Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиЗробити ширму з труб ПВХ для дитячого садка під силу кожному, якщо все правильно розрахувати і дотримуватися технології виготовлення

Що потрібно, щоб зробити ширми з полімерних труб

Щоб створити легку і безпечну для дітей конструкцію, потрібно завчасно визначитися з розмірами виробу, його дизайном, підготувати наступні матеріали та інструменти для робіт:

 • пластикові труби з діаметром 2,5 см (по 4 на кожну секцію);
 • фітинги-куточки (по 4 елементи для з’єднання на кожну секцію);
 • подвійні спеціальні кріплення (для стиковки секцій);
 • опора одинарна (для «ніжок» під раму);
 • апарат для зварювання пластикових труб;
 • рулетку;
 • маркер;
 • пилку для укорочування пластикових труб;
 • ножиці;
 • міцну тканину;
 • кріплення на «липучці»;
 • стрічки/шнурки для підв’язки;
 • клей;
 • додатковий матеріал для створення кишеньок;
 • склади для фарбування тканини.

b001adaf7aaae0486b1e3a9f0c16cc56 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиПаяльник для поліпропілену дозволяє провести роботи по з’єднанню труб швидко і ефективно

Рада! Якщо спеціального апарату для зварювання пластикових труб немає, цілком можна скористатися методом звичайного нагрівання над плитою.

Розмір ширми з пластикових труб

Виготовити ширму для лялькового театру із труб, або для інших заходів типи вікторин, сцен тематичного характеру, відповідно з наступними розмірами:

 1. Бокова рама. Ширина становить 79 см, а висота – 118 див.
 2. Центральна рама. Висота від нижньої до середньої труби 72 див. До рами краще кріпити полотнища з шкірозамінника – це буде набагато практичніше і довговічніше. До центральної рамі на верхній трубі слід приєднувати штори з синтетичної тканини (поліестеру), яка практично не мнеться, має підвищену ступінь зносостійкості і стійкості до впливу тепла, світла. Крім цього поліестер легко прати, він швидко висихає, не вимагає спеціального догляду.
 3. Полотнища з шкірозамінника. Розміри бічних деталей становлять 112?65 см, а нижній центральній – 65?65 див Одна шторка виходить в ширину 42 см, а в довжину – 48 див.

4167fb8f179b7cf2b1ddca3e91e0013d Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиШирма може мати будь-які розміри і дизайн, але вона повинна бути безпечною для дітей, без гострих кутів

Кріпити полотнища з шкірозамінника, а також шторки до каркаса ширми краще за допомогою кнопок, широкої гумки. Оптимальна довжина для фіксації до рами становить 12 див.

Як зробити каркас для ширми з труб

Коли всі витратні матеріали та набір інструментів підготовлений, то можна починати роботи з виготовлення каркаса для ширми з пластикових труб. Отже, насамперед необхідно нарізати труби з ПВХ у відповідності з конкретними розмірами, використовуючи ножиці для різання пластикового матеріалу або ножівку.

Важливо! Висота декоративної перегородки, незалежно від мети застосування, не повинна бути більше зростання дітей.

Щоб зібрати одну секцію ширми для дитячого садка, знадобляться:

 • 2 труби однакового розміру (задають висоту конструкції);
 • 2 труби аналогічних параметрів з ПВХ (задають ширину секції);
 • 4 пластикових з’єднувальних куточка на одну секцію.

З’єднувати елементи конструкції однаково ефективно – як шляхом застосування гарячої зварювання, так і холодною. Дуже зручно і надійно використовувати для цих цілей апарат для розігріву пластику, його можна не купувати, а взяти в оренду. Як варіант, підійде і спеціальний клейовий склад для з’єднання пластикових труб, який можна придбати в будівельному магазині. Працювати з ним просто, спочатку його наносять на ділянку труби з полівінілхлориду, вичікують кілька хвилин, поки він його розплавить, а потім швидко притискають деталі один до одного.

Покроково процес виготовлення однієї секції перегородки для дитячого садка з пластикових труб складається з наступних дій:

 1. Очищення і знежирення кінців труб.
  ebabba547b979f631e548f0823abd079 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми руками
 2. Нанесення холодної зварювання в місцях, де планується стикування – на зовнішню сторону краю труби, а також всередину з’єднувального елемента-кутника.
  3fa279d34b8932c56f5cbf88aa1bf2e6 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми руками
 3. З’єднання з фітингами. Цю маніпуляцію потрібно робити, коли поверхня досить розм’якшиться. Аналогічним чином виконують стикування інших частин секції. При монтажі слід контролювати паралельність однакових по довжині заготовок, інакше конструкція буде перекошеної. Якщо є надлишки клейового складу, то їх краще відразу прибрати за допомогою м’якої серветки.
  f6f0fe6314b92f5da4d49e6fce603471 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми руками

За такої технології збирання решти секцій ширми з труб в ДНЗ.

Як зробити ширму з пластикових труб

Виконавши складання всіх частин ширми, переходять до створення загальної конструкції. В якості сполучних елементів добре застосовувати подвійні кріплення. Якщо таких немає в наявності, то можна скористатися пластиковими стяжками (хомутами), які відрізняються високою міцністю на розрив при достатній еластичності. Незважаючи на універсальність і зручність у використанні, нейлонові стяжки мають один недолік – можливість використовувати їх тільки один раз.

1304e32a4ddaf6a934b603bf02556e73 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиСкладання ширми роблять за рахунок подвійних кріплень або нейлонової стяжки

Секції ширми будуть перебувати у рухомому стані. Завдяки цьому не буде труднощів при транспортуванні, переміщення в інше місце. Використовувати таку конструкцію можна в кімнаті з будь площею.

Як оформити лялькову ширму з пластикових труб

Для цікавого і практичного оформлення ширми-перегородки з пластикових труб, потрібно виготовити чохли. Добре, якщо буде використана тканина зі значеннєвим навантаженням. Ніяких обмежень по вибору дизайну тут немає, будь-які фантазії можна сміливо втілювати. Головне, щоб це позитивно впливало на дітей, що привертало їхню увагу.

86364d3b2407bec9e97a2e6dd93e59ec Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиЧасто діти самі проявляють інтерес до декорування ширми, краще, якщо процес оформлення буде проведено спільно з ними

Для виготовлення чохлів потрібно правильно розрахувати площу застосовуваної тканини, за розмірами вона повинна відповідати параметрам каркасної секції. Знайти площу матеріалу не складно, достатньо помножити висоту перегородки на її ширину, і в кінці на кількість таких секцій.

bb3fffff2162cbb21cbbbcbd1755df59 Ширма з пластикових труб для дитячого садка: як зробити своїми рукамиЧохли на перегородці можна закріпити за допомогою кнопок або стрічок

Щоб чохли служили довго і не распушивались по краях, їх потрібно прострочіть на швейній машинці. Для кріплення стрічки з липучками або петлі необхідно пришийте вручну. Можна просто зафіксувати за допомогою клею по верхній стороні полотнища.

При бажанні ширму з труб ПВХ можна пофарбувати. Але робити це рекомендується в добре провітрюваній кімнаті. Після цього перегородка повинна висохнути. Щоб уникнути втрати функціональності міжсекційні кріплення варто фарбувати окремо від усієї конструкції.

Готову ширму для дитячого садка оформляють чохлами, на які для більшої декоративності можна наклеїти цікаві аплікації. Ще добре оснастити їх невеликими кишеньками.

Висновок

Ширма з пластикових труб для дитячого саду – рішення універсальне і недорогий. Зробити його досить просто, проблем з витратними матеріалами не виникає, всі комплектуючі продають у спеціальних торговельних точках. Готову ширму можна зробити мобільного, приєднавши її до підставці на коліщатках, а можна зафіксувати до стіни. Доповнення у вигляді аплікацій і кишеньок з різними предметами дітям будуть тільки на користь, вони дозволять ефективніше розвивати моторику і уяву.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради