Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

Регулярне прибирання місць загального користування в багатоквартирному будинку вкрай важлива, оскільки через під’їзд щодня проходить потік людей. Поверхні швидко забруднюються, стаючи розсадником шкідливих мікроорганізмів. Якщо не проводиться очищення і провітрювання, можливі спалахи інфекцій. Мешканцям слід знати частоту і правила дезінфекційних процедур, щоб розуміти, за що вони платять гроші, і контролювати дії відповідальних органів.

Алгоритм проведення процедури

aa1b12f819ee21b11f46d1130c702e1b Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинкахПрибирання сходової клітки

За прибирання місць загального користування, в тому числі і сходових клітин, згідно з Постановою Уряду РФ №290, відповідає керуюча компанія. Основними ділянками, які зобов’язані бути під контролем, є:

 • коридори і тамбури;
 • ліфтові камери і сміттєпроводи;
 • скриньки для пошти;
 • вікна, підвіконня і приямки;
 • шафки для энергощитков;
 • сходові марші і їх майданчики.

Утримання в чистоті цих місць законодавчо прописано на рівні держави.

Основний звід нормативів, стандартизирующий регламент проведення збиральних та дезінфекційних заходів – ГОСТ РФ 51617-2000. Він визначає наступний порядок надання таких послуг:

d49f1ada3e08eacef1440d83653373a4 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

Збори мешканців і представників КК може прийти до угоди про більш частих терміни дезінфекційних і освіжаючих процедур. Рідше проводити вологе та сухе прибирання місць загального користування в МКД за законом не можна. Графік проведення процедур зазначається у додатку до договору управління багатоповерховим будинком.

Норми та правила проведення прибиральних заходів

cfa5e120273dd53f6f7a5a1b74facae8 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

Норми прибирання майданчиків, сходів та інших місць загального користування зафіксовані у статті 36 Житлового кодексу. Наприклад, там сказано, що процедуру можуть проводити тільки кваліфіковані і навчені фахівці. Наймання гастарбайтерів є прямим порушенням законодавства.

Професіонали повинні бути забезпечені всіма потрібними матеріалами та інструментарієм, які відповідають санітарно-гігієнічним нормативам, а також засобами особистого захисту.

Якщо передбачаються дератизаційні або дезінфекційні заходи, усі мешканці повинні бути попереджені про них заздалегідь.

Коли ведеться прибирання сходових клітин в житлових будинках, правила процедури повинні дотримуватися:

 • Протирання поверхонь ведеться з використанням чистого дрантя, губок і серветок.
 • Чистячі засоби – якісні та безпечні.
 • Процедура проводиться в захисних рукавичках.

Для різних поверхонь – свої ганчірки і губки. Вести прибирання потрібно від верху до низу. Віники, швабри повинні бути в робочому стані і замінюватися при зносі. Відхилення від цих норм вважається грубим порушенням і загрожує адміністрації КК штрафом.

Окрім прибирання приміщень регламентуються правила утримання дворових територій, зокрема, промивання урн влітку – не рідше, ніж раз на 10 діб, посипання піском і очищення від снігових завалів, бурульок та наледі взимку – за рішенням органів місцевого самоврядування в залежності від клімату регіону.

Санітарно-гігієнічні регламенти

0e181e49467ad6f722f4e801f3f62ab7 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинкахКонтейнери, засипані сміттям, тягнуть за собою адміністративне покарання відповідальних осіб

Обов’язково враховуються санітарні нормативи, зокрема, Санпін 2.1.2.2645-10. Особлива увага в ньому приділяється змісту сміттєпроводів. Важливість цього пункту зрозуміла – сміття є основним джерелом для життєдіяльності патогенних мікроорганізмів та паразитів.

Основні моменти, які повинні виконуватися:

 • Сміттєпровід повинен бути справним та завжди готовим до проведення дезінфекційних заходів.
 • До камери повинна бути підведена водопровідна та каналізаційна гілка, а також витяжка для видалення неприємних запахів.
 • Вхід в мусороприемную камеру повинен бути від входу в будинок.

Якщо немає сміттєпроводу, двори повинні бути обладнані металевими контейнерами з кришками. Їх ставлять на спеціально обладнаних майданчиках на відстані не менше 20 м і не більше 100 м від будівлі.

Якщо чисельність мешканців не перевищує 200 чоловік, досить ємності в 100 літрів, якщо більше – 200 літрів.

9d132e7359ccef2112ac71097472bbea Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинкахЗа захламление під’їзду відповідають самі мешканці

Контейнери для збору побутових відходів зобов’язані вивозити і спорожняти кожен день. Якщо у святкові дні вони стоять, засипані гниючим сміттям, це порушення, потребує адміністративного покарання відповідальних осіб.

Згідно санітарно-гігієнічним нормативам забороняється захаращення, забруднення і затоплення під’їздів, техотсеков, сходів і майданчиків, підвалів і горищ. За цим повинні стежити самі мешканці. Наприклад, можна:

 • залишати сміття за дверима або в інших місцях загального користування;
 • палити в під’їзді;
 • зберігати в прольотах під’їзду дитячі коляски, велосипеди та інші предмети, захаращувати простір.

Якщо не смітити, не захаращувати сходовий проліт і стежити за виконанням договірних зобов’язань КК, під’їзд завжди буде чистим.

Безпечні засоби для прибирання

e235f7a97e74a879cc7cd5f698f3c901 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинкахЗасоби для прибирання місць загального користування вибираються КК і ТСЖ на свій розсуд

Склади для прибирання застосовуються різні, головне, щоб вони були ефективними, безпечними і відповідали методичним вимогам Санпін 3.5.1378-03. Ринок пропонує безліч різноманітних засобів, у тому числі бюджетних, дозволяють містити під’їзд в чистоті без небезпеки для здоров’я мешканців і прибиральників. Які вибрати, вирішують фахівці КК або ТСЖ.

Якісний склад повинен прибирати неприємні запахи, боротися з грибком або цвіллю, не залишати розлучень.

Якщо мешканцям здається, що під’їзд миють чимось незрозумілим, економлячи гроші, потрібно скаржитися – спочатку в КК, у письмовому вигляді. Заяву потрібно написати у двох примірниках, один повинен бути завізований представником компанії і відданий вам в руки. Більше шансів, що проблема вирішиться, якщо об’єднатися з сусідами і написати колективну скаргу. Можна заздалегідь розпитати прибиральниць, які засоби та інструменти їм видають. Простим співробітникам приховувати нічого.

Якщо реакції не буде, потрібно звертатися в місцеве відділення державного житлового нагляду – орган, який виявляє адміністративні правопорушення в житлофонді. Також можна повідомити про небезпечну прибирання в Роспотребнадзор і на місцеву санепідемстанцію. Скарги також необхідно писати у двох примірниках і реєструвати. Якщо і це не дасть результатів, слід звернутися в прокуратуру.

Дії за невиконання обов’язків по прибиранню керуючою компанією

За законом договір на прибирання місць загального користування укладається мешканцями з керуючою компанією, і делегувати основні його пункти, перелічені в нормативних актах, клінінгової організації неможливо. Тільки сама КК може найняти підрядника, і нести відповідальність за виконання ними зобов’язань. Все це прописано в Правилах утримання спільного майна в МКД.

15b6de15bd4dffa0dc971ec8b9a9848f Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 1

bd0ad67291d44b1cd4e5e61fb158e171 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 2

2b1c769670610dbc3b8d521a501ba04f Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 3

f94ecb712fe54123f1b64a7cbca9ae3f Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 4

b5befdc81446911948c104a9f27fc163 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 5

b491cab70d3925bddc8c16aadd459098 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 6

f5264387ecbe3e92f95410f323ebf70c Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 7

0ecc103cf648494860fe6303eff7f680 Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 8

b77becb53257b6596843b352b34e39bb Правила прибирання сходових майданчиків у багатоквартирних будинках

стор 9

Вимагати якісного та неухильного виконання необхідно. За порушення керівництво КК можуть покарати штрафом.

Єдиний варіант зміни договірних зобов’язань можливий у тому випадку, якщо мешканці багатоквартирного будинку бажають більш частого прибирання, ніж передбачено графіком. Це питання піднімається на загальних зборах і узгоджується з КК, в договір вносяться додаткові пункти.

При порушенні графіка прибирання дії аналогічні, як при використанні прибиральниками небезпечних засобів. Керуюча компанія повинна відреагувати протягом двох годин після надходження скарги. Максимальний час на вирішення проблеми – місяць.

Не потрібно боятися пред’являти вимоги, якщо прибирання неякісна. Мешканці замовляють послугу та оплачують її, тому результат повинен їх влаштовувати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради