Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Обробка лоджії своїми руками — це непросте завдання, оскільки для того, щоб створити по-справжньому красивий і затишний інтер’єр, необхідно приділити увагу безлічі деталей. В першу чергу, необхідно виконати скління, теплоізоляцію і чорнову обробку всього приміщення, і лише потім можна приступати безпосередньо до декоративного оформлення.

В даний час існують різні варіанти обробки балкона , при цьому зробити обшивку та інші роботи можна без допомоги професіоналів.

a4d6593e84b84161c68ff0ed17e606a5 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Які використовувати матеріали

В цілому, для декоративного оформлення лоджії можна використовувати самі різні види покриттів. Сучасні виробники пропонують досить широкий асортимент декоративної облицювальної продукції.

Декоративна штукатурка

Її можна по праву назвати одним з найбільш доступних і поширених оздоблювальних матеріалів. Для утеплення балконів найчастіше застосовується штукатурка на основі гіпсу, однак для холодних і неопалюваних приміщень бажано застосовувати спеціальні суміші з переважанням у складі цементу.

Як правило, цей матеріал дуже гармонійно поєднується з багатьма видами декоративних покриттів, зокрема, він добре гармонує з пластиковими панелями, що імітують різні природні фактури. До основних плюсів даного матеріалу можна також віднести безмежна кількість колірних варіацій і невибагливість у догляді.

b6259b8bb5813e51b4482b6d8ad05957 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Пластикові панелі

Гідною альтернативою декоративній штукатурці є пластикові панелі. За своїми експлуатаційними властивостям цей матеріал практично не поступається багатьом іншим популярним видів облицювальних покриттів.

Зокрема, він володіє дуже високою стійкістю до різних несприятливих впливів навколишнього середовища і широким розмаїттям кольорів. Крім того, може похвалитися досить естетичним зовнішнім виглядом при відносно невисокій вартості.

c3d197845529064e6f706b6cb9faa032 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Вагонка і євровагонка

Облицювання лоджії вагонкою або євровагонкою раніше є однією з найактуальніших. Причина популярності досить проста: приміщення, оздоблені натуральним деревом, завжди володіють особливою атмосферою, яку не може передати жоден штучний матеріал.

Для обшивки балкона найчастіше застосовується деревина хвойних порід дерев, наприклад, ялини або сосни. Також вітається застосування модрини або осики.

db45b4ffcd9411770061ba7de079abb6 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Скління

Незалежно від обраного варіанту обробки на балконі, вкрай бажано провести скління. Це необхідно в першу чергу для того, щоб створити в приміщенні найбільш комфортний мікроклімат.

Воно може бути виконане дерев’яними, пластиковими або алюмінієвими склопакетами. При цьому краще всього вибирати двокамерні профілі, оскільки вони забезпечують більш високий рівень захисту від несприятливих факторів навколишнього середовища.

В плані вартості пластикові конструкції зазвичай є самими бюджетними, однак за рівнем екологічної безпеки значно програють традиційним дерев’яним і алюмінієвим конструкціям.

a60c346fedab62a774e7d37b606cef51 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Підготовчі роботи

Внутрішня обробка лоджії зазвичай складається з декількох етапів. Підготовчі роботи, як правило, починаються з демонтажу старого покриття і закладення тріщин.

Необхідні інструменти та матеріали

Самостійно підготувати поверхню для облицювання новим обробним матеріалом не так вже й складно. Головне — заздалегідь подбати про необхідних робочих інструментів та витратних матеріалах.

Для підготовки поверхні будуть потрібні:

 • шпатель;
 • щітка по металу;
 • болгарка;
 • пінопласт;
 • цементний розчин;
 • шпатлевочная суміш;
 • монтажна піна.

Якщо під час очищення були помічені уражені грибком місця, то для позбавлення від цвілі також потрібні спеціальні протигрибкові склади.

Демонтаж старих покриттів і закладення тріщин

Перш ніж проводити демонтаж старого покриття, на балконі слід провести ретельне прибирання. В першу чергу, виноситься вся меблі та освітлювальні прилади, а потім акуратно демонтуються плінтуси.

Після того, як приміщення буде повністю звільнено від зайвих предметів, можна спокійно переходити безпосередньо до роботи:

 1. Насамперед за допомогою шпателя видаляється вся стара фарба і відшарувалася штукатурка.
 2. Далі щіткою по металу акуратно обробляються всі металеві поверхні.
 3. Всі облицьовувані площині уважно оглядаються на наявність тріщин, щілин, щілин і будь-яких інших дефектів.
 4. Як правило, дрібні недоліки усуваються за допомогою густого цементного розчину або монтажної піни.
 5. Більш глибокі тріщини і зазори спочатку заповнюються пінопластом, а потім акуратно закладаються заздалегідь підготовленим цементним розчином або шпаклівкою.

Великі за розмірами тріщини спочатку необхідно ретельно очистити від пилу та сміття. Для цього їх попередньо можна трохи розширити за допомогою звичайної болгарки.

ef4b7625315b60131632ee4b08ddf454 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Чим і як покрити підлогу

Продумуючи капітальний ремонт лоджії, слід подбати і про оформлення підлоги.

В якості підлогового покриття можна вибрати такі перевірені часом матеріали, як:

 • керамічну плитку;
 • лінолеум;
 • декінг;
 • садовий паркет.

Якщо хочеться облаштувати на балконі повноцінну житлову кімнату, то варто задуматися про додаткове утеплення підлоги.

В цьому випадку для фінішної обробки поверхні можна вибирати практично будь-які матеріали, в тому числі і такі вимогливі до умов експлуатації, як:

 • ковролін;
 • паркет;
 • пробку;
 • ламінат.

Перед тим як укладати облицювальне покриття, спочатку необхідно ретельно підготувати поверхню. Як правило, підготовка включає в себе демонтаж старого оздоблювального матеріалу і повне очищення всієї поверхні, що облицьовується від будівельного пилу та сміття.

Якщо потрібно встановити теплі підлоги, то наступним кроком буде утеплення підстави. В якості теплоізолятора можна використовувати пенофол або будь-який інший матеріал з такими ж функціями.

При бажанні, на даному етапі можна встановити інфрачервоний нагрівач. Далі по всій площі лоджії встановлюється опалубка з дерев’яних рейок і проводиться обшивка поверхні фінішним декоративним покриттям.

9f317f690b623120002194c26a6d800b Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Облицювання лоджії гіпсокартоном

Використання гіпсокартонних листів (ГКЛ) при обшивки внутрішніх стін балкона є дуже популярним рішенням. Найчастіше для такого облицювання застосовується спеціальна вологостійка різновид матеріалу. На відміну від звичайного гіпсокартону, вона має особливе захисне покриття, що забезпечує більш високу стійкість листів ГКЛ до підвищеної вологості і деформацій.

Як правило, установка ГКЛ не вимагає спеціальної підготовки.

Крім самого гіпсокартону, в процесі монтажу знадобляться:

 • електродриль;
 • «краби»;
 • шуруповерт;
 • перфоратор;
 • профілі UD і CD;
 • саморізи по металу;
 • підвіси;
 • рівень;
 • схил.

Для максимального захисту стін також слід підготувати спеціальні тепло – і пароізоляційні матеріали.

Кріплення каркасу

Для виготовлення обрешітки можна використовувати як дерев’яні бруси, так і металеві профілі. Зрозуміло, краще віддати перевагу другому варіанту, оскільки натуральна деревина з часом більш схильна до деформацій і процесів гниття.

Для створення несучої конструкції необхідно виконати наступні дії:

 1. Спочатку виробляється установка верхнього UD-профілю. При його установці від стельової поверхні рекомендується відступити не менше 4-5 див.
 2. Другим кроком монтується нижній UD-профіль. Для цього деталі з’єднуються між собою за допомогою просекателя.
 3. Далі необхідно встановити кутові напрямні і бічні UD. Кріплення бічних профілів зазвичай здійснюється за допомогою шурупів.
 4. Проводиться установка стійкового профілю CD. Як правило, монтаж здійснюється по всьому периметру робочої площі, при цьому інтервал між сусідніми деталями повинен становити не більше 60 див.
 5. Потім кріпляться додаткові кронштейни для направляючих. Найчастіше вони фіксуються на стіни за допомогою шурупів і дюбелів. Інтервал між кріпленнями становить 40-50 див.
 6. В останню чергу підвіси з’єднуються з профілем за допомогою шурупів. Вертикальні і горизонтальні профілі об’єднуються між собою за допомогою спеціальної фурнітури («крабів») і саморізів.

Після закріплення усіх деталей каркаса можна переходити до наступного важливого етапу — теплоізоляції лоджії та встановлення ГКЛ.

533cab338b43b692397bfbd88952947b Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Теплоізоляція

Як теплоізоляторів можуть виступати найрізноманітніші матеріали, але, на думку професіоналів, краще всього застосовувати пеноплекс.

Процес утеплення лоджії піноплекс здійснюється в наступному порядку:

 1. Насамперед готується сам матеріал. Вибраний утеплювач нарізається рівними частинами за розміром осередків каркаса, який він згодом буде встановлюватися.
 2. Далі підготовлений матеріал фіксується на обрешітку. Для цього застосовується спеціальна клеюча суміш і тарілчасті дюбелі. Як правило, укладання матеріалу починається від кута.
 3. Поверх піноплекс встановлюється додатковий паробар’єр. Як пароізолятора найчастіше використовується спінений поліетилен. Зазвичай він укладається фольгованим шаром назовні, при цьому сусідні смуги обов’язково встановлюються встик.
 4. Фінальним штрихом є ретельна герметизація всіх стикувальних місць. Для захисту швів найчастіше застосовується будівельний скотч.

Крім піноплекс, для утеплення лоджії можна також використовувати пінопласт, мінеральну вату, пінофол ізолон. Останні два матеріалу найчастіше використовуються в комбінації з іншими теплоізоляторами, оскільки самі по собі не володіють високими теплоізоляційними властивостями.

4d55ff137aeb125032be61e8a48611b3 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Розкрій ГКЛ

Нарізка ГКЛ не вимагає особливої майстерності. Зазвичай цей процес починається з вимірювання ширини та висоти всіх облицьовували поверхонь, після чого виконується розмітка гіпсокартонних листів і розрізання плит звичайним столярним ножем.

Щоб листи як можна більш щільно зістикувалися між собою, їх краї повинні бути ідеально рівними. Для цього здійснювати нарізку краще всього по висоті.

Обшивка листами гіпсокартону

Монтаж ГКЛ зазвичай починається від самої дальньої стіни. Спочатку розрізані листи гіпсокартону прикладаються до облицьовуваної поверхні, після чого кріпляться саморізами до решетування. Розташовувати кріплення бажано через кожні 30 див.

По периметру вікна і дверного отвору відстань між з’єднувальними елементами повинно бути не більше 15-20 див. Щоб виключити попадання вологи під обшивку, нижній край гіпсокартону необхідно підняти над рівнем підлоги на 1-2 див.

Фінішна обробка

Безпосередньо перед нанесенням фінального декоративного покриття всі шви між гіпсокартонними листами спочатку акуратно обробляються серпянкой і грунтовкою, а потім ретельно шпаклюються. Для вирівнювання поверхні по всіх проблемних ділянок необхідно пройтися дрібнозернистим наждачним папером. На завершення вся забруднена площа обов’язково протирають від пилу.

Перед нанесенням фактурної штукатурки або шпалер поверхню ще раз обробляється спеціальною грунтовкою глибокого проникнення. Якщо в подальшому планується фарбування, то усю облицювальну площа необхідно також покрити додатковим шаром шпаклівки.

edf5fbce5d09bbc76627bdd414a3ac96 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Обробка лоджії декоративною штукатуркою

Облицювання балкону декоративною штукатуркою дозволяє в повній мірі реалізувати різні дизайнерські ідеї. В залежності від базових компонентів, даний матеріал класифікується по кількох видів, кожен з яких володіє своїми унікальними властивостями.

Для нанесення матеріалу на стіни необхідно виконати ряд нескладних дій:

 1. Ретельно прогрунтувати всю робочу площу, попередньо очистивши від стіни старого оздоблювального матеріалу і закривши тріщини.
 2. Після повного висихання шару грунтовки, можна переходити до розведення сухої штукатурної суміші.
 3. Далі рідкий розчин повільними ґрунтовними рухами наноситься на стіни широким шпателем або спеціальною металевою гладилкою.

Мінімальний час висихання штукатурної суміші зазвичай становить 48 годин. Повністю готову поверхню рекомендується натерти воском або покрити прозорим лаком для захисту від негативних факторів навколишнього середовища.

464558ada00cbc562e3984cd8b639489 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Облицювання пластиковими панелями

Обшивка лоджії пластиковими панелями є ще одним досить вдалим рішенням. Так само, як і декоративна штукатурка, панелі з ПВХ володіють надзвичайно багатим асортиментним рядом, тому їх легко можна підібрати практично під будь-який інтер’єр.

Навчитися встановлювати такі панелі не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Головне, строго слідувати інструкції і дотримувати певні правила.

Монтаж панелей на каркасну основу здійснюється в наступній послідовності:

 1. Проведення підготовчих робіт, які обов’язково включають в себе видалення старого декоративного покриття і повне очищення всієї призначеної для обробки поверхні від будівельного сміття.
 2. Далі проводиться уважний огляд всієї площі облицьованої. Всі знайдені тріщини і щілини обов’язково закладаються спеціальним цементним або гіпсовим розчином.
 3. На третьому етапі необхідно провести грунтовку стін з використанням спеціального захисного складу. Він повинен володіти не тільки високими герметизуючими властивостями, але і хорошим антисептичною дією.
 4. Наступним кроком є встановлення каркасу. Дана конструкція найчастіше збирається з дерев’яних рейок, проте в деяких випадках можуть також застосовуватися металеві профілі. Дерев’яні планки фіксуються до стіни за допомогою дюбелів або довгих саморізів, при цьому відстань між ними становить приблизно 40-50 див.
 5. Далі здійснюється утеплення лоджії. Теплоізоляційний матеріал рівномірно укладається між планками решетування, після чого всі щілини і стики рівномірно обробляються монтажною піною.
 6. Останній крок — установка напрямних і самих панелей. Монтаж панелей зазвичай здійснюється «паз-паз», тому облицьована поверхня виходить ідеально рівною і однорідною.

Монтаж панелей з ПВХ на обрешітку дозволяє уникнути ретельного вирівнювання поверхонь. До того ж, він допускає розміщення всередині каркаса електропроводки і різних інших інженерних комунікацій.

2c632d1d84017a47007e21d04a6d8f10 Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Стеля і освітлення

Якщо лоджія є неопалюваній і використовується виключно як комори, то до оформлення стелі, як правило, особливих вимог не пред’являється. У цьому випадку стельова поверхня зазвичай оформляється простий «спартанської» штукатуркою або фарбуванням.

Якщо ж планується використовувати балкон в якості житлової кімнати, то, крім декоративної обробки, обов’язково потрібна додаткова гідро – і термоізоляція всій стельової поверхні.

Якщо будуть встановлені освітлювальні прилади, то електропроводка, як правило, монтується ще на етапі ремонтних робіт. При виборі стельових або настінних світильників слід акцентувати увагу в першу чергу на водонепроникних і герметичних моделях.

2c7ef677ae8afc7c3b332daf83ff837e Обробка лоджії своїми руками: варіанти внутрішньої обшивки балкона і нанесення декоративної штукатурки

Відео

У відеоролику представлений покроковий процес обробки балкона своїми руками.

У відеоролику розповідається про особливості обшивки стін лоджії пластиковими панелями.

У наступному відео — процес обробки лоджії після проведення утеплення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради