Автополив квітів своїми руками: робочі варіанти для кімнатних рослин

Автополив кольорів дозволяє господарям їхати у відпустку або відрядження на тривалий час, не турбуючись про своїх кімнатних рослинах. Однак у більшості випадків такі системи коштують великих грошей. Тому народні умільці постаралася і придумали кілька бюджетних автополивалок, які можна зробити своїми руками з підручних засобів.

Як підготувати рослини до відсутності господарів

Все-таки автополив – це не звичайний полив. Тому квіти потрібно підготувати. Це підвищить їх стійкість до незвичайних умов.

  • Останній раз підгодовувати добривами потрібно за два тижні до від’їзду. Квіти після підгодівлі вимагають підвищеної вологості, а автополив не зможе цього забезпечити.
  • За три дні до від’їзду бажано зрізати як можна більше квітів і листя. Це дозволить рослинам економити вологу. Головне – не перестаратися, інакше вони загинуть
  • Перенести горщики з квітами в центр кімнат, щоб знизити температуру навколо них. Бажано поставити їх ближче один до одного. Це дозволить створити високу вологість у «джунглях» і знизить потребу у воді.

Різновиди систем поливу кімнатних квітів

Існує кілька систем автоматичного поливу. Це дозволяє вибрати той автополив, який буде зручніше вам. Різний автополив збирається з різних матеріалів. Тому при нестачі якого-небудь компонента можна просто вибрати іншу систему.

Найпростіший спосіб з пляшкою

Саме цю систему застосовує більшість любителів квітів. Адже такий автополив для квітів самий простий і найменш витратний. Для того, щоб його зробити, знадобиться тільки пляшка і цвях.

З цією системою доведеться трохи поекспериментувати, тому виготовити її краще за пару тижнів до від’їзду.

Зробити такий автополив просто: потрібно на кришці та дні пляшки за допомогою розігрітого гострого предмета, наприклад, цвяха, зробити отвори. Автополивалка готова. Закріплювати її потрібно догори дном, при цьому кришка повинна бути занурена в грунт. Після цього потрібно провести деякі виміри: зауважте, скільки пішло води за 24 і 144 години, і перевірте, наскільки земля волога. Якщо все в порядку, то залиште як є, в іншому випадку потрібно збільшити або зменшити отвори в пляшці.

Джгут з мотузки, вовни, капронових ниток

Такий спосіб по-іншому називають гнотовим. Для того, щоб сконструювати автополив квітів своїми руками, знадобиться тільки палять середньої довжини (не більше півметра) і ємність. Джгут можна сплести самостійно з будь-яких товстих ниток, які є у вас вдома. Гніт одним кінцем потрібно увіткнути в землю горщика.

У ємність налийте якомога більше води і занурте туди другий кінець джгута. Ємність з водою потрібно поставити трохи вище, ніж квітковий горщик. Автополив квітів, зібраний своїми руками, діє наступним чином: гніт намокає по всій довжині, і вода вбирається в суху землю.

Флористи рекомендують таким способом поливати фіалки, навіть якщо ви не у від’їзді.

Гідрогелеві кульки

Такі кульки останнім часом часто рекламують, і не дарма. Їх можна використовувати в різних цілях, наприклад, декоративних або для автополиву квітів.

Зробити такий домашній автополив квітів просто. Достатньо наситити кульки рідиною і покласти поряд з квіткою. Поступово кулі будуть віддавати рідина рослині, тим самим забезпечуючи його.

Гранульована глина призначена для таких же цілей. Єдина відмінність полягає в тому, що її потрібно класти не зверху грунту, а замість нього. Глина також буде віддавати накопичену рідина квітам.

Піддон або ванна

Щоб зробити такий автополив квітів, знадобиться великий плоский таз або ванна і мокрий керамзит. Перед цим квіти потрібно рясно полити. Потім на дно ванни налити не більше 3 сантиметрів води, зверху насипати невеликий шар керамзиту. На нього поставити горщики з квітами і з боків рослин насипати ще близько 3-5 сантиметрів керамзиту.

У такий поїлки є один суттєвий мінус: якщо будь-яка з ваших рослин чим-небудь заражене, то заразяться та інші, якщо їх поставити в цю ж систему автополиву.

Конструкція з медичних крапельниць

Придбати медичні крапельниці можна в будь-якій аптеці за невеликі гроші. У ємність налийте води та один кінець крапельниці помістіть сюди, а другий покладіть в горщик з квіткою. Саму ємність потрібно розташувати трохи вище, ніж знаходиться квітка.

Тепер за допомогою регулятора настроїти частоту крапання води. Бажано заздалегідь провести кілька вимірів системи поливу: щогодини і щоранку, постійно регулюючи, поки не досягнете потрібної частоти крапання.

Колбочки і баночки

В цьому випадку для виготовлення автополивалки знадобиться кілька банок, ванна або піддон і пісок. Причому в горщиках з кімнатними квітами повинні мати дренажні отвори. У ванну насипте близько 4-5 сантиметрів чистого піску. Зверху поставте квітку і трохи закопайте його. На деякій відстані від горщика поставте повну банку, перевернуту дном верх, а краще декілька. З банок вода поступово буде надходити в пісок, а потім живити сама рослина.

Микрокапельные пристрої автоматичного поливу

Вже давно микрокапельные прилади для автополиву використовують багато любителі квітів. Вони складаються з електричного регулятора на батарейках і декількох трубок. Кінець трубок занурюють у грунт, через них автополивалка поступово закачує воду. Таким чином можна поливати до 30 рослин. Приклад – пристрій Oasis Watering System. Має настроюються режими, можна виставляти автополив на 10-40 днів відсутності вас вдома.

Керамічний конус або насадка на пляшку

Керамічні конуси автополиву призначені для того, щоб аналізувати стан грунту. Якщо грунт потребує поливу, то конус просто починає пропускати воду через себе. Бере він з пляшки, яка насаджується горлечком на нього, або зі шланга. Придбати таку поливалку можна разом з ємністю для води, але доведеться заплатити більше. Ціна керамічної конуса без ємності складає близько 900 рублів.

Капілярні мати

Це пристрій автополиву складається із зовнішнього, внутрішнього піддону і капілярного килима. Капілярний килим покриває внутрішній піддон. На нього закріплюють рослину в горщику. В інший піддон наливають максимальна кількість води, і зверху ставлять внутрішній піддон з рослиною. Таким чином, вода через капілярні мати буде поступово живити рослини.

Якщо вірити виробникам капілярного автополиву, то квіти легко зможуть так прожити близько двох тижнів.

Ціна на капілярний автополив квітів може змінюватись в залежності від розміру і ємності. Так, піддон з довжиною 52 см, шириною 32 см і висотою 3,5 см коштуватиме близько 500 рублів. В нього поміститься трохи менше 2 літрів води.

Самоорошающиеся горщики

Більшість любителів кімнатних квітів вже давно такі горщики або кашпо використовує. Ці недешеві пристрої самі аналізують стан грунту і зволожують її принаймні засихання. Власникам залишається раз на 20 днів доливати води в спеціальну ємність. Ціна на самоорошающиеся горщики сильно варіюється. Так, їх можна придбати в районі 1000-5000 рублів, залежно від виробника.

Додаткові поради

Незалежно від того, яку систему ви вибрали, рекомендується ще до від’їзду кілька тижнів або навіть днів поекспериментувати. Так можна буде налаштувати автополивалку на достатнє зволоження грунту.

avtopoliv cvetov svoimi rukami: rabochie varianty dlya komnatnykh rastenijj3 Автополив квітів своїми руками: робочі варіанти для кімнатних рослинПостарайтеся заздалегідь випробувати кілька систем автополиву, щоб зрозуміти, який вам зручніше використовувати, та й квітам повинно бути комфортно.

Не забувайте, що квіти за час відпустки можуть звикнути до краплинний полив. Тому не рекомендується відразу по приїзді додому заливати їх водою. Так вони можуть загинути. Краще поступово повертати колишній обсяг поливу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради