Чи можна вішати або ставити дзеркало навпроти вікна?

Дзеркала присутні в будинку практично скрізь, до цього у сучасному світі всі звикли, але трапляється так, що дзеркало розташовується навпроти вікна. Практичні господарі намагаються заздалегідь поцікавитися, що про це говорять народні прикмети.

177a98adc290424606e689ef7fa9c380 Чи можна вішати або ставити дзеркало навпроти вікна?

Чи можна вішати або ставити за прикметами

Не кожна квартира має достатньо місця, щоб бездоганно розташувати в ній всі необхідні предмети інтер’єру. Коли справа доходить до установки дзеркал, то відразу згадують про народні прикмети.

Така скрупульозність викликана тим, що за блискучою поверхнею міцно закріпилася репутація таємничого і магічного предмета. Його використовували у спіритичних і магічних ритуалах. З його допомогою ворожили, намагаючись передбачити долю.

Цей предмет міг одночасно бути як оберегом, так і носієм негативної енергетики. Тому до нього ставляться з цілком виправданою обережністю. Неправильно встановлена магічна гладь може чинити негативний вплив:

  • позбавити сну і спокою, сприяти розвитку психічного нездоров’я, депресії;
  • погіршити фізичний стан власника, спровокувати повний занепад сил;
  • відкрити портал для проникнення в реальний світ потойбічних сутностей.

Щодо розташування поверхонь, що відбивають навпроти вікон народні повір’я не роблять ніяких особливих застережень. У денний час віконні прорізи є провідниками позитивної енергетики світла і сонця.

Енергія добра і світла, відбиваючись, буде розсіюватися в навколишньому просторі. Щоб вона могла акумулюватися в дзеркалах, що їх потрібно вішати не прямо навпроти вікна, а трохи зміщуючи вправо або вліво.

Старі українські прикмети

З часів винаходу перших дзеркал за ними закріпився цілий шлейф забобонів. На території України дзеркала отримали широке поширення в період правління Петра Великого. Тому українським народним прикметам, пов’язаних з чарівною гладдю, налічується не менше трьохсот років.

Такий солідний вік повір’їв змушує прислухатися до них. Далекі предки залишили своє застереження у вигляді наступних забобонів:

  • не можна користуватися треснувшим або надколотым дзеркалом. Таку річ небажано зберігати в будинку і вже точно не можна вішати навпроти дверей або вікна, через тріщину в будинок можуть пробратися небажані гості з інших світів;
  • магічна гладь повинна міститися в ідеальному стані. Прикмети свідчать, що чистота та блиск сяючою поверхні перешкоджають проникненню всередину її негативної енергії, служать її захистом;

054c947019f4bdfc47083233d1d5982c Чи можна вішати або ставити дзеркало навпроти вікна?

Сучасне обґрунтування прийме

Розвиток прогресу, доступність здобуття освіти та всебічного розвитку, зробила людей менш схильними до впливу забобонів. Але деякі старовинні прикмети можна спробувати пояснити з сучасної точки зору.

Вішати дзеркало навпроти вікна в стародавні часи не вважалося доброю прикметою. Народне повір’я приписывало віконних прорізів здатність впускати у світ живих непроханих гостей з потойбічного світу. Зараз ми можемо сказати, що встановлений навпроти вікна дзеркало дасть стороннім людям можливість краще розгледіти обстановку квартири, що, звичайно ж, нікому не сподобається. Крім того, у нічний час світло ліхтарів і фар машин може, відбиваючись у дзеркалах, заважати спати.

Чи дозволяється розміщення дзеркала напроти вікна по феншуй

Даоська практика організації простору з допомогою символів в цілому не суперечить віруваннями інших народів. Це вчення вважає дзеркало чудодійним предметом, здатним не тільки прикрасити інтер’єр, але і серйозно вплинути на життя людини.

Китайська практика наділяє великим значенням енергію Ци, яка потрапляє в будь-який простір через вхідні двері. Враховуючи здатність дзеркала відображати і перерозподіляти потоки енергії, його не можна вішати навпроти входу в будинок або квартиру.

Що стосується вікон, то в цьому випадку магічна поверхня повинна зосереджувати в собі тільки позитивну картинку. Якщо ж вид з вікна з якихось причин не влаштовує власника житла, то магічна гладь буде концентрувати в собі негатив.

Згідно з вченням феншуй, дзеркало, розташоване навпроти вікна, повинна насичуватися виключно позитивною енергією Ци. В іншому випадку буде відбуватися неправильне перерозподіл енергії, наповнює будинок.

Корисні рекомендації

Нехитра справа – повісити дзеркало. Набагато важливіше врахувати і дотримати всі рекомендації, пов’язані з цією подією:

  • вікно, що відображається в дзеркалі, має бути чистим, щоб не затримувався потік світла і сонячної енергії;
  • пейзаж зовні будинку не повинен викликати негативних відчуттів;
  • підвіконня не можна змушувати всяким мотлохом.

Встановлюючи незамінний предмет побуту, важливо, щоб умови комфорту були дотримані з урахуванням народних прикмет. Правильний підхід до цієї події гарантовано забезпечить гармонійну атмосферу в домі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради