Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Здатність зберігати вірність і підтримувати добрі стосунки в шлюбі – велике мистецтво. Потрібно вміти слухати і чути, пізнавати і читати свою половинку, немов цікаву книгу, і ніколи не пересичуватися цим читанням.

Якщо ваші знайомі або батьки дожили до річниці 38 років весіллі, знайте, у цієї пари є чому повчитися. І, звичайно, їх є з чим привітати. Пропонуємо дізнатися, яке народна назва приписують 38 річниці весілля і які традиції прийнято дотримуватися в її святкування.

Яка це весілля, як вона називається

Подружжя, які прожили разом 38 років, «вростають» один в одного, як два близько ростуть деревця, які сплітаються корінням, стовбурами і кронами. Вони немов виправдовують відоме біблійне вислів – «і будуть двоє одна плоть». Перебуваючи на відстані, відчувають біль одне одного і з нетерпінням чекають зустрічі, щоб знову стати частиною один одного. Можливо, це стало причиною, чому річниці 38 років спільного життя приписали властивості ртуті – от яке весілля відзначається в цей день.

Ртуть – унікальний і єдиний у своєму роді рідкий метал, здатний «розбиватися» на безліч кульок, а потім знову з’єднуватися в велику «калюжу» дивного матеріалу. У цьому і криється пояснення, яке весілля відзначається в 38 років спільного життя і чому вона називається ртутної.

Назва ртутна весілля натякає на гнучкість і пластичність сімейних відносин, здатність подружжя «розчинятися» один одного, зливаючись в одне ціле.

Привітання з ртутною річницею подружнього життя

Незважаючи на те, що ртутна весілля не є ювілейною датою, подружжя, які прожили разом стільки років, гідні найкращих привітань і побажань.

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam147 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Ртутна весілля не вимагає застілля і грандіозного святкування

Варіанти в прозі

Оскільки 38 років весілля мало хто відзначає, а якщо і святкують, то тільки в сімейному колі, привітання батькам зазвичай готують дорослі діти, які вже й самі наближаються до межі середнього віку.

У день народження сім’ї не варто шкодувати добрих слів на адресу батьків: «Дорогі тату й мамо, спасибі вам за те, що 38 років тому ви поклали початок нашої сім’ї. Тепер нас стало втричі-вчетверо більше, і всі ми – діти і онуки, – з радістю вітаємо вас з вашої ртутної весіллям. Ртуть, звичайно, токсичний метал, але ми не будемо загострювати на цьому увагу, а побажаємо вам як можна довше залишатися разом, бути здоровими і активними. Достатку вам, добробуту і щастя».

Гарні приклади у віршах

Чудові побажання можна висловити в красивому привітанні з ртутною весіллям у віршах:

1.

38 років ви разом –
Ідеальна сім’я,
За долю йдете з честю,
Вірність і любов зберігаючи.
Хай здоров’я не підводить,
Нехай тільки радість в хату йде,
Щоб дочекатися ювілею
На п’ятдесятий рік.

2.

Дорогі, вітаємо,
Всім такої любові бажаємо!
Нехай комусь разом нудно,
Ви ж дійшли до весілля ртутної!
Ми хочемо вам побажати
До ста років удвох крокувати!

3.

Що за свято, ювілей?
Повна хата гостей,
Діток, онуків повен дім,
Всі зібралися за столом.
Голоси-то – солов’ї,
Що за свято? День сім’ї!

Останній вірш можна прочитати у вигляді загадки, щоб усі присутні хором її відгадали.

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam148 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Ще один варіант привітання у віршах

Що дарують чоловікові чи дружині

Враховуючи властивість ртуті фарбуватися у червоний колір в сполуках з киснем (оксиди), подарунки на ртутну весілля можна підбирати не тільки в кольорі металік (сталеві, сріблясті і нікельовані), але і в червоних тонах. Можна дарувати:

 • квіти;
 • посуд;
 • диванні подушки;
 • банні халати і рушники.

На ртутну весілля можна подарувати срібний ланцюжок з ладанкою (для чоловіка) або кулоном (для дружини), посріблений портсигар або браслет.

Що подарувати батькам

Деякі стверджують, що з урахуванням того, яке весілля відзначається через 38 років після весілля, гості дарують подружжю ртутний градусник – щоб градус відносин завжди був у нормі. Ми б не рекомендували дарувати градусник на ртутну весілля ні батькам, ні знайомим. На це є 2 причини:

 • дарувати ліки і предмети медичного призначення не комільфо;
 • дарувати потенційно небезпечні предмети теж не комільфо.

У градуснику міститься ртуть – токсичний метал, який в недалекому майбутньому передбачається вилучити з побутових приладів, як надзвичайно небезпечний хімічний елемент.

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam149 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Відмінним подарунком стане оригінально оформлений торт

Батьків можна порадувати куди більш корисним і приємним презентом:

 • посудомийній машиною;
 • мультиварка;
 • хлібопічкою та іншими побутовими приладами зі сталевим або хромованим корпусом.

Бюджетним варіантом можуть бути масажна насадка «тропічний душ» у ванну, металевий столик-каталка для підвезення сніданків в ліжко, гарний постер або сімейний портрет в металевій рамці на стіну.

Картинки та листівки, які підходять для події

Перебуваючи далеко від дому, завжди можна знайти спосіб привітати своїх рідних з 38 річницею весілля, наприклад, використовуючи картинки. Для привітання з днем весілля 38 років підійдуть листівки, що зображують:

 • віньєтки з стрічок і квітів;

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam150 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Вітальна листівка

 • букети, кільця, намиста;

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam151 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Букет і кільця

 • келихи з шампанським, коробки з шоколадом, торти.

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam152 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Фото з келихами

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam153 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Металеві сердечка

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam154 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Зображення лебедів

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam155 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Також можна використовувати картинки з гумором

kakuyu svadbu otmechayut cherez 38 let posle brakosochetaniya, kak pozdravlyayut i chto daryat v ehtot den suprugam156 Яке весілля відзначають через 38 років після одруження, як вітають і що дарують цього дня подружжю

Композиція у відповідних тонах

Як відзначити річницю шлюбу

38 річниця весілля – не ювілейна дата, тому мало хто відзначає її з розмахом. Але в багатьох сім’ях день створення сім’ї відзначають щороку, хоча і збираються тільки рідні – батьки, діти з дружинами та чоловіками, онуки. Якщо в такій компанії не надто дотримуються народних традицій, святкування ртутної весілля майже нічим не буде відрізнятися від зустрічі нового року та дня народження члену родини.

Якщо цікаво дотриматися етикету свята, постарайтеся використовувати в декорі приміщення сіро-червоні кольори, дзеркала і свічники, в сервіровці – столове срібло, а до чаю подайте торт, прикрашений кондитерської посипкою у вигляді ртутних кульок.

Непоганий варіант відзначити 38 день народження сім’ї – провести вечір удвох, можна походити по місцях ваших побачень в молодості, посидіти в кафе, покататися на річковому трамвайчику. Головне – не забути про цю дату і принести один одному задоволення.

Висновок

 1. 38 річниця спільного життя називається ртутної весіллям.
 2. Символічними для святкування ртутної весілля вважаються сірий, металевий і червоний кольори.
 3. Винуватців урочистостей можна дарувати все, що хоча б побічно вказує на тематику річниці, а господині свята – звичайно, квіти.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради