Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Широке поширення стельовий карниз отримав порівняно недавно, але практично відразу придбав велику популярність як у дизайнерів, так і серед простого населення. Між настінних і стельових карнизами багато вибирають останній варіант, що не дивно — практично в будь-якому інтер’єрі такі моделі виглядають набагато краще, цікавіше своїх настінних побратимів.

Асортимент гардин величезний, але щоб підібрати підходящу модель, потрібно враховувати особливості інтер’єру приміщення, ширину і висоту віконних прорізів. Все частіше для обробки стель використовується натяжний полотно, зручне, красиве, не вимагає фарбування. При наявності такого покриття вибір гардин значно звужується. Необхідно підбирати спеціальну конструкцію — стельовий карниз під натяжну стелю.

5f8dcf258ee7bf1c951198c21e7bcd14 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Що таке стельовий карниз під натяжну стелю

Карниз під натяжну стелю відрізняється в першу чергу конструкцією — це профільна гардина, що представляє собою плоску пластину (шину) з різною кількістю доріжок для гачків. Такі моделі випускаються як з багетом, так і без нього. Багет являє собою декоративну планку, що утворить короб, що приховує гачки.

Види конструкцій:

 1. Гнучка. Дозволяє створювати будь-яку траєкторію руху штор. Добре підходить для оформлення віконних отворів складної конфігурації.
 2. Струнна. Проста модель, що представляє собою струну-дріт з набором гачків. Легка конструкція, створена спеціально для мінімалістичного стилю.
 3. Профільна. Така конструкція найчастіше виготовляється з пластику або металопластику. Може бути багаторядної (до чотирьох доріжок), прямий або закругленою.

Стельові конструкції відрізняються за способом управління рухом штор. По цьому параметру вони діляться на механічні і автоматичні.

Стельова гардина може бути досить місткою — випускаються моделі, на яких можна розмістити від одного до чотирьох шторних комплектів. Також карнизи поділяються на одно – і багатоярусні. Останні дозволяють вішати комплекти штор на різних по висоті рівнях, що створює ефект «водоспаду».

Монтаж стельового карниза під натяжний полотно значно відрізняється від способу кріплення на капітальну бетонну плиту. Процес цей складніший, але при дотриманні всіх правил можна встановити гардину самостійно, не вдаючись до послуг фахівців.

302931117a116807b7dc5ed2a53c0a5b Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Переваги використання

Будь володар стельової моделі знайде масу переваг її використання, порівняно з настінним варіантом.

До основних переваг можна віднести:

 • естетичність конструкції;
 • незалежність від матеріалу виготовлення стіни (перегородки з гіпсокартону виключають можливість монтажу настінних моделей);
 • невидимість кріпильних деталей і петель;
 • об’ємність;
 • надійність і міцність (можна навіть повісити важкі штори);
 • зорове збільшення висоти стелі;
 • можливість різноманітного комбінування освітлення з карнизом, у тому числі використання підсвічування прихованих конструкцій.

Великий асортимент моделей, простих і більш складних, багатоступінчастих, з великою кількістю деталей і елементів, дозволяє підібрати карниз, який буде ідеально відповідати інтер’єру приміщення і смаковим уподобанням господарів будинку.

239bfcb57c7ce62d647b1c18255b8e8b Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Розміри

Підібрати потрібний розмір карниза не складе труднощів — у продажу представлені різні варіанти для будь-стелі. Максимальна довжина алюмінієвих і пластикових моделей без стику становить чотири метри. Є можливість придбати карниз з декількох складових.

Ширина залежить від кількості кріпильних рядів і може досягати дев’яти сантиметрів. Стандартна зовнішня планка, що приховує кріпильну конструкцію, що може бути шириною від 5 до 10 см, а розширений варіант — до 30 див.

Моделі з дерева найчастіше виготовляються на замовлення за індивідуальними розмірами, але можна придбати і готові — довжина такого виробу зазвичай становить два метри. Ширина багета в дерев’яному виробі може бути стандартних розмірів не існує.

60258c6f6fd4e2f2e30ad20a8873c53f Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Види карнизів за матеріалом виготовлення

Стельовий карниз — конструкція, з одного боку, декоративна, покликана підкреслити стельову зону і надати їй завершений вигляд, а з іншого, вона повинна бути практичною: забезпечувати надійність кріплення штор і витримувати вагу. Розглянемо більш докладно кожний з видів стельових гардин, залежно від матеріалу виготовлення.

Пластикові

Моделі з пластику користуються популярністю завдяки своїй ціновій доступності. Відрізняються великою різноманітністю — можна підібрати виріб будь-якого кольору і фактури.

Незважаючи на гадану крихкість, пластикові моделі володіють достатньою міцністю і здатні витримати досить велику вагу. Якщо планується використовувати важкі портьєри, то можна замовити додатково укріплений карниз або віддати перевагу іншим, більш надійним матеріалів.

492392170420efe5b58c7420325975c6 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Алюмінієві

Алюміній — матеріал досить пластичний, тому карнизи з нього часто використовуються в приміщеннях зі складною конфігурацією віконних прорізів, наприклад, для оформлення арок або еркерів. Такі гардини відрізняються легкістю і одночасно міцністю, тривалим терміном служби і порівняно невеликою ціною. Алюмінієві моделі практично не створюють ніякого навантаження на перекриття.

Випускаються пофарбовані і ламіновані карнизи, покриті тонким шаром пластику. Вони здатні витримувати масивні тришарові ламбрекени.

558bf70e78c3db38448fd9c2e310d565 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Сталеві

Металеві моделі чудово підійдуть навіть для самих важких портьєр і багатошарових завіс. Вони не володіють пластичністю алюмінієвих виробів, зате відрізняються підвищеною міцністю і довговічністю. У ціновому відношенні — коштують трохи дорожче моделей з алюмінію.

Сталеві гардини нерідко прикрашають декоративними елементами з дерева або пластику. Ідеальний і практично єдиний варіант для оформлення важкими шторами вікон вище 3 метрів. Такі моделі можна використовувати для текстильного оформлення сцен з численними завісами.

82ab36aca718c63bdc87672ea80a8c4b Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Дерев’яні

Дерево — самий презентабельний, благородний матеріал, але, в той же час, самий дорогий. Моделі виходять досить важкі, що вимагають особливого, додаткового зміцнення стелі, тому самостійний монтаж таких конструкцій не рекомендується — краще довірити його професіоналам.

Крім того, гардини виглядають досить громіздко, тому можуть підійти тільки для дуже просторих приміщень. Дерев’яні карнизи випускаються з вбудованим багетом, який стане основним елементом в інтер’єрі приміщення — про це не потрібно забувати при виборі.

77ce5a329034ffd0fc0ae165a0f8e580 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Як правильно підібрати

Вибір карниза багато в чому обумовлюється розміром приміщення, в якому планується розташування. Для невеликих квартир найкраще купувати пластикові або алюмінієві карнизи, а для просторого заміського будинку можна купити класичні дерев’яні моделі. Підбирати карниз слід до стилю приміщення. Так, важка, масивна дерев’яна класика ніяк не підійде до сучасного минималистическому напрямку.

Крім того, при виборі карниза з одночасною установкою підвісної стелі слід враховувати висоту стін приміщення — від цього залежить спосіб монтажу конструкції. При низькій стелі не рекомендується встановлювати прихований механізм гардини, так як він монтується до перекриття таким чином, що «забирає» зайві сантиметри. Від способу монтажу залежить загальна ціна виробу — установка конструкції без ніші, безпосередньо на стелю, набагато простіше і відповідно дешевше.

0451dc6dc8871efa5b39a4679aecc308 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Стельові карнизи можуть бути як із закругленими краями, так і зі зрізаними». Другий варіант підходить тільки для установки від однієї стіни до іншої, тоді як перший може бути будь-якої довжини, на розсуд господаря будинку.

При виборі конструкції необхідно визначитися, чи буде вона виконувати тільки практичну функцію або ж стане головним акцентним елементом інтер’єру, звертають на себе увагу. Від цього залежить спосіб установки, а також гармонійне поєднання із загальним дизайном приміщення.

Найчастіше гардини доповнюються окремими багетами або вбудованими планками-блендамі — для декору конструкції. Такі моделі добре виглядають і на низьких стелях, зорового зменшення об’єму приміщення не відбувається.

Стельові конструкції встановлюються не тільки на віконні отвори — їх можна використовувати і як розділову штору в кімнаті. Перегородкові гардини краще встановлювати при натяжній стелі прихованим способом, сховавши за полотно кріплення конструкції. Декоративні моделі в цьому випадку будуть недоречні.

d480f4e0e231bada2a047809ece47ba6 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Як розрахувати довжину

Довжина карниза багато в чому залежить від обраної моделі: шинний профіль в основному набувається на всю довжину стіни, конструкції із закругленими краями можуть закривати тільки віконний отвір.

У сучасному інтер’єрі використовуються обидва варіанти, який з них вибрати — вирішувати потрібно самостійно, спираючись на стилістичні особливості приміщення і форму віконних прорізів.

Для класичного варіанту розташування, що передбачає закриття фіранками безпосередньо вікна, довжина карниза розраховується просто: потрібно виміряти висоту віконного отвору і додати до неї 35-40 див. Таким чином, підвішений профіль буде довше самого вікна на 15-20 см з обох сторін.

e9a167251b818b63f8e649198038a56e Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Правила кріплення

Повісити гардину під натяжну стелю так, щоб не зіпсувати полотно — завдання не із легких і потребує терпіння, акуратності і певних навичок. Звичайно, краще всього звернутися до фахівців, але якщо такої можливості немає, то перед установкою необхідно ретельно вивчити інструкцію.

Слід пам’ятати, що від обраного способу кріплення стельової гардини залежить установка натяжної або підвісної стелі, тому вирішити це питання потрібно заздалегідь, до того, як полотно буде змонтовано.

Гіпсокартонні стелі монтуються досить часто, в такому випадку доведеться підібрати найбільш легкий і карниз матеріал штор або встановити настінну конструкцію.

При кріпленні на підвісну стелю потрібно працювати дуже акуратно, щоб не зіпсувати саме полотно — найменша зачіпка може стати причиною великих витрат, пов’язаних із заміною покриття. При кріпленні карниза на саморізи, обов’язково потрібно наклеїти захисні кільця на місця, де будуть отвори. Останні рекомендується випалити, щоб краї злегка поплавилися.

Способи монтажу

Існує два способи монтажу стельової гардини при навісному стелі: відкритий і прихований (вбудований).

Відкритий спосіб має на увазі кріплення карниза на дерев’яну балку, встановлену за стельовим полотном. У цьому випадку карниз видно, тому виконує не тільки практичну, але і декоративну функцію. Такий спосіб добре підходить для приміщень з низькими стелями. Відсутність проміжку між гардиною і стельової поверхнею візуально збільшує висоту кімнати.

897830edc8494f7ccbe701e789a781d3 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Закритий спосіб монтажу полягає у встановленні спеціальної ніші за підвісною стелею — саме в ній і розташовується сам карниз. В цьому випадку спочатку монтується гардина, потім ніша, і тільки на наступному етапі — стельове полотно. Таким чином, карниз виходить «вбудованим», і підвішені на нього штори виглядають так, як ніби піднімаються прямо зі стелі.

2b697e32810c02b42aec704c365307c0 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

До переваг такої установки можна віднести відсутність необхідності робити отвори в плівці і можливість монтажу додаткового освітлення. Оскільки конструкція повністю ховається в ніші, не потрібно купувати дорогі декоративні моделі, достатньо буде простої функціонального механізму.

5de832d01487da2ebe24139cab3d175b Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Можна закріпити клеєм

Використання клею для кріплення стельового профілю можливо тільки у випадку встановлення самої легкої пластикової шини з наступним підвішуванням на неї практично непомітного тюлю. При такому варіанті можна спробувати посадити конструкцію з допомогою рідких цвяхів на бетонну плиту. Природно, клеїти гардину на підвісну стелю не можна.

Все ж клей краще не використовувати — це дуже ненадійно. У разі падіння карниза стельове полотно може серйозно пошкоджено, потрібно його заміна, що спричинить за собою додаткові витрати. Тому кріпити карниз слід на самонарізи — це займе не більше часу, ніж приклеювання, зате конструкція буде надійно зафіксована.

Установка своїми руками

Слід ще раз нагадати, що установка подібної конструкції — справа дуже відповідальна, не швидке і вимагає максимальної обережності. Але якщо все ж таки було прийнято рішення про монтаж своїми руками, рекомендується уважно ознайомитися з інструкціями з кріплення стельових моделей під навісну стелю.

20063517fca39331b7ae13056a1ab3ea Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Монтаж відкритого карниза

Для кріплення гардин даними способом потрібно дерев’яна балка і захисні кільця. Поперечина має бути обов’язково міцну, щоб витримала вагу конструкції і передбачуваних штор. Товщина балки підбирається так, щоб її нижня поверхня практично стикалася з стельовим полотном, довжина повинна дорівнювати довжині карниза.

Порядок виконання робіт:

 1. Обробити балку так, щоб на ній не залишилося ніяких шорсткостей, здатних пошкодити натяжний полотно. Пройтися по поверхні рівного бруска спеціальним розчином-антисептиком (щоб уникнути появи плісняви).
 2. Визначитися з місцем розміщення конструкції, нанести на стелю відповідну розмітку.
 3. Закріпити на стінах фіксуючий корпус натяжної стелі.
 4. Просвердлити в капітальному стелі отвори, забити дюбелі і з нанесеної раніше розмітці саморізами притягнути балку до стелі.
 5. Натягнути стельове полотно із заздалегідь приклеєними захисними полімерними кільцями і випаленими в них отворами.
 6. Акуратно прикріпити стельовий профіль саморізами до балки через отвори в полотні, намагаючись його не пошкодити.

08f327ca66444fda9525b6f34badafd8 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

При правильному виконанні роботи заставна балка не повинна бути видна.

444e524042b18ecaf31c887730fe2a7c Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Встановлення прихованого карниза

Такий спосіб установки дещо складніше попереднього, так як потребує формування ніші, яка буде приховувати конструкцію-тримач. Необхідно правильно розрахувати її ширину, щоб уникнути проблем з рухом штор. Як правило, стандартна довжина ніші — від однієї стіни до іншої. Виняток становлять приміщення зі складною конфігурацією вікон.

Для виготовлення ніші знадобиться дерев’яний брус. Його потрібно обробити так само, як і для відкритого типу монтажу. Кути і краї конструкції рекомендується обклеїти малярським скотчем або обточити і відшліфувати, щоб уникнути пошкодження полотна під час установки.

Порядок виконання робіт:

 1. Монтувати гардину на бетонну стелю за допомогою дюбелів і саморезов.
 2. Прикріпити дерев’яний брусок з допомогою алюмінієвого профілю до стелі на відстані 2-3 мм від гардини.
 3. Для установки еркерних карниза потрібно кілька невеликих брусків, прикріплених до стелі, на яких будуть фіксуватися цілісні планки ніші.
 4. Закріпити фіксуючий корпус натяжної полотна з боку гардини так, щоб бруска не було видно.

Слід звернути увагу на проміжок між вікном і брусом ніші — він не повинен бути занадто великим, але, в той же час, достатнім для безперешкодного руху штор.

03254f738d4262eb60f493bc36b44d95 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

При даному способі монтажу карниз краще купувати до фінальних вимірів натяжної полотна, так як від конструкції гардини залежить розмір майбутньої стелі.

0ade7aec27906078868833c84807bb90 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Як демонтувати

Демонтаж стельової конструкції досить простий, набагато легше установки. Зручніше всього проводити даний процес удвох, але цілком можна впоратися і самостійно.

Потрібно просто викрутити саморізи, починаючи роботу з країв гардини, поступово просуваючись до її середини. Це робиться для того, щоб не пошкодити карниз. Потім зняти сам профіль. Весь процес демонтажу слід проводити з максимальною акуратністю, стежачи за тим, щоб краї конструкції не зачепилися за стельове покриття і не порвали його.

10565446338a1acbc02e7a6846aacce7 Карниз стельовий під натяжна стеля: види конструкцій та способи їх монтажу

Відео

Подивіться відео, де докладно розповідається про один із способів створення ніші для стельового профілю під натяжну стелю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради