Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Кухня — це одне з найулюбленіших місць кожного члена сім’ї, адже там завжди є щось смачне. От тільки іноді з’являються «непрохані гості», і нам доводиться з ними ділитися нашими крупами та іншої їжею. Саме їжа є джерелом зародження маленьких чорних жучків на кухні.

malenkie zhuchki na kukhne: kak izbavitsya ot melkikh nasekomykh122 Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Види кухонних жучків

Існує велика кількість паразитів, які можуть стати мешканцями вашої кухні.

Розглянемо найбільш поширені види кухонних жучків:

 1. Малий хрущак маленький коричневий жучок, що живе на кухні. Розміром, що не перевищує трьох міліметрів і має невеликі вусики. Найчастіше живуть в борошні, крохмалі.
 2. Рудий мукоед — це більш дрібний паразит, також мешкає в крупах. Віддає перевагу розсипчасту продукцію, чия вологість не перевищує 15%. Тіло мукоеда має рудуватий забарвлення і захищено жорсткими крилами. Про його присутність може сигналізувати продукція, яка перетворилася в грудочки.
 3. Харчова моль — комаха, яка має непомітний забарвлення. Мешкає у сипучих продуктах (чай, сухофрукти, какао, макарони). Розмір може досягати одного сантиметра. Поява молі на кухні є неприємним і несподіваним моментом. Можливо, в магазині на пакет, сумку або упаковку прилип невеликий білий черв’як, який вже через пару днів буде міллю.
 4. Хлібний точильник — мешканець, який відрізняється особливою ненажерливістю. Тіло комахи має коричневе забарвлення, покрита невеликим волосом, а довжина не досягає чотирьох міліметрів.
 5. Довгоносик — це комаха може мати як коричневий окрас, так і чорний, залежно від виду. Довгоносики бувають: комор, кухонними. Рисовий також є домашнім мешканцем, але, незважаючи на назву, до їжі не вибагливий. Горіховий вигляд даного паразита ви можете знайти, наприклад, у волоських горіхах. Довгоносик-дубовик — вуличне комаха, але якщо ви зберігаєте жолуді для виробів будинку, то не забувайте перевіряти їх. Буряковий — любитель саду та городу.

Від появи таких паразитів ніхто не застрахований, так як чистота дому не гарантує відсутність помилок в продуктах. Якщо ви любитель закуповувати великі запаси круп, то не забувайте хоча б раз на місяць перевіряти їх на появу шкідників.

Всі перераховані вище маленькі жучки на кухні можуть стати проблемою. Щоб цього не сталося, розглянемо, звідки вони з’являються в будинку, а також способи боротьби з шкідливими комахами.

malenkie zhuchki na kukhne: kak izbavitsya ot melkikh nasekomykh123 Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Причини появи маленьких жучків на кухні

Джерелом появи паразитів є продукти харчування, особливо якщо вони неправильно зберігаються або їх термін придатності закінчився. Але навіть сама уважна і охайна господиня може знайти на полиці жучка або черв’яка-личинку, адже ніхто не знає, як до вас в магазині зберігався продукт.

Завжди перевіряйте термін придатності круп і купуйте їх в прозорих упаковках, щоб переконатися у відсутності комах.

Але не тільки ви можете принести непроханих гостей в будинок, але і ваші сусіди — всі квартири з’єднані вентиляційними шляхами. І, на жаль, тут ви безсилі.

malenkie zhuchki na kukhne: kak izbavitsya ot melkikh nasekomykh124 Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Місця проживання

Розглянемо, де ховаються білі черв’ячки і маленькі чорні жучки на кухні?

Місця проживання жучків:

 1. Крупи. Уважно огляньте не тільки розкриті упаковки, але і запечатані. Огляд виробляєте зверху і всередині крупи — жучки можуть ховатися в глибині.
 2. Полки. Помітивши комаха на поверхні кухонних меблів, можна з легкістю обчислити осередок проживання, так як паразити зазвичай не відходять далеко від місця проживання.
 3. Продукти харчування. Якщо у вас десь вже давно валяється пачка з печивом, туди теж варто заглянути.

Якщо все ж ви виявили «неприємних сусідів» на вашій кухні, доведеться запастися терпінням.

malenkie zhuchki na kukhne: kak izbavitsya ot melkikh nasekomykh125 Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Способи позбавлення від шкідників

Поява маленьких чорних і коричневих жучків на кухні, можливо, сталося без вашої участі, але позбавлення вимагає безпосередньої участі.

Є кілька методів боротьби:

 1. Кардинальний — позбутися всіх як заражених продуктів, а також «чистих», адже там можуть бути білі черви.
 2. Термічний спосіб підходить тільки для тієї їжі, де не були знайдені паразити. Продукт можна помістити в духовку з температурою від 50 градусів, якщо це йому не зашкодить. У зимовий період, коли температура опускається нижче -20, продукцію можна винести на вулицю на три доби. Це допоможе позбутися від шкідників на кухні.

Знищивши паразитів у продуктах харчування, не варто розслаблятися. Вони можуть залишитися на меблях, тому вона вимагає спеціальної обробки.

Обробляємо меблі:

 1. Пилососом можна очистити всі поверхні, що знаходяться на кухні. Однак є один великий мінус: якщо у вас тряпочна в пилососі мішок, то його теж доведеться обробляти.
 2. Обробка меблів борною кислотою. Борна кислота знаходиться в загальнодоступному товарообігу. Придбати її можна в аптеці: вартість коливається в межах 100 рублів.
 3. Обробіть важкодоступні місця дихлофосом.

Не забудьте про ємностях, де зберігалися продукти. Вони також вимагають обробки, найбільш ефективним способом є термічний (обдати окропом або паром, залишити в духовці на тривалий час).

malenkie zhuchki na kukhne: kak izbavitsya ot melkikh nasekomykh126 Маленькі жучки на кухні: як позбутися від дрібних комах

Профілактика появи жучків

Після проведення всіх перерахованих вище операцій по позбавленню від жучків, просто необхідно дотримувати наступні профілактичні методи для уникнення повторного зараження кухні:

 1. Посуд для зберігання їжі повинна щільно закриватися, щоб проникнення шкідників було неможливим.
 2. В продукти або шафи, де зберігається їжа, для відлякування комах можна покласти: ложку (бояться металу), м’ятну жуйку, лавровий лист, каштан, цедру, будь-яку продукцію з різким запахом. Головне не переборщити і вчасно прибирайте залишки, щоб це не стало ласощами для тарганів.
 3. Раз в 2-3 місяці обробляйте полиці шаф оцтом, борною кислотою або піретрум.
 4. Не купуйте великі запаси продуктів, особливо круп.
 5. Не забувайте дивитися на крупи при їх купівлі, перевіряйте на наявність комах та пошкоджень упаковки.
 6. Не порушуйте правила зберігання, слідкуйте за температурним режимом і вологістю в будинку.

Відео про позбавлення від жучків і молі

Відео, в якому наочно продемонстровані способи позбавлення від маленьких жучків і молі, що живуть в крупах на кухні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради