Як самому обробити іржу на кузові машини

Обробити іржу на кузові машину самому вигідніше, ніж звертатися в дорогий сервіс. Проте невміле позбавлення від вогнищ корозії призведе до подальшого її розповсюдження. Правильна обробка іржі на авто можлива при знанні методів і засобів, використовуваних при видаленні пошкоджень та збереження очищеної поверхні металу.

Способи зняття іржавих відкладень на автомобілі

ecd0fe654e43d7eab96fb3c1f470750a Як самому обробити іржу на кузові машиниНа першому етапі потрібно механічно зчистити пошкоджені ділянки кузова

Перш ніж прибирати з’явилася корозію на деталях машини, потрібно ретельно промити уражену ділянку. Мийка допоможе виявити всі пошкодження і оцінити їх розмір і глибину проникнення.

Позбутися від іржі на машині можна двома способами: фізично видаляти всі оксиди, що утворилися, або обробляти їх за допомогою хімічних перетворювачів. На практиці рідко вдається обійтися тільки одним методом, зазвичай потрібно їх поєднувати.

При механічному видаленні іржі з деталей авто необхідно обробляти пошкоджені ділянки до появи чистого металу. Щоб повністю видалити всі сліди корозії доводиться знімати і частина здорового матеріалу. Без побоювання це можна робити на деталі ходової частини або днище автомобіля.

Застосування хімії дозволяє обійтися без фізичних зусиль. Деякі реактиви впливають на іржу так, що її потім легко відтерти. Є кошти, які перетворять оксиди металу в інші хімічні сполуки. Наприклад, фосфорна кислота, нанесена на пошкоджений іржею ділянку, утворює фосфат заліза, який стає додатковим захистом.

Щоб повністю видалити іржу з деталей машини і підготувати їх до фарбування, треба виконати наступні дії:

 • очистити основний шар механічним способом;
 • обробити залишилася іржу хімічним реактивом;
 • знежирити очищену поверхню;
 • зашпаклювати відкрилися каверни і вм’ятини;
 • нанести антикорозійний шар;
 • прогрунтувати всю поверхню;
 • зачистити нерівності грунту дрібнозернистим наждачним папером.
 • Недолік хімікатів в тому, що вони не здатні проникати на велику глибину. З їх допомогою можна позбутися шару іржі до 1 мм. Але вони незамінні там, куди складно або неможливо дістатися механічним інструментом. Це внутрішні порожнини дверей, частину площі крила зсередини.

  Засоби для видалення іржі

  46339ce7b3cf47130a6406091d576d1c Як самому обробити іржу на кузові машиниНасадки на болгарку для чищення металу

  При знятті корозії з великої площі застосовуються механічні інструменти:

  • шліфмашинки (болгарки) з зачистними і шліфувальними дисками;
  • дрилі з насадками типу корщетки;
  • піскоструминні апарати.

  Абсолютно необхідним матеріалом при зачистці є наждачний папір різної зернистості. Для кузовних робіт вона не повинна бути грубіше 120 номери. Для фінішного шліфування на будь-яких деталях беруться номери 400 – 600.

  Хімічні засоби, що дозволяють остаточно обробити іржу так, щоб вона не поширювалася далі бувають трьох видів:

  • Перетворювачі або нейтралізатори. Переробляють шкідливі оксиди в нейтральну масу сірого або білого кольору, яка потім змивається водою або зчищається губкою. Найбільш поширений – ортофосфорна кислота, яка входить до складу більшості з них.
  • Виштовхувачі. Зазвичай містять агресивні кислоти розведеної концентрації. Обов’язкова умова їх застосування – деталь повинна оброблятися нетривалий час. Інакше вони зашкодять і здоровий метал.
  • Герметизатори. Не усувають іржу та не взаємодіють з нею. Але надійно закривають до ураженої ділянки доступ води і повітря. У результаті припиняється реакція окислення, і корозія не зможе поширитися далі.

  Можна придбати готовий антикорозійний набір. Зазвичай він складається з перетворювача або очисника, обезжиривающего розчинника і засоби для нанесення захисного покриття.

  Народні засоби

  bf69f337dd7394f42a2d50c6a97c3463 Як самому обробити іржу на кузові машиниБоротися з цією напастю можна, використовуючи підручні речовини або самостійно виготовлені суміші. Наприклад, такий очисник:

  • вода 1 літр;
  • каустична сода – 50 г;
  • амоній – 50 г;
  • 40% формалін – 200 мл

  В цей розчин поміщають проіржавілу деталь на 20 – 30 хвилин, а потім промивають гарячою водою і висушують.

  Пошкоджені корозією місця добре очищає паста з суміші машинного масла і деревного вугілля.

  Тимчасово позбутися від точкової іржі на кузові можна, протерши її ганчіркою, змоченою в гасі.

  Для видалення слабкого корозійного нальоту використовуються зовсім домашні засоби:

  • Риб’ячий жир. Поверхня покривається їм на 1 – 2 години. Не тільки усуває іржу, але і утворює захисну плівку.
  • Суміш оцту і лимонного соку. Наноситься на 1 годину, потім змивається водою.
  • Картопля. Половина бульби, посипана сіллю прикладається до іржавої місцем на 15 хвилин.

  Народні методи застосовуються як тимчасовий захід. При першій можливості потрібно провести повноцінний захист обробленого місця.

  Ґрунтовка машини після очищення

  d21ecba4b0c2459fa93ec068f9f8887f Як самому обробити іржу на кузові машиниОброблені поверхні необхідно загрунтувати

  Добре очищений метал швидко починає іржавіти. Щоб не довелося боротися з новою іржею, на оброблену поверхню необхідно нанести фарбу або інший захисний шар. Але під фарбування деталь обов’язково потрібно прогрунтувати. Якщо немає можливості відразу використовувати правильний грунт, наноситься тимчасове покриття – товстий шар воску або мовиля. Це запобіжить нове пошкодження корозією металу.

  Вибір матеріалу

  Нанесення підготовчих шарів перед фарбуванням вирішує дві проблеми – захист металу від зовнішнього впливу і створення шару з високою адгезією, на який добре лягає фарба.

  Яким грунтом грунтувати машину після видалення іржі, залежить від стану обробленої поверхні. Автомобільні матеріали для підготовки під фарбування розрізняються по цілям застосування:

  • Шпаклівки на основі скловолокна. Призначені для заповнення нерівностей, роздягнений після очищення.
  • Кислотні ґрунтовки. Наносяться на метал для створення тонкого антикорозійного шару. Обов’язково повинні накриватися іншими ґрунтами.
  • Основні грунтовки – акрилові чи поліуретанові. Не забезпечують надійного захисту.
  • Захисний грунт на основі епоксидних смол. Його не можна наносити відразу на кислотний шар.
  • Вирівнювач (праймер). Завершальний матеріал перед фарбою, якою він забезпечує хорошу адгезію.

  Необхідні дії при ґрунтуванні

  Правильна підготовка під фарбування вимагає дотримання певних умов:

  • Роботи проводяться при температурі не нижче +15° С.
  • Поверхня, не призначена для нанесення ґрунту, закривається плівкою, скотчем або папером.
  • Кожен нанесений шар вирівнюється наждачним папером і знежирюється перед наступним етапом. Виняток становить перший, антикорозійний рівень – кислотні грунтовки не шліфуються.

  Бажано відразу після нанесення підготовчих шарів перейти до фарбування. Грунтування не забезпечує захисту від зовнішнього впливу, тому експлуатувати машину з незабарвленими ділянками не можна.

  Середня вартість видалення іржі в автосервісі

  Звільнитися від складних робіт з усунення корозії і подальшої фарбування можна, звернувшись до фірми, що займаються кузовним ремонтом. Приблизна ціна повної обробки днища авто і колісних арок становить 10 – 15 тис. руб.

  Видалення іржі на кузові залежить від площі. Розцінки коливаються в межах 6 – 15 руб. за кв. див., але мінімальна вартість – 3000 руб.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради