Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтер’єру, підбір шпалер і меблів для дому

Багато намагаються зробити інтер’єр своєї квартири стильним і затишним. Але в процесі створення дизайну людина часто стикається з різними проблемами, що перешкоджають реалізації задуманих ідей: висока вартість предметів, матеріалів, складність вибору. Звичайно, можна залучити професіоналів, якщо не бентежать великі грошові витрати, або використовувати вже готові ескізи, попередньо змінивши їх під особливості житлоплощі. Щоб отримати дійсно унікальний проект з урахуванням усіх своїх побажань, краще розробити дизайн квартири своїми руками.

d06f8e7ea9c2edaef9fd5303c6063d31 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Розробка дизайн-проекту

Розробка дизайн-проекту — це необхідна процедура при оформленні будь-якого приміщення. Іноді людина складає дизайн-проект, навіть не підозрюючи про це, наприклад, при рішенні про кращому варіанті розташування меблів або як краще використовувати залишки шпалер. Але для досягнення найбільш оптимального результату в процесі дизайну квартири своїми руками необхідно розібратися в питанні більш детально.

Існує кілька типів дизайну, які застосовуються на практиці:

 1. Базовий проект включає в себе: обов’язкове складання обмірних креслення, планування квартири (підлоги, стелі, сантехніки, розташування предметів меблів, технічних та електричних приладів).
 2. Ескізний проект зазвичай полягає у проведенні обмірних креслення, на основі якого складається розмітка несучих і демонтованих стін, розстановка предметів побуту.
 3. Декоративний проект – це заходи по декоруванню, здійснювані після всіх необхідних оздоблювальних робіт. Завдяки цьому виду декору приміщення набуває зовнішню красу та стиль за рахунок аксесуарів, штор, приладів для освітлення і інших речей. З розробкою цього проекту людина здатна успішно впоратися за наявності хорошого смаку.
 4. Повномасштабний проект – це максимальний обсяг всіх базових робіт, перерахованих вище, а також розробка плану оформлення стелі і підлоги, встановлення сантехніки та дверей, зазначення матеріалів, візерунків, повна розгортка стін.

Для найбільш ефективного складання дизайн-проекту своїми руками слід оцінити всі плюси і мінуси приміщення. Розробка плану допоможе уникнути можливих доробок у майбутньому, передбачити всі дрібниці. Вкрай важливо приділити особливу увагу різним деталям, включаючи поєднання кольорів і підбір освітлення.

Планування освітлення

Правильно підібране освітлення може до невпізнання перетворити квартиру, створюючи в ній приємну атмосферу.

Вибір освітлювальних приладів залежить місця розташування в певних частинах приміщення:

 1. Для спальні підійде блідий, трохи приглушене світло. Цього ефекту можна досягти, використовуючи крім лампи над стелею бра над ліжком або нічні світильники.
 2. Найбільш оптимальним варіантом для вітальні буде облаштування спотами. Але краще всього встановити додаткові джерела світла (наприклад, настільні лампи, торшери), за допомогою яких можна змінювати обстановку в кімнаті за настроєм.
 3. На кухні рекомендується використовувати кілька освітлювальних приладів, оскільки одна люстра на стелі робить простір візуально менше, а також в цілях безпеки і зручності рекомендується підсвічування робочої зони. Не завадить освітлювальний прилад над столом, де будуть сидіти люди, світильник в цій зоні створює відчуття затишку і розслабленості.
 4. При плануванні освітлення санвузла слід звернути увагу на його тип: суміщений або роздільний. Для суміщеного рекомендується встановити кілька видів приладів, щоб розділити зони туалету і душової. При роздільному санвузлі для невеликого туалету можна придбати невелику, але високої потужності лампу.
 5. Єдина область в квартирі, в якій немає природного світла, — це передпокій. Для компенсації загальне стельове освітлення повинно бути яскравим, на вході можна помістити маленьку лампу для зручності.

Освітлення в будь-якій квартирі ділиться на три типи:

 1. Загальне — різні люстри і світильники, що прикріплюються до стелі і дають рівномірне, розсіяне світло. Дуже важливо, щоб освітлювальний прилад не кидав тіні і відблиски.
 2. Робоче — дає пучок світла на певну поверхню для створення максимально комфортних умов для роботи (настільні лампи, торшери).
 3. Декоративне — призначене для формування приємної атмосфери в кімнаті, наприклад, за допомогою світлодіодних ламп, які змінюють колір. Комбінуючи такі лампи, можна створити незвичайну обстановку в будинку.

Освітлення рекомендується вибирати в залежності від розміру кімнати. Для невеликих за площею просторів краще використовувати невеликі світильники і торшери, які візуально зроблять приміщення більше.

29cf85afb41ca1168ef2da7058600fa2 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Популярні стилі

Стиль інтер’єру залежить від індивідуальних уподобань господарів. В залежності від обраного напряму в дизайні будуть здійснюватися певні оздоблювальні роботи, декорування, підбір і розстановка меблів, а також колірне оформлення. Всі стилі включають в себе основні правила, в рамках яких людина може реалізувати свої творчі ідеї. Всі стильові напрямки можна розділити на три основні групи: класичне, етнічне і сучасне. Кожен тип має загальну характеристику, а також кілька поділок по ряду критеріїв.

Класика

Класичний сталь ще називають історичним, він нерозривно пов’язаний з певним періодом. Для створення дизайну необхідно детально вивчити відповідну епоху. Класичний стиль найбільше підходить для квартир великої площі і порівняно високого бюджету на опоряджувальні роботи (переважно використовуються натуральні матеріали і елітні предмети побуту).

Класичний стиль найчастіше вибирають консервативні люди, які не схильні до експериментів в облаштуванні житла, а воліють стандартні рішення, перевірені роками. Найбільш популярні напрямки класики в дизайні: бароко, рококо, модерн.

977bafeb15c395030229191a7b4fe0bb Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Етнічний

Цей стиль базується на оформлення, відповідного певним культурним територій. Найменування стилю визначається країною, де цей напрямок зародився. Людина, що бажає оформити свою квартиру в етнічному дизайні, стикається з проблемою, що відтворити образ, меблі, матеріали, що використовувалися в далеких країнах, нелегко. У чистому вигляді етнічні напрямок не зустрічається. Кілька культурних особливостей різних країн змішуються і впливають один на одного. З-за цього повторити оригінальний інтер’єр певного етносу неможливо.

Етнічний тип інтер’єру виглядає креативно, велика увага приділяється дрібним деталям. Для того щоб етнічний стиль виглядав у квартирі природно, варто хоча б поверхово вивчити мистецтво і традиції обраної країни.

f0a53fce062751f676930799e693045f Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Сучасний

Це найпоширеніший стиль на сьогоднішній день. Напрямок може включати в себе деякі елементи класичного або етнічного дизайну. Сучасне оформлення квартири вітає експерименти зі зміною структури, форми і кольору, включає в себе найбільш ефектні й раціональні ідеї з інших стилів. В результаті приміщення набуває естетичний вигляд і високий рівень функціоналу. Сучасний дизайн робить квартиру практичною, адаптованої до запитів і бажань власників. Найпопулярніші напрямки: гранж, мінімалізм, хай-тек.

befeaccc799383ddbec8fabc07cd0f06 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Вибір кольору — рекомендації від професіоналів

Правильне колірне оформлення квартири — ціла наука. Отримати ідеальне поєднання непрофесіоналові досить складно, але слід дотримуватися деяких принципів.

Всі відтінки діляться на кілька груп:

 1. Монохромні — це поєднання кольору з більш темними або світлими тонами.
 2. Ахроматичні — білий і чорний, всі відтінки сірого кольору.
 3. Хроматичні — контрастні (різнокольорові).

Для початку необхідно визначитися з найбільш такими відтінками і їх поєднаннями. Для обробки кімнати рекомендується застосовувати 2-3 кольори (60 % — основний, 30 % — додатковий, 10 % — акцентував). Підбирати інтенсивність фарб слід у відповідності з призначенням простору. Для ванни і санвузла найкраще підходять ахроматичні кольори.

Колірна гамма впливає на візуальне сприйняття приміщення, світлі кольори збільшують простір, темні — навпаки. При переході по яскравості низ робиться більш темним, а верх світлим. Гармонію у зовнішнє оформлення привносять холодні і теплі відтінки.

Поради для використання основного кольору:

 • білий в маленьких приміщеннях візуально збільшує простір, в темній кімнаті додає ефект освітлення;
 • чорний краще використовувати в добре освітленому місці в поєднанні з чим-небудь яскравим (для уникнення похмурості у обстановки);
 • сірий додає трохи похмурі, але при використанні в комбінації з більш яскравими відтінками привносить певну родзинку в атмосферу;
 • червоний — досить агресивний колір, краще не використовувати його для оформлення дитячих кімнат і спалень (можна застосовувати в інтер’єрі інших кімнат, але краще поєднувати з іншими фарбами);
 • жовтий погано освітлюване простір додасть більше тепла і світла (часто використовується для оформлення дитячих, так як активізує пізнавальні процеси);
 • коричневий в інтер’єрі зустрічається в насичених відтінках меблів, при покритті підлоги, оздоблення дверей;
 • синій застосовується для оформлення віталень, ванн і спалень в світлих і теплих тонах, яскравий синій акцентує увагу на деталях;
 • зелений — універсальний колір, може використовуватися в дизайні будь-якого приміщення, володіє заспокійливим ефектом.

0fccd4bcf58c65bc1cbd5d13c21007bf Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Розмежування простору

За допомогою зонування можна підвищити функціональність простору, зробити його більш естетичним і затишним. Розмежування дозволяє створити декілька зон, що відрізняються один від одного.

Подіум посеред кімнати

Нестандартний варіант зонування. Можна з допомогою нього виділити декілька робочих зон. Декоративний подіум рідко перевищує 15 див. Часто використовуються «функціональні» подіуми — шафа, ліжко. Висота таких подіумів може бути близько 1 м.

2d16eb67e6fd74c652fa05dce49b9b59 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Індивідуальне простір

Для цього способу зонування використовуються різні перегородки і штори (наприклад, римські штори). Вони ніби замінюють стіну, мальовничо виглядають. Зазвичай перегородки застосовуються, щоб відгородити особистий простір від загального.

ace73ac4eb43620d573afe268a866649 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Арка

Арка – це витончена декоративна конструкція, яка дозволяє об’єднати дві кімнати в одну, при цьому підкреслюючи різницю в призначенні просторів (одночасно об’єднує і розділяє приміщення). Арка відмінно впишеться в будь-який стиль дизайну, крім того, її можна виконати в різних варіантах.

aaec08b537f434c81cb5adbac56187d2 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Затишний куточок

Затишний куточок — це місце, де можна відволіктися від суєти і відпочити. Правильна атмосфера створюється за допомогою аксесуарів і невеликих деталей (полиці, подушки, картини, пледи, книги). Всі ці речі скрасять звичну і повсякденну обстановку.

d368760df93636d9f3c4fe8e8ea5f5d1 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Зонування кольором

Досить складний прийом для зонування, проводиться на етапі ремонтних робіт, використовуються різні комбінації відтінків. Вибрані кольори повинні між собою поєднуватися, зони не повинні сприйматися по-різному. Для об’єднання теплих і холодних відтінків можна застосовувати додаткові аксесуари.

a4d267c1b208056cd752a42753a4d478 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Розмітка по підлозі

Можна зробити візерунок з плитки або покриття на підлозі. При невеликих розмірах кімнати краще вибирати не дуже контрастні тони. На місце, на якому хочете акцентувати увагу, покладіть килим.

765dddbf6bf4fa2850629710d1d07aad Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Варіанти оздоблення квартири

Необхідно ретельно вивчити відмінності варіантів обробки одне від одного, це допоможе прийняти грамотне рішення для ремонту. Більшість людей розуміють різницю між євроремонтом і звичайним, але на цьому закінчуються знання.

Свіжа преса

Папір на стінах у вигляді шпалер нікого не дивує, тому ідея покриття з газет не особливо шокує. Газетний папір — більш тонка, і захисним лаком її не рекомендується покривати до повного висихання. Такий варіант обробки виглядає дуже креативно і стильно.

0e870fd4b470e9d0ce639414a114f891 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Цегла

У сучасних інтер’єрах часто зустрічається повне покриття стіни цеглою, але більш оригінально буде виглядати варіант з частковим покриття. Така обробка дуже гармонійно виглядає в поєднанні з білою штукатуркою, створюється цікавий контраст.

57cbb4a14ee6fab2102202ff8c105e5c Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Гіпсокартон

Для вирівнювання стін зазвичай застосовується гіпсокартон. Листи цього матеріалу добре підходять для вирішення деяких дизайнерських завдань (для оформлення арочних дверних прорізів, створення ефекту многоярусности стелі).

47797fb5690907b8d34e348a70f28ace Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Морські камені

Річкові або морські камені — довговічні матеріали для оздоблення стін. Відмінною перевагою може служити легкість роботи при ремонтних роботах. Маленькими каменями можна викласти всю стіну цілком або тільки її частину.

a0bb95f8455a50c2d6e01b5f6b424d4b Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Натяжні стіни

Застосовувати технологію натяжні стелі для декоративного оздоблення стін почали зовсім недавно. Плюси обробки: висока швидкість монтажу, нанесення візерунків або зображення на покриття хорошої якості. Натяжні стіни — це закріплена на рамці плівка з нанесеним на неї малюнком. Поки цей прийом часто використовується в розробці дизайну квартири, однак з часом його переваги будуть оцінені по достоїнству.

a299e1bb7870d257ab5f202cca8ee5b8 Дизайн квартири своїми руками: ідеї інтерєру, підбір шпалер і меблів для дому

Які будуть потрібні інструменти і матеріали

Для самостійного декорування приміщення доведеться купувати різні матеріали самостійно.

Необхідні речі для оздоблювальних робіт:

 • перфоратор;
 • шуруповерт;
 • болгарка;
 • будівельний рівень;
 • вимірювальна рулетка;
 • ножівка;
 • молоток;
 • пасатижі;
 • гайкові ключі;
 • шпателі;
 • кисті.

Матеріали та аксесуари підбираються індивідуально залежно від планованого обсягу робіт.

Відео

Про позитивний досвід самостійної розробки і втілення дизайну квартири розповідають герої наступного відеоролика.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради