Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтер’єру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Проектуючи простір дитячої кімнати, дизайнер нерідко стикається з непростим завданням — організувати дитячу для двох хлопчиків. Звичайно, ідеальний варіант — розселити дітей по різних кімнатах і надати кожному свій особистий простір, але таких можливостей у власників квартир найчастіше немає. Добре, якщо вдається виділити окрему кімнату під дитячу, яку якраз і потрібно зробити максимально комфортною для обох дітей.

548d8fa03ac2d96067722ae7fac4c844 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Вимоги до оформлення дитячої кімнати

Від того, як буде спроектовано та оформлене простір дитячої кімнати, залежить настрій, психологічний стан і навіть здоров’я дитини. Тому, враховуючи особливості дітей, не потрібно забувати про основні правила і вимоги до цього приміщення.

Обов’язково потрібно враховувати наступні фактори:

 1. Безпека. Постарайтеся уникати гострих кутів, небезпечних піднесень, других поверхів без перил, тендітних поверхонь. Діти, особливо хлопчики, люблять рухливі ігри і не завжди можуть оцінити свої дії.
 2. Функціональність. Простір не є виключно спальнею. У дитини, крім комфортного спального місця, повинна бути робоча зона, де він може писати, малювати, грати у настільні ігри та спортивний куточок. Тому особливу увагу слід приділити поділу приміщення на зони, особливо якщо кімната призначається для двох, щоб у кожної дитини був свій особистий простір.
 3. Особисті смаки та інтереси дітей. Це стосується не тільки оформлення, але і зонування. Один хлопчик любить рухливі ігри і спорт — йому необхідна шведська стінка і місце для зберігання спорт інвентарю. Інший обожнює малювати — потрібно поставити робоче місце поруч з вікном і приділити особливу увагу місцям для зберігання предметів для творчості.

fff204d967fb4e2937b82eb1676862b5 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Поділ на зони

Дитяча — багатофункціональний простір, тому зонувати його потрібно обов’язково. Є зони, які можна об’єднати для двох, і ті, які об’єднувати не рекомендується, залишивши місце для особистого користування кожної дитини. Працюючи над дизайном дитячої кімнати для двох хлопчиків, завдання ускладнюється, так як потрібно більше зон. Якщо діти зовсім різні — за віком та інтересами — кімнату краще розділити навпіл, надавши кожному свою особисту зону. Якщо діти одного віку і ладнають між собою добре, багато речей можна об’єднати.

b68d264adb9689753f418a356101ff9a Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Спальня

Основне місце для відпочинку. Ліжко повинна бути зручна, матрац вибрано в відповідності з рекомендаціями лікаря-ортопеда. Поруч з ліжком обов’язково повинна стояти тумбочка або столик, або будь-яка інша поверхня, куди її власник може поставити будильник, покласти книгу, мобільний телефон. Інакше всі ці предмети опиняться під подушкою.

Варіанти розміщення ліжок в дитячій на двох:

 • паралельно, розділивши їх тумбою;
 • кутом;
 • в лінію;
 • поставити двоповерхове ліжко, якщо хлопчики зможуть без проблем домовитися, хто на якому поверсі спить;
 • ліжко з додатковим висувним спальним місцем;
 • у різних кутах кімнати, якщо є необхідність повністю розділити простір дитячої.

Обов’язково звертайте увагу на наявність протягів і постарайтеся не ставити ліжка дуже близько до вікон і фасадних стін — у холодну погоду вони можуть остигати з вулиці, і дути може навіть від закритого вікна.

637fc447548b48c1fe3381fd8908556f Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Робоча зона

Робочу зону рекомендується розділяти.Психологи і досвідчені батьки сходяться на думці, що у кожної дитини при виконанні завдань, уроків або просто при читанні є необхідність не відволікатися.

Щоб мінімізувати приводи для сварок, бажано знайти можливість надати кожному хлопчикові його власне індивідуальне робоче місце. В цьому випадку брати не будуть відволікатися один на одного.

132224c7d1bbd22f9b292ab570437452 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Якщо дитяча кімната для двох хлопчиків різного віку — об’єднання робочої зони зовсім не представляється можливим. Тоді малюкові поставте маленький столик або парту, а того, хто постарше, потрібно стіл більшого розміру. Робоче місце малюка в такому випадку можна обіграти якось незвично — зробити будиночок або виділити кольором.

31de3b20dbd402d01d4247393eb76477 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Продумуючи розміщення робочого столу, постарайтеся вибрати для нього добре освітлене місце не в проході. Якщо немає можливості організувати його біля вікна, потрібно як слід продумати варіанти висвітлення цієї зони.

Якщо обидва хлопчаки зовсім малюки, стіл не можна ставити або поставити один, адже 2-3 річні діти не проводять багато часу за ним.

Ігрова зона та спортивний куточок

Зазвичай для цього виділяється місце або в центрі, або у кутку кімнати – його можна застелити килимом, щоб діти могли грати на підлозі.

Якщо дозволяє місце, непогано встановити шведську стінку або які-небудь спортивні снаряди поруч з цією зоною: гойдалки, гірку. Також цю зону дитячої можна оформити більш яскравими кольорами, прикрасити динамічними малюнками, плакатами.

Багато дітей люблять ховатися, грати в закритих просторах — в такому разі можна спорудити в цій зоні ігровий будиночок або гірку з будиночком. Часто для організації ігрової використовується ліжко-горище, де на другому поверсі знаходиться ліжко, а під нею просторе ігрове місце.

f3e81ad57989c1c71b75d3a686890589 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Зона зберігання

Крім одежних шаф, необхідно передбачити достатню кількість ящиків, закритих осередків, полиць, щоб у дітей була можливість утримувати кімнату в порядку.

Не рекомендується робити багато відкритих полиць, дверець захистять речі від попадання пилу і безладу. Відкриті полиці можна розрахувати таким чином, щоб туди помістилися коробки для дрібниць, контейнери або книги.

Пам’ятайте, що дитячі книжки за форматом бувають нестандартними. При проектуванні меблів для зберігання книг і підручників, треба так все розрахувати, щоб не залишалося багато порожнього марного простору, і в той же час все помістилося.

Багато дітей люблять творити, робити різні вироби для них потрібно передбачити побільше ящиків біля столу, щоб зберігати там матеріали, необхідні для їх творчості.

4809b705a77c6ac9f725d46218ac9945 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Оформлення інтер’єру в залежності від віку дітей

Оформлення інтер’єру кімнати для хлопчиків залежить від віку дітей.

Малюки

Нервова система малюків ще не сформована, дуже яскраві кольори можуть перезбуджувати, викликати агресію. Тому не слід їх використовувати дуже активно. Діти самі по собі дуже рухливі і активні і штучно стимулювати їх не потрібно.

У спальні для малюків гарні будуть легкі, пастельні тони:

 • бежевий;
 • молочний;
 • блакитний;
 • зелений;
 • салатовий;
 • жовтий.

В ігровій зоні можна використовувати і більш яскраві кольори:

 • синій;
 • оранжевий;
 • яскраво-жовтий;
 • фіолетовий;
 • більш яскраві варіанти кольорів, обраних для спальної зони.

Якщо ви використовуєте червоний і його відтінки, робіть це з обережністю. І, звичайно, білий колір завжди незамінний: одне з рішень – використовувати багато білого, а на його тлі зробити яскраві акценти. Для оформлення інтер’єру кімнати малюків доречно використовувати багато текстилю, різних кольорових деталей, залишити більше місця для зберігання іграшок.

Не забувайте про маму: поки вона теж буде проводити багато часу в цій кімнаті, поставте їй крісло або диван. Згодом на його місце можна поставити стіл для занять підрослим дітям.

Для двоповерхової ліжка поки не час — вона може бути небезпечна для малюків, як і ліжко-горище.

З меблів ще може знадобитися пеленальний стіл.

662b092aa1275c55cb276b74e2da53eb Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Дошкільний вік

Для діток постарше, від 4 років, можна обіграти кімнату більш яскравими квітами. Дітки підростають, в них більше енергії, вони більш рухливі і самостійні.

Робоче місце, якщо воно передбачається, необхідно зробити з урахуванням особливостей і зростання малюків, воно повинно бути яскравим, привабливим, зручним, його можна встановити безпосередньо у ігровій зоні.

Вже можна подумати і про двоповерхової ліжка.

b673bd8b953465e741aa41ce4034a922 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Школярі

Молодший школяр, безсумнівно, порадіє яскраво і привабливо оформленої дитячої, стилізацій на улюблену тему, супергероям.

Тепер можна не боятися яскравих кольорів і сміливо йти в бій.

Не забувайте про полиці і ящики для підручників, зошитів, виробів і канцелярії.

37aa85ab6d20a443c2fa297d45a6da61 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Підлітки

Тут будьте гранично уважні — яскраві деталі і стилізовані речі можуть, безсумнівно, порадувати, але основний стиль повинен бути більш стриманий.

Найбільш безпрограшні кольори:

 • оливковий;
 • коричневий;
 • бузковий;
 • сірий;
 • синій;
 • червоний — елементи.

6a78e4244ee04bd3b99b7493e9b602d5 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Цікавий варіант оформлення дитячої для підлітка – чорно-білий.

59b24096e0c25df7c61fd6f1bc69fec1 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Діти різного віку

Складніше оформити кімнату для діток різного віку. Тут доводиться враховувати особливості кожного і по можливості знаходити компроміси. У такому випадку доречний щодо нейтральний варіант, без відверто «дитячих» кольорів: бежево-блакитна гамма, або, наприклад, салатово-біла. Чорно-біла знову ж таки, жвава тематичним текстилем, буде теж хороша.

Можливий варіант з яскраво вираженою зональністю, де зона підлітка оформлена з урахуванням побажань його смаку, а зона малюка позначена його улюбленими квітами. У цьому випадку перед дизайнером стоїть складне завдання скомбінувати ці дві зони, щоб вони поєднувалися і не вступали в конфлікт своїм оформленням.

962b583ec9479aebe6d5dba24657b478 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Рекомендації по обробці кімнати

При виборі матеріалів меблів і обробки намагайтеся віддавати перевагу натуральним матеріалам і перевіреним виробникам. Пам’ятайте, що багато штучні матеріали після установки їх в приміщенні дуже довгий час виділяють шкідливі речовини, а сини проводять у дитячій часом цілий день і дихають ними.

Стіни

Їх можна обклеїти шпалерами або пофарбувати в будь-який колір, що підходить для дитячої. Пам’ятайте, що вертикальні смужки візуально піднімають стелю, світлі кольори розширюють приміщення, а темні, навпаки, роблять його більш компактним.

У дитячій, де живуть малята, доречно оформити одну з стін матеріалом, на якому дітки могли б малювати (білі паперові шпалери з розфарбуванням) або дошка (чорна крейдяна, біла для маркерів). Не вийдуть з моди найближчим часом і фотошпалери з улюбленими зображеннями або красивими пейзажами космосу або непрохідних лісів.

35743c8a4b949284303ea24773139d7d Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Стеля

Стеля можна зробити нейтральним білим чи пофарбувати в будь-який світлий колір. Це візуально підніме висоту і збільшить простір.

Якщо висота стелі дозволяє, можна зробити його цікавим елементом дизайну — нанести декор, встановити підсвічування, використовувати нестандартні кольори. У дитячій часто оформляють стеля як небо, або наносять туди казкові зображення.

Варіанти оформлення стелі:

 • можна просто обштукатурити, обшити гипроком і пофарбувати в будь-який вподобаний колір — білий, блакитний, оливковий, але майте на увазі, що темні кольори його візуально занижують;
 • натяжна стеля теж часто знаходить застосування – глянцевий, матовий, з малюнком;
 • цікаве рішення — стеля з підсвічуванням, коли частину стелі або його фрагмент злегка занижують і розміщують там світлодіодну стрічку з теплим або холодний світлом;
 • на гипрочный або потиньковані стелю можна наклеїти шпалери або нанести розпис.

12ecdb8109bb3d989eaffc6bc25fb04e Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Підлога

При виборі підлогового покриття майте на увазі, що діти багато часу проводять на підлозі. Тому постарайтеся уникати холодних матеріалів (наприклад, плитка, керамограніт не підійдуть, або встановіть теплі підлоги, які постійно будуть включені). Підлога повинна легко забиратися, чиститися, тому не всім підійдуть килимові покриття, а особливо дітям з алергією.

Постарайтеся уникати холодних матеріалів (наприклад, плитки):

 • дуже гарне рішення – корковий підлогу, він виглядає елегантно і має м’яку поверхню;
 • ламінат — його легко мити, легко стелити, будівельні магазини пропонують безліч варіантів кольору і декору на будь-який смак і інтер’єр;
 • килимове покриття теж підходить для дитячої — килим теплий і м’який, не вибирайте тільки килимові покриття з довгим ворсом, їх складно чистити від пилу і бруду, яка може викликати алергію у дитини;
 • лінолеум підходить як одне з бюджетних рішень підлогового покриття в дитячій, його легко стелити і мити.

bf34316350a5b81d4f4a6cf813181233 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Частіше, звичайно, використовується килим, якщо у дитини немає алергії на нього і на пил. Килимове покриття приємніше на дотик, але при збиранні воно вимагає більше уваги

89faad99f618d444ec2d2e8f7bc55012 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Освітлення

Світла має бути багато. Обов’язково наявність головного яскравого світла — це може бути яскрава люстра або яке-то кількість вбудованих світильників, і додатково продумано точкове освітлення: окрема лампа над столом для занять, нічник для спальної зони, можливо, додаткова затишна декоративне підсвічування.

f54fe18f68077cc529b80f85feda5d5b Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Красиво і загадково виглядають різні ліхтарики, гірлянди, міні-торшери – вони надають кімнаті загадковість, діти це люблять. Використовуйте для малюків світильники у вигляді грибочків, гномиків, паровозиків.

3661a61886278dcc0da0751d0a855c7d Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Для старших хлопців не поскупіться на затишний підлоговий світильник.

4dab39776e366aca3269afaa85694443 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Цікаве рішення для дитячої – світильник з зірками або іншими зображеннями, які при включенні відображаються на стінах і стелі.

c3a47768e78662c7a83085e73cb47faa Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Можна використовувати настінний декор з підсвічуванням у вигляді дерева або замка і включати його в якості нічника.

0df209ac7ec29f9595fb099e493f99ae Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Дуже пожвавить дитячу тематична люстра у вигляді літака, штурвала корабля або літаючої тарілки, яку можна доповнити тематичними бра, розташованими над ліжками і столами.

92be21b5e33b99db3ab67579fcf3df49 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Текстиль та декоративні речі

Це та частина дизайну, яку нескладно часто оновлювати. Тому не бійтеся незвичайних рішень і яскравих тонів. Це те, що можна змінювати відповідно до віку дітей. Наприклад, для малюків повісити штори з жирафиками, а коли вони підростуть, замінити їх на однотонні або з зображенням інших улюблених героїв.

08dbcfc270dbd0cf1d2b09e22c41d403 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Покривало на ліжку теж є частиною інтер’єру — підбирайте його в тон до колірній гамі шпалер або штор.

Багатьом дітям подобається, коли їх кімнату оживляють м’які крісла-мішки — на них можна лежати, сидіти і грати.

a7ecac6b3f9628cc93f6bd4a54141dbe Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

На підлозі можна постелити великий однотонний або кольоровий килим, змінюючи їх з плином часу.

b4b8df2613350be47c51c1d02949482c Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Іноді килим сам стає ігровим елементом.

8cb6e2ce55982e70b8b2a11d8f4ceea4 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Який стиль підійде для дитячої хлопчиків

Хлопчики будь-якого віку дуже люблять тематичне оформлення кімнати. Якщо це малюки, стилизуйте кімнату під казковий ліс — шпалерами, матеріалами, дрібними деталями. Якщо це діти шкільного віку, можна використовувати морську тематику, космосу, подорожей. Або улюблених героїв: трансформерів, супергероїв, месників. Добре буде розставити акценти у вигляді тематичних предметів: макетів кораблів, телескопа, стилізованого глобуса.

00b8bd16f09605086f6626fe88b2c868 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Для старшокласників підійде оформлення в стилі сканді, лофт або суворого сучасного, де не буде відверто дитячих елементів або їх можна буде легко прибрати.

e9bb7022b84845da31c602ef612caa52 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Правила вибору меблів

Так як в кімнаті повинно бути декілька зон, то і меблів там буде, можливо, більше, ніж в будь-якій іншій кімнаті. Красива зручна меблі, грамотно розташована, є гарним елементом дизайну. Вибираючи її, керуйтеся функціональністю і особистими смаками дитини, але є і певні правила для підбору.

Рекомендації:

 • вибирайте меблі з натуральних матеріалів — вона найбільш безпечна для дитячого організму;
 • уникайте скляних і інших крихких поверхонь, металевих кованих елементів, гострих кутів;
 • майте на увазі, що малюки можуть малювати на столі та інших меблів, звертайте увагу, щоб її було легко мити і щоб вона не псувалася від частого прибирання;
 • пам’ятайте про достатню кількість місць для зберігання, намагайтеся використовувати побільше ящиків, полиць, осередків, білизняних ящиків під ліжком, стелажів для книг і творчості — повірте, жоден ящик не залишиться порожнім.

Види ліжок, що підходять для дитячої

Два окремі ліжка можна оформити однаково чи по-різному, відповідно до смаків дітей. Їх можна поставити поруч або рознести в різні кутки кімнати.

Двоповерхове ліжко – відмінне рішення в кімнаті невеликої площі. До того ж багато дітей люблять спати нагорі

cb0db1478574590a358e27ed3f3b4f80 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Ліжко-горище — рішення для тих, хто любить спати нагорі, а вдень ховатися в будиночку. Нижню частину можна організувати робоче місце або ігрову зону, зробити її наполовину закритою і навіть організувати спортивний куточок для малюків.

8581d739889eb8dcee0160252962b994 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Іноді ліжко для хлопчиська роблять стилізовану, наприклад, під корабель або машину. Головне — щоб не виглядало занадто нав’язливо.

e7b898ecf1feee25920a2c5f6f782493 Дитяча для двох хлопчиків: дизайн інтерєру кімнати для братів різного віку, меблі для школярів

Корисні поради

Як зробити кімнату безпечніше

Безпека — один з найголовніших моментів при проектуванні дитячої. Навіть підлітки іноді проявляють чудеса винахідливості під час проведення власного дозвілля.

От нескладні правила, про які не треба забувати:

 1. Щоб зробити кімнату безпечніше для малюків, використовуйте текстиль — на підлозі, на стінах розкладіть килимки і подушки. Малюки часто падають і це допоможе уникнути травм.
 2. Стежте, щоб меблі стояла міцно, ліжка і шафи не вешталися, по можливості закріплювати їх.
 3. Обов’язково передбачте мат під шведською стінкою.
 4. Не використовуйте скляних полиць, стільниць, перегородок.
 5. Якщо робите шафа з дзеркальними дверима, передбачте під нього плівку або тверду підкладку, щоб у разі розбивання осколки не розлетілися по кімнаті, а залишилися на своєму місці.
 6. Гойдалки, мотузки, крісла, висять зі стелі, повинні бути закріплені посиленої спеціальної направляючої.
 7. У дитячій для малюків і дошкільнят поставте замки на вікна, щоб діти не могли самі їх відкрити.

Відео

Варіант дизайну дитячої з описом дизайнера — дивіться у відео.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради