Тече пральна машина знизу: чому, що робити

Причин, по яких тече пральна машина знизу, багато. Хоч пристрій і має безліч засобів захисту, може статися так, що якийсь елемент виходить з ладу раніше терміну. Варто знати кілька простих способів, які дозволять самостійно усунути проблему і уникнути її в майбутньому.

f4cd46736f08e5f60dd718bbd0f3a30b Тече пральна машина знизу: чому, що робити

Чому тече вода?

Виявивши витік води з пральної машини, потрібно моментально відключити пристрій від мережі. Оскільки побутова техніка має конкретний термін експлуатації, деякі деталі можуть час від часу ламатися. Поломка навіть самих дрібних елементів може призвести до того, що під час прання машина почне протікати. Розберемо найбільш часті причини, з яких тече вода під машинкою.

Протікає шланг подачі води

Найчастіше це відбувається при його поєднанні зі зливним насосом або тиском з задньої сторони. Якщо пральна машина щільно прилягає до стіни, шланг може про неї тертися, що призводить до його пошкодження. Є ймовірність, що прокладка лопнула від старості, і тому машинка підтікає. Або ж шланг просто заблокований брудом з одягу. Поради, які допоможуть запобігти проблему:

  • Пральну машину встановлювати так, щоб шланг не був занадто сильно притиснутий до стіни.
  • Щоб не засмічувати зливний фільтр, перед пранням завжди слід спорожнити кишені одягу.

Несправність дозатора

5da77a0bd309ef6dfc574577660d5a0d Тече пральна машина знизу: чому, що робитиПричина поломки може критися в контейнері для побутової хімії.

Під впливом детергентів (наприклад, хлорного вапна) лоток для порошків пошкоджується. З плином часу і під впливом миючих засобів, дозатор кришиться або розколюється. Витік буде помітна в момент витрати води через лоток. Якщо ящик і/або пошкоджено відсік, необхідно замінити їх. Щоб запобігти появі такої проблеми, дозатор періодично потрібно мити під гарячою проточною водою. Там часто збираються залишки рідини і затверделые шматки порошку.

Зіпсувалася манжета

Механічне пошкодження може призвести до розриву цього гумового елементу, внаслідок чого виникає негерметичність дверцята і витік води. Пошкоджену манжету необхідно замінити на нову. А щоб запобігти повторну поломку, слід протирати ущільнювач після кожного прання від залишків води. Це запобіжить загнивання води і неприємні запахи.

Погані патрубки

Ці деталі машинки мають властивість часто ламатися. З проблемою можна зіткнутися вже в перший рік експлуатації приладу. Якщо витік з’являється тільки у момент, коли машина забирає воду, швидше за все, справа в несправному патрубку, розташованому між заливним клапаном і бункером для порошкоподъемника. Щоб перевірити його стан, необхідно зняти верхню кришку з машинки. Також може дати збій і патрубок, розташований між помпою і баком. Перевірити його цілісність можна при нахилі пристрою.

Забитий зливний фільтр

3b91f4723b078185dff5fbbbe36f5b31 Тече пральна машина знизу: чому, що робитиСистематичний догляд за фільтром є профілактикою поломок всього приладу.

Перш ніж викликати фахівця, варто перевірити, чи не засмічений фільтр. Цей елемент необхідно регулярно чистити, інакше накопичений осад забиває фільтр, і вода починає виливатися назовні пристрою. Досить відкрутити пробку в нижній частині пральної машини і готово. Якщо, незважаючи на регулярні чищення, фільтр постійно забивається, то всьому провиною модель машинки.

Протікає зливний насос чи бак

Якщо під час прання з пральної машини витікає вода, ймовірно, справа в несправності насоса. Найчастіше відбувається пошкодження кільцевих прокладок в насосі. Їх слід негайно замінити. Ще однією причиною, може бути пошкодження з’єднувального шланга між баком і насосом. Можливо, що розрив відбувся в результаті старіння гуми або ослаблення хомута. Не можна відрізати пошкоджену частину шланга і тягнути його, щоб дістати насос. Це призведе до напруження і розриву трубки. Єдиний вихід — заміна.

Що робити?

Перш ніж приступати до самостійного вирішення проблеми, необхідно пам’ятати, що після домашнього ремонту машина не підлягає гарантійного сервісу.

Діючи без підказок фахівця, дуже важливо зберігати обережність і дотримуватися техніки безпеки. Нижче наведена покрокова інструкція для усунення проблеми:

  • Від’єднати пральну машинку від харчування. Важливо не допускати контакту шкіри з дах, що протік водою.
  • Перекрити потік води.
  • Якщо текти з-під машинки виявилася під час роботи, барабан потрібно повністю спустошити. А воду з зливного фільтра вилити в таз.
  • Після можна приступати до налагодження апарату. Маленькі неполадки усуваються за допомогою гумової латки або водостійкого клею. Серйозні проблеми, наприклад, як з баком, не вдасться прибрати без допомоги сантехніка.

Регулярний догляд за пральною машиною дозволить запобігти несподівані поломки в майбутньому. В іншому випадку, елементи по черзі будуть ламатися і призводити до того, що вода буде текти. Якщо немає впевненості у власних силах, краще довірити усунення поломки фахівця, який знає свою справу. Неправильно відремонтована машинка наробить ще більших клопотів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради