Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Про те, як поводитися з незамінним столовим приладом або кухонним знаряддям, розповідають народні прикмети. Найбільшою кількістю питань люди задаються з приводу зберігання цього предмета, можливості піднести його в якості презенту або утилізувати.

4711ba0e65fc47d6884c12f7cc4b8229 Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Куди подіти старі ножі

Проблема з утилізацією старих ножів не менш актуальна, ніж всі інші. З одного боку, ні до чого зберігати в будинку речі, не придатні для використання. А з іншого боку – скуті численними забобонами, люди бояться викидати старі або зламані ножі.

Як вчинити в цьому випадку підказують народні прикмети. Можна очистити його і викинути в річку з проточною водою, кинувши слідом пару дрібних монеток. Або закопати десь у саду. Але якщо зіпсований ніж прямо потрапить в сміттєвий контейнер, то особливої біди в цьому не буде. Таке вирішення питання цілком прийнятне.

Відомі повір’я про ніж

Найперший ніж з’явився в епоху кам’яного століття. Природно, що головними функціями цього знаряддя вбивство та оброблення тварин.

Процес еволюції торкнувся не лише людини. Видозмінювалися і ножі, які згодом отримали широке поширення не тільки як холодну зброю, але і як незамінний побутовий предмет. Однак ніж не перестав бути зброєю помсти, захисту або нападу. Бути може, тому в пам’яті народів зберігаються незліченні прикмети про ножі.

Найбільш відомі забобони не дозволяють використовувати ножі в якості подарунків. Ще більше народних повір’їв застерігають людину в побуті.

З цього приводу є купа рекомендацій:

 • як зберігати ніж;
 • що робити зі старим або зламаним лезом;
 • можна їсти з ножа або класти його під подушку;
 • кого чекати в гості, якщо столовий прилад впав зі столу;
 • як і в яку сторону повинна дивитися лезо кухонного приладдя в лежачому стані.

Гострий і небезпечний предмет служить непереборну темою для створення народних прикмет протягом століть.

Залишати на столі на ніч

У кожному будинку відкриті і діють свої правила. Деякі люди не уявляють своє життя без затишку і комфорту. А кому-то хаос в будинку абсолютно не псує існування.

Однак, неприбранный на ніч обідній стіл, не тільки виглядає гарно, але і пророкує негатив. Залишений ночувати на столі столовий прилад здатний залучити в життя людини неприємності:

 • з’являться матеріальні труднощі;
 • відносини в сім’ї і на роботі будуть напруженими;
 • фізичні нездужання будуть виражатися в тривожному сні або головного болю.

a437152dd13f996130409565c5fcb4ac Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Пояснити таку прикмету неважко навіть з побутової точки зору. Людина, яка не може навести лад у власному домі, у всіх інших життєвих ситуаціях такої ж неорганізований. З такими звичками важко претендувати на щасливе і безхмарне життя.

Їсти з ножа

Одна з найпоширеніших прийме свідчить, що не можна їсти їжу прямо з леза ножа. Це народне повір’я пояснюється досить просто. Людині, яка порушує прийнятий етикет, легко буде порушити його і в інших випадках.

Зазвичай людям, що страждають цією поганою звичкою, передбачають імпульсивна поведінка, часто перемежовується з невиправданими спалахами гніву. Такі люди частіше інших вступають в конфлікти, демонструючи свою злобу і непередбачуваний характер.

Класти на стіл лезом догори

Давно помічено, що кухонну належність чи столовий прилад не можна класти на стіл лезом вгору. Здавалося б, ну що тут такого і яка взагалі різниця, як буде лежати ніж. Однак, старі люди, традиційно дотримуються народних повір’їв, мають іншу думку.

Лезом вгору ніж стає накопичувачем негативної енергії. В таких випадках ще кажуть: «Чорти біснуються».

Маловідомі прикмети

Незамінний предмет на кухні, полюванні чи риболовлі обріс народними прикметами. Серед них є забобони, що рідко зустрічаються у побуті:

 • Людини, який зважився вкрасти ніж прикмета попереджає про те, що разом з цим знаряддям він отримає всі хвороби і невдачі, які переживав господар ножа.
 • Не можна класти ніж вістрям у бік вхідних дверей, якщо очікуються гості. Те ж саме можна робити, сидячи за столом. Ножі з загостреним лезом слід прибрати подалі. Така прикмета віщує сварку між родичами чи друзями.
 • Не можна підбирати столові прилади на роздоріжжі або у себе під дверима. Зазвичай їх підкидають люди після магічних сеансів. Така знахідка може принести в будинок нещастя: хвороби, борги, розбрат.

У слов’янському світі впав на підлогу кухонний інвентар обіцяє несподіваний прихід гостей. А в країнах Південно-Східної Азії це вважається дуже хорошим знаком: біда, яка повинна була обрушитися на сім’ю, обійшла її стороною.

69dec7007837c897cf43baa179b58862 Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Зламався

Прийшов в непридатність, столовий прилад – річ абсолютно даремна в будинку. І, хоча такі події відбуваються не часто, на цей випадок теж є народна прикмета:

 • життя людини розділиться на два періоди «до» і «після» якогось значного події;
 • з’явиться ризик серйозного захворювання;
 • відносини з близькими родичами буде на грані остаточного розриву.

Прикмета може не спрацювати тільки в тому випадку, коли ламається старе, поїдене іржею виріб. Такий предмет можна без побоювання викинути, бо він повністю втратив свій первісний вигляд.

Знайшли

Знахідка ножа трактується як недобре подія. Прикмета в цьому випадку прогнозує такі наслідки:

 • розрив відносин з коханою людиною або між подружжям;
 • низка неприємностей буде переслідувати і вдома, і на роботі;
 • грошовий збиток перевищить фінансові можливості.

Навіть якщо ніж був знайдений в лісі, де його міг випадково втратити якийсь неуважний грибник, не слід забирати цей «трофей». Енергетика цього предмета занадто сильна: іноді навіть кухонний ніж в чиїхось руках стає холодною зброєю.

Вкрали

У ситуації, коли з будинку раптово зник ніж, немає нічого хорошого. Якщо в момент зникнення в будинку знаходилися сторонні люди, то можна припустити, що кухонні або столову приналежність вкрали. Цим можуть грішити і самі порядні з вигляду приятелі.

Сильна енергія вкраденого ножа може бути використана проти господаря будинку в магічних ритуалах. За допомогою кухонного інвентарю можна зробити:

 • приворот улюбленого людини;
 • наслати порчу та хвороби;
 • забрати чужу удачу.

Іноді ніж таємничо зникає, а потім так само раптово з’являється знову. У таких випадках треба упевнитися, чи не підкинув його хтось після використання у недобрих цілях.

З цього ножа можна буде зняти чари. Але для цього краще всього звернутися до людині, обізнаній в магії. А найкраще для самозаспокоєння позбутися від цього предмета. Для цього необхідно викинути його на перехресті доріг, закопати в лісі, або викинути в повноводну річку.

6bd4cd06d57f27cec194bb2b9a2c792e Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Класти ніж під подушку

Деякі люди, побоюючись за свою безпеку, кладуть під подушку зброю. В цю категорію входять і різноманітні ножі. Однак не всі знають, що тримати холодну зброю під подушкою не можна.

Наслідками такої дії може бути негативними:

 • людина втратить спокій і сон;
 • стане підозрілим і дратівливим;
 • фізичне самопочуття погіршиться.

Деякі народності використовували ножі для того, щоб побачити віщий сон або зміцнити фізичну силу. Тоді холодну зброю клали під матрац або під ліжко. Але ніколи цей предмет не поміщали під подушкою.

Прикмети про втрачений ножі

Немає нічого незвичайного в тому, що людина може втратити ніж. Найчастіше це відбувається поза домом: на риболовлі, у поході за грибами або під час відпочинку на природі. У давні часи ця прикмета мала вкрай негативне значення, тому що цей предмет виконував функцію захисту від диких звірів чи лихих людей.

В даний час всі наслідки зводяться до того, що ця дрібна втрата може зіпсувати ненадовго настрій. Можна, виявивши пропажу, вимовити: «Приношу в дар духам природи». Після чого про втрачений ножі можна забути.

Якщо ж дрібний кухонний предмет загубився в межах будинку, то не варто відразу бити на сполох. Цілком можливо, що він випадково потрапив у відро для сміття. Особливо часто це відбувається у передсвяткові дні, коли на столі багато продуктів.

У будь-якому випадку засмучуватися не варто, тому що це не пов’язано з чиїмсь лихим умислом. Літні люди в таких випадках зазвичай списують все на витівки норовливого домовика.

b69be99a8d4d9a57e4132c4d169110e9 Прикмети про ножі: можна викидати, куди подіти старі, до чого втратити

Чи можна дарувати ніж

Про те, що ножі не годяться в якості подарунка, знають, мабуть, всі. Але іноді бувають випадки, коли людині потрібний примірник дуже хочеться роздобути. Зазвичай це відбувається між чоловіками, які люблять хвалитися своїм мисливським або рибальським спорядженням.

Подарунок у вигляді холодної зброї може спровокувати:

 • розрив дружніх відносин;
 • безперервні сварки і скандали в сім’ї;
 • невдачі в бізнесі.

За правилами етикету ножі дарувати не дозволяється. Але, іноді люди, щоб отримати жаданий предмет, роблять вигляд, що купують його за символічну плату. Для цього потрібно віддати хазяїну ножа одну або дві монети будь-якого номіналу.

 

Прислухаючись до забобонів, людина повинна розуміти, що народні прикмети створювалися звичайними людьми. Тому вірити сліпо в такі передбачення або ігнорувати їх кожна людина вибирає для себе сам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради