Прикмети про погоду листопада — передбачити зміни по тваринам і рослинам

Протягом довгого часу люди, що жили до нас, дбайливо збирали і зберігали велику кількість прикмет, які майже в незмінному вигляді дійшли до наших днів. Оскільки в давнину вважалося, що кожен місяць року є покровителем якихось подій, то повір’я, пов’язані з даними періодами року, часто вважалися найбільш достовірними. Наприклад, листопад-останній місяць осені може повідати про те, якою буде зима. Недаремно в народі цей місяць прозвали «листогноем» — листя в листопаді повністю залишають дерева, а повітря готується стати зимовим. Наші предки вірили, що прикмети про погоду листопада можуть показати, до чого готуватися.

Тлумачення прийме листопада, які відбуваються з рослинами

Рослини — одна з точних провісників, які нарівні з природними явищами розкажуть наглядовою людям про те, якою буде зима і скоро вона настане:

 • вишневе дерево втратило все листя — значить, зима ось-ось настане;
 • хвойні дерева втратили не всі шишки — зима порадує м’якістю і теплом;
 • листяні рослини не втрачають свої голки до першого снігу;
 • 14-е число листопада може розповісти про врожайність нового року — якщо у цей день дерева зберегли невелику кількість листочків, значить, зима буде метельной і суворою. Літо ж, навпаки, очікується спекотним і навіть спекотним.
 • дуб, горобина не скинули свої плоди — холодна зима буде обов’язково.

75a514b73b30ccf6634e0b663028bed8 Прикмети про погоду листопада — передбачити зміни по тваринам і рослинам

Виявляється, прикмети листопада здатні передбачити і майбутню погоду взимку, про що розкажуть опадає з дерев листя. Придивившись до даного процесу, можна зрозуміти, яка погода очікується наступаючої взимку:

 • листя пожовкло, але не поспішають опадати — тепла погода протримається ще довго;
 • опадаюче листя лягають виворітною стороною догори — погода обіцяє теплу зиму і щедрий урожай. Якщо листя виблискують глянсовою стороною — зимові холоди порушать плани;
 • дерева більше листя втрачають з верхівок — значить, настає холодний період, рівномірно опадаюче листя обіцяє щадну зиму;
 • настав листопад не зірвав все листя з дерев — зима триватиме довго.

Тварини як тлумачі прийме листопада

Тварини як професійні метеорологи реагують на будь непомітний для очей людини зміни в погоді, тому дещо дивну поведінку худоби або птахів насправді може допомогти розібратися в майбутніх погодних змінах.

 • головка таких птахів, як ворона або будь-якого домашнього пернатого часто знаходиться під крилом, — дуже скоро настане холоднеча;
 • пісня півня зазвучала в невідповідний вечірній час? Це означає, що тепла погода довго не протримається;
 • теплі краю в цьому році качок не приваблюють — до теплої зими;
 • в приміщення активно залітають комарі — значить, взимку не передвіщається заметів снігу і серйозних заморозків;
 • кішка спить, прикривши лапкою мордочку, — кінець тепла не за горами;
 • домашня птиця не прагне піти з землі — погода порадує відсутністю опадів;
 • домашня птиця не може спокійно знаходиться на землі — сильний вітер і дощова погода скоро прийдуть у ці краї;
 • зайці, не боячись людини, підходять близько до житла — скоро верх візьме холодна погода.

2764e24cf6c91a83a53ff7d571b3e4d1 Прикмети про погоду листопада — передбачити зміни по тваринам і рослинам

Диких пташок також можна вважати за професійних метеорологів:

 • у небі кружляють схвильовані ворони — птахи віщують перший сніг;
 • ворони каркають і дивляться в південну сторону — погода скоро зіпсується;
 • писк синиці вранці свідчить про наближення морозі;
 • синиці з жадібністю поглинають деревну кору — погода зіпсується, і почнеться негода;
 • у листопаді синички заглядають у вікна — до швидкого настання зими;
 • людське житло залучає велику кількість синиць — взимку буде дуже холодно;
 • птахи, відлітають на південь, піднімаються високо в небо — випаде багато снігу. Летять низько віщують убогі опади.

Розшифровуємо прикмети листопада в залежності від числа

Уточнити значення листопадових прийме можна за днем календаря, коли спостерігається те чи інше явище. При цьому можна зробити прогноз на майбутню зиму, так і на більш тривалий період.

Що означає побачити прикмету в перші десять днів

В залежності від календарного дня можна зрозуміти передбачення точніше:

Число Прикмета і її значення
1 Холод і негода у цей день — весна прийде нескоро, а 8-го листопада наступить відлига. Поспостерігавши за сьогоднішньою погодою, можна з точністю передбачити, яка буде весна: теплий день обіцяє раннє потепління після зимової холоднечі. У цей день не варто засмучуватися, якщо нічні хмари з дощем затягнуть небо — вранці вони пройдуть і відсунутий зиму на 4 тижні.
2 2-е листопада радує яскравим сонечком, оточеним червонуватими хмарами? Такий день віщує негоду. Як кажуть народні забобони, західний вітер 2-го листопада принесе за собою опади у вигляді дощу або снігу. Іній оповив лісові дерева — хорошого урожаю чекати не потрібно. В цей день господиням рекомендується готувати квашену капусту, тому що її смак вийде відмінним.
3 Варто звернути увагу, звідки дме вітер — якщо з південного-сходу, тепло разом з дощем скоро загляне в регіон. Сильний сніг в цю дату не зможе остаточно закріпитися на землі. При цьому снігові пластівці, кружляють на вітрі, прогнозують підвищення температури.
4 Вітер, що прийшов з півдня, передвіщає сильний снігопад. Якщо 4-ого листопада дощ ллє не перестаючи, значить, скоро настануть холоди. Туман в цей день затримає тепло ще ненадовго. Весілля, проведена в цей день, зробить щасливими і нареченого і наречену.
5 Якщо сніг, який йде сьогодні, схожий на крупу і сиплеться разом з градом, після Михайлівського дня осінь закінчиться. Сьогодні йде дощ — бути багатому врожаю. Така погода обіцяє затриматися, якщо сонце закочується на тлі червоного неба, а дощ ллє не перестаючи.
6 Північний вітер, що прийшов 6-го листопада, захопить з собою заметіль. Скоро випаде велика кількість снігу, якщо сьогодні сонячно і спокійно, а вітер розгулявся тільки до вечора. Передбачити погоду допоможе звичайна лучинка. Якщо вона довго не спалахує, то тепло буде ще довго радувати. Швидко спалахує і тріщить — до морозу.
7 Зазвичай в цю дату завжди випадають опади. Сильний вітер, що дме 7-го листопада, обіцяє затягнути негоду ще на кілька днів. Туман, що опустився сьогодні на землю — скоро відлига.
8 Сонце встає, осяваючи червоним кольором небо — сьогодні буде вітряно. В День Паски доведеться одягнутися тепліше, якщо 8-е листопада буде сніжним.
9 Здається, що в цей день вітер здобув характер і дме в різні сторони — скоро опади потривожать землю. Паморозь на землі в цей день поверне відлига назад.
10 Якщо 10-го листопада на землю опустився туман, тепло повернеться. Іній на деревах означає кінець теплих днів.

Про що розповість друга декада

Число Прикмета і її значення
11 Ранковий іній на деревах — цей день буде теплим. У цей день рекомендується незнайому людину віддячити за зроблене їм добро.
12 Вітер, що дме в різні боки, віщує підвищену вологість наступні кілька днів. Пташки, рано повернулися з теплих країв — синиці, снігурі або щиглики, принесуть з собою ранню зиму.
13 В цей день снігурі співають пісні, якщо днями настане зима. Сьогодні захід, що ховається за дощову хмарку, скоро принесе опади і сльота. Вітряна погода скоро прийде, якщо у цей день при заході сонця хмари будуть йти з північної сторони.
14 Весняне водопілля не змусить себе чекати, якщо сніг 14-го листопада порошит весь день.
15 Якщо 15-го листопада вітер не може керувати хмарами — велика ймовірність сильного снігопаду. Впав на землю низький туман зробить першу половину зими м’якою. Туман, прийшов увечері, принесе із собою вітряну погоду.
16 Сьогодні красиве небо, усипане зірками, скоро принесе перші морози. Холодна погода в сьогоднішню дату віщує втрату врожаю. Але якщо сніг випав на морозну грунт — до багатого хлібного врожаю. Сира грунт, вкритий снігом, позбавить надії на хороший урожай.
17 Якщо на сонці помітні незвичайні світлі плями, це означає, що варто чекати хуртовини і урагану. Небо 17-го листопада може відливати зеленим кольором, що говорить про нормалізації погодних умов. Цей день призначений для домашніх справ, при цьому виходити на вулицю не рекомендується — темна сила не дрімає.
18 Йде сніг 18-го листопада — прикмета трактує це явище, як закінчення теплого періоду і настання зими. Хмари, що низько пливуть по небу — до поганої погоди. 18-го листопада молитва дівчини про нареченого буде почута.
19 Сильні вітри можуть скоро нагрянути, особливо якщо світанок затягується. Пішов сніг — і взимку буде також. Зірок на небі трохи — буде холодно, якщо їх майже немає, то варто поберегти себе перед негодою. Далекі зірочки — настала пора першого снігу.
20 Хмари, які прийшли в цей день з півночі, прийдуть не одні, а з холодами. Сніг, що випав 20-го листопада, означає повернення відлиги.

0cf98439f5e9e888a29f3d7ebe33988d Прикмети про погоду листопада — передбачити зміни по тваринам і рослинам

Остання третина місяця і значення прикмети

Число Прикмета і її значення
21 Зима прийде з сильними морозами, якщо в цей день сонце радує своїм теплом. Лід на водоймах і калюжах говорить про холодному грудні. Падає дуже мокрий сніг — значить, весна буде дощовою. Сніг або іній, ліг на вікна, говорить про прийдешні снігопадах.
22 Морози залишаться надовго, якщо цей день ознаменований їх початком, що потім принесе потепління. Іній, який сьогодні ліг на дерева, приведе за собою швидку морозну погоду. Хмари, тривалі сьогодні небо, і падаючий сніг віщують непогожий травень.
23 Почалися сьогодні дощі триватимуть аж до Митрофанова дня і будуть свідчити про сувору зиму. Але якщо цей день буде теплим — значить, зима буде м’якою.
24 Помітна вологість у цей день обіцяє відсутність змін в погоді до 4-го грудня.
25 Сьогоднішня погода затягнеться аж до Введення. Хмари, спокійно пливуть по небу і не страждають від вітру, — перший сніг не за горами. Низько пливуть хмари віщують холоднечу.
26 Ясне безхмарне небо сьогодні днями принесе морозну погоду. Випав маленький сніжок — похолодає дуже сильно. Пластівці снігу великі морози не будуть занадто суворими.
27 Дерева стоять посріблені інеєм? Отже, за врожай турбуватися не потрібно, він буде відмінним. Ясно слышащееся каркання ворон говорить про наближення відлиги.
28 Придивіться до сонця. Якщо світило несподівано почав відливати червоним — імовірний прихід несподіваною хуртовини. Хмурящаяся погода з йдуть сьогодні снігом в прийдешньому травні принесе таку ж негоду.
29 Сьогодні почнеться завірюха не спроста — вона затягнеться майже до дня Святого Миколая та призведе в край сувору зиму.
30 Рекомендується спостерігати за тим, яким буде цей день, адже погоду прийдешньої зими можна передбачити саме з цього дня.

Наші попередники розуміли, як за числами місяця можна передбачати майбутні події. Особливо цінними для них були забобони про врожай або прийдешньої зими.

Тлумачення прийме до недавнього часу, поки не з’явилися сучасні технології, було єдиним способом дізнатися майбутнє і передбачити погоду. Тому такий календар успішно застосовувався для передбачення тепла або холодної погоди.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради