Чим відмити силіконовий герметик з плитки

Найчастіше, при ремонті в санвузлі або на кухні, ущільнювач потрапляє на кахель. Відмити силіконовий герметик з плитки, щоб не пошкодити її, досить складно. Даний матеріал потрібен для ущільнення стиків і швів. Він міцно прилипає до поверхні і важко видаляється. Очищати силікон краще відразу, поки не застиг. Найпростіший спосіб – змити його мильним розчином. У тому випадку, коли потрібно повністю прибрати старий забруднене наповнювач в стиках, щоб завдати нового, доведеться докласти достатньо зусиль.

Способи і засоби для видалення герметика з кахельної плитки

chem otmyt silikonovyjj germetik s plitki233 Чим відмити силіконовий герметик з плиткиСиліконовий герметик на плитці виглядає неохайно, тому його потрібно видалити

Методи боротьби з силіконовим ущільнювачем, встигли затвердіти, умовно можна розділити на два види: механічний і хімічний.

Механічний спосіб полягає в зіскоблюванні. Проводити таку роботу необхідно обережно, щоб не завдати пошкодження плиткового покриття, особливо якщо воно керамічне. Для цього можна взяти канцелярський або кухонний ніж, шпатель, скребок, лезо бритви. При шліфуванні поверхні використовується пемза. Робота важка, для її виконання доведеться докласти багато сил. При цьому вдасться не тільки очистити покриття, але і підкоригувати шви.

Такий метод має один великий мінус – після нього очищена поверхня стане шорсткою. Може з’явитися жирне пляма, яке доведеться додатково змивати, взявши обезжирююча миючий засіб для посуду чи скла і дзеркал. Якщо жир не змився, можна використовувати ацетон.

Хімічний метод полягає в очищенні ущільнювача на силіконовій основі різними розчинниками: Уайт-спіритом, ацетоном. Насамперед потрібно приготувати ватяну паличку або накрутити ватку на невеличку гілочку. Намочити її розчинником і намазати кахельні плитки, з яких належить відтерти силіконовий герметик.

Застигле речовина під дією розчинника розм’якшиться. Після цього його легко прибрати: зрізати, а потім зняти або зіскоблити. Така робота проводиться в разі, коли зовнішній вигляд завданої силікону не радує око і його потрібно підкоригувати.

Використовують хімічні засоби, що розчиняють герметик, що продаються в спеціалізованих магазинах. Вони набагато ефективніше перерахованих речовин, але дуже агресивні щодо шкіри і інших поверхонь.

Не можна виходити за межі швів, тому що так можна зіпсувати ванну, плінтус, стільницю і навіть сам кахель. Видалення герметика таким способом може призвести до того, що контактують поверхні будуть безповоротно зіпсовані та їх доведеться замінити.

Зважте, який спосіб краще, перш ніж спробувати відтерти силікон від плитки.

Які є види герметика для плитки

chem otmyt silikonovyjj germetik s plitki234 Чим відмити силіконовий герметик з плиткиВ домашніх умовах частіше використовується однокомпонентний силіконовий герметик

Для того щоб швидко і без особливих труднощів прибрати герметик з кахлю, потрібно знати, з чого він складається. Даний засіб буває двох видів:

 • двокомпонентний препарат, застосовуваний у промисловості;
 • однокомпонентний – на основі силікону, що використовується в домашніх умовах.

За складом вулканизирующего речовини герметики бувають нейтральними або кислотними.

Нейтральні – поділяються на наступні типи:

 • спиртові;
 • оксидні;
 • амідні;
 • амінні.

В залежності від виду вулканизирующего речовини підбирається відповідне отмывающее засіб:

 • Кислотний силікон розм’якшують концентрованої 70% оцтовою есенцією.
 • Спиртові герметизуючі препарати розчинить медичний або технічний спирт.
 • З рештою нейтральними герметиками впорається уайт-спірит, бензин або ацетон.

Чистячі склади необхідно тестувати перед застосуванням.

Як очистити кахель від силікону

chem otmyt silikonovyjj germetik s plitki235 Чим відмити силіконовий герметик з плиткиПерш ніж видаляти силіконовий герметик з кахлю, його треба розм’якшити розчинником

Щоб швидко і без проблем очистити силікон з кахлю, необхідно знати декілька правил:

 • Не можна вдаватися до механічного способу або абразивів, якщо герметик прилип до керамічної плитки, щоб не пошкодити покриття.
 • Потрібно лезо або гострий ніж для зрізання напливів чи товстого шару. При цьому не можна торкатися поверхні плитки, щоб уникнути подряпин.
 • На решту шар герметизуючого речовини нанести розчинник і почекати деякий час.
 • Після розм’якшення силікон стане схожий на желе. Обережно підрізати зайве, підчепити ножем і зняти з кахлю.
 • Тільки після цього можна відмивати залишки речовини мильним розчином. Іноді вони можуть оттереться сухою ганчіркою.

У деяких випадках не виходить зняти силікон цілої смужкою. Так буває, якщо неправильно підібраний розчинник або використаний неякісний ущільнювач. Якщо таке сталося, потрібно обробити поверхню размягчающим речовиною кілька разів. Робити так до тих пір, поки герметик не почне згортатися. Після цього можна прибирати грудочки ганчірочкою.

Ще складніше зняти силікон з пористого кахлю, тобто не покритого емаллю. В цьому разі зчеплення герметика з поверхнею набагато міцніше. Тому потрібно кілька разів наносити розчинник і зчищати силікон пемзою або ножем.

При дотриманні всіх умов вдасться впоратися зі зняттям ущільнювача не тільки з кахлю, але і з підлоги, плити, плінтуса.

Безпечна хімія

Для видалення герметика застосовують спеціальні засоби у вигляді крему, пасти, розчину або аерозолю.

Паста Lugato Silikon Entferner легко справляється з ним на будь-яких поверхнях. Видаляє зі скла, пластику, кахлю та акрилових виробів, не пошкоджуючи їх. Для зняття силікону з допомогою даного засобу необхідно спочатку зрізати гострим ножем напливи так, щоб товщина шва не перевищувала 2-х мм. Після цього намазати пастою на 1 год 30 хв. Прибрати дерев’яним шпателем залишилася масу і промити поверхню миючим препаратом.

Засіб Sili-Kill допоможе видалити забруднення з бетону, цегли, кераміки, скла, металу. Верхній шар герметика необхідно зрізати, нанести препарат на 1/2 години. А після помити плитку з милом.

Пента-840 – рідина для видалення силікону з бетону, скла, каменю, металу. Можна використовувати для очищення герметика з плитки у ванній кімнаті. Засіб дуже сильне і його попередньо потрібно перевірити. Нанести на кілька хвилин і простежити за реакцією навколишньої поверхні. Якщо ніяких негативних змін не відбудеться, можна використовувати розчин. Через 30 хв. силікон розбухне і його вийде легко видалити губкою.

Засіб Dow Corning OS-2. Підходить для очищення кераміки, скла, металу, пластику. Як і в попередніх випадках, зняти верхній шар речовини, змочити розчинником і залишити всього на 10 хв. Залишки прибрати вологою ганчіркою або губкою.


Перш ніж застосувати якийсь засіб для розчинення силікону, потрібно протестувати його на окремому непомітній ділянці. Сильнодіючий препарат погано впливає на оточуючі поверхні: вони жолобляться або змінюють колір.

Домашні засоби для видалення герметика

chem otmyt silikonovyjj germetik s plitki236 Чим відмити силіконовий герметик з плиткиДомашній бензин добре видаляє силіконовий герметик

Іноді для очищення герметика у ванній від плитки застосовують бензин або гас. Принцип роботи такий: втерти рідина в затверділий силікон і дочекатися розм’якшення, міцним дерев’яним скребком зняти надлишки. При роботі з гасом піде набагато більше часу, ніж при використанні спецзасобів. Тому заздалегідь варто подумати, чи є така можливість.

Можна спробувати відчистити забруднення за допомогою звичайної кухонної солі. На марлю, складену вдвічі, насипати вологу сіль і зав’язати вузлом. Пошкребти проблемні місця гострим ножем, а після відтирати отриманим мішечок із сіллю.

Які інструменти краще використовувати

Щоб прибрати герметик з кахельної плитки, потрібні такі пристосування:

 • дерев’яні палички для видалення залишків силікону;
 • наждачний папір або пемза;
 • дерев’яний або пластиковий скребок;
 • щітки різної жорсткості;
 • викрутки;
 • губки для посуду;
 • ганчірки;
 • спеціальний ніж: підійде шевський або канцелярський, головне – він повинен бути гострим.

Видаляючи ущільнювач ножем, необхідно пам’ятати про обережність.

Захист поверхні від надлишків герметика

chem otmyt silikonovyjj germetik s plitki237 Чим відмити силіконовий герметик з плиткиМалярська стрічка, наклеєна уздовж шва між плитками, захистить їх від герметика

Відомо, що профілактика краще лікування. Те ж саме стосується і герметизації швів між плиткою. Щоб отримати відмінний результат і не забруднити кахель силіконом, можна використовувати малярську стрічку або мильний розчин.

Стрічку необхідно наклеїти з двох сторін по межі шва. Після заповнення борозенки герметиком, не чекаючи висихання, зняти стрічку.

Розчин будь-якого миючого засобу допомагає видалити свіжий, ще не затверділий силікон.

Ці заходи допоможуть полегшити роботу в майбутньому або навіть звести її до нуля.

Заходи безпеки при роботі з розчинниками і герметиком

Працюючи з розчинниками і герметизувальними сумішами, потрібно виконувати правила техніки безпеки:

 • приміщення має провітрюватися чи потрібно використовувати засоби, що захищають дихальні шляхи;
 • заборонено палити і є;
 • необхідно надягати спецодяг, гумові рукавички, бавовняні рукавиці, захисні окуляри;
 • при попаданні в очі, швидко промити їх звичайною водою і звернутися до лікаря;
 • якщо хімічні речовини виявилися на руках, слід негайно змити їх мильним розчином.

При налипання силікону на шкірні покриви, позбутися від нього допоможе поліетиленова плівка. Достатньо витерти нею вимиті водою руки. Весь герметик залишиться на клейонці.

Прибрати ущільнювач, що втратив естетичний вигляд або привести в кращий стан новий – складна робота, яка вимагає уваги, і фізичних зусиль.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради