Прикмети про сороку: сіла на вікно, до чого стукає, на підвіконні

Багато поколінь людей сприймали появу сороки, як передвістя поганих подій. Ця птиця асоціювалася зі смертю, поширенням пліток, брехні. Якщо сорока сіла на вікно, то одні люди сприймали цю прикмету як поганий знак, а інші – як хороший.

4f9fa6b0e9afae6c0a9afd56bbb92c37 Прикмети про сороку: сіла на вікно, до чого стукає, на підвіконні

Що значить раптово побачити сороку

Недовіра до балакучої птиці почало складатися в епоху становлення християнства. Ще в легенді про «Ноїв ковчег» пташка підозріло себе повела, відмовившись залетіти всередину рятівного судна, і залишилася на даху. З часом ця суперечлива птах, крадучи блискучі дрібнички та коштовності, набрала погану славу, обросло безліччю міфів, ознак і прикмет, які пояснюють, що буде, якщо побачити сороку.

В будинку або на балконі

 • Пташка прилетіла на балкон – прикмета добра. Це знамення не передрікає господарям будинку або квартири нічого поганого. В будинку збережеться хороший емоційний фон, не буде проблем з грошима. Існує й інше трактування – перната злодійка, сіла на балкон, сигналізує про можливе пограбування будинку. Варто бути вкрай пильними.
 • Якщо сорока залетіла в будинок і стрекоче – у сім’ї настануть позитивні зміни в житті. Якщо в оселі є хвора людина, то він обов’язково піде на поправку.

У дворі

 • Злодійкувата птиця прилетіла у двір – прикмета погана. Виникнуть матеріальні проблеми, неприємності на роботі. Якщо її прогнати, то наслідки будуть набагато гірше. Правильним рішенням у цій ситуації буде нагодувати пернату, тим самим задобривши її і показавши, що господарі чекають її в гості ще й не проганяють геть.
 • Прилетіла у двір злодійка приносить на хвості брехливі плітки і засудження недоброзичливців, сигналізує про злодіїв та шахраїв, які прийдуть пограбувати і обдурити господаря оселі.
 • Побачити сороку, кружащую над будинком – прикмета обіцяє чорну смугу в житті. Можуть виникнути проблеми і невдачі на тривалий термін.

076096e50a3ae9842b704f5d82ef76d2 Прикмети про сороку: сіла на вікно, до чого стукає, на підвіконні

На підвіконні

 • Якщо сорока на підвіконні жваво бігає і стрибає – варто чекати на новини і плітки, переважно хороші. Незабаром зникнуть наявні проблеми зі здоров’ям.
 • Сім’ї слід очікувати багато галасливих гостей, якщо перната злодійка веде себе дуже активно, немов скажений.

За вікном

 • Якщо сорока сідає на вікно непомітно і тихо – шукає людину, яка скоро помре.
 • Сидить на вікні – житло пограбують злодії, або трапиться пожежа.

На вулиці

 • Побачити сороку попереду себе на дорозі в храм або церква – прикмета пророкує смерть.
 • Белобокая з’явилася на вулиці – людину чекає нещастя. Дія це знамення легко запобігти. Необхідно перехреститися або накреслити будь-яким підручним засобом на землі святе розп’яття. Можна також виявити повагу до пернатої вестнице невдач, знявши шапку з голови. Якщо немає головного убору, то варто вклонитися птиці, тим самим проявивши повагу до неї. Після цих дій всі негативні ефекти прикмети втратять свою силу.
 • Якщо зустріти на вулиці двох пернатих злодійок – скоро приїдуть погостювати дуже важливі для людини близькі люди і родичі. Буде велике свято. Якщо птах була одна – наздожене печаль та нудьга.
 • Зграя пташок, що летить по небу, передрікає весілля, на якій належить побувати. Цілком можливо це буде власне одруження.
 • Зустріч з чотирма сороками обіцяє дуже погані новини.
 • Поява в небі п’яти пернатих пророкує народження дитини (свого малюка або в сім’ї у близьких родичів).
 • Обіцяє смерть або аварію на дорозі є поява белобокой птиці під час руху в автомобілі, або скаче по капоту до початку шляху. Варто заїхати в найближчу майстерню для перевірки машини.
 • Прикмета для рибалок – якщо по дорозі на риболовлю були помічені кілька сорок, то улов буде багатим, більше ніж зазвичай.

До чого сорока стукає у вікно – прикмети

 • Прилетіла сорока стукає й б’ється у вікно – принесла з собою страшні новини, попереджає про смерть одного з членів сім’ї. Якщо перната злодійка крім стукоту у віконне скло ще й стрекоче, а в будинку є захворавший людина, то цей хворий скоро видужає.
 • Пташка вдарилася об вікно і полетіла – прикмета добра. Цей знак обіцяє, що всі біди й нещастя мешканців будинку обійдуть стороною. Якщо вдарилася об віконне скло і померла – виникнуть проблеми зі здоров’ям.

Прикмети про сорочьем стрекоте

Якщо сорока стрекоче, залетівши у двір, – скоро прийде лист або повідомлення здалеку. При цьому можна навіть визначити, звідки прилетить звісточка. Досить подивитися, в який бік спрямований дзьоб.

9db81673af3e9c80a57fbb5f37ef8f34 Прикмети про сороку: сіла на вікно, до чого стукає, на підвіконні

Інші прикмети про сороках

Сорока на паркані сигналізує про майбутні проблеми з іншими людьми і друзями. Виникнуть сварки і недомовки в сім’ї, спірні ситуації з товаришами по службі.

Існують народні прогнози погоди по сорочим гнізд. Якщо птахи плетуть своє житло на самій верхівці дерева – найближчим часом буде ясна сонячна погода, яка довго не зміниться. Якщо будують свій будиночок на нижніх гілках – настають різкі зміни температури повітря, зберуться сильні зливи, ураганний вітер.

В народі ходить чутка, що не можна вбивати сорок і розоряти їхні гнізда, розбиваючи яйця. Ця бездумна витівка накличе біду на всю сім’ю. Діти можуть народитися хворими або підхопити важке захворювання в майбутньому. Вбивство птиці також обернеться до людини, яка вчинила акт живодерства, смертю.

У Китаї сорока шанувалася людьми. Її не боялися. Поява сприймалося як добра прикмета, яка обіцяє мир і злагоду в родині, щастя і багатство.

У той же час на Русі прилетіла до оселі перната злодійка не асоціювалася ні з чим хорошим. Цікавий факт – у Москві сороки ніколи не з’являються. Ходять легенди, що це пов’язано з заклятьем, яке наклав на чорних птахів московський митрополит Олексій у XIV столітті, примітивши в одній з них звернулася відьму. З цього моменту нешкідливих пташок вважали пов’язаними з нечистою силою.

Не варто боятися сороки. Ця белобокая птах не винна в тому, що більша частина її забарвлення чорна. Ця пташка не бажає людині зла або смерті. Вона – звичайна жива істота. Не треба сліпо довіряти численним міфам, пов’язаних з негативними наслідками від зустрічі з сорокою, і з любов’ю ставиться до братів наших менших.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради