Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Часи, коли барні стійки використовувалися тільки в питних закладах, давно пройшли. Сьогодні цей модний предмет меблів можна зустріти як в крихітних хрущовських квартирах, так і у великих заміських будинках. Найчастіше вони встановлюються в квартирах-студіях, граючи в них роль своєрідної розмежувальної лінії між робочою зоною кухні та іншим житловим простором. Барна стійка, зроблена своїми руками, може мати найрізноманітнішу конфігурацію і дизайн, так і функціональне призначення у неї теж може бути різним. Наприклад, на кухні середніх розмірів вона може використовуватися як для швидких перекусів і сніданків, так і в якості додаткової робочої поверхні.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy387 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Переваги використання барної стійки

В інтер’єр будь-якої кухні така конструкція може додати безліч плюсів.

Найголовніші з них:

 • Економія простору. В малогабаритній кухні компактний барний столик може стати гідною альтернативою традиційному обіднього столу.
 • Додаткове робоче місце. В умовах дефіциту простору барний столик можна вбудувати в кухонний гарнітур і таким чином створити додаткову робочу поверхню.
 • Додаткові системи зберігання. Нижній відсік під стільницею дуже часто оснащується різними вбудованими полицями і ящиками. Також деякі моделі можуть мати невеликі виступи і карнизи для зберігання винних пляшок і різних інших кухонних предметів.
 • Можливість зонувати простір. У кухнях, суміщених з вітальнею або лоджією, лаконічна барна меблі дуже часто використовується для візуального відділення кухонної зони від іншого житлового приміщення.

Ще один безперечний плюс — це можливість створити у себе вдома справжній міні-бар, що особливо актуально для тих, хто любить організовувати різні домашні вечірки та посиденьки.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy388 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Для будь-яких інтер’єрів підійде

Барні конструкції можуть бути встановлені як в дуже великих і просторих кухнях, так і зовсім маленьких. Природно, в першому випадку стійка найчастіше використовується тільки для легких перекусів, а для повноцінних сімейних обідів в приміщенні є традиційний стіл. В залежності від конструктивних особливостей барна стійка в просторій кухні може представляти собою окремий, відокремлений виріб, розташоване посередині кімнати, або бути продовженням кухонного гарнітура і розташовуватися перпендикулярно основної робочої поверхні. У невеликих по площі кухнях зазвичай встановлюються більш лаконічні моделі з легкої скляною стільницею і витонченими хромованими ніжками. У більшості випадків такі вироби розташовуються на кордоні між кухнею і сусідньою кімнатою. Таким чином вони візуально розділяють приміщення на різні функціональні зони. В інтер’єрі зовсім маленьких кухонь площею менше 10 м2 замість класичних моделей застосовуються так звані міні-стійки, які по суті є полегшеною варіацією класичної конструкції. Зрозуміло, по функціональності такі вироби значно поступаються традиційним моделям, однак в умовах тотального дефіциту простору таке рішення може бути цілком виправданим. Як правило, міні-стійки встановлюються уздовж глухої стіни без вікон або в кутку приміщення, хоча в деяких випадках вони можуть також задіяти частину підвіконня. Барні конструкції надзвичайно різноманітні, тому при бажанні їх можна вдало вписати практично в будь-який інтер’єр.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy389 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Матеріали для виготовлення

Сучасні вироби розрізняються як по конструкції, так і за матеріалами, з яких їх виготовляють. Для виробництва стільниці найчастіше застосовуються:

 • різні породи дерева;
 • натуральний або штучний камінь;
 • ламінована ДСП або МДФ;
 • гіпсокартон;
 • скло;
 • метал.

У кожного варіанту є свої сильні і слабкі сторони, які необхідно обов’язково враховувати при виборі підходящої конфігурації.

Розміри

Щодо розмірів строгих правил і обмежень не існує. Однак перш ніж приступити до розробки дизайну, рекомендується орієнтуватися на наступні параметри:

 • висота зазвичай варіюється в межах 1,1—1,2 метра;
 • ширина, як правило, становить близько 30-60 див.

Розробляючи концепцію майбутньої стійки, важливо підбирати розміри і планування конструкції у відповідності з загальними габаритами конкретного приміщення. Це дозволить найбільш раціонально організувати простір і передбачити достатньо місця для кожного члена сім’ї.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy390 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Види барних стійок

Можна виділити кілька основних різновидів барних конструкцій. Як правило, вони розрізняються як за зовнішнім виглядом, так і по функціональності. При розробці проекту дуже важливо враховувати архітектурні особливості приміщення і загальну стильову спрямованість інтер’єру.

Окремий бар

Класичний окремий бар — це, мабуть, найбільш популярне рішення для просторій кухні в заміському будинку або великий по метражу міської квартири. Окремо стоїть бар може бути встановлений як в кухні, так і у вітальні. У приватному будинку він іноді розміщується в підвальному приміщенні.

Зазвичай окремий бар являє собою просту конструкцію з підставою, виконаних з цегли, дерева, гіпсокартону або різних композитних матеріалів. У деяких випадках основа може бути також виготовлено з металу. Форма стільниці буває як напівкруглої, так і П – чи Г-образної.

Стилістика барною конструкції зазвичай повністю відповідає загальному напрямку інтер’єру. Щоб повною мірою передати атмосферу класичного бару, навпроти стійки зазвичай розміщуються відкриті стелажі і полиці з алкогольними напоями. Доповнюють картину високі табурети з зручними підставками для ніг і правильно підібрані освітлювальні прилади.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy391 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Моноблок

Цілісна стійка у вигляді острова-моноблока — ще одне відповідне рішення для просторій кухні. Як правило, вироби подібного типу розміщуються відокремлено від основного кухонного гарнітура. Однак, незважаючи на роздільне розташування, моноблочні моделі завжди виконуються в єдиній стилістиці з рештою кухонними меблями. Так, наприклад, на стійці і на робочому столі можуть бути встановлені абсолютно однакові стільниці з одного і того ж матеріалу. Як правило, таке рішення дозволяє зробити інтер’єр кухні більш гармонійним і стильним.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy392 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

З трубою

Моделі з трубою або шостому є найбільш підходящим варіантом для малогабаритного приміщення. Як правило, основна перевага таких стійок полягає в їх особливій конструкції, яка передбачає обов’язкову наявність вільного простору під стільницею. Основними точками опори в таких випадках зазвичай виступають тонкі хромовані труби або штанги, встановлені від підлоги і до стелі. Найчастіше труби виготовляють з латуні або нікелю, при цьому діаметр їх зазвичай не перевищує 50 мм.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy393 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Багатоярусна

Багатоярусні моделі являють собою ще одну популярну різновид сучасної кухонних меблів. Як правило, основна відмінність багатоярусних конструкцій полягає в обов’язковій наявності декількох стільниць. У сучасних інтер’єрах найчастіше зустрічаються двоярусні вироби, так як вони вважаються найбільш практичними і зручними.

Зазвичай стільниця, розташована на самому нижньому рівні, використовується в якості додаткової робочої поверхні або як місце для трапези для літніх людей і маленьких дітей. Більш висока стільниця найчастіше розташовується по іншу сторону від нижньої, хоча в деяких випадках вона може знаходитись безпосередньо над нею.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy394 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Як зробити своїми руками

Тому, хто вирішив зробити барну стійку для кухні своїми руками , для початку необхідно уважно ознайомитися з основними етапами роботи і матеріалами, які будуть потрібні в процесі.

Дерев’яна

Натуральна деревина — дуже красивий і благородний матеріал. Будь-які вироби, виконані з масиву сосни, бука, берези чи осики, завжди володіють особливим шармом, однак для їх створення обов’язково будуть потрібні певні столярні навички.

В якості матеріалу для виготовлення стільниці краще всього вибирати шліфовану дошку товщиною близько 40-50 мм. Для ніжок відмінно підійдуть дерев’яні бруски розміром 50?50 мм

З інструментів знадобляться:

 • рівень;
 • викрутка;
 • перфоратор;
 • герметик;
 • саморізи;
 • шуруповерт.

Також не забудьте підготувати різні лакофарбові матеріали та спеціальні антисептичні склади.

Як правило, спорудження дерев’яної стійки складається з наступних етапів:

 1. В першу чергу необхідно визначитися з формою і розмірами готового виробу. Для більшої точності рекомендується попередньо виміряти простір, де планується установка майбутньої конструкції. Після цього, спираючись на отримані розрахунки і свої побажання, необхідно створити основну робочу схему чи креслення .
 2. Другий етап зазвичай передбачає збирання основного каркаса. Здійснюючи його монтаж, будьте особливо уважні з кутами — їх радіус обов’язково має дорівнювати 90°, в іншому випадку конструкція може вийти кривої.
 3. Після складання каркаса проводиться облицювання дерев’яних поверхонь фанерою або шпоною. Кріплення облицювального матеріалу найчастіше здійснюється саморізами.
 4. Далі виробляється установка стільниці на заздалегідь підготовлений каркас. Після завершення установки торці стільниці бажано закрити спеціальними декоративними рейками або пластиковими накладками.
 5. Наступна дія — ошкурювання всіх поверхонь наждачним папером. Також на даному етапі рекомендується обробити дерев’яні дошки різними антисептичними складами.
 6. Останнім завершальним штрихом є встановлення декоративних планок по всьому периметру вироби. Для додання конструкції більш естетичного зовнішнього вигляду попередньо планки можна покрити контрастною морилкою чи пофарбувати в тон інтер’єру.

Виготовлена своїми руками дерев’яна стійка може стати відмінним прикрасою будь-якого інтер’єру, проте найкраще вона вписується в кухні, оформлені в сільському або рустикальному стилі.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy395 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Цегляна

Барна стійка з основою з цегли — цікаве рішення, за допомогою якого можна прикрасити практично будь-яке приміщення, особливо кухню в модному індустріальному або промисловому стилі.

Для зведення цегляного підстави вам будуть потрібні:

 • кельма або кельма;
 • гумовий молоток;
 • будівельний рівень і косинець;
 • цементний розчин;
 • шнур-причалювання.

Цегла може бути будь-яким, проте в міській квартирі, особливо на високих поверхах, доцільніше застосовувати полегшені силікатні матеріали, так як вони відрізняються меншою вагою і більш високими декоративними властивостями.

Процес виготовлення зазвичай складається з наступних етапів:

 1. На самому початку створюються робочі схеми майбутньої стійки.
 2. Основа підлоги необхідно розкреслити в повній відповідності з створеним кресленням. Щоб кладка вийшла ідеально рівною, додатково можна натягнути причальний шнур.
 3. На підставу вздовж розмітки акуратно наноситься заздалегідь підготовлений цементно-піщаний розчин.
 4. Далі здійснюється викладка першого ряду цегли.
 5. Після завершення першого ряду необхідно перевірити прямолінійність цегляної кладки. Для цього можна скористатися будівельним рівнем або довжелезною рейкою.
 6. Точно таким же способом створюються всі наступні ряди. Під час роботи дуже важливо уважно стежити за прямолінійністю кладки як по горизонталі, так і по вертикалі.
 7. Після викладення останнього ряду кельмою забираються всі надлишки цементно-піщаної суміші, а потім встановлюється стільниця.

Зверніть увагу, що цегла — це досить важкий по вазі матеріал, тому перед установкою такої підстави необхідно переконатися в тому, що підлогове перекриття зможе витримати подібний вагу. Якщо підлога бетонна, то проблем не виникне, а от старе дерев’яне перекриття обов’язково доведеться додатково укріпити.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy396 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

З палет

Дерев’яні палети є, мабуть, самим бюджетним матеріалом для виготовлення будь-яких меблів. Процес створення барною конструкції з них досить простий.

Отже, для роботи нам знадобляться:

 • палети;
 • рівень;
 • дриль;
 • саморізи;
 • обценьки;
 • шліфувальна машинка.

Для фарбування палет слід також придбати валик, пензлі і фарби.

Як правило, основні етапи робіт включають в себе наступні моменти:

 1. Спочатку все палети ретельно шліфуються і покриваються фарбою необхідного відтінку.
 2. Далі дві палети встановлюються вертикально за рівнем і з’єднуються між собою болтами.
 3. Після цього палети кріпляться до третього дерев’яному настилу, при цьому третій піддон встановлюється до першим двом під прямим кутом в 90°.
 4. З розібраних піддонів виготовляється стільниця необхідної довжини і ширини. Потім за допомогою саморізів вона встановлюється на основний каркас.

Зрозуміло, меблі з палет найбільш доречно виглядає на дачі. Проте в деяких випадках її можна встановити і в міській квартирі.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy397 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Гіпсокартонна

Ще одним досить поширеним матеріалом є гіпсокартон. Як правило, вироби з гіпсокартону створюються за тією ж схемою, що і дерев’яні моделі, однак для спорудження каркаса замість дерев’яних брусів можна використовувати тонкостінні металеві профілі.

Перед тим як почати роботу, необхідно придбати:

 • гіпсокартон;
 • металевий профіль;
 • терку для гіпсокартону;
 • шпаклівку;
 • саморізи;
 • дюбелі;
 • ніж по металу і гіпсокартону;
 • перфоратор або дриль;
 • шуруповерт;
 • будівельний рівень;
 • шпатель.

В якості фінішного декоративного покриття можна вибирати самі різні матеріали, однак найчастіше застосовуються водостійкі шпалери, пластикові панелі або фарба.

Після того як всі необхідні інструменти і матеріали підготовлені, можна більш докладно розглянути основні етапи робіт:

 1. Насамперед створюється точний ескіз майбутньої конструкції.
 2. Далі згідно з проведеними розрахунками виконується розмітка на підлозі, на стіні й на стелі. В першу чергу необхідно визначити висоту майбутньої стійки і місце розташування стільниці.
 3. Наступний етап — це спорудження каркаса з металевих профілів. Щоб підвищити міцність майбутнього виробу, кожен елемент необхідно надійно зафіксувати саморізами і дюбелями.
 4. Готовий каркас обшивається попередньо нарізаними гіпсокартонними листами. Стики листів і місця кріплення дюбелів обов’язково обробляються монтажною сіткою і шпаклівкою.
 5. Після обшивки каркаса проводиться закладання кабелю та встановлення розеток.
 6. Заключний етап — це нанесення фінішного декоративного покриття: шпалер, фарби, вінілової плівки.

Зверніть увагу, що стільниця виготовляється строго за формою конструкції. Вона може бути зроблена з масиву або з МДФ. У деяких випадках стільницю можна викласти плиткою або використовувати інший відповідний до загального інтер’єру кімнати декор.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy398 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Освітлення, декор

Щоб домогтися максимально привабливого зовнішнього вигляду свого творіння, ще на етапі проектування необхідно подумати про декоративному оформленні та освітленні.

В якості декору дуже часто застосовуються:

 • картини;
 • постери;
 • ілюстрації;
 • незвичайна посуд.

Щоб додати унікальності, можна також задіяти різні клеяться елементи з дерева, пластику або пінопласту.

Що стосується освітлення, то тут можливі різні варіанти. В більшості випадків в якості основних освітлювальних приладів використовуються сучасні мінімалістичні світильники на довгих підвісах. Як правило, вони відмінно висвітлюють поверхню стільниці і чудово вписуються в абсолютно різні за стилістикою інтер’єри.

Другим варіантом є установка підвісної стелі з ретельно продуманим вбудованим освітленням. Якщо ви хочете відтворити атмосферу справжнього бару, то можна вмонтувати спеціальні диммери і світлодіодні стрічки.

barnaya stojjka svoimi rukami: kak sdelat dlya kukhni, chertezhi i skhemy399 Барна стійка своїми руками: як зробити для кухні, креслення і схеми

Відео про виготовлення стійки своїми руками

У цьому відео розповідається про те, як зробити барну стійку для кухні своїми руками.

З цього відео ви дізнаєтеся про особливості виготовлення барної конструкції для маленької кухні.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради