Чи можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей – прикмети і феншуй

Дзеркало в будинку – це не просто атрибут комфорту, але і могутній оберіг. Без відбиваючої поверхні не обходиться жодна передпокій. Відомо, що вішати дзеркало навпроти вхідних дверей не можна, а чому — розберемося детальніше.

4a0d15865ff231e7ecf3564875d27047 Чи можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей – прикмети і феншуй

Чому не можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей

Старослов’янські прикмети закликають ховати дзеркала від сторонніх очей і не вішати їх навпроти переходів, особливо — перед вхідними дверима. Вважається, що таким чином всі домашнє тепло, достаток і затишок залишають обитель, а усілякі негатив ззовні магнитится до дзеркального предмету. Тому, щоб не привернути в будинок біду і не випустити щастя, інтимний ритуальний предмет розташовують за напрямом всередину до домашнього вогнища.

У різних культурах зустрічаються різні пояснення подібних повір’їв, але в питанні добре чи погано вішати дзеркало навпроти вхідних дверей сходяться і давньоруські традиції, і феншуй, і малознайомі нам африканські легенди. Всі говорять одне — дзеркальна конструкція не повинна висіти навпроти входу і відображати зовнішнє середовище, незнайомих людей, несподівані явища і випадковий потік енергій, не повинна показувати стороннім те, що “бачить” в родині.

Дзеркальний предмет — це зберігач внутрішніх енергій. Як дизайнери грають з відбиваючими поверхнями для візуального розширення простору, так езотерики використовують правильну розстановку дзеркал для утримання затишку всередині будинку. Тому навпроти вхідних дверей дзеркало не вішають.

Стародавні прикмети і забобони

Давні вірування надавали дзеркалам особливу силу, вважаючи їх порталами в потойбічний світ. На Русі вірили, що в дзеркалах живе дух сімейної удачі, тому вішати предмет навпроти дверей було не можна, щоб не випустити Зеркалицу.

Існувала прикмета, що з вулиці в дзеркало можуть “влітати” плітки і наклеп, тому дзеркало не вішали ні на вхідні двері, ні навпаки.

Також вважалося поганим знаком побачити себе брудним, розпатланим, втомленим після робочого дня, ці причини і сьогодні підказують не оснащувати вхід в квартиру дзеркальною панеллю.

Сучасне обґрунтування прийме

Будь-які забобони мають під собою серйозну практичну базу і зазвичай цілком обгрунтовані. Тому всім, хто не вірить у прикмети, варто звернути увагу на їх побутовий зміст.

  • Наприклад, небажано вішати відображають поверхні навпроти вікон, щоб з вулиці не можна було розглянути відображення обстановки.
  • Відображення інших кімнат у дзеркалах також створюють занадто великий огляд, що може позбавити відчуття комфорту і приватності.
  • Ніколи не відомо, що можуть вносити через вхідні двері в будинок, в якому настрої входять, тому небажано вішати крихкий відображає предмет навпроти дверей

Зрештою, на дзеркалі у передпокої можуть зберігатися предмети туалету, до яких не варто привертати увагу випадкових відвідувачів.

2f3cb34ffc6436666f083e12f9bcb8d1 Чи можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей – прикмети і феншуй

Чи можна розташовувати напроти дверей в кімнату

Внутрішні квартирні прорізи — не настільки критичний поріг, тим не менш розташовувати дзеркало навпроти дверей у кімнату не варто. В кожній зоні будинку витає своя атмосфера, змішувати які не слід.

Особливо фахівці з облаштування та езотерики не рекомендують розташовувати відображають конструкції навпроти входу в спальню або вбиральні. Вважається, що дзеркало, як портал в інший світ, може викрадати сни, а відображення в ньому банних предметів непривабливо.

При цьому можна розташовувати дзеркальні панелі навпаки вітальні або зали, де буває багато гостей, відбуваються сімейні збори, займаються хобі, грають діти і всіляко вирує життя.

Якщо у міжкімнатних дверей вставлене матове або рифлене скло або вона виконана з цільного полотна і майже завжди закрита, перехідний ефект дещо знижується. І турбуватися варто лише за дотримання техніки безпеки. Крихкі предмети не прийнято вішати у вузьких коридорах і тісних приміщеннях.

По феншуй

Древнє китайське вчення говорить, що дзеркало — це відображає елемент, завдяки якому циркулює енергія життя. Воно направляє потоки, допомагаючи усунути негатив з дому і залучити свіжі ресурси. Це забезпечує матеріальний приплив, гарний настрій і мирне спілкування.

По феншуй дзеркало обов’язково має бути присутнім у передпокої — безпосередньо у двері, яку вважають вустами будинку.

Але східна наука сходиться в думці зі старослов’янськими прикметами — не будь розташування дзеркала в тамбурі або в передпокої буде сприятливим.

На двері

Дзеркало на вхідних дверях по феншуй вважається не самим правильним варіантом розташування. Блискуча поверхня символізує воду, а ця стихія впливає на настрій і самопочуття. Щоб мешканці були здорові і спокійні, дзеркальна поверхня в коридорі не повинна постійно перебувати в русі. Тому на стулках дверей її краще не мати.

Тим не менш феншуй не забороняє ховати дзеркало в шафу або використовувати розсувні купейні стулки, які можуть нагадувати плавний рух річки. Це оптимальне рішення, яке допоможе освіжити внутрішню атмосферу в квартирі.

Навпроти входу

Розташовувати дзеркало навпроти вхідних дверей по феншуй не можна. Це буде блокувати нормальний обмін життєвої енергії і вбирати зовнішній негатив. Єдиним винятком вважається металева конструкція, яка нейтралізує роботу “водної гладі” предмета — розташовувати дзеркало перед залізними дверима можна.

Ще одна невелика обмовка — це можливість помістити дзеркальний лист в шафу. Тоді неважливо, в якому напрямку воно висить на момент відкриття вхідних дверей, дзеркало заховане, і нічого зайвого в ньому не відбивається.

Китайські дизайнери інтер’єру радять використовувати комоди з дзеркалом або вішати його неподалік від дверей трохи вище рівня підлоги і оформляти витонченої рамою, тоді воно максимально захистить домівку від застою і важких втрат.

Як нейтралізувати поганий вплив

Не завжди є можливість зробити перестановку або розмістити всі предмети меблів відповідним чином. Тому вдаються до маленьких хитрощів, щоб обійти погані прикмети. Наприклад, якщо дзеркало розташовується навпроти вхідних дверей, його вішають трохи під нахилом. Це допоможе уникнути витоку хорошої енергії.

Ще один варіант нейтралізувати негативний ефект — ховати дзеркало. Можна використовувати трюмо, шторки або хоча б перешкоджає прямому огляду декор — вазу з квітами, частина вішалки, перекриває фрагменти дзеркального полотна.

Можна розташувати предмет в шафі з одягом або просто з внутрішньої сторони вхідних дверей. Це не найкращий варіант, з точки зору надійності, але коли не доводиться вибирати — він допустимо.

Краще всього встановити конструкцію безпосередньо поряд з дверима. Це зручно і правильно по феншуй. Ще однією невеликою хитрістю може вважатися джерело води, маленький домашній водоспад, поточний за напрямом всередину будинку. Це простимулює енергопотоки і не дасть благополуччя випаровуватися, а крім того — змиє негатив.

Іноді кращим ліками від тривог і переживань стає відмова від забобонів. Але якщо вам спокійніше, дотримуючись давніх правила — подбайте про позитивний розташування дзеркала, і в домі завжди буде спокійно і затишно.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради