Чим відмити зеленку з лінолеуму та пластику

Спиртовий розчин діамантового зеленого, званий зеленкою, використовується для обробки ран і порізів. Часто доводиться робити це поспіхом, тому частина кошти може пролитися на лінолеум. На ньому залишається яскраво-зелене пляма, яка швидко в’їдається навіть в саму гладке, міцне підлогове покриття. Відмити зеленку з лінолеуму часто складніше, ніж звичайну фарбу.

Першочергові заходи

b42e136d0f973d66aa018534f59ec220 Чим відмити зеленку з лінолеуму та пластикуУ першу чергу потрібно промокнути пляму, а потім присипати сіллю

Якщо препарат потрапив на лінолеум або ламінат, навіть самі швидкі дії не зможуть повністю видалити його. Зеленка прилипає до поверхні і вбирається в найдрібніші пори практично миттєво. Але можна обмежити поширення плями і прибрати основну частину:

  • промокнути що пролилася зеленку будь поглинаючим матеріалом – паперовою серветкою, ватним тампоном або бавовняною ганчіркою;
  • насипати на залишки плями шар дрібної солі, щоб вона ввібрала ще якусь кількість барвника;
  • вимити забруднену ділянку підлоги звичайним мильним розчином.

Під час перших дій не потрібно прагнути відтирати пляма зеленки. Важливо швидко прибрати те, що ще не встигло всмоктатися як слід. І лише після виконання цієї умови треба приступати до остаточного видалення.

Чим відмити зеленку з лінолеуму

360800b0b8915ea0054a8b87749ae23b Чим відмити зеленку з лінолеуму та пластикуМеханічними способами – жорсткими щітками, наждачним папером зеленка може оттереться тільки разом з верхньою частиною лінолеумного покриття. Тому не варто навіть намагатися прибирати ними такі забруднення.

При змиванні зелених плям потрібно вибирати засоби, які не зашкодять лінолеуму, ламінату або пластику. Навіть слабкий розчин соляної кислоти здатний очистити зеленку. Але на її місці утвориться нова пляма, що відрізняється за кольором від навколишнього покриття. До таких складів краще не вдаватися, вибираючи менш агресивні засоби.

Пральний порошок

Нещодавно пролиту зеленку можна спробувати почистити звичайним пральним порошком. Його насипають на пляму товстим шаром, попередньо полив лінолеум водою. Потім порошок розтирають по забрудненому ділянці і залишають на 20 – 30 хвилин. На завершення потрібно змити залишки і подивитися на результат. Якщо пляма ще помітно, застосувати інший засіб.

Відбілювачі

Покупні рідини здатні змити свіжу зеленку з лінолеуму. Особливо ефективні відбілювачі, що містять у своєму складі хлор – Доместос, Білизна. Але в нерозведеному вигляді вони можуть освітлити і підлогове покриття яскравого кольору. Тому краще розбавляти водою, послаблюючи їх дію, але зберігаючи якість підлогового покриття.

Плямовивідники

Засоби побутової хімії випускаються в самих різних формах: рідину, гель, порошок або олівець. З відомих брендів можна відзначити:

  • Amway,
  • Vanish,
  • Dr. Beckmann,
  • Антипятин.

Як ними користуватися, підкаже інструкція із застосування, яка обов’язково має бути на упаковці засобу.

Ацетон

Розчинник здатний швидко і ефективно очистити зеленку з щільних покриттів, але застосовувати його потрібно обережно, так як під його впливом може втратити колір сам лінолеум. Делікатні поверхні ацетон може пошкодити.

Не можна наливати засіб на лінолеум, потрібно змочувати ватний диск або м’яку тканину і відтерти забруднений ділянку. Якщо пляма велика за розміром, потрібно частіше міняти просочені зеленкою тампони.

При відсутності під рукою ацетону можна замінити його рідиною для зняття лаку. Потрібно тільки переконатися, що він входить до її складу.

Для видалення великих плям замість відбілювача можна придбати в аптеці порошок хлорного вапна. Його розводять по інструкції і наливають розчин на зеленку. Через 5 хвилин змивають теплою водою.

Народні засоби

babd416fc4ef5a90263553bbb3132e48 Чим відмити зеленку з лінолеуму та пластикуСвіжі плями можна спробувати видалити народними засобами

Відмити зеленку з лінолеумного підлоги можна за допомогою рідин і порошків, наявних у домашньому господарстві. Діють вони не менш ефективно, а коштують менше покупних плямовивідників.

Перекис водню

Нею можна змивати те, що залишилося після застосування інших засобів. Рідина не так агресивна, як ацетон. Щоб вивести зеленку, перекис потрібно просто налити на пляму. Через кілька хвилин можна починати промокати її разом з впитавшейся зеленкою паперовими серветками. Залишки доведеться відтирати ватними тампонами, змоченими у тієї ж рідини.

Якщо в аптечці немає перекису водню, її здатний замінити хлоргексидин. Сама обробка плями відбувається точно також.

Харчова сода з оцтом

Спільна дія цих речовин супроводжується хімічною реакцією з виділенням піни. Спочатку зелене пляма засипається шаром соди, а потім наливають трохи столового оцту. Після припинення реакції потрібно почекати 10 – 15 хвилин і змити весь склад разом з впитавшейся зеленкою.

Для застарілих плям рекомендується брати не 9% розчин, а більш концентровану есенцію. Але для свіжих забруднень можна обійтися і без сильнодіючого кислоти.

Оцет з марганцівкою

Це засіб не видаляє зеленку з лінолеуму відразу. Процес очищення відбувається в два етапи.

Спочатку в 9% оцті розводять кристали марганцівки з домашньої аптечки. В отриманій суміші змочують губку або ганчірку, якою протирають зелена пляма. Під дією розчину воно почне змінювати свій колір. Дочекавшись, коли всі забруднення стане не зеленим, а жовто-коричневим, потрібно змити чищення складу водою.

Після цього пожелтевшее пляма відчищається із застосуванням перекису водню.

Свіжі краплі зеленки можна спробувати відтерти канцелярським гумкою. Але для цього потрібен час і фізичні зусилля. Видаляти можна тільки невеликі цятки.

Догляд за лінолеумом після чищення

Якщо пляма від зеленки не вдалося прибрати остаточно, можна замаскувати його, закривши забруднений ділянку декоративним килимком або поставивши над ним столик.

Після повного видалення зеленки лінолеум може трохи змінити свій колір і втратити блиск. Щоб це не так впадало в очі рекомендується натерти отчищенное місце молоком або відполірувати вовняною тканиною, змоченою декількома краплями лляної олії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради