Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Стрижка Рапсодія виконується як на довгих, так і коротких волоссі. У кожному разі видозмінюється спосіб: стає оригінальним, естетичним, свіжим, грайливим і привабливим. Це один з самих жіночних і універсальних варіантів стрижки для всіх віків.

Опис стрижки

Стрижка Рапсодія родом з 90-х, своєї актуальності і популярності не втратила досі, хоча її первісна форма трохи видозмінилася. Особливо модно виглядає на забарвлених пасмах технікою балаяж, каліфорнійське мелірування, омбре.

Це універсальний спосіб укласти волосся будь-якої довжини, при цьому створити об’єм, легкість, легкість, а також приборкати примхливі локони.

Стрижка набула популярності серед молоді після виходу серіалу «Друзі» і серії фільмів «Ангели Чарлі».

Рапсодія представляє варіант градуйованою або ступінчастою стрижки, яка виконується технікою накладання пасма на пасмо. Маківка оформляється коротко, а з боків обстригаются волосся таким чином, що утворюється драбинка з різкими переходами.

3293cc9e1a341984274f9147686cee57 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

В сучасному молодіжному варіанті по всій довжині пасма проходяться бритвою, в результаті стрижка виходить з рваними кінцями, а її модель набуває геометричну форму. Лінії зрізу можуть бути чіткими або асиметричними.

Стрижка Рапсодія на довге волосся — універсальний варіант. Перед виконанням стрижки важливо обговорити з перукарем всі нюанси, щоб отримати бажаний варіант, підкреслюючи достоїнства зовнішності, а не виділяючи недоліки.

Відмінність Рапсодії від Каскаду

Часто Рапсодію плутають з Каскадом, а все з-за їх зовнішньої схожості.

Насправді техніки виконання стрижки різні:

 • каскад — пасма мають чіткі обрамлені кордону, а драбинка використовується по всій довжині локонів;
 • перша особливість Рапсодії – ступінчасті пасма, які виконуються накладенням однієї на іншу;
 • друга особливість – виділена зона маківки і окантовка.

708b48bf5f52303037c9fd5e7be3c6f3 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Довжину волосся при виконанні Рапсодії можна зберегти, при цьому освіжити образ, прибрати посічені кінчики. Корекція потрібно не раніше 2,5 міс. Зміна чубчика дозволить модернізувати зачіску.

Переваги стрижки

Стрижка Рапсодія як довгі, так і короткі волосся має масу переваг.

Плюси зачіски:

 • обсяг і легкість (навіть дівчата з тонкими і ослабленим волоссям з такою стрижкою будуть мати пишну зачіску);
 • можливість упорядкувати примхливі локони, надати пасмам форму і стиль, створити акуратний і доглянутий зовнішній вигляд;
 • багатоликість – стрижка надає образу спокусливості, зухвалості, грації, витонченості;
 • здатність підкреслити достоїнства зовнішності і усунути недоліки – пом’якшити риси обличчя, відкоригувати овал, «прибрати» кілька років;
 • немає вікових обмежень – стрижка оригінально виглядає як на молодих дівчатах, так жінок за 40-50 років (нерівні пасма надають образу недбалості та невимушеності);
 • гармонія з чубчиком різного типу – зачіска підійде до прямої, багатошаровою, симетричною, трикутної, косою чубку;
 • простота в укладанні, навіть у випадку сушіння волосся природним чином стрижка не втратить своєї привабливості і чарівності.

769f1a9830dbb588f9e82b9de5d9083f Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Рапсодія легко втілює будь-які ідеї в створенні образу – від авангардних до класичних. Вона вимагає мінімум витрат (фінанси, час, стайлінгові кошти).

Деякі недоліки

Стрижка Рапсодія не має виражених недоліків. Важливо обговорити з майстром всі тонкощі готового результату, щоб уникнути можливих неприємностей з отриманої довжиною волосся, филировкой, оформленням шапочки, формою чубчика.

Єдиною перешкодою для виконання зачіски стане спочатку коротка маківка, без можливості ступеневої обрамлення пасм.

Кому йде стрижка Рапсодія на довге волосся?

Стрижка Рапсодія на довге волосся підходить всім, от тільки потрібно вибрати оптимальний варіант укладання за індивідуальними параметрами зовнішності:

За формою обличчя У поєднанні з косою чубчиком і пишною верхівкою згладяться вилиці і звузиться овал обличчя, а при додаванні завитків під час укладання пом’якшиться лінія підборіддя. На витягнутому особі волосся потрібно зачесати знизу вгору, щоб надати масі об’ємність. Щоб закрити підборіддя, потрібно закрутити кінчики, а на маківці сформувати повітряні прядки.
За структурою волосся Зачіска перетворить як прямі, так і кучеряві локони, в поєднанні з модним фарбуванням дозволить змінювати модель укладання залежно від стилю, заходи, настрої, міняючи кольори і техніку подачі Рапсодії.
За віком Обмежень немає, можна сміливо експериментувати, створюючи неповторний власний стиль.

54d33386f06538fa75eebf3ae1218e05 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконанняСтрижка Рапсодія на довге волосся дозволяє надати обсягу і природності укладанні.

Стрижка Рапсодія на довге волосся не суперечить діловому образу, стане прикрасою стилю як цілеспрямованих бізнес-леді, так і романтичних, творчих натур. Зріст, вага, особливості зовнішності не мають значення. При грамотному виконанні стрижки і укладання зачіска дозволить візуально зробити обличчя стрункішою, а образ «молодше».

Техніки виконання стрижки Рапсодія 2019 року на довге волосся

Стрижка Рапсодія на довге волосся у класичному варіанті виконується наступним чином:

 • Вимити волосся шампунем відповідно до типу пасм. Підсушити, зволожити за допомогою кондиціонера, нанести на коріння бальзам, щоб пасма стали гладкими й еластичними;
 • Розділити всю масу волосся на 4 частини, щоб було зручно з ними працювати. Необхідно виділити скроневу, тім’яну і потиличну область (центральним проділом розділити навпіл, а після через центр голови провести горизонтальну лінію);
 • d0940af221d89171bd610a72256bd3cb Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконанняНеобхідно зробити контрольну пасмо, щоб під неї рівняти решта волосся. Для цього в тім’яній зоні взяти невелику частину волосся, зачесати її вниз до лоба (нахиляючи голову вперед) і відстригти завдовжки до 6 див.
 • Інші пасма відокремити дугоподібним проділом, далі зістригти кожну відносно контрольної лінії.
 • Стрижку потрібно виконати таким чином, щоб кожна пасмо, яка накладалась одна на іншу, була на кілька мм довше попередньої. Їх кількість буде залежати від густоти локонів. Головне, отримати бажаний обсяг і пишність.
 • Окантовка – при її виконанні голову злегка нахилити назад, щоб визначити довжину зістриженого волосся. Для круглого особи – плавна лінія, без різких кутів, яка буде згладжувати риси, а для овального – асиметричну, екстравагантну, шапочку можна опустити нижче, і тоді в меншій мірі проявиться багатошаровість стрижки.
 • Чубчик – підбирається в залежності від побажань клієнта, форми лоба, як «данина моді» та інше. Може бути видовженою, плавно переходячи на бічні пасма або просто відсутні. У такому разі вся копиця волосся перейде на маківку.
 • Філіровка – така процедура необхідна для додання зачісці форми і обсягу. Ретельно перевіряється довжина кожної пасма.

У сучасних моделях стрижки місце зрізу контрольної пасма розташовується не на маківці, а трохи нижче, в результаті зміщується центр ваги на область потилиці. Інша маса волосся стрижеться поетапно, з плавними переходами. Кінчики можна філірувати або ж залишити як є. Спереду пасма переходять у косий чубчик.

561e21034e0ee0f7d4b44b5352c2aee2 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Для пом’якшення рис трикутного обличчя необхідно додати до зачіски густу пряму чубок.

Для квадратного – підійде стрижка з рваними бічними краями, можна додати легкі завитки або чубок з вираженою асиметрією.

Рапсодія на густих волоссі дозволить усунути ефект тяжіння на голові, зробить локони легкими, повітряними, охайними. Для тонкого волосся така стрижка справжній порятунок – можна візуально додати обсяг пасма, зробити їх доглянутими, еластичним і пружним.

Модель з чубчиком дозволить перетворити образ, при цьому можна вибрати будь-який формат її обрамлення. З допомогою чубка легко сховати недоліки, наявні на обличчі, шиї. Не менш оригінально буде виглядати варіант без чубчика, однак можна зробити бічні пасма більш короткими, ніж ззаду, таким чином збільшуючи обсяг волосся на голові.

Асиметрична чубчик складається з декількох шарів:

 • перший — нижній, короткий;
 • другий — верхній, косою, який укладається набік.

Трикутна чубчик буде прикрасою екстравагантних модниць, для залучення уваги і підкреслення своєї оригінальності. Дівчатам з витягнутим обличчям треба віддати перевагу прямій густий чубку, а з овальним – градуйованою, укороченою. Повним дівчатам краще віддати перевагу довгій чубку, яка візуально витягне особа.

d50dd948e0c3945450af0d001bb88c13 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Модель з кучерями – відмінний варіант на кожен день, легку хвилю достатньо закріпити гелем і підсушити руками. Однак потрібно пам’ятати — при виконанні стрижки волосся на маківці не зістригати, щоб пасма не петушились, створюючи непропорційне об’єм на голові.

Способи сушки Рапсодії

З готовим варіантом стрижки можна експериментувати, створюючи яскраві зачіски і повсякденні образи. Класичний варіант – розпустити волосся. Щоб додати родзинку стилю, потрібно всю масу або частину волосся на маківці зібрати в хвіст, а з боків залишити по одній прядки і підкрутити.

Як варіант суворого і лаконічного образу – витягнути волосся праскою і розпустити волосся по плечах. При користуванні термо-приладами обов’язково застосовувати термозахист або нанести на кінчики волосся базове масло.

e31184afd05d0bdf5c274be47de46bf9 Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Для кучерявого від природи волосся підійде варіант укладання – мокрий ефект. Після миття нанести на злегка віджаті пасма невелику кількість пінки або гелю сильної фіксації, далі з допомогою насадки дифузор просушити локони.

Важливо пам’ятати, що імідж представниці прекрасної статі формує не тільки правильно підібрана стрижка, але і макіяж, стиль одягу. При створенні макіяжу при об’ємній зачісці рекомендується підкреслити очі, а на губи бальзам нанести прозорий.

Способи вечірньої укладання

Для урочистих заходів можна використовувати такі способи укладання Рапсодії:

 • зібрати основну частину волосся на маківці в бублик, хвіст або зав’язати гумкою, а інші пасма завити праскою або за допомогою бігуді, прикрасити результат шпильками зі стразами, стрічками;
 • сформувати легку хвилю по всій довжині локонів – для цього скористатися круглої гребінцем з короткими рідкими зубами, пропустити під кожною прядкою струмінь повітря і укласти в потрібному напрямку;
 • оформлення зачіски аксесуарами – готовий результат можна підкреслити обідком, стрічками, шпилькою, грецької стрічкою.

928477aa2934de282ebacf8e0c82710b Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконання

Мелірування – вдалий спосіб виділити достоїнства стрижки Рапсодія. Пофарбувати пасма можна як на маківці, так і по всій довжині або тільки по окантовці. Блондування зробить зачіску виразною і екстравагантною.

За допомогою кольорових крейд яскраві модниці можуть виділити пасма на голові певним кольором. Фарба тримається добу, після чого її можна легко змити водою. При фарбуванні волосся в стилі омбре пасма будуть переливатися на сонячному світлі, що додасть зачісці додатковий об’єм і розкішність.

Стилісти рекомендують для укладання волосся пишною використовувати щітку-брашинг або насадку-дифузор.

1596b5215379c629713b2e644f867e4c Стрижка Рапсодія на довге волосся. Фото з чубком і без, техніки виконанняВ такому випадку форма зачіски буде триматися довше, а локони не будуть розпадатися. Для фіксації результату краще використовувати лак середньої фіксації, розпилюючи складу на відстані 30-40 см від голови (щоб уникнути склеювання пасом).

Щоб зачіска виглядала доглянуто, важливо раз в місяць підстригати кінчики.

В щоденному догляді за волоссям використовувати як косметичні, так і натуральні засоби (маски, лосьйони, кондиціонери, бальзами для додання локонам м’якості, еластичності, здорового блиску, шовковистості).

Щоб додати образу яскравості, довге волосся рекомендується фарбувати в червоний колір або ж ввести вишневі, фіолетові, винні, бордові пасма. А карамельні відтінки підкреслять достоїнства світловолосих красунь.

Чи можна носити стрижку без укладання?

Рапсодія без укладання не втрачає своєї форми і привабливості. Досить просушити пасма природним способом, а потім укласти пальцями, роблячи декілька дотиків до верхівки голови, надаючи волоссю об’єм і легкість.

Стрижка Рапсодія на довгих забарвлених волоссі створить ефект «сонячних зайчиків», виразно демонструючи ступінчастість і багатогранність стрижки. Підходить всім представницям прекрасної статі, незалежно від особливостей зовнішності та вікових параметрів.

Відео з виконання стрижки Рапсодія на довге волосся

Як зробити стрижку Рапсодія:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради