Конструктивізм в інтер’єрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Всупереч поширеній помилці, конструктивізм в інтер’єрі — ідея далеко не нова. У Росії її занесло на гребені хвилі модерну, займав уми архітекторів і дизайнерів Європи на рубежі ХІХ-XX століть.

Відразу віднесений до авангардного течією, в повноцінну теорію новий стиль оформився на початку 20-х років ХХ століття. На багато десятиліть він міцно зайняв передове місце в радянській архітектурі, що тяжіє до простоти і мінімалізму, отражавшим політико-економічний стан в країні.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli68 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Особливості стилю конструктивізм

Інтер’єрні рішення не залишилися в стороні від архітектури. В СРСР, відмовився від усього буржуазного, житла громадян стали оформляти в суворій відповідності з ідеями концептуалізму: добротно і лаконічно, максимально функціонально, але при цьому без зайвої помпезності.

У 1955 році вийшла постанова «Про усунення надмірностей у проектуванні і будівництві». Квартири отримали строгі пропорції, стіни — немаркое і довговічне покриття, а предмети вжитку відтепер повинні були відповідати двом головним критеріям: користь і зручність.

Правила оформлення

Сьогоднішній конструктивізм зазнав змін, став більш гармонійним і одночасно раціональним. Однак для нього не характерні м’які форми і декоративні елементи.

Правила оформлення приміщення, вирішеного в конструктивістському стилі:

 1. Необхідно відмовитися від прикрашання, характерного для класичних стилів. Виразними засобами будуть служити чіткі геометричні лінії, певна колірна гамма і грамотне зонування.
 2. Пам’ятайте про користь і практичності. Кожний задіяний предмет повинен строго відповідати своєму призначенню, а не нагадувати декоративний елемент.
 3. Максимум відкритого простору. Зонування досягається за рахунок використання легких переміщуються конструкцій.
 4. Застосовуйте доступні матеріали і технології (бетон, скло, метал, пластик). Оригінальні ідеї далеко не завжди мають на увазі дорогу обробку: стиль конструктивізм в інтер’єрі цілком демократичний.
 5. Використовуйте сегментування, характерне для всіх мінімалістичних напрямків. Заздалегідь продумайте поділ простору кімнати на окремі сегменти (функціональні зони). Не забувайте про ніші в стінах, де легко обладнати місце відпочинку, міні-кабінет або комору.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli69 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Які кольори використовуються

Лаконічність, характерна для конструктивізму, проявляється також і в колірних рішеннях приміщень. Домінують чисті моноцвета (білий, чорний, коричневий, синій), відтінки використовуються рідко. Комбінувати їх слід обережно, граючи на контрасті, враховуючи зональність і не порушуючи гармонії простору.

Вибираючи колірну гаму, необхідно керуватися «правилом трьох кольорів». Саме стільки тонів передбачає конструктивізм. Знижку можна зробити тільки для окремих предметів інтер’єру, які внесуть яскраву ноту і розбавлять загальну строгість стилю.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli70 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Оздоблення стін, підлоги і стелі в стилі конструктивізм

Проявляється конструктивізм і в дизайні обробки поверхонь всередині приміщення:

 1. Стать. Перевага віддається перевіреним часом бетону, металу, скла та дерева. Використання новаторських будматеріалів можливо, тільки якщо мова не йде про сложнофактурных покриттях.
 2. Стіни. Найчастіше їх просто штукатурять, а потім фарбують в певний колір. Іноді обробляють однотонними панелями, натуральним деревом або каменем з гладкою поверхнею.
 3. Стеля. Найбільш доречні (і популярні) багаторівневі натяжні або підвісні конструкції з гіпсокартону.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli71 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Освітлення

Оскільки конструктивізм передбачає багато «повітря» і світла в просторі кімнати, висвітлення у формуванні стильового спрямування відводиться одна з провідних ролей. Для того, щоб ніщо не перешкоджало проникненню сонячних променів в приміщення, вікна (до речі, вони повинні бути великими) не забирають щільними портьєрами і не використовують жалюзі. Найкраще рішення — легкий напівпрозорий тюль або білі рольштори типу «день-ніч».

Ввечері або в похмурий день заповнять недолік світла різноманітні світильники, які розміщують на стінах і стелі відповідно до зонуванням житла.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli72 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Меблі

Відсутність декоративних деталей, прості форми, практична оббивка, функціональність — головні критерії, відповідно з якими слід вибирати меблі. Не менш важливий розмір (пам’ятаємо про «повітрі») і грамотне розміщення. Мобільні предмети інтер’єру кращі — вони допоможуть розділити інтер’єр на функціональні зони.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli73 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Оформлення різних кімнат

Вітальня

При оформленні вітальні в конструктивістському стилі часто використовують вбудовані стелажні конструкції. Вони здатні неабияк заощадити простір: на відміну від шафи, полиці стелажа вмістять набагато більше предметів, які господарі воліють мати під рукою.

Важливо, щоб меблі вітальні не резонувала в колірному плані з оздоблювальними матеріалами. Велика різниця в кольорі зробить недосяжною ідею вільного простору, характерну для конструктивізму, і візуально стисне приміщення.

Для досягнення ефекту оптичного розширення традиційно використовують світлі тони і легкі акрилові або скляні перегородки, за допомогою яких здійснюють зонування.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli74 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Спальня

Акуратна ліжко правильної геометричної форми, пара прямокутних тумбочок, вбудована шафа і м’який килим з щільним ворсом — так виглядає ідеальна спальня в стилі конструктивізм.

Щоб додати затишку в спальне приміщення, декоруйте ліжко кількома м’якими подушками одного кольору з покривалом і шторами. Над спальним місцем можна повісити бра стриманого дизайну і кілька полиць для фотографій і улюблених книг. Але це все: жодних строкатих фарб, вигадливих орнаментів і бантиків.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli75 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Кабінет

Це особливий простір, де можна творити і працювати в тиші, не відволікаючись на дрібниці. Тому так важливо уникнути в ньому нагромадження деталей, квітів і фактур. Мінімум необхідної меблів, простота і стриманість обробки — це не зробить його похмурим, але налаштує на потрібний лад, необхідний для досягнення результату.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli76 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Кухня

Для кухні цього напряму дуже важлива функціональність. Саме вона задає тон при виборі меблевого гарнітура, обіднього стола та сидінь. Форма, як завжди, геометрично правильна.

Вбудовані полиці для зберігання інвентарю, приховані за суцільними фасадами з потайним механізмом відкривання, чудово поєднуються зі скляною стільницею. Це не тільки виглядає футуристично, але візуально розсовує простір. Але якщо приміщення кухні велике, можна віддати перевагу традиційної дерев’яної меблів, стежачи лише за тим, щоб на ній не було декоративних елементів.

Керамічну плитку для обробки підлоги і робочої поверхні вибирають великого розміру і гладкої фактури, однотонний.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli77 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Ванна

Облаштувати ванну кімнату досить просто. Немає потреби підключати всю свою уяву і намагатися застосувати величезне різноманіття оздоблювальних матеріалів і технік. Просто додайте до минималистичному дизайну кілька ефектних штрихів.

Наприклад, використовуйте нарочито темний колір на одній з стін, щоб підкреслити сліпучу білизну ванній. Повісьте строгий, але незвичайний за формою світильник або встановіть оригінальну перегородку для душової кабіни.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli78 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Дитяча

Дитяча — єдине місце в будинку, де суворий стиль можна трохи пом’якшити. Кольорова гама цієї кімнати може бути виконана в пастельних тонах.

Функціональна меблі типу «трансформер» допоможе заощадити простір, залишивши місце для ігор та відпочинку. В кімнаті легко буде прибирати: проста форма предметів інтер’єру і грамотна їх розстановка не дозволить пилу накопичуватися по кутах.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli79 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Передпокій

Не всі власники квартир можуть похвалитися значними розмірами передпокою. Лаконічний дизайн конструктивізму дозволяє розумно використовувати кожен метр цього приміщення.

Ось кілька обов’язкових умов, які потрібно виконати, щоб у передпокої було не тільки зручно, але й приємно знаходитися:

 1. Встановіть в передній шафа-купе з дзеркальними дверцятами. Він один замінить собою повноцінну вбиральню, і відпаде необхідність вішати на стіну окреме дзеркало.
 2. Застосовуйте до всіх отделываемым поверхонь стриману палітру, що візуально «розвантажить» невеликий передпокій.
 3. Моделюйте приміщення за допомогою освітлення. Ідеально, якщо світло буде розсіяним — це дасть відчуття додаткового простору.

Дотримуючись обраного стилю в одній з кімнат свого будинку або квартири, постарайтеся дотримати його у всіх інших приміщеннях. Інші варіанти дизайнерських рішень, за винятком, мабуть, хай-теку, порушать цілісність і загальну гармонію простору.

konstruktivizm v interere: osobennosti stilya, dizajjn komnat, oformlenie sten i potolka, cvet i forma mebeli80 Конструктивізм в інтерєрі: особливості стилю, дизайн кімнат, оформлення стін і стелі, колір і форма меблів

Відео про стилі

У відео представлена думка фахівця про стилі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради