Томат холодостійкий Засолювальний делікатес: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Засолювальний делікатес — сорт томатів сибірської селекції. За описом він володіє цікавою формою і рядом достоїнств. Особливо томат цінується городниками Сибіру і Уралу. Дізнайтеся більше про його властивості, тонкощах агротехніки та відгуки реальних дачників.

tomat kholodostojjkijj zasolochnyjj delikates: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy18 Томат холодостійкий Засолювальний делікатес: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

Опис сорту, його особливості

Засолювальний делікатес вивели в 2000 р. сибірські селекціонери. Через кілька років його включили в насіннєвий Держреєстру РФ. На сьогодні такий сорт там не значиться. Томат орієнтований на відкритий грунт або легкі знімні укриття. Підходить для вирощування у всіх придатних для с/х регіонах РФ. Однак більше розрахований на місцевості з прохолодним кліматом.

Увага! Врожайність стаціонарної теплиці гірше, ніж в саду під відкритим небом.

Томат являє собою кущ середньої висоти з великим урожаєм красивих і смачних плодів. Останні виглядають як подовжені вершки невеликого розміру (див. на фото). М’якоть помідора щільна, шкірка — міцна. Урожай зібраний в кисті по 5-8 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (90-100 днів) Полудетерми-нантный (близько 1 м) Універсальний Для відкритого грунту або тимчасових плівкових укриттів 80-110 12-14 при будь-якому способі вирощування Червоний, витягнутий, сливовидный за формою, гладкий, має 4 гнізда

Переваги і недоліки сорту

Томат зручний для цільноплодової консервації. Помідори переробляються в густі соуси, супові заправки, соки. Яскраво проявляється їх смак і в свіжих салатних нарізки.

Інші плюси томату:

 • Скоростиглість.
 • Висока врожайність. З куща знімають до 3-3,5 кг помідорів.
 • Гарний товарний вигляд. Плоди не лопаються на кущі, не псуються в засоленому вигляді. Вихід якісних томатів у загальній частці урожаю — до 100%.
 • Рівний розмір плодів.
 • Стійкість до більшості томатних захворювань.
 • Тривале збереження зібраного врожаю в лежанні. Томати можна дозарювати, вони нормально переносять перевезення на далекі відстані.
 • Стійкість до погодних стресів: похолодань, посухи та ін
 • Негативні характеристики томату:

  • схильність до фітофторозу (пік активності збудника припадає на розпал плодоношення культури);
  • потреба в додатковому догляді у вигляді часткового пасинкування і підв’язки.

  tomat kholodostojjkijj zasolochnyjj delikates: urozhajjnost, opisanie, agrotekhnika, otzyvy19 Томат холодостійкий Засолювальний делікатес: урожайність, опис, агротехніка, відгуки

  Особливості агротехніки культури

  Цей томатний сорт вирощують виключно розсадним способом. Посів насіння проводите приблизно за 2 міс. до запланованої пересадки рослин в грунт. У прохолодних регіонах цей час зазвичай припадає на початок березня. Після першотравневих свят саджанець буде готовий до укорінення у парниковому укритті, у перші дні червня — на вулиці.

  Рада. Висаджуйте не більше 4-5 кущів на 1 кв. м.

  Рекомендації фахівців:

  • формувати кущ не потрібно;
  • з пасынкованием думки розходяться: одні садівники радять обривати всі відростки до першої китиці, інші — не чіпати їх взагалі;
  • обов’язково перев’яжіть стебла кущиків до кілочків або низьким шпалер.

  Відгуки та думки садівників

  Відгуки підтверджують специфікацію сорту. На тематичних форумах садівники діляться негативним досвідом вирощування томата в стаціонарних теплицях. Такий був у Тетяни з Кемеровській обл. А ось у відкритому грунті томат порадував її і врожайністю, і смаком. Жінка порівнює сорт з Французьким гроздевым. Помідори дійсно дуже схожі за характеристиками і зовнішнім даним. Віра з Свердловської обл. садила обидві різновиди. Засолювальний делікатес виявився трохи дрібніше.

  Валентина з того ж регіону назвала сорт схожим на Сибірський сюрприз. Незначні відмінності є у висоті куща і будові кистей. Високо оцінила якості томату Надія (Західна Україна). Дачниця використовувала урожай для засолювання.

  Томат хороший для прохолодного клімату. Причому бажано вирощувати його під відкритим небом або під невеликий захистом. Товарні якості помідорів на висоті.

  Засолювальний делікатес: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради