Можна дарувати тапочки на день народження та інші свята

При пошуку подарунка на свята вибір людей часто зупиняється на тапочках, адже це практичний і недорогий сувенір. Дарувальники вважають подібну річ підходящої будь-якій людині і купують її. При цьому вони забувають, що презентувати домашнє взуття – погана прикмета. Можна дарувати тапочки, залежить не тільки від забобонів, але і від вимог етикету, доречності такого сувеніру, ставлення до нього адресата.

Чому тапочки – поганий подарунок

Основна причина, чому не можна дарувати тапочки в слов’янських країнах, – їх похоронне призначення. Небіжчиків ховають в білих тапочках, оскільки, за повір’ями, таке взуття:

 • Зручна – небіжчикові чекає далека дорога, якщо він не зможе піти, з’явиться родичам.
 • Безшумна – якщо шуміти, можна розбудити інших мерців.
 • Без шнурків – їх наявність в одязі покійного може призвести до «зав’язування душі», тобто до появи примари поряд з місцем поховання.

Домашні тапки не можна дарувати, тому що вони асоціюються з похоронної атрибутикою, а у марновірних людей сприймаються як бажання дарувальника звести людину в могилу.

Крім поховальних забобонів, тапочки несуть багато інших негативних сенсів. Вважається, що:

 • якщо подарувати їх чоловікові — це спровокує похід наліво або його відхід з сім’ї;
 • піднести такий дарунок дружині — принизити її, зазначивши, що у відносинах немає ніякої романтики;
 • домашні туфлі служать натяком на швидку смерть для чоловіка й жінки пенсійного віку;
 • подарувати такі тапочки чоловікові або жінці, яка перебуває у шлюбі, і при цьому нічого не подарувати чоловікові — спровокувати сімейні сварки.

d1a0df75297686419e220bf3a79f789d Можна дарувати тапочки на день народження та інші святаНе стосуються прикмети пов’язаної і зшитою самостійно пари туфель.

Також враховується колір тапочок і їх фасон. Якщо вони не схожі на традиційні погребальні виконані не в білій колірній гамі – тут прикмети мовчать. При цьому залишається відкритим питання, чи зрадіє людина подібного подарунка на свято, адже тапочки — досить повсякденна і недорога річ.

В якому випадку можна дарувати домашнє взуття

Гарним подарунком вважаються тапочки, подаровані:

 • На новосілля. У цьому випадку їх підбирають в однаковій кольоровій гамі для всієї родини.
 • На весілля дарують дві пари, для нареченого і нареченої, щоб вони разом йшли по життю.
 • Людині, яка не вірить у прикмети і радий подібним подарунків або сам їх «замовляє».

За етикетом не варто дарувати тапочки на день народження або іншу важливу дату неблизьким людям – колегам, начальнику, знайомим.

Як вибрати тапочки в подарунок

Традиційні забобони пов’язані тільки з тапками, що нагадують погребальні, їх ще називають «бабськими». Не поширюються заборони на такі види взуття:

 • Пляжні або банні шльопанці. Вони виготовляються з непромокальних матеріалів – гуми, спіненого поліуретану і т. д. Багато людей в теплу пору року носять такі тапочки будинку.
 • Модернізовані версії домашніх туфель – кімнатні чобітки уггі, на платформі або зі стразами, саморобна взуття. Дозволено дарувати домашні тапки у формі тварин або з цікавими написами.
 • Сувенірні тапки в національному колориті. Їх прийнято дарувати для оформлення інтер’єру, а не для шкарпетки.

eec71e0e6279126a818bad2d48187cb5 Можна дарувати тапочки на день народження та інші святаЯкщо потрібно дарувати що-то молодятам, які планують дитину і нещодавно змінили житлоплощу, можна зробити пару пінеток — капців, які надягають на ноги грудним дітям. Такий подарунок «прихилить» дитини в їх будинок.

Що робити, якщо капці подарували вам

Якщо страшно приймати подарунок з-за віри в прикмети, його можна викупити за три монетки. Це древній метод обійти подібні прикмети. У цьому випадку капці будуть вважатися купленими, на них дію прийме не поширюється.

Також можна попросити дарувальника під час передачі тапок вимовити слова «тапки дарую, зла не тримаю, сварки не шукаю, подарунок бери, на щастя носи». Ця змова, за повір’ями, знімає негативну ауру з подарунка, підтверджує відсутність у дарувальника поганих намірів та бажання звести в могилу.

Негативну енергетику із подарованих тапок можна вивести, якщо випрати їх у підсоленій воді або потримати над полум’ям церковної свічки. Прихильники китайських методів позбавлення від негативу окурюють таке взуття ароматичної свічкою.

При небажанні носити подаровані тапочки можна залишити їх в якості гостьових.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради