Хламідіоз під час вагітності: лікування і наслідки для дитини

Хламідіоз — захворювання, викликане хламідіями — мікроорганізмами, що займають проміжне між вірусами і бактеріями положення. Дуже небезпечний хламідіоз при вагітності, оскільки є загроза життю і здоров’ю майбутньої дитини.

Особливості захворювання

Зараження найчастіше відбувається статевим шляхом при відсутності бар’єрних методів контрацепції і при поганій особистої гігієни. У жінок хламідіоз поширюється висхідним шляхом через піхву до матки і фаллопиевым трубах. Тривалий перебіг даного захворювання часто призводить до запальних процесів статевих органів. При ураженні сечівника хламідіями може розвинутися цистит — запалення сечового міхура.

Факт. Найбільш рідкісний спосіб передачі цієї інфекції — повітряно-краплинний, при якому інфекція передається від хворої хламідійну пневмонію здоровій людині.

Інші можливі шляхи зараження — внутрішньоутробний, вертикальний і контактно-побутовий. При вертикальному способі хламідіоз передається дитині під час пологів. У разі контактно-побутового зараження інфекція може передаватися через побутові предмети та предмети особистої гігієни при рясному виділенні хламідій зараженим людиною.

Розвиток інфекції

Розвиток хламідіозу під час вагітності та при її відсутності відбувається однаково. Інкубаційний період хвороби становить 10-35 днів, після чого виникають перші симптоми захворювання. Досить часто наявність хламідій в організмі жінки довгий час відбувається безсимптомно і виявляється на планових оглядах або у вигляді ускладнень — запалень та інших захворювань статевих органів. Інфекція передається плоду через плаценту або через навколоплідні води.

khlamidioz pri beremennosti: lechenie i posledstviya dlya rebenka2 Хламідіоз під час вагітності: лікування і наслідки для дитиниФакт. Хламідії мають властивість поширюватися по всьому організму через кровоносні судини і вражати віддалені органи і тканини.

Інфікування починається зі слизової оболонки піхви, потім поширюється на сечовипускальний канал. З часом інфекція вражає матку, її труби, яєчники і деякі органи черевної порожнини. При відсутності оберігання при статевому акті заражені хламідією сперматозоїди потрапляють відразу в порожнину матки, що прискорює процес зараження і сприяє розвитку ендометриту.

Симптоми

Симптоми залежать від стадії розвитку інфекції і від наявності супутніх захворювань або ускладнень. Найбільш яскраво вони проявляються при ураженні статевих органів. Можливість безсимптомного перебігу хламідіозу особливо небезпечна у жінок при вагітності: саме тому в період виношування дитини необхідно здавати аналізи на наявність інфекцій кожен триместр.

Основні симптоми:

  • сверблячка в області зовнішніх статевих органів;
  • рясні виділення з неприємним запахом;
  • болі внизу живота;
  • при розвитку ендоцервіціта, ендометриту та інших видів запалення з’являються гнійні виділення слизові, можливо з домішкою крові;
  • цистит супроводжується болем при сечовипусканні, постійними проявами в туалет;
  • токсикоз на перших тижнях виношування.

Хламідіоз і вагітність

При своєчасному лікуванні хламідіоз у вагітних жінок викликає мінімум наслідків.

Важливо! Лікування хламідіозу під час вагітності на різних термінах здійснюється з допомогою різних медикаментів — на перших тижнях призначаються більш м’які препарати.

Тривала відсутність лікування може викликати запальні процеси статевих органів: хламідіоз у вагітних може призвести до таких наслідків, як викидень, передчасні пологи, завмирання вагітності та виникнення деяких патологій плоду.

Всі наслідки викликані розвитком плацентарної недостатності, що веде до кисневого голодування дитини. Від кількості надходить кисню безпосередньо залежить шанс виживання плода під час перебігу інфекції: при незначному кисневому голодуванні дитина народжується зі слабким м’язовим тонусом, у більш важких випадках може бути вражена центральна нервова система, а може розвинутися і летальний результат.

Хламідіоз при вагітності може спровокувати появу та інших наслідків для дитини. Це може бути недостатнє постачання вітамінами та іншими поживними речовинами, що виявляється недостатньою масою тіла дитини. Крім того, хламідіоз може вразити і внутрішні органи плоду — печінку, нирки, підшлункову залозу.

Багато жінок задаються питанням, чи можна завагітніти при хламідіозі. Вагітність в такому випадку можлива, але висока ймовірність її ускладненого перебігу. Вагітність краще всього планувати після перенесеного і повністю вилікуваного хламідіозу.

Рада. Тільки лікар може сказати, коли можна вагітніти після лікування хламідіозу, т. к. це залежить від ступеня тяжкості перенесеного захворювання і застосовуваних методів лікування.

Як лікують хламідіоз вагітним

Лікувати хламідіоз у вагітних найкраще починати на ранніх стадіях, тому весь період вагітності важливо відвідувати лікаря для проведення планових перевірок. Діагностика перед призначенням терапії проводиться шляхом забору мазка для визначення наявності інфекції і проведення УЗД, яке визначає ступінь ураження хламідіями, тобто наявність можливих запальних процесів.

Свічки Гексикон безпечні для лікування хламідіозу під час вагітності

Хламідіоз у вагітних лікується за допомогою антибактеріальних препаратів, дозволених для застосування в даний період. Найчастіше призначаються препарати групи макролідів, оскільки вони є найбільш ефективними серед дозволених при вагітності препаратів. Дозування визначається лікарем.

Часто додатково призначаються засоби для зміцнення імунних сил організму: вітамінно-мінеральні комплекси, препарати для відновлення мікрофлори кишечника і піхви, деякі імуностимулятори.

Лікувати хламідіоз вагітних необхідно починати одразу після виявлення присутньої інфекції: у такому разі ризик розвитку патологій плоду і загроза переривання вагітності суттєво знижуються. Правильно підібраний комплекс препаратів збереже здоров’я матері і не зашкодить майбутньому дитині.

Пам’ятайте! Матеріал призначений тільки для ознайомлення.

Обов’язково проконсультуватіся з вашим лікарем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради