Трихомоніаз при вагітності: лікування і вплив на плід

Трихомоніаз є венеричним захворюванням, яке провокується найпростішим одноклітинним організмом — трихомонадою, який передається здоровій людині, в основному статевим шляхом. Згідно зі статистикою, трихомоніаз часто вражає жінок при вагітності. Збудник хвороби виявляється у третини вагітних жінок. Як правило, бактерія знаходиться в організмі ще до зачаття. Активізується при змінах в гормональному фоні та ослаблення імунного захисту. У 2/3 випадків зараження трапляється під час позашлюбних зв’язків. Трихомоніаз у вагітних небезпечний тим, що може викликати мимовільне вигнання плоду або ранні пологи. Збудник може перебувати в організмі досить тривалий час, ніяк себе не проявляючи.

Причини

Основною причиною появи у жінки трихомонади при вагітності є незахищений статевий акт з носієм інфекції. При цьому зараження відбувається тільки при традиційному сексі, оскільки анальний і оральний його види інфікування виключають.

Важливо. Заразитися побутовим шляхом теж можливо, але це буває вкрай рідко. У таких випадках інфекція може передана через рушник, мочалку, загальна білизна і т. п.

Найбільш сприятливою для проживання трихомонади є вологе середовище, в якому вона існує протягом кількох годин: стінки ванни, басейни, сидіння унітазів.

При висушуванні паразит гине. Не витримує він і багатьох інших природних умов. У числі таких:

 • підвищення температури понад 40 градусів;
 • прямі сонячні промені;
 • вплив антисептичних препаратів та інші.

Людина, хворий трихомоніазом, найчастіше не здогадується про наявність у нього цієї інфекції. Він може не знати про знаходження у нього бактерії навіть при патології сечостатевих шляхів.

Увага! Сімейна пара, плануючи вагітність, найчастіше не знає про те, що обидва партнера інфіковані. Тільки при проходженні лабораторної діагностики розкривається суть проблеми.

Статевий акт з інфікованим стане причиною захворювання.

Прояви хвороби

Під час гострої стадії трихомоніазу у жінок, насамперед у вагітних, виникають неприємні відчуття у вигляді:

 • свербежу;
 • печіння;
 • тяжкості і болю в нижній частині живота;
 • болі при сечовипусканні.

При загальному огляді лікар виявляє гіперемію слизової піхви, що супроводжується рясними виділеннями, зазвичай мають неприємний запах. Трихомоніаз і вагітність не повинні співіснувати разом, хоча в житті трапляється якраз навпаки. Хвороба шкодить репродуктивної функції жінки і може призвести до безпліддя. У деяких випадках захворювання проявляється у вигляді:

 • кондиломатозных утворень;
 • бартолинита.

Можна очікувати настання передчасних пологів або мимовільного аборту, оскільки під час хвороби запалюються плодові оболонки.

Однак, будучи своєрідним «транспортом», паразит може доставляти в маткову порожнину інші мікроби:

 • хламідії;
 • гонококи;
 • дріжджові грибки і т. д.

Увага! Трихомонади самі по собі не можуть викликати непрохідність маткових труб. Тому на питання про те, чи можна завагітніти при трихомонаде, відповідь ствердна.

Хвороба в періоди загострення супроводжується неприємними симптомами.

Діагностика

Лікування трихомоніазу у вагітних жінок можливе лише після постановки правильного діагнозу. При огляді лікар бере у хворої мазок, який направляється на бактеріоскопічне дослідження. За допомогою такого виду діагностики можна отримати уявлення про загальну чисельність мікробів.

trikhomoniaz pri beremennosti: lechenie i vliyanie na plod30 Трихомоніаз при вагітності: лікування і вплив на плідВажливо. Що стосується впливу трихомоніазу на плід при вагітності, відмічено, що патоген не здатний проникнути до плоду крізь плацентарний бар’єр, а, отже, не може йому нашкодити.

Для більш точного діагнозу використовують метод посіву на флору (культуральний метод). Суть цього способу полягає в тому, що матеріал, який відділений від піхви, сіється на спеціально пристосовану середу, найбільш підходящу для життєдіяльності трихомонад.

Важливо. Даний метод здатний виявити число збудників і їх чутливість до протибактеріальний засобів. Це допоможе призначити адекватне лікування трихомоніазу при вагітності. Отже, посів використовується не тільки суто для діагностики, але також і для вироблення плану терапевтичних заходів.

Для безпомилкового визначення присутності трихомонади при вагітності застосовується ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Дослідження триває 1-2 дні з точністю результату 95%. Визначити наявність захворювання допомагають точні лабораторні дослідження.

Лікування

Більшість мам цікавить питання: чи можна завагітніти при трихомоніазі? Відповідь може бути лише позитивною.

Явним підтвердженням такої відповіді є величезна кількість фактів виявлення трихомоніазу у жінок в положенні. Дуже часто, особливо у випадках, коли хвороба тече безсимптомно, вагітність у жінок настає після появи трихомоніазу.

Важливо. Лікувати трихомонади у вагітних потрібно обов’язково, оскільки вона може привести до досить негативних наслідків. При цьому потрібно лікувати і статевого партнера жінки з тим, щоб не допустити вторинного інфікування.

Використання антибіотиків для лікування трихомоніазу на початкових етапах вагітності повинно бути виключено, оскільки це може нашкодити плоду. Для терапії доцільно використовувати:

 • вагінальні супозиторії;
 • спринцювання.

Початкову фазу хвороби можна вилікувати за допомогою вагінальних свічок.

Придатними для цього свічками є:

 • Бетадин;
 • Гінезол;
 • Тержинан.

При відсутності позитивного результату лікування трихомоніазу у вагітних на пізніх термінах продовжують із застосуванням більш ефективних препаратів на основі метронідазолу. Ці препарати відрізняє ефективність і надійність. Більш потужні ліки можна приймати на останніх етапах вагітності.

Лікування трихомоніазу під час вагітності слід проводити під контролем лікаря.

Пам’ятайте! Матеріал призначений тільки для ознайомлення.

Обов’язково проконсультуватіся з вашим лікарем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради