Як прасувати дитячі речі для новонароджених і до якого віку це потрібно

Навіщо і як прасувати дитячі речі новонароджених, зазвичай розповідають на курсах молодих батьків. На жаль, доступ до них і час на відвідування таких занять є не у кожної молодої жінки, а рекомендації батьків в цьому питанні можуть істотно відрізнятися від рад педіатра. Тому для прийняття рішення про прасуванні і способи її проведення доводиться узагальнювати отриману з різних джерел інформацію, а також логічним шляхом викривати особливо дурні міфи навколо прасування дитячого одягу.

Навіщо прасувати дитячі речі

Захист від мікробів – головне, навіщо прасувати речі новонародженого не просто потрібно, а обов’язково. Так вважають представники старшого покоління. Насправді твердження невірно, оскільки після прасування речі дитини знаходяться на краю прасувальної дошки до кінця процедури, а потім – у шафі, який нестерилен сам по собі. Тому мікроби на дитячому одязі все одно будуть, хоч і в меншій кількості.

При цьому не варто відмовлятися від ідеї прасувати дитячі речі. Обробка праскою розгладжує шви і складки на тканині, що запобігає роздратування ніжної шкіри немовлят від грубих ділянок. Крім того, парова обробка натуральної тканини забезпечує «дихання» під час шкарпетки. Речі потрібно прасувати, обробляючи одяг з двох сторін (для дитини до місяця) з одного боку (якщо малюк старше місяця).

Обов’язково гладити речі новонародженого, вирішує кожна сім’я залежно від власних можливостей, вільного часу, реакції шкіри дитини на неглаженую одяг. Якщо матеріал досить м’який, то після прання зі спеціальним дитячим порошком на ньому не утворюється заломів і огрубілих ділянок.

Значення має зовнішній вигляд одягу – випрасувана виглядає більш охайно і красиво. Це стосується як абсолютно нових сорочечок, так і тих, що змінили кількох власників.

Секрети правильної прасування

Прасувати дитячі речі потрібно таким чином, щоб оброблялися всі ділянки тканини, але при цьому не виникало складок зі стрілками. Вони травмують шкіру малюка. Пелюшки і одяг прасують за різними схемами з-за їх особливостей.

Пелюшки

Необхідність прасувати речі для новонароджених виникає з перших пелюшок – відрізів тканини, в які загортають малюків. Гладити їх слід в кілька етапів:

  1. Провести праскою з виворітного і лицьовій стороні пелюшки.
  2. Скласти тканину.
  3. Знову пропрасувати складену пелюшку з двох сторін, не загладжуючи місце згину.

Пункти 2-3 повторити доти, поки пелюшка не буде повністю складена. Якщо не обробляти складену тканина, на ній утворюються заломи і згини, прасування знадобиться знову.

Одяг

Будь-який одяг спочатку пропрасовують з виворітного боку. При цьому обов’язково розгладити шовчик, щоб він згодом не натирав шкіру.

kak gladit detskie veshhi dlya novorozhdennykh i do kakogo vozrasta ehto nuzhno26 Як прасувати дитячі речі для новонароджених і до якого віку це потрібноПропрасовуючи костюмчики і сорочечки з лицьового боку, не можна робити стрілки і прасувати згини.

Обов’язково відпарювання

Якщо в процесі обробки праскою тканину зволожується, вплив гарячого металу не пересушує її. Одяг і пелюшки будуть м’якими, приємними на дотик не тільки для рук дорослого, але і для ніжної шкіри малюка. Нехтування відпарюванням в процесі прасування призводить до огрубіння тканини.

Відпарювання за допомогою спеціальної функції праски можна замінити, якщо гладити злегка вологі речі. Також можна обробити їх парогенератором перед прасуванням. Чи потрібно прасувати речі новонародженого після відпарювання, залежить від зовнішнього вигляду тканини після такої обробки. Якщо на кофточках немає складок і заломів, прасувати їх після пари необов’язково.

Маленькі хитрощі, щоб полегшити працю

Якщо прасування дитячого одягу – обов’язковий ритуал в будинку, без спеціальних пристосувань не обійтися:

  1. Праска з функцією відпарювання заощадить час, а також полегшить процес прасування.
  2. Прасувальну дошку з механізмом регулювання висоти налаштувати під себе людина з будь-яким ростом. Особливо це стосується сімей, де «наряд по прасуванню» відпрацьовують різні люди.
  3. Щоб не захаращувати простір в квартирі «дитячої» прасувальної дошкою, достатньо придбати другий чохол. Його використовують, коли потрібно погладити одяг немовляти. Таким чином вдасться дотримати рекомендації лікарів, не жертвуючи при цьому вільним простором.
  4. Для різних тканин передбачена різна температура обробки. Заздалегідь розсортувавши речі за такими показниками, вийде пропрасувати їх без ризику випадкового псування.

Найголовніше – молодий матері варто навчитися делегувати повноваження домашнім. З прасуванням здатний впоратися чоловік або бабуся, залишиться тільки скласти випрасувані речі в шафу. В цей час мамі краще стежити за дитиною, щоб він тримався подалі від прасувальної дошки.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради