Обробка рами позашляховика від іржі

Корозія металів знижує термін експлуатації автомобілів. Це в першу чергу стосується рами авто. У заводських умовах її покривають антикорозійними складами, але з часом вони стоншуються або відшаровуються, відкриваючи металеві ділянки. Тому обробка рами позашляховика від іржі – процес, який треба проводити один раз у три або чотири роки.

Обробка рами

152892ecbf3ffbcdcf3f7463a0797e43 Обробка рами позашляховика від іржіЯкщо не обробляти металеві деталі антикорозійними складами, вони почнуть іржавіти

Обсяг проведеної обробки, а також періодичність нанесення антикорозійних складів залежить від умов експлуатації машини. В перші 3-4 роки нічого робити не треба. Якщо майстри автосервісу стверджують, що обробку краще провести, це звичайна перестраховка, на яку доведеться витратити певну суму.

Основні причини освіти іржавих ділянок – волога, яка проникає у всі технологічні отвори, а також камені, які вилітають з-під коліс і пошкоджують захисне покриття.

Перед тим як позбутися від іржі на авто, необхідно правильно вибрати антикорозійний матеріал. На ринку він присутній у величезному асортименті, розібратися без фахівця складно. Це лаки, фарби та грунтівки, різноманітні консерванти, антигравійне покриття і спеціальні склади, якими покривають внутрішні площини крил і колісних арок.

Матеріали для антикорозійного захисту

2e30d00fbbc20562aa71851eef5b7c2a Обробка рами позашляховика від іржіОбробка машини від іржі передбачає кілька технологій, в яких використовують різні матеріали. Найпростіший – бітумна мастика. Тонкий шар відмінно захищає метал від вологи. Однак термін її експлуатації невеликий, тому що мастичное покриття при перепадах температури втрачає свою пластичність і з часом починає відшаровуватися. Матеріал добре протистоїть механічним навантаженням у вигляді камінців та інших твердих предметів. Нанесений склад виконує функції шумоізоляції.

Наносити мастики на іржаві ділянки без їх попередньої обробки можна, якщо корозія торкнулася тільки поверхневі шари металу. Якщо іржа вже проникла углиб рами, необхідно провести повноцінну очищення ділянки. Якщо корозійне місце можна назвати критичним, мастика тут вже не допоможе.

Великою популярністю користуються ML-масла. Яскравими їх представниками є препарати під назвою «Мовіль» і «Раст Стоп». Це проникаючого типу антикорозійні склади, які легко проникають в зварні шви, технологічні отвори, закриваючи їх після висихання міцною плівкою. Вона захищає метал від контакту з повітрям. Технологія їх нанесення не вимагає ретельної підготовки рами, що полегшує проведення антикорозійного процесу.

e8932424afaf108365340bef716113dd Обробка рами позашляховика від іржіML-олія захищає метал від контакту з повітрям

ML-масла можна наносити на іржаві ділянки навіть з великим ступенем корозії. До складу матеріалу входять інгібітори, які уповільнюють процес коррозирования металів. Останні уповільнюють хімічний процес ржавіння. Але фахівці рекомендують раму перед обробкою все ж добре очистити, щоб досягти максимального ефекту.

Єдиний недолік масел цього типу – низька механічна міцність. Всередині прихованих порожнин вони відпрацюють не один десяток років. На відкритих ділянках їх термін служби невеликий.

Досвідчені майстри рекомендують використовувати комплексний підхід при обробці металу рами позашляховика від іржі. Оптимально – залити через технологічні отвори всередину рами ML-масло. Їм же обробити зовнішні площини деталі. Після висихання додатково нанести бітумну мастику.

У міських умовах експлуатації автомобіля рекомендується першу обробку проводити через 5 років чи через 100.000 км пробігу машини. Далі через кожні 50000-70000 км. При повторній обробці внутрішні порожнини рами заливати маслами немає необхідності.

Народні засоби

0d4b2338452dede4c92db952648093d5 Обробка рами позашляховика від іржіГас використовують для обробки пошкоджених ділянок перед нанесенням бітумної мастики чи фарби

Пошкоджену ділянку металу обробляють гасом, видаляючи рудий наліт. Після цього місце корозії промивають водою, висушують і зафарбовують або наносять бітумну мастику.

Можна замість гасу використовувати ортофосфорну кислоту. Технологія така:

 • дефектну ділянку промивають водою;
 • висушують;
 • знежирюють розчином соди;
 • ще раз промивають водою і висушують;
 • проводять травлення кислотою.
 • Майстри давно використовують механічну очистку, для чого застосовують наждачний папір або шліфувальні круги, які насаджують на болгарку. Метод непоганий, давно себе зарекомендував. Але є у нього два негативних моменти:

  • пил, що вилітає з-під інструменту;
  • неможливо видалити дефектний ділянку з глибоко проникла іржею.

  Механічне очищення використовують у комплексі з іншими методами проти іржі на рамі на машині. Приміром, очищають шар рудого нальоту наждачним папером, обробляють місце гасом, а потім наносять ML-масла або бітумну мастику. Кілька років тому замість нових матеріалів раму грунтували і фарбували.

  З допомогою народних засобів можна очистити раму від іржі, якщо корозія металів тільки починається. В інших випадках без хімічних препаратів не обійтися. Виробники антикорозійних матеріалів намагаються знизити негативний вплив своїх виробів на навколишнє середовище і людину. Особливо в цьому напрямку ефективно працюють європейські і канадські компанії.

  Правила і вимоги до обробки

  05190277751a4e2fc450d703d00c31d5 Обробка рами позашляховика від іржіСушка днища автомобіля

  Перед тим як перейти до обробки рами потрібно її добре промити. В СТО для цього використовують звичайну водопровідну воду, яку подають під великим тиском, використовуючи спеціальне устаткування. Далі дно авто висушують. Варіантів тут кілька, але все частіше застосовують теплові гармати. Піднімають машину, встановлюють під неї гармату потужністю 24 кВт, яка за півгодини висушує авто повністю. Рекомендується обладнання пересувати уздовж автомобіля для рівномірного висихання внутрішніх порожнин.

  Всередину рами з допомогою спеціального пристрою заливають ML-масла. Цим же матеріалом обробляють зовнішні поверхні рами. Після висихання (на це може піти до 15 годин) проводять обробку бітумною мастикою. Вона буде сохнути не менше доби.

  Бітумні мастики – непрозорий матеріал, на відміну від ML-масла. Буде складно контролювати процес корозії. Тому в СТО майстри оцінюють ступінь ураження металу, після цього вирішують, яким шаром наносити мастику, і чи потрібно це. У багатьох випадках завданого ML-масла достатньо.

  Ринок рясніє продукцією сумнівної якості. Фірмові антикорозійні реагенти коштують дорого, але це стовідсоткова гарантія довгострокової експлуатації рами автомобіля. При цьому багато хто матеріали навіть після хорошої чищення погано тримаються на металевій поверхні. Важливо ознайомитися з інструкцією по застосуванню, розібратися в ній і не упустити найдрібніші подробиці. Наприклад, російські бітумні мастики треба наносити тільки на попередньо загрунтовану поверхню.

  Профілактика утворення іржі

  Є кілька рекомендацій, які дозволяють збільшити експлуатацію автомобіля без утворення корозії:

  • регулярно мити машину теплою водою (+50-60С) та раму, в тому числі;
  • ідеальна профілактика – сушка після миття за допомогою теплових гармат;
  • видалення ділянок корозії металів, для чого треба підняти машину на підйомнику, оглянути раму і при необхідності провести антикорозійні заходи.

  Все це можна зробити за один день. Коштують такі послуги недорого. Дорожче буде запустити машину, а потім проводити складні ремонтні роботи.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради