Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Між матір’ю і дочкою існує самий тісний і нерозривний зв’язок. Вона підтримується незмірну любов’ю, турботою і ніжністю, вчинками самопожертви і безкорисливості. Щирі почуття до близької людини, до мами, виражаються у простих, зворушливі до сліз словах великого кохання і поваги, які «живуть» в серце дочки від самого народження.

Чому потрібно говорити компліменти мамі

Мамі дуже важливі компліменти від дітей і, особливо, від доньки. Головне, щоб вони були сказані щиро, від душі, без лицемірства і упередженості, в самий відповідний для цього момент. Слова-компліменти, сказані мамі просто так, за душевним поривом, діють як чарівний еліксир – очі коханої людини наповнюються щастям, радістю і ніколи не збрешуть.

Однак, щоб не «переборщити», потрібно засвоїти три заповітних правила:

 • говорити компліменти мамі потрібно абсолютно щиро, без лукавства, облуди і надії на бажані дії (скажімо, отримати щось «солоденьке»);

1e311e9846f5ccbab9c49900e6f90cfb Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

 • слід пам’ятати, що дочка, хоч і найближча на світі людина, але все-таки жінка, а отримати респект від жінки жінці – дорого коштує;
 • знайти найвідповіднішу для цього хвилину (нехай це буде несподівано, так навіть краще) і підібрати потрібні слова, не по штампу.

Абсолютно неважливо, скільки мамі років – 40, 50…80. Молоденька або зовсім старенька, жінка завжди залишається жінкою, а твердження що «жінка любить вухами» — дійсно спрацьовує у будь-якій ситуації та в будь-якому віці.

Не є винятком це правило і для мам. Компліменти, сказані мамі ніби ненароком, окриляють її, дають жінці-мамі новий «ковток свіжого повітря» і прямо на очах вона стає молодшим, гарнішим і сильніше у сто крат. Коли відбувається це магічне дійство, питання «Навіщо потрібно говорити компліменти мамі?» відпадає сам по собі.

Як і коли потрібно говорити зворушливі й ніжні слова мамі

Слова мамі від дочки зворушливі до сліз, повні ніжності і любові, будуть приємні завжди, де б і як би вони не прозвучали.

Найчастіше такі слова вимовляються у відповідь на материнську турботу або дія, яка вважається подарунком або несподіваним сюрпризом для дочки. І це дуже шкода! Набагато краще, якщо б увагу до мами проявлялося в простих життєвих ситуаціях, без особливого приводу.

Ось, приблизно, так…

Бажана словоформа («Як?») Життєва ситуація («Коли?»)
«Мамочко! Ти сьогодні як промінчик світла — даруєш світло і тепло». Таку або подібну їй фразу можна говорити мамі хоч кожен день – вранці, вдень, ввечері, перед сном. Вона ніколи не буде зайвою ніколи не втратить свій сенс.
«Мамусю, твої руки я дізнаюся з тисячі інших. Таких ласкавих і умілих просто більше немає на світі». Ця фраза буде доречна, коли:
 • мама обійняла його ззаду за плечі;
 • мама взяла за руки;
 • мамині руки ніжно і лагідно гладять по голові;
 • мамині руки приготували або зробили щось особливе…
«Мамо, ти у мене така красива! Татові казково пощастило». Слова мамі від дочки зворушливі до сліз і «дзвінкі» компліменти можна і потрібно говорити при кожному зручному випадку, навіть коли вона щойно прокинулася, вийшла з своєї кімнати і не зовсім прибрано.
«Ще раз переконуюся в тому, що тільки поруч з матусею я завжди щаслива і спокійна. Як у тебе це виходить, рідна?». Такі слова підійдуть в хвилини душевної розмови або після тимчасової розлуки з близькими людьми.
«Мамусю, дорога! Спасибі за те, що ти є на цьому світі». Універсальна фраза. Її можна і треба вживати якомога частіше, супроводжуючи ніжними поцілунками і обіймами.

Душевні побажання мамі протягом усього дня

Кожен новий день, нове життя – цією радістю хочеться поділитися з близькими людьми. Тому здавна люди почали говорити один одному вітання-побажання – «Доброго ранку!», «Добрий день!», «Добрий вечір!»… Це сама чудова форма вираження доброзичливого і безкорисливого ставлення серед людей.

Кому ж, як не мамі, хочеться побажати самого-самого доброго протягом всього нового дня. Для цього можна підібрати ласкаві, зворушливі слова і пропозиції, які торкнуться материнське серце більше, ніж загальноприйняті привітання.

Наприклад, такі:

 • «Мамочко! Моє ранок завжди добре і радісне, коли ти висвітлюєш його, як ласкаве і ніжне сонечко».
 • «Мамулька, рідна! Ти сьогодні як добра фея – прекрасна, добра і щедра».
 • «Мамусю! Коли ти поруч зі мною моє ранок завжди ласкаве, день прекрасний і вдалий, а вечір завжди спокійний і добрий».
 • «Рідна моя! Тобі так личить це дивовижне ранок. Хочу побажати тобі такого ж яскравого дня і спокійного, тихого вечора. Я люблю тебе, мамо, всією душею».
 • «Доброго, сонячного ранку, рідна! Спасибі, що ти мені подарувала все це».
 • «Мама! Я завжди буду відчувати себе щасливим, поки твої ласкаві руки ніжно будять мене вранці».
 • «Мама, ти сьогодні як цариця Клеопатра! Така ж красива, мудра і яскрава».
 • «Мамочко! Бажаю тобі у цей день тільки радості, усмішок і щастя. Нехай все погане забудеться, і заповітні мрії здійсняться».
 • «Мама! Скільки б добрих слів я тобі не сказала – все одно цього буде недостатньо, щоб показати всю мою любов і ніжність».
 • «Мамочко! Нехай твоє ранок завжди буде сонячним, день – радісним, вечір – казковим. Бажаю тобі лише самого хорошого, рідна моя».

Багато прекрасних, зворушливих слів присвятили своїм мамам письменники, поети, прозаїки. У сучасній літературі чимало віршів, присвячених мамам, написаних жінками-літераторами. Можна згадати хоча б ось ці прекрасні рядки…

7ee6f222dcc1adb5fcfc8d9ffaba9cb2 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Ці вірші для мами написані Веронікою Михайлівною Тушновой (1911-1965), радянської поетесою, автором слів популярних пісень — «Сто годин щастя», «А знаєш, все ще буде!» «Не відрікаються люблячи»…

93bb5555467d6174bd5d1ee3e15af47c Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

А ці чудові рядки, присвячені матері, належать перу Марини Іванівни Цвєтаєвої (1892-1941), відомої російської поетесі, прозаїку, перекладачці.

Які слова можна вживати в знак подяки мамі (список слів)

Для мами завжди знайдуться ласкаві слова. Їх не треба вигадувати, для коханої людини, для матусі, вони завжди присутні в серце дочки. Кожен раз, коли хочеться висловити подяку – вони з’являються самі собою, без всякого «попередження».

Як це буває в житті – «Мамо, люба моя, кохана! Спасибі тобі за те, що ти…»:

 • «…подарувала мені життя, прекрасну і дивовижну».
 • «…сиділа біля мене, коли я хворіла, у всьому підтримувала і оберігала».
 • «…зберігала в нашій родині спокій і любов. Я отримувала від тебе багато тепла і турботи – це я не забуду ніколи».
 • «…втішала мене в важкі хвилини і завжди знаходила потрібні слова для цього. Ти мій Ангел-хранитель на Землі».
 • «…зуміла дати мені більше, ніж будь-яка інша мама. Ти багато працювала для того, щоб виростити мене і дати мені хорошу освіту».
 • «…турбуєшся про мене, даєш мені свою турботу і тепер, коли я вже доросла».
 • «…допомагаєш мені доброю порадою, зберігаєш з дитинства всі мої дрібнички і мої маленькі секретики».
 • «…вчила мене бути доброю, хорошою, чуйною людиною, здатним дарувати тепло іншим».
 • «…допомагаєш мені відчувати себе щасливою дочкою».
 • «…залишаєшся для мене найближчою людиною і хорошим другом».

e47d509a825c2e221e0ee5167fe8a73a Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Або зовсім коротко:

 • «Дякую, мамо, за все».
 • «Спасибі тобі, мій друже мій».
 • «У мене не вистачить слів, щоб віддячити тобі».
 • «Спасибі – це найменше, що я можу тобі сказати».
 • «Моя вдячність не має меж».
 • «Спасибі, мамулька, що ти така у мене гарна».
 • «Я все життя буду у тебе в боргу».

Красиві слова мамі на День народження (своїми словами, афоризмами)

Зворушливе до сліз привітання від дочки можна зробити незвичайним і, разом з букетом улюблених квітів, подарувати їй чудові слова у віршах. У цьому випадку мама зрозуміє, що до цієї дати дочка готувалася заздалегідь, пам’ятала про це і хотіла зробити сюрприз…

481f2f6959a89de926b6c76ce4daeb46 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі 7dbee01eb86de302f1d8d82b2cef3145 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі b5502db86c4a84ac8034fa72a2af2632 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Можна привітати маму своїми словами, експромтом. Таке привітання анітрохи не гірше, якщо буде сказано щиро, від усієї душі, з любов’ю.

Напевно у кожної дочки знайдеться щось особливе для своєї матері, за що хочеться подякувати в першу чергу — це як раз той самий випадок.

Можна, наприклад, сказати так:

 • «Мамо, люба! Цей день чудовий, тому що в цей день народилася ти. Спасибі, рідна, що ти є у мене. Я вітаю тебе з днем твого народження і бажаю всього самого-самого найкращого. Пробач мене за те, що буваю неуважна до тебе — я вже почала виправлятися і ти це побачиш…».
 • «Мамо, мамусю рідна! Вітаю тебе з днем народження. Нехай у твоєму житті буде більше радості, не буде розчарувань і бід. Я дуже люблю тебе, люба. Прости мене за всі турботи, які я тобі доставила і не сердься. Мені завжди біля тебе добре, затишно і тепло».
 • «В твій день, матусю, я хочу побажати тобі багато щастя, багато здоров’я, радості, усмішок, душевного тепла. З днем народження, моє сонечко, мій ласкавий і ніжний друже мій. Я тебе дуже-приочень люблю».
 • «Мамочко! Вітаю тебе з днем народження. Велике спасибі тобі за будинок, де завжди затишно і тепло, за гарну і дружну родину, за доброту і щедрість твого серця. Я дуже хочу бути схожою на тебе, ти мій ідеал у всьому».
 • «Мамочко! В цей день хочу побажати тобі лише самого хорошого. Залишайся такою ж молодою, красивою, енергійною. Нехай у твоєму житті буде більше радості та посмішок. Спасибі за те, що ти даєш мені орієнтир – ким, і треба бути в житті. Я люблю тебе, мамусю».

Слова захоплення мамі на ювілей (своїми словами, цитатами)

До ювілею все завжди готуються заздалегідь, продумують список гостей, сценарій і меню. Як правило, до цієї знаменної дати готують оригінальний текст привітання.

de09077d4d22b1b67617f08ab693e7ee Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Можна привітати маму своїми словами, не дуже великим текстом, а можна використовувати цитати або вірші. І те і інше неодмінно викличе у мами безліч позитивних емоцій та приємних хвилювань – але ж і день-особливий!

Своїми словами це можна зробити приблизно так:

 • «Люба матусю! Ось знову кругла дата, а ти все та ж – неможливо красива й молода. Як тобі це вдається? Я б хотіла бути схожою на тебе на всі 100. Вітаю тебе від усієї душі і дуже люблю».
 • «Мамочко, моя мила і дорога! В цей особливий день я хочу сказати, що ти у мене найкраща мама на світі. Розумна, красива, турботлива. За що б не бралася – все у тебе виходить якнайкраще. Хай роки ідуть, тобі не треба нічого міняти — залишайся такою завжди, тому що краще вже не буває».
 • «Мамусю, з ювілеєм тебе, моя ніжна і кохана! Нехай відлічує роки календар, нехай швидше змінюється захід і світанок – ти у мене як і раніше сама красива, сама молода і сама чудова. Бажаю тобі чудового самопочуття, великого щастя і любові, удачі у всьому і завжди».

96275d174e863814c0193790d6d7c9e0 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі 596d50cbd0f34da6951a5b7138a33a46 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Добрі слова мамі на річницю весілля (своїми словами, у віршах і прозі)

Річниця весілля – іменини всієї родини. В цей день батьки заслуговують привітань і максимум уваги. Для цього урочистого випадку діти завжди готують щось особливе. Оригінальні тексти ювілейних привітань можна підглянути в інтернеті, але можна привітати маму і тата своїми словами – одночасно, не применшуючи «заслуг» одного перед іншим.

У такому привітанні потрібно обов’язково підкреслити, що мама і тато однаково важливі в житті, що діти їх люблять, поважають і завжди пам’ятають про них.

Маму можна виділити як хранительку домашнього вогнища, папу як основного добувача, чоловіче начало і підтримка сім’ї:

 • Дорогі батьки, матуся і папулька! Вітаю (вітаємо вас з річницею весілля (тут можна вказати яке весілля відзначається). Ви – хороший приклад для мене (нас). Тепер я знаю (ми знаємо), якою має бути справжня дружна сім’я. Спасибі вам за любов, турботу і гарне, щасливе дитинство».
 • «Мила мамусю, любий татусь! У день річниці вашого весілля, хочеться висловити всі слова любові і ніжності, які є на білому світі. Я так люблю вас і це довічно. Спасибі вам, рідні, що дали мені життя, у всьому оберігали і захищали мене. Бажаю вам прожити ще багато-багато років в любові та злагоді. Гірко!»
 • «Рідні мої улюблені! З річницею весілля вас вітаю. Щастя вам великого, душевної злагоди і любові на все життя. Матусю, тобі дуже повело – тато у нас турботливий, ніжний і справжня опора в житті. Тато, а тобі пощастило ще більше – така дружина — одна на мільйон».

Свої вітання можна підтримати вдалою цитатою або чотиривіршем. Це підсилить ефект і буде приємний сбоим батькам. Можна так…

d046aef9dbaff5ee2d09c39c58028925 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі 5f7c2576d39f90edcb99b8a1dfd7fd60 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі bb611199d47f11761947abce0bb543b8 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Ласкаві слова мамі по телефону і смс

Слова мамі від дочки, зворушливі до сліз повідомлення – це єдине, чого вона чекає найбільше. Лише кілька слів, що у дочки все добре і немає за що переживати, дає матері заспокоєння і хороший потенціал на залишок дня. Неможливо навіть уявити собі як чекають цього дзвінка мами!

У розмові по телефону найчастіше дається досить стисла інформація, все дуже коротко і тезисно. Від того, якими будуть перші слова і звернення до мами можна зрозуміти «тональність» майбутньої розмови, його настрій.

У кожній сім’ї існують свої традиції, але в більшості своїй — похідне, зменшувально-пестливе від слова «мама» звучить приблизно однаково у всіх:

 • матуся;
 • мамусю;25abe2ea1f773a50a98bade492abfca6 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі
 • мамусік;
 • мамульчик;
 • маман;
 • мутер;
 • матінка;
 • мамашка – сонечко;
 • мамка – любий;
 • муля;
 • ма;
 • мамырлих;
 • мулька;
 • мамулька – красотулька;
 • мамуляшка…

Особливого приводу зателефонувати мамі по телефону не потрібно. Дорослі, турботливі діти дзвонять мамі досить часто, щоб розпитати про її здоров’я, справах і розповісти про своїх новинах – і це дуже правильно. Як правило, в телефонній розмові вживається багато ніжних і зворушливих слів, вдячних звернень і пропозицій.

Ну, наприклад:

27055b87cfc28f83b5b44297e4eaa3cf Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

А таким чином можна написати смс повідомлення для мами у віршованій формі…

fa276d96a60931e0eeb595f52924b5e5 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Слова підтримки мамі під час випробування і хвороби

Слова мамі від дочки, зворушливі до сліз слова підтримки у кризовий для неї момент, життєво необхідні як ні що інше. Для матері дуже важливі ці слова від її дітей. Прості, але йдуть від душі, з самого серця, слова, може не тільки заспокоїти маму, але і дати їй позитивний поштовх, а часом навіть зцілити.

Власне, це перше «ліки» від спіткала хвороби і неприємностей. Для цього не треба пишномовних слів, складних логічних фраз і геройства, а швидше навпаки – прості слова, підкріплені дією. У житті чимало випадків, коли тільки допомога близьких «витягувала» людей з прірви.

Моральна підтримка дочки або сина для матері – це той же рятувальний круг у житейському морі, покинутий в потрібний момент і в потрібному напрямку. Які слова можна підібрати для цього? Самі невигадливі, але дають надію на швидке вирішення проблеми.

c2fb392ac9c3ddee9478522584be9217 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозіСлова мамі від дочки зворушливі до сліз особливо потрібні, коли мама хворіє

Ось такі, наприклад:

 • «Мамусю! Ти не переживай, скоро хмари розсіються та знову з’явиться сонечко. Проблеми приходять і йдуть, а ми залишаємося разом. Я дуже люблю тебе, моя рідна».
 • «Не буває в житті все просто, адже ти знаєш це? Цю чорну смугу ми переживемо разом. Я буду поруч і ніколи тебе не покину, мамочко».
 • «У нас все буде добре. Головне триматися разом і не впадати у відчай. Нас троє – ти, я і Господь, а значить, ми сильні і переможемо будь-яку хворобу. Ці негаразди минуть, і коли-небудь ми будемо згадувати ці хвилини з посмішкою».
 • «Пам’ятаєш, мамо, ти в дитинстві з жартом говорила мені – «Тримай хвіст пістолетом, дочка»? Я намагалася не розкисати, адже поруч була ти. А тепер я кажу це тобі…і стверджую, що все буде у нас добре – ми довго не затримаємося на цій чорній смузі».
 • «Мамочко! Коли я була маленькою, я завжди дивувалася тому, як ти легко впораєшся з усіма проблемами і труднощами. Тепер ще одна проблема, але боротися ми будемо вже разом – я стала доросла. Ми впораємося, я в цьому впевнена».

Молитви до Богородиці за здоров’я і благополуччя мами

Молитви дітей за здоров’я і благополуччя матерів самі благодатні. Бували випадки, коли тільки щирі і слізні благання близьких людей до Богородиці зціляли від смертельних і невиліковних хвороб, допомагали вибратися зі складних, тупикових ситуацій.

10b8120c73f74e2b31801c4026ae4f77 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Пресвята Богородиця не залишається байдужою до прохань дочок і посилає свою спасенну допомогу.

В православ’ї чимало молитов Богородиці, що має читати, коли мама хвора або перебувати в біді. Дуже добре, якщо дочка молиться за маму Богородиці своїми словами, а можна використовувати короткі, але дуже сильні молитви Святих…

af429aeb12e46ee584a38a391b204e60 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі a949811bde54fb1a2abb10a40f07c1c0 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Дуже часто з молитвою про матері звертаються до Блаженної Матрони Московської. Свята стариця допомагає всім стражденним, які в щирій молитві просять допомоги своїм близьким у скорботах та хворобах.

9ce0ce7475b1943687f2db2cc5ed412d Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Дуже добре, якщо той, хто молиться людина відвідає могилу святої Матрони на Даниловському кладовищі в Москві і з душевним поривом, від чистого серця буде вимовляти такі слова…

35c082020addfe5ea461399a18ca342d Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Молитися за маму можна і своїми словами. Для цього потрібно встати перед святим ликом Богородиці та попросити Богоматір про допомогу.

Наприклад, такими словами:

 • «Матінко Божа, допоможи моїй мамі. Дай їй сили перемогти хворобу, помилуй і прости…»;
 • «Богородиця! Захисниця наша і утешительница! Допоможи нашій біді, допоможи нашої печалі. Умоли Господа нашого, пробачити моїй мамі всі її провини, і зцілити її. Слава Богу за все»;
 • «Матінка, прости всі провини наші і поможи матері моєї в хворобах і скорботах. Повтішай і заспокой її».

3abe187c452477a52932766ce5e7bd46 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Які слова мамі не можна говорити

Як часто під дією складних життєвих ситуацій людина втрачає над собою контроль, настає озлобленість і нетерпимість на все і на всіх. На жаль, але найчастіше під гарячу руку потрапляють рідні люди, друзі. Нерідко в такий момент, найближча людина, мама, стає справжнім «громовідводом», збираючи на собі весь накопичений негатив улюбленого дитя.

Так, таке трапляється! Часом діти бувають жорстокими і нерозбірливі в словах. У розмові кидають образливі слова, які боляче ранять почуття матерів, залишають гіркий осад на все життя. Нетерпимо боляче для материнського серця байдужість і неуважність дітей, холодність і навіть цинічним.

Час швидкоплинний. Приходить термін і мами йдуть з життя, залишивши про себе добру пам’ять і…жаль про те, що дорослі діти так і не встигли розповісти мамі про свою любов, попросити прощення за образливі слова.

fa092c5fd61705fb58b67de9b4928a2f Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Щоб не було болісного й запізнілого каяття, потрібно категорично відмовитися від таких слів до мами:

 • «У мене немає на тебе часу».

Жахлива фраза, яка ніколи не повинна злітати з мови дітей. У мами вистачало часу, щоб виносити, народити і виховати дитину, дати йому свою турботу, ніжність і любов…

 • «Ти мені нічого не дала життя…».

Так можуть говорити тільки егоїсти. Адже мама дає найважливіше, що може мати людина – життя.

 • «Я тебе зневажаю».

А вона – любить, переживає і завжди чекає. Слова, сказані в момент роздратування, не змінять її відношення до свого дитині, але рану на серці завдадуть дуже хворобливу.

 • «На кого ти схожа!? Нема в тобі ні краси, ні елегантності».

Можливо, що природна краса з роками стала губитися, а вантаж турбот позбавив маму жіночої привабливості. В цьому випадку потрібно дуже делікатно мотивувати її на позитивні зміни, не ображаючи її почуття матері і жінки.

8dc2bab6fa793c7c040eb2d2664994eb Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

 • «Ти виростила з мене моральну і фізичну потвору».

Найчастіше такий докір матері виникає із-за власних життєвих промахів і невдач і вона тут зовсім не винна. Це легко — спихнути власну неспроможність на батька, але дуже-дуже нерозумно.

 • «Ти огидно готуєш, я не хочу це є».

«На смак і колір – товариша немає», якщо не подобається мамина кухня, то можна делікатно відмовитися і поїсти в іншому місці. Ображати за це маму не можна, адже вона старалася і стояла біля плити якийсь час.

 • «Батько правильно зробив, що пішов від тебе, ти нестерпна».

Такі фрази виникають під час подразнення і сварки навмисно, щоб зробити мамі боляче. Діти не повинні втручатися у відносини між батьками – це стосується тільки їх самих. Такі слова вдвічі прикріше для матері – і за поведінку свого неприборканого дитини, і за догляд чоловіка.

 • «Я більше не вважаю тебе матір’ю і не хочу тебе бачити».

Гостра фраза, сказана в сварці, не має нічого спільного з реальністю. Однак може сильно поранити маму в саме серце. Так не можна говорити ніколи, категорично неприпустимо.

c84b70a75e4344aef517b23b4fad1d45 Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

 • «Мені дуже соромно за тебе перед друзями».

Так буває, коли мама нібито «не дотягує» до рівня успішною, самодостатньою жінки. Але все це лише химера! Справжні друзі завжди будуть поважати маму друга або подруги, незалежно від надуманого статусу.

 • «Ти винна, що мені не щастить у житті».

Мама в цьому не винна. Вона дала життя, ростила і виховувала по своїм силам і матеріальним можливостям. Коли діти стають дорослими, то самостійно розпоряджаються своїм життям і долею.

3e67207970c19c6623027d487b1275ff Слова мамі від дочки. Зворушливі до сліз, подяки, красиві, душевні, ніжні, привітання з Днем народження, побажання на ювілей, весілля своїми словами і у прозі

Будь-яка мама заслуговує уваги, турботи і ніжності від своєї дочки. Слова подяки, зворушливі до сліз слова любові і захоплення, обов’язково треба говорити мамі при кожному зручному випадку. У прозі, віршах, цитати великих людей або просто своїми словами – це не дуже важливо. Головне – від щирого серця, люблячого серця, з непідробною щирістю.

Автор: Severyanochka

Оформлення статті: Наталі Подольська

Відео з привітаннями для мам

Відео про слова мамі від дочки зворушливі до сліз:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради