Як почистити душову лійку: кошти з магазину, народні способи

Якщо напір води стає слабкішим, швидше за все, саме час почистити душову лійку від накипу. Осад закупорює наявні в ній отвори, не даючи трубці нормально працювати. Спочатку може здатися, що відмити лійку душу не так просто. Але існують домашні засоби, які ефективно справляються з цією проблемою.

 Як почистити душову лійку: кошти з магазину, народні способи

Засоби для чищення з магазину

Готові хімічні речовини необхідно використовувати вкрай обережно, оскільки вони здатні викликати опіки, алергію і задишку.

У магазинах продаються засоби для догляду за сантехнікою, у тому числі і лійкою. В склад яких входять агресивні хімічні речовини, що дозволяють вмить впоратися з вапняним нальотом. Одним з найбільш популярних є «Антінакіпін», який підходить далеко не для всіх видів поверхонь. Перш ніж чистити їм лійку, варто переконатися у відсутності пластикових елементів, які можуть пошкодитися. Порошок попередньо розчиняють у воді і кип’ятять, і тільки після цього деталь опускають у воду на 15 хвилин.

Варто також відзначити ефективність таких засобів, як «Сіф», «Містер Мускул» і «Сіліт», що містять у складі хлор. Перед застосуванням будь-якого з цих рідин, необхідно розібрати на окремі деталі лійку, якщо це можливо. У цьому допоможе інструкція до тієї або іншої моделі. У розібраному вигляді лійка більш ретельно миється, оскільки є можливість дістати навіть самі важкодоступні місця.

Народні способи очищення

Очищення з допомогою укусу і лимона

 Як почистити душову лійку: кошти з магазину, народні способиСамий економічний метод — замочування в оцтовій кислоті.

Оцет — засіб, який допоможе очистити душову лійку як всередині, так і зовні. Для цього методу знадобитися тільки пляшка столового оцту, целофановий пакет без дірок і скотч. Пропорція залежить від розміру сітки, але в більшості випадків вистачає 300 мл рідини. Для того щоб провести очищення необхідно:

 • Влити оцет в пакет.
 • Вставити трубку у нього так, щоб вона була повністю занурена в рідину.
 • Міцно закріпити скотчем і залишити так на кілька годин або на всю ніч. Якщо у важкодоступних місцях залишився осад, то його можна прибрати зубною щіткою.
 • Відмити лійку від нальоту можна пакетиком лимонної кислоти. Перед тим як занурити в ємність, її необхідно від’єднати від шланга. Для проведення процедури підійде посудину, який не лусне від впливу високої температури. Спочатку в банку або склянку занурюється лійка так, щоб сітка повністю покрилася водою, потім засипається кислота. Тримати її в такому стані потрібно до моменту повного остигання води, приблизно 20 хвилин. Залишки м’якого нальоту видаляються за допомогою старої щітки або зубочистки.

  Нестандартні методи видалення накипу

  • Олія для дітей. Оскільки склад сучасних дитячих уходових коштів різноманітний, деякі компоненти відмінно справляються з осадом на сантехніці. Олія наноситься на забруднену ділянку на 5-10 хвилин, після чого витирається губкою. Для додання блиску, після очищення маслом потрібно промити лійку розчином з милом і витерти насухо.
  • Щавлева кислота. До цього засобу вдаються дуже рідко, тому що кислота вважається занадто агресивною. Для приготування розчину знадобиться 2 ложки кошти на літр води. При необхідності концентрація збільшується, але робити це треба вкрай обережно. Після повного розчинення кислоти у воді, в неї занурюють лійку на деякий час. По закінченні, обов’язково поверхня промивається водою, таким чином, запобігає поява розлучень.

  Як запобігти появі накипу?

  Існують спеціальні фільтри для душової сітки, які не дають вапняного нальоту осідати.

  Уникнути появи накипу і нальоту на сантехніці можна за допомогою регулярного догляду. Легкі забруднення видаляються підручними засобами, а більш глибокі і складні видалити не так просто. Навіть злегка забруднена вода може призвести до втрати її лиску. Прилади, що очищають воду, можуть запобігати утворенню осаду на поверхні. Перед застосуванням засобу для чищення сантехніки, краще перевірити його дію в непомітному місці, інакше воно може пошкодити матеріал.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради