Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

При оцінці роботи майстра нігтьового сервісу (по фото або наживо) насамперед оцінюється вміння побудови правильної архітектури, опіла нігтів, відсутність отслоек матеріалу. Однак найякісніший манікюр можна зіпсувати неправильним поєднанням кольорів.

поєднання кольорів

У колірної гармонії виділяють три основних кольори:

 • червоний;
 • синій;
 • жовтий.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french fa96ad4 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Дані кольори є унікальними. Їх неможливо утворити шляхом змішування наявних в природі відтінків. Всі інші кольори – це поєднання базових. З'єднання двох первинних кольорів при змішуванні утворює вторинний.

Таблиця кольорів, які формують вторинний порядок кола:

вторинний колір Необхідна поєднання первинних
зелений
 • жовтий;
 • синій.
фіолетовий
 • червоний;
 • синій.
помаранчевий
 • жовтий;
 • червоний.

Доповнюють дванадцяти-секторний колірний круг кольору третинного порядку, утворені змішуванням двох попередніх, в різних пропорціях. Вони мають відтінок середній між базовим і вторинним.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french b92f96a Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч Комплементарна схема поєднання основних кольорів

Чорний і білий тону не входять в основну палітру. Вони називаються ахроматичними, в мистецькому розумінні неимеющие кольору. При змішуванні будь-якого кольору з кола з ахроматичними тонами він стає світліше або темніше. Білий лак створює пастельні тони, а чорний більш темні.

Всі 12 кольорів поділяються на теплі і холодні. Відтінки жовтого, оранжевого, червоного вважаються теплими, а синього, зеленого і фіолетового – холодними.

Поєднання кольорів в манікюрі (фото різних варіантів переповнюють інтернет) здійснюється по найбільш поширеним колірним схемами:

 • монохромна;
 • контрастна;
 • аналогова;
 • тріадних;
 • тетраідная.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french cf2f687 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Кожна зі схем прив'язана до колірному кругу.

Більш докладний їх значення і особливості описані в таблиці:

Найменування колірної схеми Особливості розташування на колірному колі
монохромна Є поєднанням відтінків одного кольору. Утворюються шляхом змішування з білою або чорною фарбою. Світлі розташовуються ближче до центру кола, темні на зовнішній стороні, утворюючи, щось на зразок сектора.
контрастна Дана схема являє застосування діаметрально протилежних квітів. Контрастні кольори в колі розташовані один навпроти одного.
аналогова Схема передбачає використання кольорів, що знаходяться поруч на окружності. Має схожість з монохромного схемою, проте має більш багатий спектр відтінків.
тріадних Вибір поєднання кольорів ґрунтується на побудові рівностороннього трикутника, вершини якого вкажуть на кольори. На відміну від контрастної схеми вона більш спокійна і збалансована.
Тетраідная В основі геометрії лежать квадрат, прямокутник або трапеція. Допомагає визначити оптимальне поєднання чотирьох кольорів.

Модні техніки

Поєднання кольорів в манікюрі (фото представлені в статті) є великою темою.

Правильний підбір кольорів один з найважливіших етапів в різних техніках:

 • градієнт;
 • амбре;
 • пінна техніка;
 • френч;
 • мармурова техніка.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 27ddf14 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Основною умовою використання даних технік є гармонійне поєднання кольорів. В іншому випадку при змішуванні виходять брудні відтінки, а при комбінуванні нісенітниця. Щоб уникнути подібної ситуації необхідно використовувати згадані раніше колірні схеми.

градієнт

Градієнтом називають плавний перехід від одного кольору до іншого. Змішуючись між собою, основні кольори утворюють відтінки завдяки чому візуально неможливо визначити межі кольорів. Виконується техніка щільно пігментованими гель-лаками. Вони не сохнуть на відкритому повітрі, що дозволяє розподіляти матеріал по поверхні необхідну кількість часу.

Для нанесення відтінків використовують:

 • плоску кисть;
 • губчастий спонж;
 • поліуретановий спонж.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 1e39197 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч Фото: поєднання кольорів в манікюрі технікою градієнт

Вибір інструмента залежить від досвідченості майстра. Кисть має щільний короткий ворс біля основи і тонкий і рідкісний ближче до вільного краю. Для новачків підійдуть варіанти з спонжем. Попередньо необхідно придбати спеціальний склад для захисту кутикули та бокових валиків від надлишку фарби.

Перед тим як приступити до виконання градієнта будь-яким із способів поверхню нігтя, необхідно пофарбувати в базовий колір (частіше білий), просушити в лампі і зняти дисперсію.

Покрокова схема виконання градієнта:

етапи градієнт пензлем градієнт спонжем
підготовчий У деяких випадках нанесення топа. Нанесення складу для захисту шкіри.
нанесення кольору Горизонтальними або вертикальними смугами на ніготь починаючи від кутикули. Наносять по черзі на спонж або фольгу. Притискають кілька разів до палітри для видалення повітря.
розподіл матеріалу При горизонтальному нанесенні кольору кисть рухається долілиць від одного бокового валика до іншого, плескали рухами.

Вертикальний градієнт виконують віяловій пензлем змахує рухами від кутикули до вільного краю.

Швидкими притоптують рухами губку притискають до нігтя, контролюючи тиск. Залежно від виду градієнта (вертикальний / горизонтальний) губку трохи зміщують від валика до валика або від кутикули до вільного краю.
кількість шарів У цій техніці гель-лак наносять середнім шаром, для яскравого результату досить двох або трьох. Губка вбирає більшу частину матеріалу, тому може знадобитися від трьох до п'яти шарів.
просушка Незалежно від способу виконання кожен шар проходить повний цикл просушування.
заключний етап Нанесення фінішного покриття, зняття дисперсії в разі потреби.

Градієнт унікальний здатністю візуально подовжувати нігті. Майстри нігтьового сервісу рекомендують застосовувати в цій техніці монохромну або аналогову кольорову схему.

Омбр

Поєднання кольорів в манікюрі (фото в техніці амбре представлені нижче) дозволяє розширити варіативність доступних дизайнів маючи в арсеналі невеликий запас гель-лаків. Техніка омбре є своєрідною різновидом градієнта. Являє собою перехід від темних відтінків до світлих. Найчастіше вільний край в цій техніці має білий відтінок.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 7bcdb48 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Техніка дозволяє збалансувати яскраві та насичені відтінки, додаючи легкості. Виконується за аналогією з градієнтом пензлем або спонжем.

Для амбре і градієнта, крім гель-лаків можуть застосовуватися такі матеріали:

 • втірка;
 • пігменти;
 • акрилова пудра;
 • блискітки.

Втірку наносять на тільки що просушений топ без липкого шару, втираючи матеріал до отримання щільного покриття. Для кращого зчеплення результат перекривають топом з липкостью, запечатуючи торець. Нанесення пігменту виробляється віяловій пензлем на топ з липким шаром і просушується в лампі. За аналогією з втіркой перекривають фінішним покриттям з дисперсією.

Акрилова пудра наноситься на топ пензлем-віялом або іншим зручним інструментом, після чого просушується в лампі. Сухі блискітки змішують з топом і наносять пензлем на необхідну ділянку. Через агресивного впливу топа на ворс пензля майстра рекомендують придбати окрему.

пінний манікюр

Поєднання кольорів в пінному манікюрі грає ключову роль. Ефект создаваеми бульбашками залежить від щільності матеріалу, правильно підібраного поєднання базового відтінку лаку і верхнього декоративного. Порівняти контрастні і однотонні варіанти можна по фото.

Використовуючи техніку, майстер надає манікюру різні візуальні ефекти:

 • луска риби;
 • місячна поверхня;
 • мінерал;
 • морська піна;
 • шкіра рептилії.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 6cf0ea7 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Застосовуючи контрастну колірну схему, необхідно підбирати діаметрально протилежні кольори. Найчастіше майстри використовують темний гель-лак як основне покриття і світліший для створення бульбашкового дизайну.

Така комбінація кольору в поєднанні з дрібними бульбашками створює візуальну схожість з пемзою і іншими пористими мінералами. Використання більших міхурів нагадує кратери місячної поверхні.

Використання гель-лаків близьких по тону робить пінний манікюр ніжнішим і легким.

Френч

Френч є ідеальним рішенням для тих, хто слабо орієнтується в колірних схемах. Ця універсальна техніка дозволяє створювати ефектні дизайни з будь-яким кольором. Камуфлюючі бази і гелі прекрасно поєднуються з відтінками колірного кола.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 10dae87 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Винятком є варіанти френча з використанням двох гель-лаків. Базовий колір і відтінок для виконання посмішки необхідно підбирати по контрастною кольоровій схемі. На колірному колі ці відтінки повинні розташовуватися протилежно один одному.

мармурова техніка

Даний експрес-дизайн за допомогою різних кольорів гель-лаку і їх щільності дозволяє створювати на нігтях такі ефекти:

 • натуральний камінь (мармур, агат, чароит);
 • візерунок картин з епоксидної смоли;
 • розчинені у воді фарби або чорнило;
 • полум'я, хвилі.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 8364903 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Техніка доступна для виконання в домашніх умовах і початківцям майстрам. Вона дозволяє комбінувати два і більше кольорів використовуючи всі перераховані раніше колірні схеми. При аналогової і монохромного схемою перехід між квітами буде більш м'яким і менш помітним. Решта поєднання більш контрастні.

Змішані на палітрі кольору за допомогою кисті для омбре переносяться на заздалегідь підготовлений ніготь. Попередньо його поверхню перекривають топом, для поліпшення розподілу матеріалу. Результат просушують в лампі і закріплюють топом без липкого шару.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 7d8d65b Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Для імітації частинок металу в камені використовують гель-лак з блискітками відповідного відтінку. Його додають на палітру або наносять після просушування дизайну.

Майстер-класи

Поєднання кольорів в манікюрі (фото майстер-класів представлені нижче) велика тема, що вимагає практичного підходу. Саме тому найкращим практичним посібником для освоєння навику є майстер-класи.

Вони є покроковою інструкцією і дозволяють розібратися не тільки в основах гармонії і збалансованості кольору, але і в впровадженні знань в різні техніки дизайну.

Майстер нігтьового сервісу повинен мати такими навичками поєднань:

 • різнокольоровий дизайн;
 • двокольорове поєднання;
 • техніка використання трьох кольорів;
 • омбре;
 • френч.

Майстер-клас для новачків і початківців майстрів є базою, що дозволяє в подальшому модернізувати або вдосконалити відточену техніку виконання дизайну.

Різнобарвний

Найбільш простим варіантом різнобарвного манікюру вважається фарбування пальців однієї руки в різні відтінки гель-лаку. Для дотримання балансу між квітами необхідно використовувати одну з колірних схем двенадцатичастном кола і гель-лаки з однієї серії.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 195d181 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Саме однакова щільність лаку та інші характеристики об'єднає різні кольори в єдину композицію.

Покрокова схема виконання:

 1. Після обробки кутикули і підготовки нігтьової пластини до покриття (зняття глянцю бафом, покриття базою) її знежирюють і просушують на відкритому повітрі.
 2. По черзі на кожен палець руки наносять перший шар кольорового покриття. Перед нанесенням неонових відтінків майстри рекомендують наносити базовий шар білого кольору. На тлі білого неон виглядає більш яскраво.
 3. Проводиться повний цикл просушування (UV – 2 хв., LED – 1 хв.). Рекомендується працювати конвеєром, просушуючи кожен палець після нанесення лаку. В іншому випадку матеріал може розтікатися, утворюючи затекло.
 4. Необхідно нанести другий шар кольорового покриття і просушити.
 5. Для захисту кольору від сколювання і стирання необхідно нанести топ і просушити. При необхідності зняти липкий шар.

двоколірний

Двоколірний манікюр виконується за аналогією з різнобарвним. Основною відмінністю є використання чергування тільки двох відтінків гель-лаку. Найбільш соковиті поєднання виходять при використанні комплементарної (контрастною) схеми, більш спокійні при виборі квітів з монохромного і аналогової.

Добре поєднуються між собою ахроматичні кольори. Вводити білий або чорний відтінок в кольорову палітру потрібно з обережністю. Ще одним варіантом комбінування двох і більше кольорів є градієнт і омбре. Обидві техніки передбачають поєднання двох і більше кольорів на одному нігті.

триколірний

Існує два можливих варіанти горизонтальний і вертикальний градієнти.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 8df36bb Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Покрокова схема виконання горизонтального різнобарвного манікюру:

 1. Пофарбувати ніготь в білий відтінок, просушити в лампі. Безворсовой серветкою знежирити поверхню.
 2. По черзі горизонтальними лініями нанести вибрані кольори. Пензлем омбре розтушувати кольору між собою.
 3. Полімеризуючись повний цикл.
 4. Нанести другий шар квітів, дотримуючись порядок. Розподілити матеріал пензлем, провести повний цикл полімеризації.
 5. Необхідно зняти адгезію рідиною для зняття липкості, нанести топ без липкого шару, просушити 2 хвилини.

В такому форматі все нігті будуть мати однаковий перехід кольорів. При виконанні вертикального градієнта перехід кольору починається з мізинця і закінчується на великому пальці.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 237e344 Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Поетапний майстер-клас реалізації вертикального градієнта:

 1. На мізинець (або великий палець в залежності від обраного напрямку) наносять перший відтінок кольору.
 2. На наступний палець наносять базовий білий колір, просушують і знімають адгезію. Після чого на сторону нігтя найближчу до мізинця (праву) наносять той же відтінок лаку. На протилежну (ліву) частину нігтьової пластини інший обраний за колірною схемою.
 3. Рухами від кутикули до вільного краю формують плавний перехід, полимеризуют.
 4. Для посилення яскравості кольорові шари необхідно продублювати з наступним просушуванням.
 5. На кожному з пальців, крім мізинця і великого, мабуть, два кольори нанесених по описаній в п. 2 і 3 схемою. Крайні пальці є початком і завершенням градієнта.
 6. Для закріплення результату манікюр необхідно покрити топом.

Омбр

Омбр є варіацією градієнта і передбачає перехід від темного відтінку гель-лаку до світлого. Створюється враження, що край нігтя знебарвлений. Залежно від довжини використовують 2-3 відтінки кольорового покриття.

Покрокова схема:

 1. На підготовлену пластину нігтя наносять базове покриття, полимеризуют, знежирюють.
 2. Темний відтінок наносять ближче до кутикули, далі середній відтінок і білий. У процентному співвідношенні самий темний відтінок повинен займати 30% площі нігтя, середній – 30%, білий 40%.
 3. Дрібними промаківающімі рухами пензля для омбре кордону кольору розмивають. Інструмент плавно пересувають від одного бокового валика до іншого.
 4. Коли матеріал розподілений, результат просушують в лампі, після чого процедуру повторюють.
 5. Дизайн закріплюють топом, полимеризуют, знімають липкість.

Використовуючи для градієнта спонж, лак наносять безпосередньо на нього або палітру. Після чого промаківающімі рухами видаляють бульбашки повітря і переносять колір на ніготь.

Френч

Класичний френч підрозділяється на два види:

 • викладной;
 • мальований.

sochetanie cvetov v manikjure foto tablica palitra cvetov dizajn raznocvetnyj dvuhcvetnyj trehcvetnyj ombre french 852a79d Поєднання кольорів в манікюрі. Фото, таблиця, палітра кольорів, дизайн різнокольоровий, двоколірний, триколірний, омбре, френч

Для виконання викладной техніки будуть потрібні навички роботи з жорсткими матеріалами, формами, знання основ побудови правильної архітектури нігтя. Більш підходящої для виконання в домашніх умовах є спосіб промальовування посмішки.

Покрокова техніка виконання мальованого френча:

 1. На підготовлену і знежирену нігтьову пластину наносять камуфлюють базу або гель. При відсутності перерахованих матеріалів можна покрити ніготь гель-лаком натурального відтінку.
 2. Проводять повний цикл просушування і зняття дисперсії.
 3. Тонким пензлем намічають центр нігтя на вільному краї. У кожній з утворених половин також відзначають центр.
 4. З точки де буде починатися лінія посмішки до центру кожної половини гель-фарбою або щільним гель-лаком обраного кольору прорисовують рівну пряму.
 5. Для того щоб визначити кордон нігтьового ложе і лінії посмішки проводять горизонтальну пряму.
 6. Отриману схему за допомогою тонкої кисті заповнюють фарбою округляючи гострі кути і просушують в лампі.
 7. Результат закріплюють фінішним покриттям.

Для освоєння поєднання кольорів в манікюрі буде потрібно багато часу і практики. Великою підмогою в освоєнні досвіду для новачків є фото і відео майстер-класів. Отримані знання можна застосовувати і в інших сферах життя (інтер'єр, мода, мистецтво).

Відео про поєднання кольорів в манікюрі

8 способів зробити ідеальний французький манікюр:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради